Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1279. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1277. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 18. 09:55

"Próbáltuk úgy is h elhagyta a gyógyszereket és csak a lenkeit szedte eredmény vérnyomás felugrott cukra megnőtt és rosszul volt. "


Erről van szó.Ezért ostromlom ezt a lenkeizést.Mert amíg egy vércukor megérezhető,addig egy megszokott magasvérnyomás nem,egy magas vérzsírszint nem,"besűrűsödött" vér nem...Viszont ahogy írtad is:életet mentenek.Ha nem érzi,még be is magyarázhatja magának,hogy jobban van,aztán egyszer csak meghal.Pedig mondjuk még élhetett volna még egy 20 évet...Közönséges gonoszság olyanokat mondani,hogy ezek a gyógyszerek mérgek,vagy függőséget okoznak,stb.És persze ezzel egy ütemben a lenkei,vagy bármelyik vitamint isteníteni.Felelőtlen gonoszság,nem véletlenül vagyok nagyon ellenszenves a TÉMÁVAL szemben.

1278. c130f7eb3b (válaszként erre: 1277. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 17. 07:02

A Lenkei vitaminnal kapcsolatban ellenvéleményen vagyunk, mégis azt kell mondanom, hogy tökéletesen egyetértek Veled! :) Abban, hogy ugyanaz a szer másképp hat az emberekre. Igaz ez a gyógyszerekre is.

Azt egy percig sem állítottam, hogy a vitaminok meggyógyítanak bárkit is, de hogy a segítségükkel jelentős állapotjavulást lehet elérni, az biztos. Fél év alatt 3 műtéten estem át. A 2. után Béres-cseppet szedtem, de a 3.-nál ez már nem állított talpra. 6 hét után is az ágyat nyomtam, ekkor - egy orvos javaslatára - próbáltam ki a Lenkei alapot. 1 héten belül éreztem a változást. A vérképem azóta tökéletes, az izületi fájdalmaim elmúltak.

Az orvosaim, ahányan vannak, annyiféle véleményt képviselnek. Az egyik szerint szedjem, mert jó. A másik azt mondja, azt szedjek, amiben bízom, mert így várható javulás. A harmadik azt mondja: bármit, csak ezt ne!!! :)

Tehát én itt nem reklámot akartam csinálni ennek a szernek, csak a vele kapcsolatos tapasztalataim írtam le. Mások a gombákban, gyógyvizekben, gyógyteákban, megint mások a gyógyszerek mindenható erejében hisznek. Vannak, akik a csodatévő helyektől várnak gyógyulást...

Próbálkozunk, próbálkozunk, de remélhetőleg valami mindenkinek beválik. A lényeg a gyógyulni akarás és a hit.

1277. M.a.n.d.y
2011. jún. 16. 23:19

Csak elárulom hogy mi is szedtük elég sokáig a Lenkeit először az alapot majd a közepeset miután nem tapasztaltunk semmi javulást azt mondták nem elég a szervezetnek és próbáljuk az erősebbet. Csak annyi volt a végeredmény, hogy iszonyat étvágyat csinált(sportolunk egészségesen élünk satöbbi) és feljött ránk jó néhány plusz. Édesanyámnak nem szűnt meg sem a magas vérnyomása sem a cukra sem egyéb járulékos betegségei a kúra előtt is volt vérteszt utána is nem mozdult el látványosan egyik irányba sem. Próbáltuk úgy is h elhagyta a gyógyszereket és csak a lenkeit szedte eredmény vérnyomás felugrott cukra megnőtt és rosszul volt. Sokáig persze nem mertük így csinálni. Anyuklám nagyon sok gyogyszert szed sok azért kell mert életmentő számára. Nem csodát vártunk csupán annyit hogy a Vitamin segít hogy pár gyógyszert elhagyhassunk). De nem segített annyit ellenben rohadt sok pénzbe került.Amig az ember fiatal nincsenek gyakran olyan betegségei ami idősebb korban szinte már általános és ha előtte nem szedett vitamint akkor ideiglenesen hathat de én azt tapasztalom hogy ha már sok kronikus betegség van amit évekig gyógyszerekkel kezeltek akkor azt pár vitamin magas dózisban nem fogja meggyógyítani. Félreértés ne essék mellette sok más alternatív gyógymódot is kipróbáltunk. Volt ami bevált. A vitamin szükséges kiegészítő de nem mindegy milyen mennyiségben és kinek mivel minden ember más minden szervezet más és mindegyikre máshogy hat a vitamin és a gyógyszerek is. Természetesen rengetegen élnek ebből kihasználják azokat akik kétségbe vannak esve , reménykednek, hisznek és próbálkoznak hátha hiszen vesztenivaló nincs ennél rosszabb már nem lehet. És pont ezt használják ki az ilyen profitorientált termékek. Kipróbálom mit árthat ha nem használ max abbahagyom igen de ezzel már pont el is érte a gyártó azt amit akart pénzt. Az ismerőseim közül sokaknak használt akkor nekem is fog. Megveszi ->pénz

és neki nem használ. hogyhogy? mert minden ember különböző!Nekem bevált szedem évek óta szedd te is biztos neked is használni fog... Hatalmas felelőtlenség ilyet mondani bárkinek is hiszen nem lehet tudnia másik ember milyen állapotban van hogyan fog hatni rá nem lehet mindenkit skatulyázni. alaposan utána kell járni a dolgoknak és azt a tényt is érdemes mérlegelni hogy lenkei az embereken kísérletezi ki a szerei hosszútávú hatásosságát mellékhatásait mert ugyebár ilyen tényszerű kutatás nincs.


És akihavi szinten több tizezres nagyságrendben meg tudja engedni magának a vitaminokat annak feltehetően arra is bőven lenne pénze hogy bio élelmiszereket vásároljon odafigyeljen mit eszik sportoljon helyes életmódot folytasson és egészséges maradjon. Szerintem az emberek többsége nincs tisztában a saját állapotával mielőtt belevág a(z akár élethosszig tartó) kúrába nem nézte évekig a vérképeit. A média által generált tömeges mozgatásnak esik áldozatul. Ebbe beletartozik szerintem az is hogy xyznek hatott akkor nekem is jót fog tenni szájról szájra ahogy itt a topikban is írták.Nem néz utána nem olvas utána, saját magán akarja tapasztalni mert mindegy ki mit mond az a tuti amit én érzek gondolok és tapasztalok. Utólagos következtetés rengeteg kidobott pénz az ablakon a remény miatt.


Ez nem ellen kampány nem bosszúhadjárat tapasztalat saját keserves és csalódott tapasztalat. Mindenki más lehet másnak használ. Aki ugyanúgy bevállalja a kísérleti nyúl szerepét saját felelősségre és pénztárcára teszi. Előtte vizsgáltassa ki magát alaposan, mélyrehatóan ne csak orvoosilag alternatív megoldásokkal is mert sok olyan is előjöhet amit orvos nem diagnosztizál idő eszköz stb hiányában. Ez nem feltétlenül az ő hibájuk-.


És még egy elgondolkodtató tény. A könyvekben hol vannak a negatív visszajelzések? Könnyű írni vagy kiragadni placebo hatás által gyógyult irományokat. Túl szép volt hogy igaz legyen és nem is volt az. De ezt mindenki tapasztalja meg magán vagy döntse el józan ész és érvek alapján


Azoknak üzenem akik lelkesen szedik a lenkeit és úgy érzik használ csináltak előtte vérképet rendszeresen utána rendszeresen folyamatosan

hatalmas javulás volt?


ha volt nagy javulás valószínűleg nem volt egészséges a szervezet de ezt felelőtlenség rögtön lekezelni anélkül hogy az okot tudták volna ha nem akkor meg valószínűleg kevesebb dózis is elég kevesebb ideig.


Mindenki saját felelősségre teszi tönkre az egészségét akár tudatosan akár tudatlanul.


Én csak azt tudom elmondani alaposan körbe kell járni más lehetőséget is és meg kell találni kinek mi a legjobb egyénileg

1276. c130f7eb3b (válaszként erre: 1275. - Anthico)
2011. jún. 16. 19:44

Sajnos, sokan már annak is örülnek, ha kenyér kerül az asztalra. Egyszer láttam egy riportot, amelyben a kislány karácsonyi kívánsága egy tányér mákos tészta volt...

A tartós pénztelenség is stresszforrás, és egyre több az olyan család, ahol ez, minden igyekezetük ellenére, állandósulni látszik. :(

De gondolom, Te is tudnád folytatni ezt a sort a végtelenségig. :(

1275. Anthico (válaszként erre: 1269. - C130f7eb3b)
2011. jún. 16. 19:26

"Ha a családomban körülnézek, havi 15-20 ezret költenek szívgyógyszerekre, vérynomáscsökkentőkre meg mittomén mire."

Az átlag ember nem figyel oda az étkezésekre és most itt nem a gyorséttermi kajákra gondolok; nem sportol; stresszes életet él, amit viszont nem tanul meg kezelni, levezetni; stb. Már ez a 3 dolog elég ahhoz, h mindenféle nyavalya döntse le a lábáról már 20-on évesen is. :O

1274. Anthico (válaszként erre: 1270. - NNona)
2011. jún. 16. 19:23

Ha Párom érzi, h kerülgeti valami, Ő is napi 5-6 gr-ot megeszik C-vitaminból, persze egész napra beosztva. El is szokott múlni minden 1 napnyi ilyen erős dózisú C-vitaminbombázás után. És Ő még nem is Szentgyörgyi alapján csinálja ezt, hanem mert tudja, h jótékony, és kiürül a felesleg, viszont ha nem egyszerre veszed be, akkor több tud hasznosítódni.

Az pedig tényleg vicces, mikor 60 mg-os kapszulákat ajánlanak, vagy olyan multivitamint, amiben annyi c-vitamin van. Az kb egy paprika és kész (csak a hasamra ütöttem, nem tudom). :D

1273. NNona (válaszként erre: 1272. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 16. 17:14

Hidd el, az új nézetekhez való kicsit nagyobb nyitottsággal sokkal sok lehetség is nyílik.

Valamikor az is kőbevésett volt, hogy a föld lapos.


Ez meddő kommunikáció veled, én be is fejezem.

1272. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1270. - NNona)
2011. jún. 16. 16:54

"Szentgyörgyi meg 10. 000 mg-ot szedett egy nap..."


Einstein meg azt mondta,hogy nem kell mindent elhinni ami az interneten kering...

1271. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1269. - C130f7eb3b)
2011. jún. 16. 16:54

"A gyógyszergyártóknak is az a lényeg, hogy minél több ember, minél hosszab ideig szedje a termékeiket, vagyis váljon függővé :((( "


Ekkora baromságot!


" Ha a családomban körülnézek, havi 15-20 ezret költenek szívgyógyszerekre, vérynomáscsökkentőkre meg mittomén mire."


Ez lenne az a függőség?Gratulálok!


"Ezzel szemben a havi 7 ezres vitaminpénz felüdülés "


Ezekre a betegségekre?Még egy gratula...


"Mert azért be kell látnod, hogy a vérnyomáscsökkentőtől, ...meg a vérhigítóktól sem gyógyul meg senki. . . "


Igen,mondjuk életben maradnak.Ez elég jó haszonnak tűnik a szememben.Lenkei ezt nem hozná ezeknél a betegeknél...Az meg egyenesen nevetséges,hogy egy szinten említed ezeket itt fent, ezekkel:

"...a fájdalomcsillapítótól, a stersszoldóktól ..."

1270. NNona (válaszként erre: 1268. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 16. 16:31

Igen, mindenki döntse el, hogy melyik véleménynek hisz. A C vitaminból is gyártanak még manapság is 60mg-os! szemeket, Szentgyörgyi meg 10.000 mg-ot szedett egy nap, ha beteg volt. Nekem pl. ő meggyőző volt, mondjuk nem 10e-t, de 4-5e mg-t én is (mi is) szedünk, ha megfázásos, influenzás betegségünk van, egyébként meg 1000-t.


CSak ki kell egyszer próbálni... és egyetértek Mandyvel, erre és megelőzésre kellene költeni inkább, nem gyógyszerre meg hálapénzre.

1269. c130f7eb3b (válaszként erre: 1268. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 16. 15:58

A gyógyszergyártóknak is az a lényeg, hogy minél több ember, minél hosszab ideig szedje a termékeiket, vagyis váljon függővé :((( Ha a családomban körülnézek, havi 15-20 ezret költenek szívgyógyszerekre, vérynomáscsökkentőkre meg mittomén mire. Ezzel szemben a havi 7 ezres vitaminpénz felüdülés lenne, ha nem sulykolták volna az emberekbe évtizedeken keresztül a gyógyszerek mindenhatóságát. Mert azért be kell látnod, hogy a vérnyomáscsökkentőtől, a fájdalomcsillapítótól, a stersszoldóktól meg a vérhigítóktól sem gyógyul meg senki...

Egyébként meg mindenki, aki a piacból él (foglalkozzon bármivel), a busás haszonra törekszik, és reklámozza a termékeit. Ha ez bűn lenne, akkor a menő világmárkák helyett csak az olcsó bóvlikat lehetne árulni szerinted? Merthogy a drágát nem tudja megvenni a szegény ember?!

1268. M.a.n.d.y
2011. jún. 16. 15:43

Nem bosszúhadjárat mert nem vagyok érintett sem egyik sem a másik oldalról.


Csupán a véleményemet nyilvánítottam ki hogy lenkeinek is a minél több pénz bezsebelése a lényeg. minél több ember szedje a bogyóit minél tovább. Akár egy életen át szedje a vitaminokat hogy ne legyen beteg és közben nincs tudásunk arról 5-10 20 év múlva milyen következménye lesz a sokszoros adagnak. A sok pozitív levelet könnyű betenni a könyvbe a negatívakat meg kihagyni holott az is van szép számmal. Csak nézd meg a neten mennyi ilyen kamu termék van amit ilyen álpozitív hálálkodó levelekkel árusítanak. Pénz visszafizetésigarancia nincs semmilyen garancia nincs ugyanúgy saját felelősségre szedi az ember a vitamint aminek ugyanúgy lehet mellékhatása hosszútávon csak nem tudni mi. Beteg kétségbeesett embereken kísérletezi a vitaminjait akiknek nincs más lehetőségük mert a gyógyszerek már nem használnak.


Természetesen mindenki el tudja dönteni hosszútávon milyen és melyik megoldás megfelelő neki a rengeteg féle alternatív és egyéb gyógyászati javaslatok közül de főleg mit bír a pénztárcája. ha Lenkei tényleg azt tűzné ki célul hogy meggyógyítsa ezt az országot mindenki számára elérhetővé kéne tennie a vitaminokat de ha belegondolsz hogy az idős emberek szorulnak rá erre főleg akiknek 30 -40 ezer forint a havi nyugdija az nemigen tudja kifizetni a vitamin csomagokat. Az a felvetés hogy akik a gyógyszeripar mögött állnak gazdag emberek és nekik mindegy mert meg tudják fizetni a vitaminokat most ugyanott vagyunk. A gazdag emberek meg tudják fizetni a vitaminokat és akiknek a leginkább szüksége lenne rá a szegényebb betegebb idősebb emberek ők ugyanúgy nem tudják megfizetni a vitaminokat. Különösen annak fényében hogy egyik pillanatról a másikra nem lehet leélni mondjuk életmentő gyógyszerekkel tehát a kezdeti időszakban pérhuzamosan kéne szedni mindkettőt majd fokozatosan elhagyni a gyógyszert ezt a kispénzűek végkép nem tudják megengedni maguknak


Nem az a bajom hogy a szisztémája jó vagy nem jó hanem hogy megfizethetetlenül drága a magyar átlag kisemberek fizetéséhez képest. Aki meg havi 200 ezreket keres vagy többet annak meg mindegy mert röhögve ki tuja fizetni és akkor megint ugyanott vagyunk hogy az egészség csak a gazdagoknak elérhető....


És ilyen szempontból a Lenkei sem jobb mint a gyógyszeripar


és hogy neki is meg kell élnie valamiből meg van előállítási költség meg neki is kell a haszon? Biztos vagyok benne hogy nem trabanttal jár és használt ruhát hord. Ez most extrém példa de Szerintem ő remekül profitál a vitaminjaiból és nem a minél szélesebb réteg bevonása a lényeg hanem a minél több pénz

1267. NNona (válaszként erre: 1265. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 16. 11:57

Nem vagyok Lenkei-fun, de nem értem, miért zavar az, ha valaki valamivel sok pénz keres? Az orvos sem ingyen gyógyít, sőt, ha zsebbe nem perkálsz külön, akkor le se sz....

Bemész a Lenkei-boltba, tudod, mit kapsz a pénzedért, és mennyi pénzért, ennyi.

1266. c130f7eb3b (válaszként erre: 1265. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 16. 07:48
Nekem a Lenkei elleni bosszúhadjáratról mindig Béres Ferenc jut eszembe. Vele ugyanezt csinálták a 80-as években...
1265. M.a.n.d.y
2011. jún. 15. 22:03

A lenkei féle könyv azt sugallja az ember azért beteg mert hiány van a szervezetben ugyanis nem jut elég a szervezetébe az összes hálálkodó levél szinte arról számol be hogy fél 1-2 éve szedik a vitaminokat. ha kúraszerűen szeded akkor helyrehoz majd újra hiányállapot lesz hiszen nem viszed be. Szóval életen át kell(ene) szedni a nagy dózisú vitamint ha egészséges akar maradni az ember ha kiszámolod akkor az évente több mint százezres összeg lenne.

Kinek van erre pénze?


Mindenki szeretne egészséges lenni de ilyen mértékű összegeket a mai nehéz helyzetben ugyan ki engedhet meg magának?


Főleg azok betegek aki kevés pénzből élnek és nekik lenne leginkább szükségük a vitaminokra és pont ők nem engedhetik meg ilyen árak mellett.


Továbbá hol van annak a bizonyitottssága hogy hosszútávon nem ártalmas a sokszoros dózis. Mert lenkei vs gyógyszeripar egyik at- mond a másik bt de végeredményben mind a 2 arra utazik hogy pénzt kapjon érte hiszen ebből él. Persze Lenkei szisztémája nagyon meggyőző és hihető kategória, de ha tényleg az lenne acélja hogy segíteni akar az embereken miért nem teszi elérhetőbbé az árakat. És ha körbenézel a gyógyszertárban minden drágább igen de a Lenkei féle is nagyon drága! Plusz ha hozzáveszed hogy hány százmilliós büntetést kapott már és gond nélkül kifizette akkor gondolj bele mennyit kereshet ezzel a biznisszel?


Anthico engem is érdekelne hol lehet olcsón beszerezni

1264. c130f7eb3b (válaszként erre: 1263. - Anthico)
2011. jún. 15. 18:43
Megköszönném, ha priviben megírnád, hol lehet hozzájutni!
1263. Anthico (válaszként erre: 1262. - C130f7eb3b)
2011. jún. 15. 18:41
Pont azt írtam, h ugyanannyi vitamin és ásványi anyag mennyiséget kapsz érte és hidd el, az arányok is megfelelőek, sőt sok esetben nem is célszerű más arányban bevinni (pl.: Mg - Ca).
1262. c130f7eb3b (válaszként erre: 1261. - Anthico)
2011. jún. 15. 18:27
De nem ekkora dózisban, és nem ilyen arányokban. Én 3 éve fél lábbal a sírban voltam. A Lenkei vitamin hozott vissza. Bónusként elmúltak az izületi fájdalmaim, amikkel évtizedeken át küszködtem.
1261. Anthico (válaszként erre: 1260. - C130f7eb3b)
2011. jún. 15. 18:17
Fele ennyiért össze tudsz válogatni ugyanennyi vitamin és ásványi anyag tartalommal más készítményekből...csak nem gyógyszertárban kell keresni.
1260. c130f7eb3b (válaszként erre: 1259. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 15. 18:16
A piacon lévő étrendkiegészítők közül a Lenkei vitaminoknak a legkedvezőbb az ára. És nem kell folyamatosan szedni, elég kúraszerűen. A múltkor a gyógyszertárban majdnem elájultam az árak láttán. Ha pl. csak az 500-as C vitamin havi árát nézzük, akkor már 3000 Ft fölött vagyunk. És hol van még a többi?
1259. M.a.n.d.y
2011. jún. 15. 18:07

"A magas vérnyomásos is gyógyszert kap, ami majd talán lejjebb viszi, de hogy mitől ment fel, senkit sem érdekel. Mennyi idő alatt gyógyul meg? Soha? Meddig függ majd a tablettáktól? Örökre? "


Részlet Lenkei könyvéből. Fordítsuk meg. Ha beteg az ember kúraszerűen szed gyógyszert mondjuk náthára pár ezer ft párszor egy évben rosszabb esetben. A lenkei vitaminokat szedi egy életen át és hány százezer forint egy évre? és ha abbahagyja a vitamint a szint csökken és ugyanúgy hiány jelentkezik. Így vagy úgy de ez is arra megy ki hogy minél több pénzt szedjen ki az emberek zsebéből csak ne a gyógyszeriparnak menjen hanem Lenkeinek. Mert a dolog nem arról szól hogy az ember beszed pár havi adagot több tízezerért és soha többet nem kell szednie semmit...

1258. gabylala (válaszként erre: 1257. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 6. 09:33
Én nem bánom. Szép napot.
1257. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1256. - Gabylala)
2011. jún. 5. 21:08
Jó,hát akkor ez megmarad az anekdota szintjén,kész...
1256. gabylala (válaszként erre: 1240. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 5. 20:43

Mi lóg a levegőben?

Én csak tényeket irtam . Mióta szedi a vitaminokat, nem kell gyógyszer.

1255. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1254. - Anthico)
2011. jún. 4. 17:33
Az egy részről jó,ha nem hiszel,csak azt mond meg,hogy ha kapsz egy tudományos anyagot,akkor azt miképpen tudod értelmezni?Honnan tudod megítélni,hogy nem áltudományos,amit olvasol?Ezek a cikkek triviálisak,pont ezért érthetőek.
1254. Anthico (válaszként erre: 1252. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 4. 17:29

Most komolyan, ez most honnan jött? :D

Épp azt mondom, h nem hiszek ilyen irományoknak...:D Értelmezz, kérlek :)

1253. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1251. - Anthico)
2011. jún. 4. 17:29
Én elfogadom,a te tested nem az enyém,dehogy te sem a marsról jöttél,az is fix...:DDD
1252. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1251. - Anthico)
2011. jún. 4. 17:28

Én nem ezekből tanulom az ismereteimet...Ha-ha...Ez vicc.Apardon:viccnek is rossz...:P


:DDD

1251. Anthico (válaszként erre: 1250. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 4. 17:27

És egyértelmű, h azok a cikkek, amiket te olvasol a neten, biztosan tény-kutatások :)


Te azt hiszed, én meg amazt, fogadd el végre :)

1250. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1249. - Anthico)
2011. jún. 4. 17:23

Ja.Vannak az érdek-kutatások,meg vannak a tény-kutatások...Az érdek-kutatások áltudományosak,az utóbbi nem.


"aki ezt nem látja át, az vak."


Nem.Aki ezt nem látja át,az: A laikus.Rájuk utaznak az áltudományosak.


"Ja, de biztosan elég, ha 2-3 hetente kap X-ből a szervezet valamicskét :D "


A leginkább találó komment: Hülyeségeket beszélsz...:O


Sokadjára mondom: kiegyensúlyozott étkezés mellett és jód pótlása mellett,nem alakul ki hiánybetegség...Erre van az RDA...Utánaolvastál már,vagy csak ontod a magánvéleményed,aminek semmi alapja sincs...


A célkitűzésed jó,a mellékelt ábráid hibásak."bocsánat, ez van"


Megj:nem tudom mit értesz ezalatt: "átlagos étkezés".

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook