Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet egy 8 hetes hasfájós babán gyorsan és hatékonyan segiteni? fórum

Hogyan lehet egy 8 hetes hasfájós babán gyorsan és hatékonyan segiteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Arrahne (válaszként erre: 24. - Jázminka)
2011. júl. 21. 11:33

Kár, hogy itt még nem vezették be a tetszik gombot, mert ez megalike lenne!

Nekem a 3. gyermekem babrált ki velünk 6 hetes korára 35e ft értékű cseppet, folyadékot, teát, szuszpenziót tartalmazott a hűtő felső polca, és ő továbbra is sikítva sírt, végső elkeseredésemben meg sem álltunk a kórház gyermek osztályáig, ott egy idős sokat látott csecsemős nővér szélcsővel könnyített a manón, és többé nem sírt, 6 hós koráig használtuk, és nem szokott hozzá, most 3éves lesz és valószinűleg valami bélboholy problémája lehet, mert még ennyi év alatt sem volt soha kemény széklete, de nem fáj neki semmi szépen fejlődik, vagy én akiből légkalapáccsal kell kiverni a mellékterméket olyannyira székrekedésem van, lehet csak nekem gyanús, de a dokinőnk szerint minden rendben van!

2011. júl. 21. 11:16
Grape Water nagyon jó...próbáld ki!!!
33. arkod
2011. júl. 21. 10:59
Infacol édesköménytea és babamasszázs. [link]
2010. febr. 9. 17:51

Nekem mind a két gyerekem hasfájós volt, rengeteget szenvedtünk velük. Minden létezőt kipróbálunk. Nem használt sem a Grape Water sem az Espumisan. Az egyik ismerősöm ajánlott egy szerkezetet a Tiens cég forgalmazza. Mi csak kütyünek hívjuk. Nagyon ajánlom mindenkinek. Iszonyatosan jó gyomorgörcsre, felpuffadásra. (Én migrénre vettem, arra nem jó. Legalábbis nekem)

Csak rárakod a hasára, mozgatod, aztán jönnek a pukik.

Itt olvashatsz róla.


[link]

31. winny
2010. febr. 9. 15:35

Nálam bevált!

Meleg vízben a könyökét a térdével ellenkező kéz láb összeérínteni.

Ez a fajta mozgás segít a kicsiknek.

2008. ápr. 22. 10:40
mi most vagyunk 10 hetesek és nálunk is Grape Water + só zsák a pocira és jól becsavarva a baba egy plédbe.Nagyon jól bevált.
29. sodrak
2008. ápr. 3. 14:14
Nálunk a Grape Water segített. Patikában lehet kapni.
2007. szept. 25. 19:01
Nem akarom elkiabálni, de javulni látszik a helyzet. Ami segitett, az a meleg sál, a tigris pozició, és az Espumisan. Es nem eszek reggelire lekváros kenyeret:) Lehet az is volt a baj.
27. _kleo_
2007. szept. 25. 14:37
S tenyleg ne aggodj, bar hihetetlen ,de tenyleg kinovik. En is alig vartam hogy 3 hos legyen! Nekem a vedonom a teat nem ajanlotta, mert raszokik es az anyatejtol veszi el a helyet a pocakjaban. Igaza volt!
26. _kleo_
2007. szept. 25. 14:33
Nekunk igazabol semmi sem valt be, bar sok mindent probaltunk. Olyan 3 hos kora korul kinotte. A DM-ben a cseresznyemag parnat ajanlottak, azt az egyet nem probaltuk. Meg kell melegiteni, es a pocakjara tenni, jol tartja a meleget. Egy probat meger, nem tul draga, olyan 800 Ft korul van. Jobbulast nektek!
25. 09d65bf33d (válaszként erre: 11. - Kismajacka)
2007. szept. 25. 08:29
Nálunk 8 hónapos koráig tartott intenzíven, és még ma is előfordul néha-néha (most lesz 1 éves). Az Infacol egyébként nagyon jó, de mindig evés ELŐTT kell beadni, és MINDEN evés előtt be kell adni.Így kb. 4-5 nap folyamatos használat után sztem kb. 10%-ra csökkenti az időtartamot.
2007. szept. 20. 11:41

Csajok!

A szélcsőről még senki nem hallott?

A patikában tudjátok megvenni,és ha már több kettőnél,jó zsíros krémbe dugott végével óvatosan,tekerő mozdulatokkal felvezetni a végbélbe.Nem kell tőle megijedni,ha nem tudjátok egyből felvezetni,2-3 centis ki-be húzogatástól megnyílik a belső záróizom is,és szépen leereszt a pocak.Közben masszírozni is lehet.

Mi ezt a nagyon hasfájósoknál a munkahelyemen alkalmaztuk (csecsemő osztály) és a saját gyerekeimnél is bevált.

Nem fogjátok kiszúrni a belét-mert ettől szoktak félni-mert ez egy puha gumicső.

ezen keresztül óvatos ingerléssel a felesleges szél és kaki is kijö.Csak picit féloldalt álljatok a babapopsitól,mert igen nagyokat tud lőni a kis cucc bentről!:)

2007. szept. 19. 14:52

A kajálásra én is nagyon odafigyelek. Semmi "k" betüs, tejet sem iszom már, a csokiról is lemondtam:( Es csak rosszabb lett a helyzet. Szóval maradnak a jól bevált ringatások, meleg a pocira, és a cseppek kajcsi után.


Köszi mindenkinek!!!

22. be52089f0e (válaszként erre: 12. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 19. 14:20
Igen, ez is egy nagyon jó megoldás. Tigris a fán.
2007. szept. 19. 14:19
Infakollal és szakszerű masszírozással lehet rajtuk segíteni.
2007. szept. 19. 09:21
Szia! MI is adtuk az infacolt folyamatossan, és mellette még Hipp édeskömény teát. Ez segített. Sok sikert!
2007. szept. 19. 08:44

Nekünk is segített az infacol, illetve a Mecsek baby tea. Azt már 2 hetes korától itta, és nagyon jó szélhajtó!!!

Csak arra vigyázz, h mindig langyos legyen, mert még ilyen pici korban a szobahőmérsékletű teától is megfájdulhat a pici hasa.

18. Linn (válaszként erre: 11. - Kismajacka)
2007. szept. 19. 08:37

Szia!

Remélem, nálatok tényleg csak addig fog tartani a hasfájás. Az én pici fiam 6 hónapos elmúlt, de még mindig van, hogy nagyon fáj a hasa.

Rákérdeztem a doktornőnknél, azt mondta, azért fáj a pocija, mert nagyon sok folyadékot iszik (tápszert), és mohón eszik.

Kezdetben én is az Infacol-t adtam neki, az sokat segített. Mostanában (doktornő tanácsára) már nem adom neki, inkább többször tornáztatom.

Kitartást neked!

17. ec63a7fc29 (válaszként erre: 7. - Dee)
2007. szept. 19. 08:12

14 éves, a ráknak semmi jele.:))


Szerintem mindent érdemes mérsékletesen fogyasztani.

16. erikpipi (válaszként erre: 15. - Rekus)
2007. szept. 19. 08:09
Nekem is, nagyon bejött.
15. Rekus (válaszként erre: 13. - Teleki_2007)
2007. szept. 19. 07:22

Nálunk is az Infacol vált be. Hiába próbáltam odafigyelni a kajálásra az nem segített. Sem a tornáztatáa, sem az alkaron cipelés. Amíg nem adtuk az Infacolt, addig a vállon cipelés segített csak egy kicsit. Úgy rakod a válladra, hogy a kezecskéi a hátadra, a lábai meg elöl lógjanak.

4 hónaposan próbáltam abbahagyni az Infacolt, de pocifájás lett a vége. Igaz, most már szinte mindent eszek.

2007. szept. 19. 07:09
Altalaban 3 honapos korban kimarad. de ez egyenenkent valtozhat, gorcsoldoval probalkoztam, aztan tornaztattam a kicsi labat, fel es le, ez bevalt
2007. szept. 19. 06:51
Az én fiaim nagyon hasfájósak voltak,főleg a kissebbik, nekünk az Infacól vált be.Azért szerettem és ajánlom neked is mert nem szívódik fel hanem a belekben hat, úgy,hogy összegyűjti a kis levegőbuborékokat naggyá és így könnyebben tud távozni.Jó nagyokat tudnak tőle böfizni és pukizni és az a jó.Nem akarlak elkeseríteni de a 3 hónap az átlagos és gyerekfüggő.A nagyobbik fiamnál addigra elmúlt a kicsinél nem, nála tovább tartott.Pedig nagyon figyeltem arra,hogy mit eszem.Sok sikert...
12. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 10. - Kismajacka)
2007. szept. 19. 06:15

Ha sehogy sem tudod megnyugtatni, "lógasd a karodon", azt imádják.-->Az egyik alkarodon fekszik a kis feje, a másik alkarod a kis lába között (könyököd a pelusnál), tenyered a mellkason.

Édesek, úgy el vannak így, hogy a zoknidra csöpög a nyáluk.

A lényeg, hogy az alkarodon hasaljon. Kissé fárasztó, de én imádtam ezt.

2007. szept. 19. 05:04
Az igaz, hogy 3 hónapos kora körül elmúlik? Már számolom a napokat, ha igaz:)
10. kismajacka (válaszként erre: 7. - Dee)
2007. szept. 19. 05:02

Adom neki mostmár a cseppet folyamatosan, és tornázunk maszirozunk. Szegény annyira tud sirni, amikor fáj neki, és teljesen megfesziti magát:(((


Pont amikor irtad a hozzászólást föztem az édeskömény teát, gyorsan ki is öntöttem:)

9. kismajacka (válaszként erre: 3. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 19. 05:00
Köszi a tanácsot! Betekertem a hasát egy vékony takaróval, és olyan szépen megnyugodott:)
2007. szept. 19. 01:12
Szia! Mint írták elöttem is az espumisan folyadék étkezés után nagyon jó,vagy az infacol cseppek,de ezt evés elött kell beadni,és tényleg segít.Én is használtam a gyerekemnek ,sőt ahol dolgozom,gyerekosztályon rendszeresen alkalmazzuk.Ezenkivül én is tornáztatni szoktam,meg maszírozni a pocakjukat amikor fájt nekik.
7. dee (válaszként erre: 5. - Kismajacka)
2007. szept. 18. 22:59

Nyugodtan adhatod,kiürül buborék formában.

Itt nálunk már kivonták a patikai forgalomból az édesköményt.Nagy mértékben segíti a rák előfordulását.Én nem adtam Balázsnak.

Te se igyad!Én nem javaslom.


Tornáztasd a picit és add a cseppet neki.Hipp-hopp elmúlik,ne aggódj!

2007. szept. 18. 22:35
Ha én iszom az édeskömény teát az mennyire segit? Ha neki akarom csinálni akkor mennyi maghoz mennyi vizet rakjak? Mert a filteres nekem túl erösre sikerül mindig és neki azt nem merem odaadni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook