Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor jó, egészséges szülés után újra teherbe esni? fórum

Mikor jó, egészséges szülés után újra teherbe esni? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Szibor (válaszként erre: 44. - Tamianyu)
2010. jún. 7. 00:30
A doki arra gondolt, hogy a szervezet nagyon elhasználódik és az ásványi anyagot és a vitaminokat pótolni kell, meg kell várni míg újra feltöltődik a szervezet,ami kb. ennyi időt vesz igénybe.
45. e584b61b26 (válaszként erre: 41. - Briguska)
2010. jún. 3. 18:49
Nem is kötelező az óvoda,csak egy év a suli előtt közvetlen!
44. Tamianyu (válaszként erre: 43. - Szibor)
2010. jún. 3. 09:36
Micsoda,2-3 év??Ne tudom milyen doki mondhatott ilyet.Az enyém még császár után is 1 év várakozási időt javasolt.A szoptatást pedig nem is említik,hogy emiatt kellene várni,nagyon sokan szoptatnak tandemben is.
43. Szibor
2010. jún. 2. 23:12
Egy doki nekem azt mondta, hogy szoptatás után kb. 2-3 év mire regenerálódik a szervezet, sajnos erre egy csomó nőnek nincs ideje.
42. Szkatica30 (válaszként erre: 41. - Briguska)
2010. márc. 10. 18:41
De nem ám!
41. Briguska (válaszként erre: 40. - Szkatica30)
2010. márc. 10. 13:21

és mi van ha nem szoba tiszta?



nem veszik be??

2010. márc. 10. 09:55

Nálunk már van ez az óvodai bölcsis csoport.Nem kell hozzá más csak,hogy betöltse a második életévét a gyerek és szobatiszta legyen.

Szeptemberben indult és az óvónőknek is tanulniuk kell ám ennek a korcsoportnak a sajátosságait.


Az mondjuk tényleg jó ötlet,hogy legyen két év munka viszonya annak,aki gyereket akar vállalni.

39. Briguska (válaszként erre: 37. - Szkatica30)
2010. márc. 10. 07:59
Nálunk sincs bölcsi, de úgy tudom, hogy az óvodában kell majd biztosítani bölcsi csoportot. Tudod, annak én is örülnék, ha a két évet vissza tennék háromra, viszont azért meg szurkolok, hogy az maradjon, hogy kelljen a két év munkaviszony a gyedhez, gyeshez! Hiszem, hogy így valamelyest visszatartják a sok felelőtlent a gyermekvállalástól!
38. Promama (válaszként erre: 37. - Szkatica30)
2010. márc. 9. 17:38
sajnos az én két picurom nem nagyon akartak tovább itthon maradni,pedig én dédelgettem volna még 3 éves koráig őket:)
37. Szkatica30 (válaszként erre: 36. - Briguska)
2010. márc. 9. 16:51

Én nagyon kíváncsi vagyok,hogy meddig marad ez a rendelet.Kitalálták ezt a marhaságot,de mit csinál az,akinek a környezetében nincs bölcsi?

Én nagyon örülök,hogy nekem nem kell ezen agyalnom.

2010. márc. 9. 15:51
Sajnos, ha marad a két év otthon töltendő idő a picurokkal..már nem nagyon lesz mit gondolkodni...sajnos aki nem olyan munkahelyről megy el szülni, hogy tuttira megteheti, azokra az a sors vár, hogy egyik évben szül és mire a pici lesz egy éves, tempózhatni kell a másikért...elég szörnyen hangzik...még előtte vagyok, de mindenképp szeretném, ha egyszer babám lesz, hogy legyen testvére.. de megnézném a főnökeim fejét, amikor eljövök gyedre az elsővel, majd két évesen beadom a gyereket a bölcsibe, mert muszáj lesz..dolgozok két évet és megint leköszönök, hát akkor biztos nem fognak szívesen visszavárni.. de hogy mi a jobb..jó kérdés??!! Irigylem azokat, akik megtehetik, hogy várjanak majd. Az egyik nővérem gyermekei között két év van, eleinte én féltem, hogy a pici lány még túl kicsi a kistesóhoz, de az egy év hamar elrepült, és már 3 évesen igazi nagylány, és átadta az öcsinek a terepet!! :)
35. Szkatica30 (válaszként erre: 22. - Tamianyu)
2010. márc. 9. 15:38

Nem mondtam,hogy rossz testvérek voltunk,de voltak nézeteltérések.A nagyobbik húgom és a bátyám között 5 év van és mindig jól kijöttek.Úgyhogy náluk nem adott okot a nagy korkülönbség semmilyen konfliktusra.

Azt sem hiszem,hogy a szüleim rontottak volna el bármit,de úgy tűnik,mi vagyunk a kakukk tojások.


Amúgy azóta jó a viszonyunk a bátyámmal.

2010. márc. 9. 10:52
na most mennem kell a kicsiért a bölcsibe, mivel még beszoktatáson van, hamarabb hozom el:)) még majd visszanézek:))
33. Promama (válaszként erre: 29. - Tamianyu)
2010. márc. 9. 10:47
igen,a fiúk minket is tanítanak. mikor látjuk az ő viselkedésünkbe a mi hibáinkat Akkor elgondolkodunk és változtatunk s akkor ők is változnak. Úgy tetszett,mikor egyszer összeszólalkoztam a párommal,majd a végén kibékülve egy puszival zártuk le. Egy fél óra múlva kitört a balhé a két fiú között egy játékon,majd kisvártatva Zalán visszaadta a kicsinek és azt mondta:-legyen a tied és megpuszilta:))
32. 3cbd320f88 (válaszként erre: 6. - E584b61b26)
2010. márc. 9. 10:46
Köszönöm szépen, ti is csodaszépek vagytok :)
31. 3cbd320f88 (válaszként erre: 7. - Kiraanyu)
2010. márc. 9. 10:40
November...folyamatosan játszom a gondolattal de tudom hogy még azért várnom kell...
30. Tamianyu (válaszként erre: 28. - Promama)
2010. márc. 9. 10:35
Szerintem sem kell túlzásba vinni,egyik véglet sem jó.
29. Tamianyu (válaszként erre: 25. - Promama)
2010. márc. 9. 10:35

Szerintem ez nem baj.Minden fiú verekszik,néha még a lányok is.Ettől nem rossz testvérek,csak még így tudják magukat kifejezni.Majd megtanulják,hogy máshogy is lehet,a jó szülői példa mutatás a legfontosabb nekik.Nem kell arra gondolni,hogy ezért agresszívak lesznek a későbbiekben.Türelem,szeretet,határozottság,következetesség.Én ezt mondom mindig,erre van szükség.

Ott szokott sok probléma leni,ahol a szülők nem értenek egyet agyerek nevelésben,és nem következetesek.

2010. márc. 9. 10:34
én meg persze rohanok dédelgetni őket,de mindig leint,hogy ne neveljek anyámasszony katonákat:))
27. Promama (válaszként erre: 26. - Tamianyu)
2010. márc. 9. 10:34
hát ez az,magyarázhatom én neki,hogy nem baj az ha emberi érzései vannak és néha neki is fáj valami. Szerencsére a fiait arra tanítja,hogy nem baj,ha sírnak. Bár a nyafit nem tűri tőlük. Elestél-mondja nekik,akkor állj fel és menj tovább. Nem kell ezen sápitozni
26. Tamianyu (válaszként erre: 24. - Promama)
2010. márc. 9. 10:30

Erős férfi:-)))

Nehogy már gyengének higgye az asszony:-)))

25. Promama (válaszként erre: 22. - Tamianyu)
2010. márc. 9. 10:29
az én két fiam is verekszik,de próbálom őket szeretetre tanítgatni és úgy gondolom,jó hogy ilyen közel vannak egymáshoz korban:)
24. Promama (válaszként erre: 19. - Tamianyu)
2010. márc. 9. 10:28
én is titkon ezért vágyódom lányra:)hátha az egy kicsit anyásabb lesz:) Még a párom se nagyon tűri,hogy dédelgessem,ő férfi. A múltkor ráejtette az összecsukható kiságyat a lábára miközben megpróbálta kinyitni,de nem szólt,csak kiment és ott káromkodott,de igen halkan és még csak azt se engedte,hogy megnézzem
23. Tamianyu (válaszként erre: 21. - Nikyci)
2010. márc. 9. 10:27

Hát igen,az éjszakázás nagyon kimerítő ez biztos.Szerencsére nem nagyon volt benne részünk.

A nagy és a középső hajfájósok voltak,addig tényleg rémálom volt minden éjszaka.De amint elmúlt oké volt minden.Legkésőbb 3 hós korára átaludta az éjszakát nálunk mindhárom.Nekünk nagyon bevált a kialakított esti rituálé,8 után mindenki ágyban van.

Egyik gyerkőc nagyon nehezen alszik el,de erről nem tehet.De Ő sem jön ki,csak énekelget magában,zenét hallgat.

22. Tamianyu (válaszként erre: 20. - Szkatica30)
2010. márc. 9. 10:25

Sajnálom ha nem vagytok jó testvérek,de ez szerintem nem a korkülönbség miatt van.Véleményem szerint ez nagyban függ a szülőktől milyen a gyerekek kapcsolata egymással.A konfliktusra a gyerekek között a nagyobb korkülönbség jobban okot ad, a nagy sok esetben nem viseli el a kicsit.De semmit nem lehet levonni a gyerekkori testvér kapcsolatból.Akik gyerekként nem jó tesók,sokszor előfordul,hogy felnőttként viszont nagyon is azok lesznek.

A terhesség nem mondom én sem,hogy könnyű bújós kisgyerekkel,de nekem szerencsére nem volt okom panaszra.Tudtam a nagyobbat emelgetni is és sokat volt akkor is ölben.

21. Nikyci
2010. márc. 9. 10:18
Most már nekem is könnyebb,hogy a kicsi 1 éves.Én is szeretnék 3. de várok mert még sokszor felkelünk éjszaka.Szeretnék már egy pár nyugis éjszakát ami szerintem még mesze van mert csak 7 fogunk van még.
20. Szkatica30 (válaszként erre: 17. - Tamianyu)
2010. márc. 9. 10:11

Igen,nehéz volt az első év,de a terhességem még nehezebb.

A kisfiam nagyon bújós volt,sokat akart ölben lenni.A méhszáj viszont végig nyitva volt.Mondta az orvosom,hogy ez kimeríti a veszélyeztetett terhesség fogalmát.


Senkit nem akarok megbántani,de én nem hiszek a kis korkülönbségben.A bátyám és köztem 18 hónap van.Lenne mit mesélnem a gyerekkorunkról.

19. Tamianyu (válaszként erre: 18. - Promama)
2010. márc. 9. 10:01
Jajj,ez eléggé rossz érzés lehet.Nekem mindhárom nagyon bújós,még a fiam is,sőt az apjuk is:-))De pl:a barátnőm fiát nem lehet szeretgetni ölelgetni,mert még az anyjától is csak ritkán tűri el.Szegénynek annyira fáj,pedig biztos,hogy nem azért mert ne szeretné a gyereke,de vannak ilyen természetű gyerekek és felnőttek is,akik nem igénylik annyira a testi kontaktust.A lánya már nem ilyen,Őt szeretgetheti kedvére:-))
18. Promama (válaszként erre: 16. - Nikyci)
2010. márc. 9. 09:56
Nekem egyik se pityergett,semmi Mennek előre,nem volt beszoktatás semmi,én sírok csak és nem is tudom mi a jobb. Néha annyira szeretném ölelni őket,de a nagy már megmondja:-anya szeretlek,de most nem akarok az öledbe ülni:)
17. Tamianyu (válaszként erre: 10. - Szkatica30)
2010. márc. 9. 09:55

Csak most nehéz ám,később viszont szerintem annál jobb minél kisebb a korkülönbség.Mármint a gyerekek szempontjából.Én császáros voltam a másodikkal, a 3-ik babával ezért vártunk nem egészen 2 évet.

Mondjuk az 1 évet szerintem is jobb kivárni,de ha előbb összejön az sem biztos,hogy baj.Nem egyforma a szervezetünk,nem egyformán regenerálódunk.Kolléganőm fia 6 hós volt amikor észrevette,hogy 15 hetes terhes.Addig én is azt mondtam ez nem létezik,hogy valaki ennyire későn vegye észre,de mégis miből jött volna rá?Nem volt hányingere,szoptatott,nem volt mensije,hasa még nagy volt,itt fájt ott fájt,még az előző szülésnek tulajdonította...stb...De szerencséjére egészséges baba lett Ő is.

Azért nem árt szedni valami terhes vitamint szerintem sem.Ha bár én a tervezett terhességeim előtt neki álltam már a szedésének mindig.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook