Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Képezzük át magunkat, ha az amit tanultál, nem az igazi... fórum

Képezzük át magunkat, ha az amit tanultál, nem az igazi... (beszélgetős fórum)


29. ina87
2016. aug. 17. 17:40
igaz ami igaz körmös már van egy csomó mint fodrász is,mindenképpen olyat választanék ami mindég aktuális lesz...
28. unom
2016. aug. 14. 17:10
Régi topic, de kíváncsi vagyok: ki hol tart azóta?
2013. márc. 30. 21:31

jav*- a többi csak összedobott valamit (nemtom az a volt hogy pöttyentődött oda :D )

- személyügyis

26. 9ba1034c54 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2013. márc. 30. 21:29

totálisan egyetértek!


lehet sok a műkörmös,fodrász stb.. de csak nagyon kevés JÓ is van köztük! megfordultam nem egy műkörmösnél,és kb 1 vagy 2 körmössel voltam elégedett,a többi csak összedobott valami volt :( az egyik körmöshöz pl beállítottam,hogy porcelán körmikéket szeretnék,az meg elkezdte szapulni nekem,hogy ezért és azért nem jó a porci.. és csinált nekem egy zseléset,ami ocsmányul nézett ki !!!

És nem ő volt az egyetlen körmös,akiben csalódtam,pedig jókat hallottam-olvastam róla :S no mindegy..

amúgy nekem irodavezetői szakmám és pultos-mixer szakmám is van,és sehova nem vesznek fel,pedig utóbbi kettőt csak azért tanultam ki,hogy na majd abban biztos eltudok helyezkedni,és még a lóvé is jó lehet.. erre tessék.. gyakorlat nélkül sehova! :S ja és a szakmában rohadt nagy a konkurencia,voltam a Jam pubban interjún,és ba***us voltak rajtam kívül vagy 80 an! naná,hogy nem engem vettek fel,hanem olyanokat,akiknek gyakorlatuk is van :S

szóval passzolom én is,hogy mit kéne tanulni.. én jelenleg egyetemre jelentkeztem,HR -es szeretnék lenni,majd meglátjuk mi lesz belőle,de jobb ötletem nekem sincs.. legfeljebb egy személyüis-hr-es szakmát még gyorsan megkéne csinálni,mert szeptembertől minden egyes tanfolyam drágább lesz,és hosszabb időtartamú :(

25. Idhikai (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 19:59
...bármibe fogsz, jó és sikeres leszel, ha a legjobb vagy benn... az egyik legjobb. Tehát úgy kell tanulni, hogy az ember szeresse és élvezze a munkáját, és akarjon mindig-mindig többet tudni, akarjon a legjobb lenni. :)
24. Cippora (válaszként erre: 23. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 19:55
Általában úgy szoktak...
23. Pahet a vadász (válaszként erre: 21. - Cippora)
2013. márc. 29. 19:32
Miért dolgoznék feketén?
22. Cippora (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2013. márc. 29. 19:03
Hidd el sokan nincsenek ezzel tisztában.Csak azzal,hogy elvégzi a sulit,és megveszi a kellékeket
21. Cippora (válaszként erre: 20. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 19:02
Otthon csak úgy éri meg ha van akkora ismeretségi köröd aki vevő erre.Ha nincs akkor nincs értelme,mert magadat ha feketén,otthon dolgozol nem reklámozhatod.
2013. márc. 29. 17:44

nincs egy két millió forintunk.

bejelentett munkám van, családi vállalkozás, nem főállásban szeretném csinálni, de mert a főmunkám rugalmas, így kvázi akár mikor körmözhetnék, itthon.


Van két diplomám, és két szakmám. Nos egyikkel sem tudtam semmit sem kezdeni.


Viszont az egyik szakmám grafikus, így maga a műköröm készítés és főleg a díszítés azt gondolom nem okozna gondot. Tehát a kreatív oldala.


Az hogy emberekkel kellene foglalkozni? Nem hiszem hogy probléma.. fősuli mellett majd után is 6 évet voltam értékesítési területen. Tudom hogyan kell jópofát vágni az emberekhez :) Talán még beszélgetni is tudnék velük.. Kommunikáció szakon végeztem.


Szóval, így jutottam arra, hogy valamit kezdhetnék még pluszban magammal. Az időm engedi.

talán még tehetségem is lenne hozzá.


Csak megkérdeztem, hogy van-e esetleg valakinek valami olyan ötlete, amiben ezek a dolgok ötvöződnek, és talán nincs annyi ember a területen :)

19. michelle.r (válaszként erre: 18. - Cippora)
2013. márc. 29. 17:29

Semmilyen vállalkozásba ne kezdjen bele az, akinek nincs minimum 6 havi tartaléka, amiből a veszteséget finanszírozni tudja. Mivel vállalkozásra akarja adni a fejét, feltételezem - ezért nem beszéltem róla - hogy tudja, hogy az alapanyag, a járulék pénzbe kerül és ez akkor is kiadás, ha nincs bevétel.


Égnek áll a hajam, amikor - itt is olvastam már több topikot - valakinek van egy-két millió forintja és itt érdeklődik, milyen vállalkozásba kezdjen bele :/

18. Cippora (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2013. márc. 29. 16:25
Szerintem azért az nem horror történet,ha megpróbálja az ember reálisan átlátni mit bír.Mert végezze csak el aki szeretné a műkörmös tanfolyamot,és kezdjen is bele,csinálja,de nem árt tisztában lenni azzal,hogy ha megvan a vizsga,akkor meg kell venni az anyagokat,ki kell váltani a vállalkozóit,minimálbérre bejelentve is kb 40.000 ft a járulék amit maga után kell fizetnie havonta,plusz a hely bérleti díja,a rezsi...fodrásznak,kozmetikusnak,körmösnek csak úgy menjen az ember,hogy van minimum fél milliója elkezdeni.De ez nagyon a minimum,és akkor ehhez nem árt rögtön pluszt termelni már az első hónapokban.És ez a legnehezebb...
17. michelle.r (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 14:41

Szerintem ne itt kérj tanácsot, mert a végén az ereidet fogod felvágni ;). Mindenkinek lesz néhány horrortörténete arról, hogy lehet tönkre menni :)


A fodrászomnál a következő alkalmat már ott meg kell beszélnem, mert ha nem teszem, esélyem sincs rá, hogy másfél hónapon belül bejussak.

A műkörmös unkanővérem nem fogad több vendéget, akkor lehet bejutni hozzá, ha egy vendége "kiiratkozik"


Soha ne azért tanulj valamit, mert arra van kereslet, mert ha nem szereted csinálni, jó sem leszel benne és akkor vendég sem lesz.


Ha műkörmöket akarsz készíteni, tanulj és légy te a kerület legjobbja, akkor lesz vendéged is. Biztosan elég nagy kihívás lesz egész nap emberek kezeit babrálni? Kreatív vagy? Kommunikatív, empatikus? Van türelmed bárki nyavalyáit végig hallgatni? Ha ezekre mind igen a válasz, akkor hajrá!

;)

16. Cippora (válaszként erre: 15. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 13:26
Kb 2 éve ezen agyalok én is,de még nem sikerült rájönnöm...
15. Pahet a vadász (válaszként erre: 12. - Cippora)
2013. márc. 29. 11:17
ezért kérdeztem, hogy akkor vajon mi az a terület, amivel nem lehet még Dunát rekeszteni, akár még kreatív is és van értelme.
14. Pahet a vadász (válaszként erre: 13. - Cippora)
2013. márc. 29. 11:16

:) biztos vagyok abban, hogy virágok között lenni jó :) nálam itthon is őserdő van.

minden esetre fura az idő hossza és az ára...

13. Cippora (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 11:09

Rengeteg mindent,nem olyan könnyű mint hinnéd,pl egy komplett koszorút megcsinálni,plusz elmélet,növényvédelem,ilyesmik.


Nekem azóta szimpatikus ez a szakma mióta olvastam,hogy a virágkötők a legboldogabbak a szakmájukban.

12. Cippora (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 11:07
Könyörgök,csak körmös képzést ne :D Mindenki már ezt akarja elvégezni,meg is teszik aztán semmit nem tudnak vele kezdeni kb,ritka a kivétel...
11. Aquatica (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 10:57

olyan szakmát válassz ahol lehet jattot is kapni:D.

ezt egy barátnőm mondta, de ez tényleg igaz. fix fizetés plusz a jatt az már elég jó.

a szépség ipar az menő volt és menő is lesz.

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 10:44
Tudod az a baj,hogy sehol nem segítenek ebben az ügyben..elhajtanak mindenhonnan...munkaügyiben is volt képzés,megfeleltem minden feltételnek,és mikor bementem,elzavartak..közölték nem segíthetnek...de haladjon az ember,dolgozzon az ember,hisz annak idején az én szakmám is keresett volt,ma már nem fizet jól,ki akar akkor abban dolgozni?na jól van az egészségi állapotom is beleszólt,de a kutya nem ad tanácsit mit tehetnék,
9. Pahet a vadász (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2013. márc. 29. 10:40

Sajnos túlképzett vagyok.. :( mármint ehhez.

Kifizetjük az árát, csak néhány képzésnél irreálisnak tűnik.. pl amit bemásoltam.

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2013. márc. 29. 10:36

Elvileg az első okj-s tanfolyamot támogatja az állam....én is ezt akartam...de sehol nem találok róla semmit!

Viszont az ELO-nál vannak jó kis akciók :)

2013. márc. 29. 10:34

Most nézegetem az OKJ-s tanfolyamokat..

azért nem két forint egyik sem..

éppen megakadt a szemem egyen:


Virágkötő: A tanfolyam ára: gyakorlati oktatással: 184 000 Ft, gyakorlati oktatás nélkül: 89 000 Ft.

Gyakorlati oktatás biztosításával (Budapesti csoport): 5 hónap, 100 óra elmélet, 150 óra gyakorlat, összesen: 250 óra.


most őszintén, mi a túrót lehet tanulni 5 hónapon keresztül, és ennyiért?

6. Pahet a vadász (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 29. 10:31
igen, ez így van.. valóban rengeteg van. de miből nincs? Éppen ez a kérdés. ezek csak azért jutottak az eszembe, mert rajzolni egészen jól tudok :)
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Tündérmanócska)
2013. márc. 29. 10:31
Én nem ebben gondolkodom :D
4. tündérmanócska (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2013. márc. 29. 10:30
A párom vendéglátós, és tudom, hogy ez a szakma se olyan, mint régen, szóval ebbe se nagyon gondolkodj!
2013. márc. 29. 10:27

Szia!

Ezt neked kell tudnod!

Szerintem vendéglátás,kereskedelem az mindig jó szakma..:)

2013. márc. 29. 10:26

Ezzel a kettôvel már Dunát lehet rekeszteni.

A vállalkozók pedig panaszkodnak, hogy egyre kevesebb a munkájuk. Aki eddig minden hónapban járt, már csak kéthavonta jelenik meg az üzletben.

2013. márc. 29. 10:21

Már hetek óta azon gondolkodom, valamit kellene tanulni. Csak az a kérdés hogy mit? Mi lenne az a szakma, amiben el lehet helyezkedni?

Gondolkodtam a műkörmös képzésekben, vagy a tetoválásban, ezek érdekelnének. Kreatív, és kézügyesség kell. De van erre kereslet?

Vagy van valami egyéb ötletetek arra, hogy mibe érdemes belefogni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook