Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor (autót) vezetni tanultál, te is sokat hibáztál? fórum

Mikor (autót) vezetni tanultál, te is sokat hibáztál? (tudásbázis kérdés)


64. k_nm
2011. júl. 4. 07:49
Nyugi, majd belejössz...én is rengeteget bénáztam, az oktatóm, aki különben egy halál szelíd ember volt, piszkosul sokszor jött ki a béketürésböl mellettem. A vizsgákon mindig nagyon odafigyeltem, de így is épp hogy átengedtek. Utáltam is vezetni, mert tudtam, hogy nekem ez olyan magas, mint a kacsának az eperfa. Aztán meglett a jogsim, nem vezettem, csak volt egy plusz kártya a pénztárcámban. A 10 év alatt kb 1000 km-t vezettem. Az nem sok, lássuk be. Aztán kiköltöztem Németországba. Férjem nem az a finomkodó, közölte, van jogsim, van autónk, használjam ki. Ö nem soför...Elöször meg tudtam volna verni, olyan mérges voltam rá. Be kellett vezetnem Frankfurtba. Jó kezdet, be a nagyvárosba...Láss csodát, azóta megtanultam rendesen vezetni, az egy év alatt már kb 5000 km-t belehajtottam a kocsinkba és már nem félek úgy a forgalomtól. Szóval nyugi, menni fog az, ha muszáj, hogy menjen
2011. júl. 4. 07:18
Hát néha sokszor lefulladtam és nem tudtam parkolni:)a parkolással a mai napig gondba vagyok:))))Amúgy szupi dolog a vezetés:))
62. access
2011. júl. 4. 07:09
nem
61. Enya78
2011. júl. 4. 00:15
Egyébként most 5-én lesz pont egy éve, hogy sikeres vizsgát tettem :) Vagyis hogy meglett a jogsim!!! :)
60. f7cd984078 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. júl. 3. 23:44
Nem.
59. cicmic87 (válaszként erre: 34. - Orsibigyu)
2011. júl. 3. 23:32

Szia!

Szerintem se terhesen kellene vezetni tanulnod,de végül is a te döntésed!!!

Ha tényleg szeretnél megtanulni akkor ne add fel!!

Én kb. két hete kaptam meg a jogosítványomat.

Nyugi nem csak te bénázol!!!

Én korábban nagyon féltem a vezetéstől,ha a kormány elé ültem már reszkettem, télen elhatároztam,hogy most már kell nekem jogsi és akarom is. Így sikerül megcsinálni. A forgalmi vizsgán egyszer buktam.

Most még nem merek egyedül vezetni mindig van mellettem vki!!! A párom autójával elég sokszor lefulladok,vhogy nem érzem a kuplungot. Tovább már nem untatlak ezzel csak azt akartam mondani,hogy tudom,hogy még bénázok,de nem adom fel és mivel szeretem vagyis szeretném,hogy menjen ez motivál.

Próbálj meg pozitívan gondolkodni!!!!

Szép estét és bocsánat,hogy hosszúra sikeredett!! :)

58. Enya78 (válaszként erre: 56. - Bizsu67)
2011. júl. 3. 23:29
egyetértek! az egy más állapot, persze hogy az ember nem tud úgy koncentrálni! mikor minden pillanatban azzal van elfoglalva (még ha tudatalatt is)a teste és a lelke, hogy egy pici élet növekedik benne...
2011. júl. 3. 23:21
Ha valakinek van még kérdése szivesen válaszolok,de csak holnap, megyek csicsizni ( vagy Irjatok üzit ) és elmondom szerintem mit tegyél.
2011. júl. 3. 23:18
Minden esetre azt javallom babával ne tanuljon senki vezetni.
55. bizsu67 (válaszként erre: 54. - 07c4794583)
2011. júl. 3. 23:17
Hát igen! Én az első gyerekkel 6.ho ig oktatam aztán már csak a tanteremben birtam,majd egy cigány a merciével beerőszakoskodta magát elém és még neki állt fejjebb, másnap megszülett a lányom, picit felhúztam magam lehet...
2011. júl. 3. 23:12

egyszerűen nem értem a terhes nőket, biztos ez a megfelelő pillanat autót vezetni tanulni?


oké, hogy ráérnek, de a fizikai-lelki állapotuk nincs éppen a topon...

53. 07c4794583 (válaszként erre: 49. - Bizsu67)
2011. júl. 3. 23:11

úgy nyomta, mintha autóversenyen lennénk

egyrészt féltem, másrészt lenyűgözött :)


de nem tervezem vele többet a felmenetelt :)


ja és közben még sms-ezett is :D

2011. júl. 3. 23:10
Az óraszámoknak csak az alsó határa van megadva . Felső nincs ha te 70 órából szeretnél vizsgázni megteheted.
51. homern
2011. júl. 3. 23:10

Nekem már több éve van jogsim,de nem vezetek.

A kresz max pontos lett, a rutin rögtön megvolt,a forgalom nem rögtön,de nem az én hibámból(mobilozó nőcike nem adott elsőbbséget nekem,balesethelyzet miatt félbeszakították a vizsgát stb..).

Az oktatóm soha bele nem nyúlt abba amit csináltam,jó ha 1x lefulladtam összesen...

Ez mind szép és jó,DE mégis képtelen vagyok arra,hogy kimenjek a forgalomba vezetni magamtól.A jogsi megszerzése óta jó ha 2 órát vezettem.Rettegek a többi sofőrtől,és attól,hogy egy hirtelen helyzetben elvesztem az uralmam az autóm felett.Egy km a forgalomban és 10 évet öregszem :S

Lehet valaki sokat hibázik a tanulóidő alatt,utána mégis jó sofőr lesz...én szinte sohasem hibáztam,mégis ez lett belőle :S

Szerintem ne aggódj,ha egy kicsit össze tudod szedni a figyelmedet nem lesz gond.Több gyakorlásra van szükséged,mint az átlag...

(előttem egy mindenórás kismama vizsgázott,izgalmában nekiment egy busznak..átengedték mégis,mert félt a vizsgabiztos,hogy a koccanás meg a bukás hatására megszülne ott neki :) )

50. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - Enya78)
2011. júl. 3. 23:09
ebben az a trükk, hogy kétszer kell megállni. egyszer a vonalnál, hogy elégedett legyen a rendőr, másodszor meg egy kicsit előrébb, hogy lásd is, jön-e valaki. :)
49. bizsu67 (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2011. júl. 3. 23:08
Emellé ne ülj be többet, ez hülye! Nem az vezet jól aki gyorsan vezet hanem az aki mellett észre sem veszed hogy kocsiban ülsz csak érzed a biztonságot és az autó adta kényelmet.
48. 07c4794583 (válaszként erre: 44. - Bizsu67)
2011. júl. 3. 23:08

ezért nem értem soha, hogy miért nem hosszabb a rutinnal töltött idő?


engem 10 óra rutin után kizavartak a forgalomba, pedig még mindig nem sikerült mindig eltalálni a megfelelő sebességet a váltón, meg ilyenek

47. Enya78 (válaszként erre: 37. - Bizsu67)
2011. júl. 3. 23:08
Egyre kevesebb a hiba... tudtam már mire kell figyelni. Meg elég sokszor végigmentük az utvonalakat (Győr). Persze volt előtte olyan, hogy mondta az oktató, hogy most meg is buktam volna, mert pl a stop táblánál nem az útra festett vonal előtt álltam meg, hanem kicsit előbbre gurultam... de legközelebb már tudtam. Meg vizsgakor oly összeszedett voltam, hogy meg is dícsért a vizsgabiztos, hogy szépen vezetek!
2011. júl. 3. 23:06
Ha a teknikai tudásod nem magabiztos akkor nincs időd az auton kivüli eseményekre figyelni-LIKE!
2011. júl. 3. 23:05
Várom a további hozzászólásokat, holnap olvasom őket.
44. bizsu67 (válaszként erre: 40. - Orsibigyu)
2011. júl. 3. 23:04

Elöszőr is , terheden senkinek nem javaslom hogy vezessen és ne is tanuljon. A kismamák az idő előre haladtával egyre dekoncentráltabbak, ezt tapazstaltam magamon is 2x-is.

A kuplunggal ha nem birsz 1 teljes lábbal pedálozz azaz ne tedd le a sarkad mert a felengedésnél be csuszik a pedál a talpad közepére és nem tudod úgy megtartani csussztatni.

2 minden autónak máshol van a csusztatási pontja azt kell megtalálni és ezt bármikor tudod gyakorolni nem kell hozzá az oktatókocsi.

Ha a teknikai tudásod nem magabiztos akkor nincs időd az auton kivüli eseményekre figyelni.

43. orsibigyu (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2011. júl. 3. 23:03
Szerintem sem a nemtől függ, de aki nagyon-nagyon női aggyal rendelkezik, mint pl. én az nehezebben vezet. Én kis művészlélek vagyok, miközben sétálok, elálmodozom, elgondolkozok az élet nagy dolgairól.
42. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - 83e25137af)
2011. júl. 3. 22:59

OFF

lehet talán nem tudtunk eléggé érdemben az autószereléshez hozzászólni :D


amúgy én azt hittem hogy én vagyok az ilyen legextrémebb női vezető a féltéglával a gázpedálon.


tavaly télen egy céges kétnapos izére fel kellett menni a hegyekbe. 2000 m magasan, szerpentin, 5 centi hó, 1 centi jég, jobbra szakadék, szóval képzeled. hát nagy naivan kolleganővel rábólintottunk egy 3. kolleganő ajánlatára, hogy majd ővele megyünk, úgyis jó kis volvo SUV-je, négykerekes, az tök biztonságos.


hát anyám én ilyet még nem éltem, hogy egy 4x éves nő 90-nel tekerjen fel egy full havas hegyi szerpentinen! konkrétan voltak kanyarok ahol már láttam hogy hullunk a szakadékba. de nem, a csak iszonyat jól vezet (oké, ismerte az utat), de konkrétan az első 10 percet végigf...tam banyek. és a kolléganő a hátsó ülésen fehér volt mint a fal és csak markolta a paravasat :DD

mikor megkérdeztem, jól van-e, annyit mondott: mindjárt hányok xD


megérkeztünk hát tojtunk mindenre rohantunk a koktélbárba egy martiniért :o))


szóval igenis vannak nők, akiben senna veszett el :)


ON

41. orsibigyu (válaszként erre: 39. - Kismanó86)
2011. júl. 3. 22:57
Remélem. Iszonyú mennyiségű pénzt öltem már bele.
40. orsibigyu (válaszként erre: 37. - Bizsu67)
2011. júl. 3. 22:56

Úgy érzem teljesen begörcsöltem az első vizsgán: 7 hónapos terhes voltam és az előző csajt elvágták és akkor cserélni kellett és ő szembe parkolt be, én háttal kellett volna kijöjjek, de nem volt valami jó a kilátás. És lefulladt a kocsi. Akkor jöttem rá, hogy az oktatóm mindig tartotta a kuplungot. Ez volt az első vizsgám. Utána ha el kellett indulni nagyon ideges lettem. A második alkalommal, egy kör alakú parkot ahol jobbkézszabály volt, körforgalomnak hittem, és nem adtam elsőbbséget. Harmadik alkalommal a zebránál megálltam és újra el kellett volna indulni, de féltem és lassan indultam el, és mire indultam volna ott termett a következő gyalogos, és majdnem elütöttem. Az nagyon ijjesztő volt.

Jó lenne ha lenne jogsim, mert kell, de nem akarok senkit meggyilkolni.

2011. júl. 3. 22:52

Én is most tanulok, egyszer már meghúztak forgalomból. Őszintén szólva, nekem nagyon nehéz. Annyi mindenre kell figyelni. Mikor mondjuk koncentrálok a pedálokra, akkor tuti a tükröt felejtem el. Most kezd alakulni, de még azért hibázok.

Ez van, valakinek a vérében van, valaki meg tudja tanulni idővel. :-)

2011. júl. 3. 22:47
Nekem 8 hónapig tartott, nagyon féltem a volán mögött, 1x buktam tanpályán 1x forgalmin, másodszorra mind2 sikerült. 1 éve van jogsim, mostmár nem félel egyáltalán.
37. bizsu67 (válaszként erre: 34. - Orsibigyu)
2011. júl. 3. 22:47
Oktató vagyok. Mi től félsz igazából? Kérdezz , igérem válaszolok!
36. orsibigyu (válaszként erre: 30. - Enya78)
2011. júl. 3. 22:46
Miből gondoltad, hogy igen, indulhatsz? Milyen jelei voltak? SDemmit nem hibáztál? vagy???? Nem kellett beleszóljon az oktató?
2011. júl. 3. 22:44

anyám a forgalmin 3x megbukott mire átengedték...

Gyakorlat teszi a mestert! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook