Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után mennyi ideig nem menstruál a nő és nem tud újra teherbe esni? fórum

Szülés után mennyi ideig nem menstruál a nő és nem tud újra teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. homern
2011. júl. 5. 10:33

Nem emlékszem pontosan,de kb 8 hónapos lehetett a fiam amikor újra megjött.(még szoptatom most is)

A teherbeesésnek viszont nincs köze ahhoz,hogy szülés után megjött-e már az első.

50. eaedab0e25 (válaszként erre: 1. - Barát Angéla)
2011. júl. 5. 10:15

Ez egyenenkent valtozik. De a szoptatas nagyon becsapos tud lenni, szoval arra ne alapozz.

A kisfiam 13 hetes es nagyon ugy nez ki, hogy kisteso van a fedelzeten...

2011. júl. 4. 21:31
szoptatás alatt is terhes tudsz lenni. Nagyon fontos a védekezés ilyenkor is.
48. kobri29 (válaszként erre: 46. - Linka86)
2011. júl. 4. 12:23
Ne aggódj, hivatalosan a szoptatás abbahagyása után fél éven belül kell jelentkeznie az első menstruációnak. Én a másik véglet vagyok. Hét hetes lesz a fiam, szoptatok, mégis úgy tűnik, hogy megjött...
2011. jún. 1. 11:54
Szia,ha jól emlékszem kisfiam 7 hónapos volt, amikor megjött újra, 16 hónap kihagyás után, azért, mert már nem szopott annyit, így beindult a hormonháztartásom.Teherbeesés:szerintem 1 hónappal szülés után is teherbe lehet esni:)Ha nincs is vérzés...a szervezet nagyon becsapós:)
2011. jún. 1. 11:35

Sziasztok!

Nekem most 2 hónapos a kisfiam és sajnos már nem tudom szoptatni mert nincsen tejem, a múlt héten teljesen elapadt,de még nem volt mensesem a szülés óta, ez normális és mikor kezdjek el aggódni?Igaz nekem terhesség előtt sem volt mindig teljesen rendszeres,pontos...ha tudtok kérlek adjatok tanácsot

45. zsu0427 (válaszként erre: 20. - Szofka)
2010. szept. 17. 19:27

Szia.

Melyik kúpot használtad?

44. Yulcsy (válaszként erre: 43. - Bettina21)
2010. júl. 21. 06:29

Szerintem ha félsz, érdemes lenne egy sürgősségi fogamzásgátlót felíratni.A szex után 72 órával hatásos.de csak ha nem akarsz még egy babát.

Bármelyik nőgyógyászaton felírják neked!De ezen kívül más nem jut eszembe.

2010. júl. 21. 02:09

sziasztok

én egy 21 éves lány vagyok.egyedül álló anyuka egy két éves kis lánnyal.

Nekem szülés után 4napig volt meg a havim azóta két év telt el de semmi tegyem hozzá még szoptatok.

3 hónapos volt a lányom amikor a volt párommal utoljára együtt voltam és elment bennem direkt de hála nem lettem terhes.De viszont most félek mert két év után együtt voltam ma a párommal és most véletlenül elment bennem.Nem tudom hogy akkor nem estem teherbe most lehetek e terhes? Nagyon félek hogy igen.Nem tudom hogy akadályozzam meg a terhességem.?Félek.Szerintetek.Valami ötlet?

2009. nov. 10. 17:20
Én a szülés után 5 hétig véreztem aztán 1 hét szünet,majd megjött,és azóta is hajszálpontosan minden hónapban,pedig szoptatom a lányomat aki már 14 hónapos lesz.
2009. nov. 10. 17:17
az én kislányom 29.-én lesz 15 hónapos,még szopizik és még nem jött meg nekem sem a havim. Rendszeresen járok szürésre és megkérdeztem a dokit normális-e ez? Azt mondta,míg szoptatok nem biztos hogy megfog jönni,minden szervezet másképp reagál,valakinek előbb-valakinek később jön meg,de az biztos hogy védekezni akkor is kell,ha nem akarunk kistestvért,mert nekem speciel nem ajánlotta a gyogyszer szedését szoptatás alatt.
2009. jún. 3. 11:37
Első szülés után 7 hónapra, 2. után 13 hónapra jött meg először, mindkét babóca szopizott még. Tehát semmi sem biztos, csak az, hogy előbb "érik a pete" és csak utána jön menstruáció!
39. mongi
2009. jún. 2. 17:36
Nekem 9 hónap múlva jött meg először,és nem sok időre rá már a kisfiam se szopizott.
38. Ella89
2009. jún. 1. 21:48
Április 16-án szültem. 3 hétig véreztem, majd elállt. Május 19-én jött meg, 29-ig tartott (ilyen hosszú szokott lenni, PCOS-em van). Naponta 2X szoptatok, kevés a tejem, tápszerrel pótlunk. Teherbe esni pedig bármikor lehet: sok testvér között 10 hónap a korkülönbség...
2008. okt. 27. 17:07

Sziasztok!

A kisfiam nov 12.-én lesz 5 hónapos. Szülés óta nem jött meg a havim, szoptatás mellett szedhető fogamzásgátlót használok, de van némi kétely bennem a hatásossága felől. A kérdésem az lenne, hogy ha még nincsen havi, akkor hogyan lehet felismerni egy korai terhességet?


üdv

2008. ápr. 24. 14:11
Egyik ismimnek nem jött meg csak szülés után 1x. És amikor a babája 9hónapos volt tudta meg egy kontrolon hogy 4hós terhes. Mondjuk nem lehet valami okos ha nem vette észre hogy terhes.
2008. ápr. 24. 13:23
A fiam 4 hos már masodszor jott meg a menszeszem, de az téves hogy nem maradunk terhesen ha nem jár a menszi szoptatás alatt, igen is teherbe lehet esni
2008. ápr. 24. 11:36
En is meg szoptatok,6 honapos a kisebbik fiam,es meg nekem sem jott meg a ciklus.
2008. márc. 20. 13:53

Sziasztok!

én azt szeretnén megtudni,ogy ha 4 hónapja szültem,nem baj hogy még csak 1x jött meg?Már nem szoptatok,sajna csak 5 hétig ment.

2008. márc. 18. 13:24
Irigylem azokat akiknek szoptatás befejezése után jön meg először a menzeszük. Nekem mind a 2 fiamnál 6 hét után, pedig az egyiket másfél éves koráig, a másikat 2 éves koráig szoptattam. Úgyhogy a védekezést is előbb kell kezdeni.
2008. febr. 17. 11:20
Nekem szülés után 13 hónapra jött meg, nem védekeztünk, hisz "úgyis szoptatok még" gondoltam, rá egy hónapra már teherbe is estem, csak sajnos méhen kívüli lett, de ez már máslapra tartozik.
30. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Dorka29)
2008. febr. 17. 08:29
Tévedtem.:) Hogy az mi volt, azt nem tudom, de azóta semmi és most, hogy a kislányom nemsokára 9 hónapos most tényleg megjött. Szoptatás mellett.
29. gabima
2008. febr. 4. 19:20
Nekem mindkét fiamnál 1 év múlva jött meg. De védekezni már előbb kell.
2007. szept. 21. 19:44

Ez teljesen egyénfüggő. Nekem mindkét fiammal kilenc hónapos korukig nem jött meg a menzeszem.Persze ha szülnék még nem biztos,hogy a harmadiknál is így lenne.Erre biztos recept nincs szerintem.Védekezni kell ha nem szeretne az illető hamar újra babát.Mert ki tudja, ugye?:)

De ez csak az én véleményem és személyes tapasztalatom........

27. Hacika
2007. aug. 24. 16:55
Én még szoptatok nem jött még meg.A fiam 14 hónapos.Az orvos a hat hetes vizsgálatnál megkérdezte hogy kérek-e fogamzásgátlot.Megkérdeztem hogy a szoptatást nem befolyásolja-e.Ő azt mondta nem javasolja inkább oldjuk meg másképp de ha ragazkodok hozzá természetesen fölírja.Szóval szoptatás allatt is kell védekezni.
2007. júl. 20. 19:37
Nekem szülés után két hónapra, most jött meg:(( Mik a tapasztalataitok, milyen hatással van ez a szoptatásra?
25. Teráz
2007. júl. 5. 22:09

Mindannyian másképp vagyunk "összerakva"

:)

2007. júl. 5. 15:55
Ez minden nőnél másképpen van.
23. vapi
2007. júl. 5. 13:05
A nő szevezetétől függ és hogy szoptatsz-e. Én még mindíg szoptatok, de a 4. hónapban volt egy kis tej ingadozás, ezért meg jött a menszeszem. Olyan, mint azelőtt. Ha meg jön, ha nem védekezni kell.Terhes lehetsz akkor is, ha nem menstruálsz és szoptatsz is.
2007. júl. 4. 08:29
Teljesen a nő szervezetétől függ.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook