Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalataitok a magzati ultrahangon észrevett agykamratágulatokról? fórum

Mik a tapasztalataitok a magzati ultrahangon észrevett agykamratágulatokról? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 26. 13:59

Sziasztok


Én ma voltam 18. heti ultrahangon,a dokinak szóltam, hogy magas az Afp értékem, 3,54mom.


Elég alaposan vizsgált,bő fél óráig nézte mérte a babukát.

A végén ráírták a leletre:a jobb oldali melső szarv 7mm.


Javasolta a genetikai uh-t Pesten, ahová egyébként is megyek, 28án(holnapután),azt mondta, ez nem kóros, de nézessem meg a Picúrt ott is, és ott tesznek rá javaslatot, hogy elvégeztessem-e az amniocentézist, amit szerettem volna elkerülni.


Van Valaki, aki átélt hasonlót a Kismamaság során?

Nem vagyok túl nyugodt most emiatt:((


Előre is köszi.

9. zsanci79 (válaszként erre: 8. - Agines)
2011. márc. 1. 12:04

Na, ennek örülök! Ezért már érdemes volt kiírnod a fórumot!

Nagyon hasonló a helyzet, minden oké lesz:)

2011. márc. 1. 11:34

Igen, én is így jártam, beparáztam. A bizonytalanságtól.

Igen, van dokim. Ő azt mondja, hogy mindent túlparázok és nincs a földön senki,aki biztosat tud mondani, mert bármitől lehet. :(



Oksi, gondolok Rád és máris nyugibb vagyok,.kösziii!! :))

2011. márc. 1. 11:22

Ha most vették észre, akkor szerintem nyugodj meg. Gondolj rám:) Komolyan.

5 hét múlva szinte értelmetlen már menni, hisz addigra megvan a baba, tenni nem igazán lehet semmit. Én is ezen akadtam ki, pont mentünk volna viszgálat után bevásárolni, hát nem lett belőle semmi......

Fogadott orvosod van, vagy a szülészetre jársz? (Nálunk így hívják). Ha van fogadott dokid, akkor azzal mindent megbeszélhetsz szerintem.

A neten is sok mindent találsz róla, olvasgathatsz, habár én attól csak még jobban beparáztam.

2011. márc. 1. 11:17

Nem. Sőt majd kb 5 hét múlva kell mennem uh-ra csak.

Nemtudom, hogy ez így normális-é.

2011. márc. 1. 11:15
Most vették ezt észre? Mert akkor lehet ugyanabban a cipőben járhatsz, mint én. Ilyen kései terhességnél a velem történtek alapján, szerintem nincs ok nagyon aggodalomra. Tovább küldtek valami vizsgálatra?
2011. márc. 1. 10:23

Nagyon nem jó, hogy így Rád ijesztettek!! Örülök, hogy minden rendben van.


33. hét közepe.

Érdekes amit írsz, mert hetek óta folyamatosan elkapok valamilyen vírust, úgy köhögtem, hogy majd beszakadt az oldalam.

2011. márc. 1. 10:21
hány hetes vagy?
2011. márc. 1. 10:19

Szia!

nekem problémamentes terhességem volt, de a 32. heti kötelező ultrahangon egy másik doki csinálta az uh-t és agykamra tágulatot állapított meg. Hát a stílusáról inkább ne is beszéljek.....teljesen ki voltam. 2 hét mulva mehettem volna Pécsre, előtte a saját dokim még vagy 3-szor meg UH-zott és Ő semmit nem látott. Pécsen meg majdnem kinevettek, hogy mit keresek itt egy ilyen egészséges kicsivel .)

Szóval, én utána olvastam azért, és az agykamra tágulatot már kora terhességnél észreveszik, ezért nem is értettem hogy nekem miért nem vették észre, ha lett volna?

Én azt tanácsolom, hogy mindenképp tovább kell lépni egy felsőbb vagy genetikai uh-ra, ott már sok minden kiderül.

nekem azt mondta az orvos, hogy elvileg ha meg vagy fázva, betegeskedsz, utána is lehet átmenetileg ilyen a babánál. Ezt nem is értem, de ezt csak a "hozzá nem értő doki" mondta.

Amúgy a kisfiam teljesen egészségesen született.

remélem minden rendben lesz:)

2011. márc. 1. 10:13

Mik a tapasztalataitok a magzati ultrahangon észrevett agykamratágulatokról?

Mi történik ha nő vagy stagnál? Mennyi időnként mentek uh-ra és melyik terhességi korban?

Ha megszületett a manó, milyen vizsgálatok vannak és mikor?


Köszönet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook