Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A magzati anatómia a fekvés miatt nem ítélhető meg egyértelműen. Volt már valakinek ilyen írva az ultrahang leletre? Mit jelent ez? fórum

A magzati anatómia a fekvés miatt nem ítélhető meg egyértelműen. Volt már valakinek ilyen írva az ultrahang leletre? Mit jelent ez? (tudásbázis kérdés)


13. daenerys28 (válaszként erre: 2. - Danika2010)
2010. dec. 29. 10:10

Szia! Nekünk volt ilyen, és két hét múlva megismételték a vizsgálatot. Nem feküdt, illetve mozdult úgy a baba, hogy mindent lássanak. Mivel kötelező szűrésről volt szó, nem hagyhatták hiányosan a leletet. A két hetet pedig azért várták ki, mert pici volt lány, UH méret alapján nem volt annyi idős, amennyinek számoltuk.

Nálatok szerintem a papilláris izom miatt javasolják a genetikai vizsgálatot. Mindenképpen menjetek el, ott megnézik azt is, amit korábban a baba fekvése miatt nem láttak.

12. Lyrian
2010. dec. 29. 08:40

Ezt találtam róla:


A magzati bőr tarkó részén, folyadék gyűlik fel. Amennyiben genetikai rendellenesség áll fenn, akkor az a folyadék jóval több, mint kellene, és ödémás jellegű.



A magzati tarkóredő (nyaki redő) mérés a terhesség első trimeszterében történik ultrahang vizsgálattal, a 11-13. hét között. Az ultrahang leleten NT jelzéssel látható a vizsgálat eredménye. Ez az érték 3 mm-ig számít normálisnak, de az eredmény értékét több dolog befolyásolhatja, mint pl. a magzat kora (mivel minél idősebb a magzat, annál vastagabb, hiszen együtt nő vele), valamint a magzat fejtartása is befolyásolhatja. A terhesség második trimeszterében a nyaki redő megvastagodás értéke 5 mm felett számít kórosnak.

11. danika2010 (válaszként erre: 7. - Reno77)
2010. dec. 29. 08:30

Nyakiredőt úgy tudom a 12.héten néznek.


Senki nem találkozott még ilyen kifejezéssel?

10. Lyrian
2010. dec. 29. 08:16
én még most sem nevetek rajta...
9. jozsi.38 (válaszként erre: 8. - Lyrian)
2010. dec. 29. 08:09
szegény :O) utólag mulatságos, de akkor nem volt az
2010. dec. 29. 07:57

Erről az jut az eszembe, amikor barátnőm ment UH-ra. 40 felé járt, mindenre felkészült, mert ugye volt olyan hülye, aki riogatta rendesen.

Felfeküdt, kence, húzogatás, nézelődés, orvosi hümmögés, majd megszólalt:

- Nincs meg a feje!

Szegény barátnőm elájult. Szó szerint!

Mikor fellocsolták, az orvos nem győzött bocsánatot kérni, hogy hülyén fejezte ki magát, ott van az, csak nem látta, mert úgy feküdt a pici.

Barátnőm akkora sallert adott neki, hogy ihajj!

- Ez látszani fog!

7. Reno77 (válaszként erre: 5. - Danika2010)
2010. dec. 29. 07:35
Valószínüleg nem látható a nyaki redő. Nálunk is volt ilyen probléma, aztán mire mentünk a genetikai UH-ra addigra már úgy mozdult, hogy látható volt.
2010. dec. 29. 07:19
biztosan úgy helyezkedett a baba hogy nem lászódott rendesen, ezért kértek genetikait hogy biztosra menjenek. ne aggódj!
2010. dec. 29. 07:09

Bal kamrában papilláris izom látható.genetikai tanácsadás javasolt.A magzati anatómia a fekvés miatt nem ítélhető meg egyértelműen.


ennyi van a leleten.A papirállis izomról már 3 hete tudunk.De az az utolsó mondat nem hagy nyugodni.

2010. dec. 29. 07:05
valószínűleg úgy fekszik a törpe, hogy bizonyos dolgokat nem tud a doki meghatározni, nem gondolom, hogy bajt jelenthet
2010. dec. 29. 07:03
szia én még nem találkoztam ilyennel, de ez valamiféle fejlődési meghatározás, korábbi leleteid rendben vannak?
2010. dec. 29. 06:59

A magzati anatómia a fekvés miatt nem ítélhető meg egyértelműen.



Ez van a 18.heti uh-os leletemen.


Volt már valakinek ilyen írva?

2010. dec. 29. 06:58
Ultrahang -lelet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook