Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hetes hasfájós baba fórum

2 hetes hasfájós baba (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jún. 23. 00:00
Mi is végigpróbáltunk mindent:Tornáztatás, tápszerváltás,espumisan cseppek stb.Nálunk is csak a patikai bébi szélcső gakori használata segített,azonnal orvosolta a bajt./Mi gumi csövecskét vettünk,nem a babywind-et./Majd minden étkezés végén tekergőztek, sírtak az ikreim.Rögtön tettem a popsiba a szélcsövet, azonnali megkönnyebbülés, mosolygás.Én magam utáltam a műveletet, de láttam hatékony.Aztán pár hét mulva, magától megoldódott:egyre kevesebb alkalommal volt tekergőzés,így ritkább volt a szélcsövezés./Én laikusként úgy gondolom, nem lehet az sem túl kényelmes helyzet, hogy nincs naponta széklet a babának, pláne 3-4 naponta.A szélcső ezt is orvosolja./Ahogy "érik" a pici baba emésztő rendszere, magától elmúlnak ezek a panaszok.Kitartást nektek!
51. Bexxxi
2009. okt. 31. 15:42

Sziasztok!


Milupát és is próbáltam, sajnos kevés sikerrel. Infacolt én is tudom ajánlani mert tényleg segít.

A babamasszás egyébként valóban hasznos, meg a pici hogy élvezi:))

Ellazul a hasikája, és tud büfizni is:))

2009. okt. 11. 15:12

Sziasztok!


A kislányom is elég hasfájós volt, valószínűleg mert levegőnyelés okozta hasfájás az oka. Én kipróbáltam az Infacolt és nekem és a picinek bevált!

49. kingi7 (válaszként erre: 48. - Marta1981)
2009. aug. 12. 21:07
A beba start Ha-tól az enyémnek ment a hasa...ezért nem vált be, a milumilt megeszi, nem fáj a pocija, csak ebből kevesebbet eszik...
2009. aug. 12. 15:32
Sziasztok!Az én fiam is has fájós.Nekem is kevés a tejem ezért ki kell egészítenem tápszerrel.Jún.28-án született.Mi kipróbáltok a Milupa Milumil 1-et ezt a kórházban írták fel, ezt nem szerette, nem is ette meg az adagját belőle, most a Beba Ha-t adom neki, ezt rendesen megeszi, de a pocak fájása megmaradt.Tornáztatom, kap homeós bogyot, adom neki a Grape watert, de nem használ.Evés közben fáj a pocakja leginkább.Széklete van napi kétszer.Már nem tudom mit csináljak, hogy ne fájjon neki.Evés közben többször is büfiztetem, de nem használ.Segítsetek ha tudtok.
47. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 46. - Kingi7)
2009. aug. 6. 21:11

Sajnálom, hogy nem vált be...:( pedig ez a tápszer tényleg nagyon jó.

Még mindig mohón eszik?

46. kingi7
2009. aug. 5. 22:31

Szóval, mi minősül hasfájósnak?

Az enyém inkább puffad és rengeteget pukizik...

Kipróbáltuk a milupát, ettől mégjobban...:(

Van valami ötlet? Nem sír csak nyugtalan...

45. angel304 (válaszként erre: 43. - Dee)
2009. aug. 1. 11:08
Jaj tényleg.Bocs:( De hát alig két hét és egy hónapos lesz.
44. dee
2009. aug. 1. 01:06

Az Espumisan cseppet lehet minden étkezésnél adni.


Sokat segít a babamasszázs, van hozzá egy jó kis kence. (Babynos masszázsgél, 3 hetes kortól javasolt).

43. dee (válaszként erre: 42. - Angel304)
2009. aug. 1. 00:59
A Gripe Water 1 hónapos kortól adható.
42. angel304 (válaszként erre: 40. - Kingi7)
2009. júl. 31. 23:06
Én a hűtő legalsó polcán tartom.Mielőtt adnám a lányomnak egy kicsit kiveszem,hogy mégse legyen olyan vad hideg.A has fájásra mi is infacolt használtunk eleinte.De egy idő után már az se használt.A gyógyszertárba ajánlotta a patikus,hogy vegyek Grape Water-t,mert nagyon dicsérik az anyukák.Megvettem,és használt.Próbáld ki,nekünk bevált.
41. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 40. - Kingi7)
2009. júl. 31. 14:12

Zsófi lányom sokszor egy óra után büfizett...már majd leszakadt a karom (főleg, amikor nagyobb lett).

Az is segít, ha hirtelen megemeled, bár ekkor előfordul, hogy csuklik.:)

40. kingi7 (válaszként erre: 39. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 31. 13:57

Ha bealszik, kómás teljesen, hiába várok vele fél órát, mély hortyogásba kezd, pedig vizszintesbe is döntöm, hátát simizem, kicsit ütögetem, de semmi, nyiklik nyaklik és mélyen durmol...kajakóma

Van valami ötlet? Mondjuk nagy ritkán egy bőőőt sikerül kicsikarni, de ritka, mintha nem büfizne, talán egy sör segítene? :)))

39. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 37. - Kingi7)
2009. júl. 31. 13:53
Az nem baj, ha elalszik, ha a válladra teszed, vagy hason a karodra, attól ő még büfizni fog. De ezt semmiképpen ne hanyagoljátok el, a levegő nagyon bánthatja a pociját.
2009. júl. 31. 13:51

az utolsó a gond,hidd el,és mivel nem büfizik tele van a pocija levegövel és a szelek is bánthatják.

tekergéléséböl gondolom.

espuimisant vegyél az éppen hogy erre jó.

szopizik még???

ha igen lehet tejmentes idiétára kéne átálnod neked!!!

37. kingi7 (válaszként erre: 34. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 31. 13:23

Hát mostmár igyekszem nem túl kiéheztetni :)3-4 óránként eszik, de van,hogy beájul a kaja után és vagy 5-6 órát alszik, szinte lehetetlen újraéleszteni Zsófimat...

Azt hiszem veszek egy milupát, azt is megpróbálom...az infacol csődöt mondott...de érdekes, hogy nem hisztizik csak tekereg... talán még ott lehet a gond, hogy kaja után rögtön bealszik és nem büfizik.

2009. júl. 31. 13:18
Nem baj, ha többet eszik, minden gyerek más. Nem tudod úgysem túletetni, mert attól, hogy pici, nem lehet átvágni.:) Annyit eszik, amennyi jól esik neki...minden tápszernek más az íze, a tápértéke.
35. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 33. - Kingi7)
2009. júl. 31. 13:16
Nem tudom a többi mennyire más...nekünk a Beba nem jött be. A Milupa hasonlít legjobban az anyatejhez összetételében, ezt mondták a kórházban.
34. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 33. - Kingi7)
2009. júl. 31. 13:15

A nagyobbik lányom (ő volt a hasfájós) is Bebát kapott kezdetnek, neki a Pepti J. után semmi baja nem volt.

A kicsinek (sajos egyik sem szopizott) pedig már a kórházban a Milupát írták fel, de a gyerekdokink szerint is ez a legjobb...csak az ára nem kedvező.:( Zsófinak (ő a kicsi)soha nem volt gondja a pocival, a mohósága pedig abbamaradt, amikor rájött, hogy rendszeresen kap enni.:) Ő még reggel, este most is eszik 200 ml tápszert, persze utána reggelizik, vacsizik (19 hónapos). Nem tudom, milyen időközönként eteted, de ha egy 10-20 perccel előbb adnál neki enni, lehet, hogy nem lenne annyira mohó. Egy próbát megér!:)

33. kingi7 (válaszként erre: 32. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 31. 13:08

Köszike :)

Elvileg a többi is hipoallergén,nem? legalább is rá van írva...akkor miben különbözik a milupa valójában? A milupa miből készül?

Meg-meg szoktm szakítani, ha ki tudom a cumit szedni a vákumból :) ma hajnalban 160ml evett megriadtam, ez rengeteg... ő a kórházban megette a 60ml... a védőnő meg cseszeget, hogy miért nem szoptatom, hát ennyi tejet nem tudok produkálni, csak előételnek elég :(

A lányodnak a milupától megoldódott a gondja?


Én is tudom, hogy a tápszer nem stimmel, mert a humanát hoztuk, mert ez tartalmasbb és neki már ezt kellene ennie, nos többet eszik belőle, mint a beba start-ból...:(

32. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 31. - Kingi7)
2009. júl. 31. 12:55

Egy 3 hetes babánál ez a mennyiség nem sok, a lányaim egy hetesen 90-100 ml-t ettek.:)

A mohoságot úgy tudod szabályozni, feltéve ha a manó is engedi, hogy néha megszakítod egy picit (10 mp-ekre)az étkezést. Vagy közben is büfizteted (anyósom mutatta, először idegenkedtem tőle, de a kisebbik lányomnál bevált. Kezdetben ő is mohózott.)

A Milupa tényleg jó!:) Nyugodt szívvel merem ajánlani.

Sajnos a legtöbb tápszer tehéntejből készül megfelelő kezelés után, de sokszor ez nem elég, mert a picik gyomra érzékenyebb. A Milupa ezekkel szemben teljesen hipoallergén. Ettől biztosan nem fájhat a hasa.

A nagyobbik lányom is hasfájós volt egy hónapos koráig, mire rájöttünk, a tápszerrel van a baj. Ő Pepti Juniort kapott (ez szója alapú), viszont ezt most már csak alapos orvosi vizsgálat után írják fel, nagyon indokolt esetben.

Gratulálok a babádhoz és remélem, mielőbb megoldódik a pocak probléma.:)

31. kingi7
2009. júl. 31. 12:36

Hason nem szeret lenni :( és a baj, hogy nagyon mohón eszik, és sokat is... 07.13-án született, hétfőn lesz 3 hetes. A milupa tényleg jó? Most a beba helyett a humana HA 1-et jánlották, de semmi változás :( sokat eszik, egyszerre 100-120ml és a kaját nem tudom elvenni tőle, mert balhézik...:(


angel304, a gélt azt úgy hidegen a hűtőből adod neki? nem lesz a hideg géltől baja?

30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 29. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 31. 07:20
Attól is fájhat a hasa, ha marad még a pocijában levegő. Sok baba még egy óra után is büfizik. Ha szívesen alszik hason, ez is enyhíti a hasfájást.
29. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 27. - Kingi7)
2009. júl. 31. 07:18
Ne sértődj meg, de a BEBA-nál már sokkal jobb tápszerek is vannak. Az anyatej minőségéhez legjobban a Milupa HA Start hasonlít, ez is erősíti legjobban az immunrendszert. (A családban mindenki kalicis volt tavaly tavasszal, kivéve a 4 hónapos lányomat, aki ezt a tápszert kapta.) Nem tartozik az olcsó tápszerek közé, tavaly a 600 gr-os 2400 ft körül volt (azóta biztosan drágább), de jó szívvel ajánlom neked. Hipoallergén, így szinte teljesen kizárható a hasfájás, arra persze figyelj oda, hogy ne mohón egyen a pici. Vagyis nem kell megvárni, amíg teljesn éhes lesz, 3,5-4 óránként adhatsz neki enni. (Bár nem írtad, mennyi idős.:))
28. angel304 (válaszként erre: 27. - Kingi7)
2009. júl. 31. 05:57
Szia!Én a kislányomnak(5 hós) 2 hónapos kora óta adok aloe gélt napi egy kis kávés kanállal.Nekünk bevált.
27. kingi7
2009. júl. 30. 14:31

Nekem is hasonló gondjaim vannak...


De ő nem sír és alkalmanként tekereg, feszeng...

Nekem is kevés a tejem, mert szinte zabál és lehet, hogy ez gond...nem tudom lecsatlakoztatni a cuclisüvegről.

Ő Beba HA-t kap.. gondoltam arra, hogy tápszert kellene cserélni, csak tudnám melyik jó?

Mi a különbség a Humana, Milupa, Beba Ha között?

Az infacol az valamelyest jó. Neki van rendesen széklete is-ennyi kajától nem csoda- van, hogy naponta 2* is.


Ha nem aktivátort, hanem aloe gélt adok az is jó?

Ha igen mennyit?

2009. júl. 8. 16:02

Az Infacol és az Espumisan csak a büfizést könnyíti meg, nem kifejezetten a hasfájás megszüntetésére szolgálnak. Ha más okból (nem megfelelő tápszer, anyatejbe került valami, tejérzékeny )nem a bent maradt levegő miatt sír a pici, akkor nem hatásosak. De a büfizést ezek nélkül is meg lehet oldani.

Elfelejtettem írni,hogy az is megkönnyíti a büfit, ha hirtelen a magasba emelik a babát. Személyes tapasztalat, ilyenkor a legtöbb esetben csuklani is fog.:(

25. angel304 (válaszként erre: 24. - Javorne0727)
2009. júl. 6. 22:51
Én is ezt adom a kislányomnak.Valóban nagyon jó.
2009. júl. 6. 22:46

Szia!

Mi is hasfájósak voltunk,meg a kakival is gond volt,de megtaláltuk a hatásos módit!

ALOE VERÁS TERMÉK ACTIVATOR,mindent beállított.

Reggel és este adtam a Manókámnak 1 kiskanállal,pár nap alatt hatott.

Nagyon ajánlom Mindenkinek.

2009. júl. 6. 22:34
A doktornőnk azt mondta, ha anyatejes, nem baj, ha hetente csak 1-2szer van kaki, ha tápszeres, akkor 2-3 naponta kell kakinak lennie. Szóval, ha 1-2 nap kimarad, az nem gáz, ezért ne lázmérőzd... Tartogasd vészhelyzetre ezt a technikát! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook