Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1189. 06bfdda89d (válaszként erre: 1186. - Lina13)
2011. febr. 17. 09:51

El vagy te tévedve.A topikot én hoztam fel halottaiból.:DDD


És pont a vegyük el a krónikus betegektől a gyógyszereiket mentalitás miatt!


A vitaminok nem igényelnek hitet.Hatásuk mérhetőek.Ha szerintetek a negatív tapasztalatok betegeinek kevés a hitük,akkor ti vagytok rossz helyen!

1188. 06bfdda89d (válaszként erre: 1185. - Lina13)
2011. febr. 17. 09:47

Akkor talán ne írj ilyeneket!


"Osztom a véleményed!!!

Tanult emberek, és alap fogalmakkal nincsenek tisztában. "


missVankalapNincskalap!

1187. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1185. - Lina13)
2011. febr. 17. 09:45
Teljesen mindegy, hogy egy szer (vitamin, gyógyszer stb.) hatékony-e (azaz van egy hatása a placebohatáson fölül) vagy sem, mindig lesznek negatív és pozitív tapasztalatok, ez általában nem mérvadó.
1186. Lina13 (válaszként erre: 1183. - Picilány13)
2011. febr. 17. 09:42

:)


Jól rád szállt ez a Nő, okoskodik, pedig nem ezért indult a fórum. További jó egészséget neked, örülök a pozitív tapasztalataidnak, és köszönöm hogy megosztottad velünk, mert ez a LÉNYEG!

Állj ki mindig az igazadért, de csak értelmes emberekkel. :-)

1185. Lina13 (válaszként erre: 1178. - 06bfdda89d)
2011. febr. 17. 09:40

Ezt a dolgot elviszed egy teljesen másik irányba!!!

Ide nem okoskodást várunk, kimásolt dolgokat a tankönyvedből. Mi erre nem vagyunk kíváncsiak.


Ide tapasztalatokat várunk, nem halandzsa szakvéleményt.


Ez a fórum azért jött létre, hogy megosszuk azt ami jó, de belőled csak a negatív energia árad. Ez nem jó!!!


Mindenki ismeri saját magát, mindenki el tudja dönteni neki mi a jó. Neked a gyógyszertári vitamin, nekünk meg a Lenkei. Fogadd el, és az ilyen és hasonló írásaidat oszd meg máshol, ahol ez a téma. Itt nem az.

1184. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1183. - Picilány13)
2011. febr. 17. 08:15

A B3-vitaminra írtad, hogy vérnyomáscsökkentő (bár az nem derült ki, hogy melyik vegyületre érted, a niacin ugyanis két vegyület gyűjtőneve).

Meg tudod mondani, mi a hatásmechanizmus?

1183. Picilány13 (válaszként erre: 1178. - 06bfdda89d)
2011. febr. 16. 21:36

Előadod itt az okos kislányt, tanulj meg olvasni :)

Hol marad a válasz? lent, lent, lent :-)

Veled nem élmény fórumozni, mert lassú a felfogásod, nem látsz a szemedtől, és nem tudsz olvasni.

Na pá.

1182. wesztellaw (válaszként erre: 1179. - Wiri)
2011. febr. 16. 15:09
Egyet értek.
1181. 06bfdda89d (válaszként erre: 1179. - Wiri)
2011. febr. 16. 14:55
Hm...Lehet benne valami!:DDD
1180. Wiri
2011. febr. 16. 14:18

Kedves fórumozók!

A következő filmet mindenkinek melegen ajánlom figyelmébe!Elég hosszú,bő egy órás,de szánjátok rá az időt,ha lehet!

[link]

1179. Wiri
2011. febr. 16. 14:04
Szerintem itt többeknek ettől a meddő vitától van magas vérnyomása:DDD
1178. 06bfdda89d (válaszként erre: 1177. - Picilány13)
2011. febr. 16. 12:41
Melyik vitamin hiánya okoz hipertóniát,no és melyiket?Hol marad a válasz az EGÉSZ hsz-re?
1177. Picilány13 (válaszként erre: 1169. - Wiri)
2011. febr. 16. 09:40

Teljesen egyetértek veled Wiri :-)



Itt a válasz Spéci Nőci! Nem ismétlem az előttem szólót, csak egyetértek vele ha tetszik neked ha nem :)


"Nyilván azok a tünetek-betegségek,amiket felsorolsz,kialakulnak valamitől.Vagy inkább valaminek a hiányától?Nem akkor kell elkezdeni kapálózni,amikor már nagyon komoly a baj."

1176. Picilány13 (válaszként erre: 1167. - 06bfdda89d)
2011. febr. 16. 09:39

Te tényleg nem vagy ép :DDD


"Melyik betegtől is vennéd el a gyógyszerétés tömnéd vitaminnal?" MINDEGYIKTŐL AKITŐL CSAK LEHET!!!

1175. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 1163. - Picilány13)
2011. febr. 15. 21:01

én az Animal pak nevű készítményt szedtem, aminek a napi adagja 82 mg B3-at tartalmaz, ami az ajánlott mennyiség 410%-a, mégis a vérnyomásomat csak béta-blokkolóval lehetett normalizálni.

ugyanis nagyon nem mindegy, hogy mi a magas vérnyomás oka..a szervezet működése kicsit bonyolultabb, mint hogy kijelenthessük: egyél megadózisú vitamin, és minden ok lesz:)

1174. szimba (válaszként erre: 1166. - Lina13)
2011. febr. 15. 19:50

Az a baj, hogy ti ellenvéleményt attól sem fogadtok el, aki haszálta.

Nektek a pozitív tapasztalat a tapasztalat, aki meg nem próbálta, vagy neadjisten szedte, de nem tud pozitívat írni, az hülye, és megérdemli...

Ezt is jó lenne észrevenni.

Én leírtam, hogy nekem sajnos nem segített, erre megkaptam, hogy én tehetek a betegségemről, mert nem előztem meg (egy autoimmun betegséget, 20 évesen?!), ja és persze meg is érdemlem az egészet, mert egy istenbarma vagyok, hogy nem hiszek (már) Lenkeiben. Szóval attól nem kell félni, hogy csak az egyik oldal osztja itt az észt.

2011. febr. 15. 19:24
Amúgy egyébként,ha már belekezdtünk,természetesen nem gondolom,hogy az elengedhetetlen gyógyszeres kezelés feleslegessé teszi az életmód-váltást,a táplálkozási szokások helyreállítását.Itt jöhet szóba olyan,hogy niacin(de aki koleszerin-csökkentőt szed,annak nem!),kálium(de egyes szívbetegségnél:nem!),nátrium-bevitel normalizálása,testmozgás(az egészségi és egyéb állapotnak megfelelően),testsúlycsökkentés(elhízás esetén).
1172. 06bfdda89d (válaszként erre: 1171. - Könyvbarát)
2011. febr. 15. 19:12

:O


Van egy pár,amit kipróbálhatsz,csak kérdezd meg a háziorvosodat.Várnod sem kell a betegek közt ehhez:emeld fel a telefont és azonosítsd magad névvel,egészségileg,akármi,ami fontos lehet...Egészséges táplálkozáshoz pedig kérheted dietetikus segítségét is.

1171. könyvbarát (válaszként erre: 1167. - 06bfdda89d)
2011. febr. 15. 19:01
Na, ez konkrét volt! Már nem is hiszek annyira ezekben a vitaminokban, pedig tegnap még ki akartam próbálni.
1170. 06bfdda89d (válaszként erre: 1169. - Wiri)
2011. febr. 15. 17:09

Osztom a véleményed a vitaminok kapcsán,de az egészség megőrzésében csak az egyik adalékok.Lehet valaki vitaminnal jól ellátott és mégis magasvérnyomásos...

Fontos a prevenció ez is igaz.De szerintem mi egyezségre jutottunk,a dózist nem nézve...;)


A nagy bajt lenkeivel és a hozzá hasonló "megváltókkal",hogy elidegenítik az embereket attól,amire adott esetben szükségük lehet.Így olvasni ilyeneket:

"Hat és fél éves gyermekem még soha életében nem kapott antibiotikumot, pedig bizony sokféle lázas-hányós-hasmenéses-köhögős mindenfélén vagyunk túl mi is. Ősszel egy skarlátból jött ki a maga erejéből - ...-al tudtam segíteni neki. Most pedig - 3hét után- kétoldali tüdőgyulladásból gyógyult meg, ami nagyon kemény volt és bizony az egész családot próbára tette, de megérte! Egy teljes hétig 39 fok feletti lázzal küzdött a betegség ellen. 3 nap láz után biztosan tudtam, hogy nagyobb a baj, mint szokott, de kőkemény gyógyszerbizniszelő oltáspárti körzeti gyerekorvosunkat(SIC!) nem akartam most sem felkeresni..... vagy most rögtön antibiotikum, vagy bízunk magunkban: ...és gyógynövény kivonat, 2-3X-os folyadékbevitel (ha szájon át nem megy, akkor bizony beöntő fecskendővel!->EZ AZTÁN A SZAKÉRTELEM!) folyamatos gyógynövényes mellkasborogatás és természetesen folyamatos jelenlét-odafigyelés...(MERT AZ MAJD SEGÍT,AMIKOR ÖSSZEOMLIK...) Természetesen ... végszükségben -hangsúlyozom: végszükségben- életbe lépett volna a "B" terv, vagyis az antibiotikum, hiszen pontosan erre való."

Én meg azt mondom az ilyennek:"Anyád,akkor miért nem használtad???"

(nem linkelném a forrást,nem akarok reklámot annak a sötét paraszt oldalnak...)

HA VALAKINEK KÉTOLDALI TÜDŐGYULLADÁS A SAJÁT GYERMEKÉNÉL NEM VÉGSZÜKSÉGLET,AKKOR MI?

Csoda,hogy nem halt bele,hogy nem állt le a légzése...(Van Isten!)

Eddig!Eddig képesek elmenni az emberek az agymosások miatt...A saját gyerekével...Megáll az ész!Senkinek nincs joga az orvosoktól elidegeníeni az embereket,ez közönséges kegyetlenkedés és kuruzslás.


Rád nyomtam,mert válaszoltam is,ez itt csak úgy kikívánkozott még mások miatt.

1169. Wiri
2011. febr. 15. 16:40
Szerintem elsősorban nem a betegségek KEZELÉSÉRŐL, hanem a MEGELŐZÉSÉRŐL szólnak a vitaminok.Aki hosszú évtizedeken át "leírta" a szervezetét,az ne számítson sok jóra,se a vitaminoktól,se a gyógyszerektől.Nyilván azok a tünetek-betegségek,amiket felsorolsz,kialakulnak valamitől.Vagy inkább valaminek a hiányától?Nem akkor kell elkezdeni kapálózni,amikor már nagyon komoly a baj.
1168. 06bfdda89d (válaszként erre: 1166. - Lina13)
2011. febr. 15. 16:27

A 1168-ban feltett kérdésekre te is válaszolhatsz...


:DDD

1167. 06bfdda89d (válaszként erre: 1163. - Picilány13)
2011. febr. 15. 16:24

Ó az orvostudomány minden bizonnyal imába foglalja a nevedet,hogy ez eddig nem jutott eszükbe,amikor egy hipertóniás beteggel találkoznak.Talán érdemes lenne most már értekezést írnod cardiovascularis kérdésekben is,megpályázva egyenesen a professzori címet.


Eddig nem igazán tudtál "D" betűket felrajzolni rám,most sikerült(gratula)bár... a kisgyermekesnek osztogatott terápiás javallataid körül mondjuk forgott a gyomromk,ez igaz…


Akkor,amikor a halálozások számának több,mint 50%-áért cardiovascularis megbetegedések felelnek,akkor te egy nagyon és végletekig felelőtlen ember vagy,ha azt hiszed,hogy hipertóniát majd B3 vitaminnal lehet KEZELNI...Hogy jössz ahhoz,hogy azt állítsd,hogy egy, mondjuk, krónikusan beteg ember,aki bajából adódóan ki van téve csupán a következőknek

-angina pectoris

-akut myocardiális infarktus

-balszívfél-elégtelenség

-asthma cardiale

-cor pulmonale

-atherosclerosis

-stroke

-TIA

-krónikus veseelégtelenség

majd B3 vitaminnal rendben lesz…


Ez a baj,hogy azt hiszed,hogy az életmentés az gyerekjáték("hullalla,ez nekem is megy" szinten) és az orvosok,meg a gyógyszerészek igazából közgazdasági egyetemre járnak…A magas vérnyomást nem niacin-hiány okozza.Niacin hiány pellagrát okoz.Még akkor is,hogyha van jótékony hatása az erekre és ezáltal a vérnyomásra.Meg még ezer másik dologra is,ha épp tudni akarod…


Továbbá halljuk,hadd tanuljak:honnan tudható,hogy ugyan milyen hipertóniáról van szó?

-esszenciális

-renovasculáris

-renoparenchymás,azon belül is mégis melyik: glomerulonephritis,chr.pyelonephritis?...

Vagy talán ez az eredetűk?:

-phecromocytoma

-coartctatio aortae

E Té Cé - E Té Cé ...


És ezekre szerinted majd a B3 a megoldás…Klassz.Hogy nem jöttek erre még rá,Istenem…


Szóval mond csak:melyik betegtől is vennéd el a gyógyszerét(amikről semmit nem tudsz!!!hogy ugyan mire írták fel neki a hipertóniája kapcsán...) és tömnéd vitaminnal?

Ez vicc…:DDD


És ha nem érzed a felelőtlen kijelentéseid súlyát,akkor az téged minősít.Még hozzá súlyosan.

1166. Lina13 (válaszként erre: 1163. - Picilány13)
2011. febr. 15. 09:32

Osztom a véleményed!!!

Tanult emberek, és alap fogalmakkal nincsenek tisztában.

Vannak, akik itt a fórumon már túlzásokba esnek! Ide tapasztalatokat várunk, nem ellenvéleményeket olyanoktól, akik még nem is próbálták a Lenkei Vitamint de mégis megpróbálják itt osztani az észt!

2011. febr. 15. 09:29
Jav.: akkora mennyiséget NEM LEHET elfogyasztani zöldségekből, hogy az megfelelően ellásson vitaminokkal.
1164. Picilány13 (válaszként erre: 1159. - Wiri)
2011. febr. 15. 09:28

Öröm volt olvasni a soraidat Wiri!!!


"akkora mennyiséget elfogyasztani zöldségekből,hogy az megfelelően ellásson vitaminokkal."


Ez a lényeg!!! De ezt nem mindenki fogja fel, és én is belefáradtam abba hogy alap dolgokon veszekedjek értetlen egyénekkel.


Értelmes emberekkel jó beszélgetni. :)


Jó egészséget, és szép napot neked :)

1163. Picilány13 (válaszként erre: 1156. - 06bfdda89d)
2011. febr. 15. 09:23

"Megnézem,hogy magasvérnyomást melyik vitaminnal kezelnél..."


Niacinnal Tudós Kolléganőm :))))))))


Ennyit illene tudnod :)

De nem hibáztatlak, gyógyszertárban kérdezett vissza legutóbb a gyógyszerész, és dugták össze ketten a fejüket, mikor arról érdeklődtem mennyibe kerül, hogy mi is az a Niacin??? Ennyit érnek. :) Így menjetek gyógyszertárba vagy orvoshoz :)))

Koporsószögeket kapsz ajándékba a mérgekhez :)


Pusz pusz.

2011. febr. 14. 23:03

Jajj...


;)

1161. Wiri
2011. febr. 14. 21:51

A saláta a joghurtos öntettel jól hangzik,elteszem magamban.

Vitamin ügyben nem győztük meg egymást:) persze nem is ez volt a cél.

Mega vitaminokkal,vagy anélkül,jó egészséget mindenkinek!

1160. 06bfdda89d (válaszként erre: 1159. - Wiri)
2011. febr. 14. 21:44

Hát...külföldön nem tudom,hogy mi a helyzet.Én idehaza mindenkinek a magyar árut ajánlom,vagy az olyan zöldséges standot,ahol az árus hajnali 4-kor a nagybanin kezd...Sajnos a külföldi termékek magyar forgalmazói addig képesek elmenni,hogy magyarnak tüntetik fel a külföldi árut,hogy megvegyük.Én azt tudom ajánlani,hogy az itt megtermett gyümikkel álljunk szóba...(na,már megint ez a beszélgetés,mi?:DDD)


Egyébként így igaz,hogy a vitamin-tartalom erősen összefügg az érési stádiummal,de nem csak ezen múlik.Múlik azon is,hogy az ép terményt mi magunk is épségben szállítsuk haza és hűtőben tároljuk.


Egyébként meglepő,de nem annyira a hőmérséklet nagysága,hanem a hőbehatás ideje a vitamin-gyilkos.Így fordulhat pl. az is elő,hogy a magas hőmérsékleten hőkezelt tejben épen maradnak a vitaminok,míg a sima pasztörizáltban nem...:O


A káposztát csíkozd fel,a répát reszeld le,darabolj hozzá paradicsomot,apró kockás paprikát,lila hagymát,öntsd nyakon fokhagymás joghurtos öntettel,tegyél hozzá akár csíkozott salátát is,reszelj rá sajtot,szórj rá sült színhúst cafatkákat,passzints mellé egy kétszersültet és jóidőre jóllaktál.Mindezt csak magadnak kihozod nagyon kevés alapanyagból és igen hamar.:)


Egyet bizton állítok: nem a megadózis a válasz a vitamin-hiányos étkezésre!,)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook