Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor (autót) vezetni tanultál, te is sokat hibáztál? fórum

Mikor (autót) vezetni tanultál, te is sokat hibáztál? (tudásbázis kérdés)


94. 07c4794583 (válaszként erre: 90. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 21:24

én mindig ezt élvezem a legjobban, mikor új kocsiba ülök. hol fog a kuplung és hol hajt a legjobban a motor, milyen fordulaton érdemes váltani.


jajj ez az ótovezetés olyan csuda móka :)

tanuljatok, csajok! csak bátran!

2011. júl. 4. 21:19
És azt is mondta, hogy eleinte mindig szóljak, ha autóba ülök, mert addig félreáll a tanítványaival....Hát röviden ennyi.
2011. júl. 4. 21:18
Ja, és határozottan megkönnyebbülve köszönt el a vizsga után :)
2011. júl. 4. 21:18

IIIGGGENNN!!!



Az oktatóm - nem vicc - kicsit megkopaszodott az én okításom alatt :)

2011. júl. 4. 21:15
Szóval a kuplung! Minden auton kicsit máshol fog vagy csuszik, azt kell megtalálni.Az alsó ponttól lassan engedem fel, elöszőr a hangja változik a motornak (elmélyül)majd elkezd remegni az egész ott kezd átadodni a motorból érkező forgás az általam mozgatott pedálon keresztül a váltóhoz majd a kerekhez. És csak ezután fog finoman megmozdulni az egész. Na ez az a pont ahol megkell egy pillanatra állitani a lábamat és tartani a pedált ebben a magasságban amíg magától be nem lendül az autó és szintemegkönnyebbülve gurul gáz és minden nélkül. Figyelem ez mindig idő igényes dolog de a lábatoknak ezt a magasságot kell nagyon megtalálni és megszokni hogy nem engedheted fel egyből , adjunk időt annak aszegény motornak hogy lendületbe hozza az autó tömgét meg a miénket, minél többen ülnek az autóban annál tovább kell megtartani a kuplungot!
89. Enya78 (válaszként erre: 75. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 17:32
És milyen igaz... ha rükvercbe váltok, azt mindíg nézem! Az sem mindegy, h pl. német autóba váltok, vagy franciába... a franciát még jobban nézem :)))
88. 9cf0020815 (válaszként erre: 75. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 17:14
Ez a lecke nagyon jó!:-)
2011. júl. 4. 17:04
Huhh ez jól kezdődik. Nekem már minden adott. Várom a további utasítsokat.
2011. júl. 4. 16:45
Most megyek egy kicsit élesben csinálni , majd este jövök.
2011. júl. 4. 16:43
Más is beszálhat! Ha fogyozni lehet együtt, talán ezt is .
84. Enya78 (válaszként erre: 83. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 16:36
Tetszik a hozzáállásod! :) Biztos te is jó és türelmes oktató lehetsz!!! ;)
83. bizsu67 (válaszként erre: 82. - Orsibigyu)
2011. júl. 4. 16:30
Hát elég nehéz így segiteni, mert ez pont egy olyan műfaj ahol fontos a személyes kontaktus, de mivel még ilyet nem csináltam, én is kivéncsi vagyok hogy lehetséges e valakit így tanitani a távolból? Mit gondolsz megprobálod? MInden képp kell egy autó nem kell hogy az oktatódé ,de a gazdája ne legyen idegbeteg, és egy olyan hely ahol jó az út minősége és nincs forgalom de kb 20 méter szabad mozgásod van.
2011. júl. 4. 16:17
magamon, A pontból Bbe, elégedett, és a billentyűzeten is eligazodni, mert ott is néha eltévedek.
81. orsibigyu (válaszként erre: 78. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 16:16
Nem is a többieket akarom meghatni, és nem is dicsekedni akarok azzal, hogy a fellegekben járok, mert a vezetésben ez hátrány, de ez az én terhem, ezen kell változtassak, és sajnos egy kicsit saját megemon kell túllépjek. Nem könnyű, érzem, hogy nem leszek egy Sumi, csak a pontból tudnék eljutni B-be és elágedett lennék.
2011. júl. 4. 16:08
igen
79. bizsu67 (válaszként erre: 77. - Enya78)
2011. júl. 4. 16:07
Elmerengeni én is szoktam de akkor az azt jelenzti ,hogy elfelejtek elindulni a zöldre. Attól még lehetsz jö soför úgy általában.
2011. júl. 4. 16:04
2. lecke. Senkit nem hat meg hogy te milyen lélek vagy az utcán. Haladsz vagy nem haladsz , ez itt a lényeg. Az autóban nem látszik ki vagy milyen ember vagy. Egy 8 diplomás 9 nyelven beszélő feltaláló egyetemi docenst is le vén hülyézik az utcán az irni olvasni épp hogy tudó cigány köjkök a merciből ha épp úgy adódik. Ne magaddal legyél elfoglalva ha nem azzal amit csinálsz vagy szeretnél...
77. Enya78 (válaszként erre: 76. - Orsibigyu)
2011. júl. 4. 15:59

Te... igazad van! :) Én szoktam festeni és sokminden kézimunkás dolgot csinálok, ahoz szükség van arra, h előre tudjuk, hogy hogyan is lesz majd tovább akár a kép v bármi más... ezért írtam az átlátó képességet.

Azzal viszont totál egyetértek, hogy a művészlélek néha az egekben jár és elmereng, mert azt én is szoktam... ;)

76. orsibigyu (válaszként erre: 74. - Enya78)
2011. júl. 4. 15:44
A között, hogy valaki művész, és művész lélek van különbség. A művészlélek szeret elmerengeni, egy pontba figyelni, a valóságtól elszakadni, és az egekben járni. De azt kellene megtanuljam, hogy ezt csak séta során engedjem meg magamnak és vezetéskor összeszedetteb legyek.
2011. júl. 4. 15:44
Nos akkor elöszőr tanuld meg a kuplungot használni. Ne tedd le a sarkad teljes lábbal pedálozz. Gyakorold azt hogy csak csúsztatod olyan lassan probálj mozogni az autóval ahogyan csak lehet a lényeg hogy tudd vissza fogni a tempot a leg kisebbre nem baj ha közben meg is állsz csak probálgasd az a jó ha csigák megelőznek a fűben. Tegyél valami könnyű akadályt az autó elé és mögé kb 8-10m-re ( müanyag széket) és közöttük csináld előre hátra igy mindjárt megtudod meddig tart az autó , váltogatsz és kuplungolsz is. Figyelj arra hogy a rükverc váltásánál a lábad legyen a féken ezt szokd meg hogy soha elne gurulj mert ez az egyetlen olyan váltási helyzet amikor mindenki ösztönösen lenéz a kezére az autó meg.... Jöhet a következő lecke?
74. Enya78 (válaszként erre: 73. - Orsibigyu)
2011. júl. 4. 15:31
Én is művészlélek vagyok, de sztem ők inkább elég hamar átlátják a dolgokat... Ezért volt könnyű nekem pl. a négysávos körforgalom is...
73. orsibigyu (válaszként erre: 72. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 15:23
Talán még a technikai kezeléssel. Ezért nem figyelek eléggé a többire, mert elfoglal a kocsi. De az biztos, hogy alapvetően figyelmetlen típus vagyok, művészlélek.
72. bizsu67 (válaszként erre: 71. - Orsibigyu)
2011. júl. 4. 15:11
Ó te szegény. De az autók ott is ugyan úgy négykeréken járnak, és az alapvető tudni valók is.A táblákkal van a bajod vagy a technikai kezeléssel?
71. orsibigyu (válaszként erre: 70. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 15:05
Románia
70. bizsu67 (válaszként erre: 68. - Orsibigyu)
2011. júl. 4. 14:52
Te melyik országban vagy?
69. 83e25137af (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2011. júl. 4. 13:03
király :D vagyis királynő :D azt a volvot én is meghajtanám :D
2011. júl. 4. 12:23
Jah és nálunk csak 2 vizsga van: elméleti és forgalmi. Sőt a tanulást is a forgalomban kezdik, csak egy kevésbé forgalmas helyszinen.
2011. júl. 4. 12:21

Ez az, én sem babával kezdtem. Nálunk más a rendszer, de ha van időtök elmondom. Szóval, ha 1 éven belül nem kapsz jogsit újra be kell iratkozzz, és újra kell fizesd, és újra orvosivizsgálatok, stb. Szóval beiratkoztam augusztusban, de gyakorlati órák mind a 30. Elméletin mindig egyből átmegyek. Áprilisban mehettem volna először vizsgázni, mert akkor tettem le az elméletit először. De akkor a vezetés nem ment jól. Akkor már terhes voltam és sokat hánytam, kimaradt 4 hónap. Utána megint pár gyakorlati óra, és 7 hónaposan azt éreztem, most vagy soha. Persze rosszul ment, de nem akartam 9 hónaposan vizsgázni. De elbuktam és mégis 9 hónaposan vizsgáztam. Akkor is elbuktam. Mikor a fiam 3 hónapos volt újra pár gyakorlati óra, és megint vizsgáztam márciusban, kb. 4-5 hónapos fogzó baba mellett. Hetekig éjszakázatam előtte.

Azóta újra beiratkoztam iszonyú sok pénz, és remélem nem kidobott pénz.Most megint min. 3ö órát le kell vezessek. remélem nem lesz szükség plusz órákra. De még mindig annyit hibázok, hogy nem is hiszem, hogy valaha vezetni fogok.

66. Kismanó86 (válaszként erre: 56. - Bizsu67)
2011. júl. 4. 09:37

Egyetértek. Én mikor elkezdtem, még nem volt baba. Kresz sikerült. Utána a rutinon már velem volt, másodjára sikerült. Aztán jött a forgalom, szorított az idő, elmentem azért vizsgázni, nem sikerült. UTána már nem mentem, mert valaki közbeszólt. :-)

Most 9 hónapos, és újra nekifutok.

2011. júl. 4. 09:24
a hibádból tanulsz a legtöbbet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook