Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
321. CirrMurr (válaszként erre: 320. - Nyuszi1984)
2008. nov. 25. 15:15

Konkrétan még a paprikás csirkét is megenném (pedig nagyon nem szeretem)...

Sajnos a sósvíz semmiképp sem megy nekem, így ezt biztosan kihagyom. Remélem a borsmenta tea is jó lesz.

Köszönöm hogy írtál!

320. Nyuszi1984 (válaszként erre: 319. - CirrMurr)
2008. nov. 25. 15:04

Én azt olvastam, hogy a sós víz csak a kúra elején sz...r, ahogy tisztulsz, már könnyebben be tudja fogadni a szervezeted. Tapasztaltam is, hogy ez igaz. Másabb 'élmény', mint a hashajtó, ha úgy érzed próbáld ki azért.

Ha elég limót iszol, szerintem nyugodtan mozoghatsz.

Biztos vagy benne, hogy éhes vagy, nem csak ennél valamit. Pl. megennél egy szelet kenyeret magában, vagy egy paradicsomot is? Mert ha nem akkor nem éhes vagy.

2008. nov. 25. 14:36

Sziasztok!


Kb. egy hete olvastam a hozzászólásokat, és úgy döntöttem bele vágok én is! Ma van az első napom, és tetszik! Egészen finom íze van a lötyinek (D típusú juharszirupot sikerült beújítanom). Mindamellett éhes vagyok ez tény, de olyankor kortyolok egyet. Én a meleg sós vizet nem bírom, de azt olvastam, hogy borsmenta teával ki lehet váltani, így részemről ez lesz a kis csalás, így végig tudom csinálni. Kíváncsi vagyok az eredményre, remélem a fejfájás is elmúlik mert az kicsit rossz.

Kérdesem lenne, hogy a kúra mellett lehet-e mozogni (kondigépek, LegMacic, stb. -re gondolok. Előre is köszi, és sok sikert mindenkinek aki épp benne van ...

318. Nyuszi1984 (válaszként erre: 317. - Eprecske83)
2008. nov. 25. 14:03

Szia! Ha napi minimum 6 limonádét megiszol, akkor egyáltalán nem leszel sem éhes, sem gyenge. Ehetnéked azért lehet lesz. Fontos, hogy megkülönböztesd az éhségtől.


Én úgy vettem észre, hogy azok, akik csak a fogyás miatt csinálják csalódnak, mert nem fogynak annyit, amennyire számítanak.


Azt olvastam, voltak akik napi 10 km-t is futottak naponta a kúra melett.

2008. nov. 25. 12:41

én gondolkozom ezen a kután, mert nagyon nem ártana vegrevalami hasznos diétat elkezdeni :)

szóval a C típusú juharszirup kell hozzá? és tényleg 10 napig csak ez fogyasztható? nem megerőltető ez? vagy nem gyengül le az ember? nagyon érdekelne a véleményetek, akik most csinálják!

316. andus81 (válaszként erre: 314. - Huncutka84)
2008. nov. 24. 19:24

köszi!

kicsit pihentettem, meg melegítőpárnáztam ugyhogy szerencsére elmúlt! :) remélem nem jön elő többet! ezt a 3 napot már bírja ki :)

2008. nov. 24. 19:23
pénzkidobás
314. Huncutka84 (válaszként erre: 313. - Andus81)
2008. nov. 24. 19:01
Igen, ez nagy hátrány ilyenkor... Nekem is görcsölt egyik alkalommal, de szerintem bírd ki! Az a baj, h bármilyen formában is vennéd be a vitamint, azt elkezdené emészteni a gyomrod....
313. andus81 (válaszként erre: 304. - Huncutka84)
2008. nov. 24. 13:29

köszi a tanácsot!

ma vagyok a 8. napnál és tegnap óta iszonyúan görcsöl a vádlim. szerintetek vehetnék be valami vitamint? (magnéziumra gondoltam) vagy az nem tenne jót a gyomromnak? adjatok nekem valami tanácsot léci!!

előre is köszi! :)

312. gkreka (válaszként erre: 311. - Baba34)
2008. nov. 21. 22:22

köszi az elismerést, de meg kell, hogy mondjam, hogy az első három nap után már minden ment, mint a karikacsapás.


amikor először neeraztam, akkor egy nagyobb fogyókúra után voltam. kb 15 kilót fogytam szétválasztó diétával, de maradt rajtam 3-4 igen makacs felesleges kg. csináltam egy tíz napos neerát, s a végére lement mind a 4 kiló.


most kb 5 kg felesleg van rajtam, de mérlegelni csak vasárnap fogok.


egyébként én, ha nem böjtölök, akkor is minden héten beiktatom egy napot, amikor csak gyümölcs és/vagy zöldségleveket iszom.

311. Baba34
2008. nov. 21. 18:00
Szia Greka! Azt szeretném megkérdezni, melyiknél milyen eredményeket értél el? 20 nap??? Minden elismerésem a Tiéd!!! @--)---
310. gkreka (válaszként erre: 309. - Baba34)
2008. nov. 20. 20:25

én csináltam 10 nap léböjt-kúrát (csak zöldbúzafű-, gyümölcs- és zöldségleveket ittam), majd rögtön utána belevágtam egy 10 napos neera-böjtbe. most a 8. nap végén tartok.


már többször böjtöltem 10 napot, ezért mertem belevágni most egy húsz naposba.

309. Baba34
2008. nov. 20. 18:04

Kedves Huncutka És Nyuszi! Köszönöm a megtisztelő figyelmet. Ma du. ittam egy kávét, de holnap nem fogok! Tutkóra! Egyébként, így az első nap végén elmondhatom, JÓL VAGYOK!!! Eddig nem vészes, bárcsak minden nap ilyen lenne.Remélem nem csak a mérgeim szállnak el, hanem jó pár kiló veszteségem is lesz!?

Van még rajtam kívül más "szekatúra" versenyző? Puszkó mindenkinek! B.

308. Huncutka84 (válaszként erre: 305. - Baba34)
2008. nov. 20. 16:02

Azt elfelejtettem írni, h ennek a kúrának a kitalálója írt egy könyvet (angolul), több fórum is van az interneten a témában...

Magyarországon egy kis könyvecske jelent meg erről, amiben leírják a kúra menetét, meg az emberek különböző tapasztalatait... most h mi a könyv címe és a szerzője azt nem tudom, mert kb 1 éve nem kaptam vissza és most nem tudom kinél lehet, mert kézről kézre jár:-), de ahogy láttam gkreka is olvasta, lehet ő tudna neked segíteni!

Pusz, Zsó

307. Huncutka84 (válaszként erre: 305. - Baba34)
2008. nov. 20. 15:59
Szia Baba34! Ennek az egésznek az a lényege, h teljesen méregtelenítsd a szerezeted és ráadásul a kúra alatt még a emésztőrendszered is "leáll" és pihen egyet:) Nah most a kávé nem más, mint koffeinnel (ami egyébként méreg a szervezetnek ugyanúgy mint a taurin) teletömött "ébresztő". Ez az egész kúra úgy van kitalálva, h itt úgy állítsd le az emésztésed, h közbe ne menjen gajra a gyomrod... most gondold el h erre ráborítasz egy csésze fekete kávét... ez úgy szétmarná a gyomrod, ahogy az illik. Ráadásul méregtelenítés közben ezt is folyamatosan lökné ki a szervezeted, olyan beteg lennél... és a detoxtünetek így is tudnak lég durvák lenni!
306. Nyuszi1984 (válaszként erre: 305. - Baba34)
2008. nov. 20. 08:47
Szia Baba! Én is teljesen kávéfüggő voltam és úgy gondoltam, hogy egy kis méreg a tisztításban jobb, mintha nem tisztítanék egyáltalán. Többször el is kezdtem, de egy, max két napnál nem bírtam tovább, mert annyira fájt a fejem, volt, hogy hánytam is. Aztán most megpróbáltam kávé nélkül és abszolút semmi bajom. Az első nap nagyon hiányzott, aztán a második naptól már egyáltalán nem! Pedig hidd el, tőlem nagyobb kávéfüggő nem lehetsz! Persze ez biztos emberfüggő is!
305. Baba34
2008. nov. 20. 08:10
Szia Mindenkinek! Ez az első napom! ;-) Tudom, miről beszéltek... Kedves Huncutka! Nekem Te vagy itt a "mindent tudó Fő GURU". Áruld el nekem légyszi, miért nem lehet kávét inni? Nekem a reggeli kávé az szent!! :-( , illetve hol tudok bővebben olvasni a témáról? Köszi, puszkó: B.
304. Huncutka84 (válaszként erre: 303. - Andus81)
2008. nov. 19. 22:56
Jó kérdés:-), de szerintem igen... csak ne vidd túlzásba!!
303. andus81 (válaszként erre: 292. - Huncutka84)
2008. nov. 19. 14:12

sziasztok!

most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de a mentateát lehet édesíteni egy teáskanál juhrsziruppal? vagy a szirupot inkább csak a citrommal és a cayenne borssal együtt használjam?

ebben a hidegben jólesik egy bögre tea, de ízesítetlenül elég az esti hashajtó teácskát meginni!

302. gkreka (válaszként erre: 300. - Feeszter)
2008. nov. 19. 09:39

a könyv azt írja, hogy helyettesítheted egy plusz csésze hashajtó teával (pl. mályva, szenna stb). azaz nemcsak este, hanem reggel is kell innod egy csészével. de hozzáteszi, hogy más a tisztító mechanizmusa a teának, s más a sós víznek, ezért azt a módszert jobbnak, hatékonyabbnak tartja.


(biztatásként: én első nap nagyon rosszul voltam a sós víztől, második nap már egy kicsit jobb volt, harmadik naptól semmi problémát nem okozott, hogy meg kell innom)

301. Nyuszi1984 (válaszként erre: 300. - Feeszter)
2008. nov. 19. 08:55
Szia! Hát, eléggé kötelező a sós víz, mert az mossa át a gyomrodat. Szerintem először mindenki kínlódik vele, de meg lehet szokni.
2008. nov. 18. 23:22
Sziasztok!Nekem ez volt ma az első napom:)A fejfájáson kívül más bajom nincs. Tudom, hülye kérdés, de sós vizet muszáj inni? Ha valaki válaszolna, azt nagyon megköszönném!!
299. gkreka (válaszként erre: 298. - Annalondon)
2008. nov. 18. 22:05
reggel, 1 liter vízbe kell beletenni 2 teáskanál jódozatlan tengeri sót.
2008. nov. 18. 16:43
Sziasztok!M, ma kezduk parommal,es buszkek vagyunk hogy egyaltalan az elso napon tul vagyunk!:) Kulfoldon vagyunk,es itt csak olyan juharszirupot tudtunk venni,ami 2-es minosegu.Az egyes az tul vilagos volt,gondolom az lenne az A-s!Szerintetek??Remelem jot hasznalunk.Csak ez a ket fajta van itt!Sos vizet mikor es mennyit kellene inni?Koszi elore is a segitseget!!
2008. nov. 17. 21:16
sziasztok! Már alig várom, hogy kipróbáljam ezt a cuccot:) De most még szoptatok, úgyhogy várnom kell vele... már annyira úúúúútálom magam a plusz kilóimmal, hogy legszíveseben belevágnék már most. Gondolom, egy kis mozgással még hatásosabbá lehet tenni a fogyást, ugye?
296. Nyuszi1984 (válaszként erre: 295. - Kriszti69)
2008. nov. 14. 08:49

Én fogyni nem túl sokat fogyok. Az első három nap 4-4 deka ment le, tehát összesen, 1,2 kg. Aztán tegnaptól hat a sós víz, azt hittem most már többet fogyok majd, erre visszajött 3 deka. :-( De a lényeg, hogy jól érzem magam a bőrömben és tisztulok.

Ha valakinek van valami hasonló tapasztalata, mármint, hogy nehezen ment a fogyás, de végül esetleg beindult, örülnék ha írna. :-)

2008. nov. 14. 08:25
Sziasztok! Én két napig csináltam csak, ugyanis utána influenzás lettem magas lázzal, a párom nem engedte tovább csinálni. De két nap alatt már 2,5 kg lement, ami nem is jött vissza, azóta pedig diétásan eszem, és újabb kiló ment le, szóval nekem kezdő löketnek az a 2 nap is hasznos volt:)
2008. nov. 13. 13:52

4 kiskanál? Nem egyszerű, nem csak 2 kell?:))) Vigyázz, azért ne marasd szét a gyomrodat...

Ha más nem tömíti el semmi a gyomrod, akkor valószínű h minden nap "át leszel mosva":)

293. Nyuszi1984 (válaszként erre: 292. - Huncutka84)
2008. nov. 13. 08:45

Sikerült!!! Ma reggel meglett az eredménye a sós víznek! :-) Négy kiskanál sót raktam az egy liter vízbe.

Neked ez miután elindult minden nap ment? (vagy hogy is fogalmazzak :-)))) )

2008. nov. 12. 19:14
Salaktalanítót szerintem ne... eléggé ki leszel így is tisztulva:). A könyv mentateát ír... azt ihatsz sokat. Meg az esti hashajtó teácska:)
❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook