Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1129. 06bfdda89d (válaszként erre: 1125. - Lina13)
2011. febr. 9. 17:20

Hol az indok?Nem találom...


Szóval:miért 1000mg kell?Sajnos elképzelésem sincs...


A védőnő,meg a doki minimum földrajzilag két külön helyen végzik tanulmányaikat.Ergo: van önálló tudása.Előbbi is "kissé" megizzad azért a diplomáért,talán többet tud egy kicsit,mint te...Túl azon,hogy nem értem:miért baj az a felállás,hogy az orvos szava dönt a védőnőével szemben...:O


Nem ütött semmi semmit.Talán nem jött le az álláspontom...


Hát...igazad van,mindenki úgy megy fejjel a falnak,ahogy akar,erről senkit nem lehet lebeszélni.Túl azon,hogy biztosan sok előadást végighallgattál már és sok szakkönyvet elolvastál már így felelősség-teljes vélemény-formálásra vagy képes.


Elárulok valamit...Jó néhány olyan szülővel beszélgettem már,akiknek a gyerekük olyan krónikus betegséggel küzd,hogy a gyógyszerük híján napok alatt kritikus állapotba kerülnének a csemeték.Ezt a kórt nincs az a vitamin,ami megelőzhetné,vagy kezelhetné.Sokszor hallottam őket,ahogy a földbe durungolták azt,aki ilyen smúzolós dumával,amit itt megereszt valaki jött hozzájuk,hasonló gondolkodásmóddal és mentalitással.Mert ha valaki,akkor ők tudják,hogy ki ÉS mi mentette meg ÉS tartja életben a gyereküket NAPRÓL NAPRA.Az egyetemen tanultak,a szakkönyvek,szakmai tanulmányok,tudományos kutatások,amit nehogy légy olyan link,hogy meghallgasd,elolvasd...Egészségesen könnyű csípőből tüzelni,mindenféle tények ismerete nélkül...


Túl azon,hogy a jóval előttem szólókat kéne ismételgetnem és javarészt...

1128. 06bfdda89d (válaszként erre: 1124. - Lina13)
2011. febr. 9. 17:01
Helyes!Mit neked tudományos kutatások!Te és a te tested tesztek rá magasról.Tuti bejön...
1127. 06bfdda89d (válaszként erre: 1122. - Bodza Berta)
2011. febr. 9. 16:58

Na végre valaki,aki visszament a topik elejére!Remélem,hogy tovább is olvasod,kiemelten HMG,Pirosalma és Canahari (ha jól emlékszem)hsz-eit!:P Ah,szívemből szólnak...:)))


"A Vitaminkirály üzleteiben (a neten is megtalálod őket) ugyanezen készítmények sokkal olcsóbbak."


No lám,még egy üzlettulajdonos,vagy ott dolgozó,vagy bármilyen módon anyagi érdekelt...Hát most összeveszel a másikkal itt?(nem nevesítem...tippelj!:DDD)


"napi 1000 mg"


Tőled is bekérném azokat a megfelelő szakmai irányelveket,tanulmányokat,amik a napi C vitamin adagot ebben állapítja meg.No és a napi 10.000mg-ossal akkor összeveszel,vagy az inkább egy még jobb gazdasági ötlet?:)

1126. Picilány13 (válaszként erre: 1122. - Bodza Berta)
2011. febr. 9. 14:01
Örömmel olvastam soraidat, és teljesen egyetértek, főleg az utolsó mondatoddal :-)
1125. Lina13 (válaszként erre: 1121. - 06bfdda89d)
2011. febr. 9. 11:10

Orvostanhallgató létedre nem érted minek napi 1000 mg C vitamin? na szép... :-)


Ennyire átmosták már az agyad? vagy érted, csak nem akarod hogy más is értse, hisz akkor kit gyógyítanál majd később ha mindenki egészséges lesz? nem lesz rád szükség. :-)


"A terheseknek a saját orvosuk már régóta (a védőnővel) karöltve vas+folsav tabit ajánl,ad... "- ezt írtad. Érdekes, eddig esküdtél a helyes táplálkozásra :-) egyik szavaddal ütöd a másikat drága!arról nem is beszélve hogy mennyi vas és folsav szorult abba a gyógyszertári tablettába amit orvos ajánl...


Egy korábbi hozzászólással értek egyet: a védőnő nem ér semmit, mert ő azt ajánlja amit az orvos. Az orvos meg azt ajánlja, amelyik gyógyszergyártó cég jól megfizeti!!! :-)))

És ez szomorú.

Magyarországon nagy piac a gyógyszergyártás, és az orvosoknak is ezt tanítják az egyetemen, nem tehetnek róla, nem lenne ezzel semmi baj, ha tovább látnának az orruknál és hajlandóak lennének a fejlődésre, mint ahogy Lenkei doktor.

És ezek tények. Erről kár vitatkozni, nem tudsz meggyőzni, és nem csak engem, ahogy lent olvastam, másokat sem, mert a tapasztalataink fontosabbak és értékesebbek a szakkönyveidnél :-)


Szép napot!

1124. Lina13 (válaszként erre: 1121. - 06bfdda89d)
2011. febr. 9. 11:02
Engem nem érdekel a Szakorvos Link :) elég link az aki elolvassa és szent írásnak gondolja :)))
2011. febr. 8. 20:02

Én is úgy döntöttem hogy maradok a napi 4 tablettánál anyagi okok miatt. A kívánt hatást így is meghozta a készítmény és dupla annyi ideig fog tartani :-D

Ha pedig elfogy megfogadom Berta ajánlatát és keresek hasonlót olcsóbban.De a vitamin az fontos!!!

1122. Bodza Berta (válaszként erre: 2. - 93a74b44ea)
2011. febr. 8. 18:08

Kedves Letty26!

Nagyon jó témát indítottál el, de tudd, hogy nagyon belenyúltál a méhkasba. Ez az a téma, amelyről mindenkinek van véleménye és az emberek két, igen szélsőséges pártra fognak szétválni: merev, "az orvos szava szent" oldalra és "az orvosoktól meg is dögölhetnénk" oldalra. Nekem a suliban erről egy projektem, úgyhogy van fogalmam róla. Ez azonban ne szegje kedved.

Lenkei doki egy másik bolygó a Földön. Szerencsére! :) A vitaminjai az életemet adták vissza és a hitemet abban, hogy lehetek még jókedvű, életerős, egészséges ember. Igaz, minden orvosom az ellenkezőjét állította, sőt, évekre előre diagnosztizálták a vesekövet, májkárosodást, meg egyéb nyalánkságokat, amiket majd a túlzott vitaminbevitel okoz nálam. Aztán ezek az évek elteltek, én pedig itt vagyok ma is, mindezen nyavalyák nélkül. :D Ami miatt én már nem szedem az ő készítményeit, az az ára. Nagyon drágák. Sajnos. (Ennek is nyomós oka van, de ezt most nem részletezném.) Helyettük mást ajánlanék. A Vitaminkirály üzleteiben (a neten is megtalálod őket) ugyanezen készítmények sokkal olcsóbbak. Én azokat eszem. Egyet viszont tudj! Ha elkezdted szedni, ne hagyd abba, mert úgy jársz, mint most én. Anyagilag mélypontra kerültünk, s abba kellett hagynunk a vitaminozást, mert már kajára sem nagyon telt. Majd egy év kihagyás után mostanra az eredményt is tapasztalhattam: influenzás lettem, de durván. Még lábadozom, de már tudom, többet ilyen nem lesz! A vitamin lesz az első, amit megveszek, bármit kell is miatta nélkülöznöm. A napi 60 mg C vitamin semmi!!! Az nem mentett meg. De a napi 1000 mg és a mellette lévő többi segített betegségmentessé tenni az előző éveimet. Inkább erre költs és "ettől halj meg" :) mint a betegségektől, amiket ezek hiánya okoz. Aki meg ellene van, az szedje továbbra is a gyógyszereket a gyógyszertári vitaminok mellé!

1121. 06bfdda89d (válaszként erre: 1119. - Lina13)
2011. febr. 8. 16:10

Nem én írtam.Szakorvos.Link!


Minek napi 1000mg C vitamin?Nem értelek...:)


A terheseknek a saját orvosuk már régóta (a védőnővel) karöltve vas+folsav tabit ajánl,ad...


"A gyógyszertári vitaminokban meg semmi sincs."


Ez elég súlyos milliók kifizetése melletti róló lehúzást jelentene...:)


"És igen, rá van írva mint a gyógyszerekre, hogy konzultáljon kezelő orvosával... de sokan nem tudják hogy ez egy hatóságilag kötelező előírás csupán!!! :)"


Sokan nem tudják,hogy mit jelet,amikor vitamin inteferál egy gyógyszerrel...:O

1120. 06bfdda89d (válaszként erre: 1117. - Picilány13)
2011. febr. 8. 16:06
Helyes.Nehogy belgyógyász szakorvostól olvass valamit...Jók lesznek neked a kuruzslók is...
1119. Lina13 (válaszként erre: 1114. - 06bfdda89d)
2011. febr. 8. 09:49

"A sok vitamin, jó egészség elv nem igaz.


A kiegyensúlyozott, változatos étrendre kell törekedni, terhesség, szoptatás, fogyókúra esetén is inkább javasolt a természetes formában történő vitaminbevitel."


Ezt írtad. Nem értek egyet.

A sok vitamin a jó egészség elv nem igaz? Persze, mert ha mindenki egészséges lenne, a gyógyszergyár lehúzhatná a rolót, és neked se lesz majd miből élned :)


A mai világban pusztán csak táplálékból nem tudjuk beszerezni a szükséges és az élethez nélkülözhetetlen vitaminokat, ásványi anyagokat.

Vagy te kedves Spéci Nőci, meg tudsz enni egy nap 20 kg almát, hogy megszerezd a napi 1000 mg C vitamint?

Vagy másfél kiló paprikát? mert ennyit kéne, és ez még csak 1000 mg, ami a létfenntartáshoz szükséges csupán.


Említetted a terhességet. Régóta ismert, hogy a várandós édesanyáknak milyen fontos a folsav, 400 mikrogramm folsavhoz kell hozzájutnia minden nap a baba egészséges fejlődése érdekében.

A sóska és a spenót kiemelkedően gazdag folsavban.

A szükségletet már 15 tányér biztosítja :)))

Ki tud megenni 15 tányérral? egy hét alatt se tudnék, nem egy nap alatt.


A gyógyszertári vitaminokban meg semmi sincs. Nesze semmi fogd meg jól :)


És igen, rá van írva mint a gyógyszerekre, hogy konzultáljon kezelő orvosával... de sokan nem tudják hogy ez egy hatóságilag kötelező előírás csupán!!! :)

1118. Picilány13 (válaszként erre: 1109. - Lina13)
2011. febr. 8. 09:16

Örülök!!!


Én is sokkal energikusabb vagyok. Egyedül nevelem a kisfiamat, mindenhol helyt kell állnom, anyaként otthon, a munkahelyemen, a barátaimnál, a háztartást egyedül vezetem, emellett sportolok, jógázok, és alig alszok. 4 órákat. Nem tudnék mindenhol maximálisan teljesíteni, ha nem lennék egészséges, és nem lenne ennyi energiám :)))


Én is csak javasolni tudom mindenkinek a szedését. :-)

2011. febr. 8. 09:13
Én is megválogatom az olvasnivalóimat :)
2011. febr. 7. 23:06
Bocsánatot kérek,hogy aggódtam egy kisgyerekért bizonyos dolgok ismeretében...Nem tudom megígérni,hogy a jövőben nem fordul elő...
2011. febr. 7. 23:02

Hm...ez is érdekes cikk...


[link]

2011. febr. 7. 23:00

A "felelősség" értelmezésében talán ez segít picit...Idézem!


"A mesterséges vitaminkészítmények, multivitaminok fogyasztása esetén is indokolt a fokozott óvatosság.


A sok vitamin, jó egészség elv nem igaz.


A kiegyensúlyozott, változatos étrendre kell törekedni, terhesség, szoptatás, fogyókúra esetén is inkább javasolt a természetes formában történő vitaminbevitel.


A vitamintabletták sok szempontból olyannak számítanak, mint legtöbb gyógyszer,


fogyasztásukat vitassa meg kezelőorvosával."


[link]

1113. Picilány13 (válaszként erre: 1111. - Alidamolnar)
2011. febr. 7. 22:03

Így van, az a lényeg hogy gondoltok a megelőzésre, és 7 éve nem voltatok betegek :-)

Ennek nagyon örülök. :-)))

Nem vagyok annyira szűk látókörű mint itt a Kisasszony gondolja, nem vagyok elvakult és hozzá esküdve a Lenkei vitaminokhoz. Én el tudom fogadni ha nektek más vitaminok jöttek be, és tudok örülni együtt veletek az elért eredményekért.

Mert ez a lényeg! :-)

Nincs szükségetek "gyógyszerekre".

1112. Picilány13 (válaszként erre: 1110. - 3c222e9534)
2011. febr. 7. 21:56

Tudom :(


ÉN is belemásztam itt a fórumon nem szándékosan valaki lelkivilágába, amit nagyon sajnálok, de itt nem tudhatjuk kinek mi rejtőzik a háttérben :(

És akkor az a Nőszemély élvezettel pocskondiázott engem, én nem teszem, nem süllyedek az ő szintjére.


Nem vagy felelőtlen anya, épp hogy felelősség teljesen gondolkozol, és a legjobbat akarod a kislányodnak, ebben biztos vagyok :-)

A Folyékony Vitamint be tudnád adni a kislányodnak?

2011. febr. 7. 18:00

Amúgy én Dr Lenkei C vitaminjával kezdtem, de aztán eléggé felment az ára, azóta máshol veszek C vitamint. A lényeg, hogy 7 éve nem voltunk betegek, férjem sem, lányom sem.

Októbertől májusig az alap a napi 1000 mg, nálunk. Aztán nyáron napi 500-at szedünk. És így télen, ha bármelyikünk bármi orrfújásos, meghűléses dolognak csak az előjelét is érzi, akkor felemelem 3 v. 5 ezer mg-ra a napi adagot.

1110. 3c222e9534 (válaszként erre: 1108. - Picilány13)
2011. febr. 7. 17:44

Szia!


Köszönöm szépen, hogy kedvesen válaszoltál.

A kislányom szájon át nem eszik, csak szondán, ezért is érdekelt, hogy milyen típusok fajták vannak, nem pedig azért mert felelőtlen anya vagyok!

Ezt nem neked szántam megjegyzésnek hanem annak aki kioktatóan lekezelően írt nekem!

1109. Lina13
2011. febr. 7. 14:46

A nagymamám 82 éves, fáradékony volt, 3. éve minden télen náthás – köhögős lett – s nem tudott kilábalni a betegségekből – legyengült az immunrendszere, a sok gyógyszertári vitamin szedése ellenére:( ; és súlyos csontritkulása van.


1 éve szedi a Lenkei Vitamin Közepes csomagot + KalMagot + C vitamint, s tapasztaljuk, hogy sokkal energikusabb, fáradékonysága megszűnt, a betegségek (felső légúti) elkerülik, nem fájnak úgy a csontjai a csontritkulás miatt, és rendeződtek az emésztő szervi panaszai is: székrekedés.


Szóval, nagyon jól érzi magát!

Azóta a család több tagja is fogyasztja a termékeket!


Én is feltöltődtem energiával, pedig csak az Alapot szedem 3-4000 mg C vitaminnal.


A bátyám vércukorszintje stabilizálódott, koleszterin és vérnyomás szintje is helyreállt, mivel cukorbeteg, folyamatos orvosi kezelés alatt áll, eddig évekig koleszterincsökkentőt szedett, Nulla eredménnyel :(


Mi mindenkinek csak javasolni tudjuk a szedését. :-)

1108. Picilány13 (válaszként erre: 1091. - 3c222e9534)
2011. febr. 7. 10:05

Szia Zsuzsika!

Lenkei Gábor nem csak felnőttekre, gyerekekre is gondolt szerencsére, nagyon sok gyerek vitaminja van, ha felmész a honlapjára

www.drlenkei.hu- ra akkor te magad is láthatod.


16 hónaposnak a Folyékony Multivitamint lehetne adni, hány kiló?

Elsőre lehet furcsa lesz az íze, nem édes, és a B vitaminnak van egy jellegzetes szaga. Mi mindig ittunk rá, de belekeverhető ételbe, pépbe, vagy gyümölcslében, teában. Könnyen adagolható, és beadható, hisz csak egy evőkanállal kell adni.


Vannak még más különlegességek is, gumimaci alakú vitaminok, C vitaminok, amelyek teljesen úgy néznek ki mint a Haribo, csak vitamint is tartalmaznak, ha már édesség :-)


Mi még probiotikus macikat is szedünk napi rendszerességgel, ez egy kicsit keményebb állagú, maci formájú, vanília ízű finom vitamin.

Nekem a vitaminnak ez a formája nagyon szimpatikus, mert nem kell erőltetni a szedését, a gyerek maga hozza oda, és így épül bele a mindennapjainkba, kötelesség érzet nélkül. Végre valami amivel nem kell harcolni :-)

1107. 06bfdda89d (válaszként erre: 1106. - Wesztellaw)
2011. febr. 7. 09:47
A C-vitamin egy nagyon érdekes kérdés.Sok oldalról és sok szempontból áll szinte állandó kutatás alatt.Én is remélem jövőre okosabb lehetek vele kapcsolatban,egy biztos:vannak,akik azt is túlzásba viszik.Én magam "állandóan" változtatom a napi adagot a körülményeknek megfelelően például.
2011. febr. 7. 00:23
A többi vitaminról nem tudok nyilatkozni de a C-vitamint nekünk is úgy tanították a fősulin hogy a dohányosoknak 1000 mg a minimum illetve az ilyen bacis időszakban mindenki másnak is.
1105. 06bfdda89d (válaszként erre: 1103. - Picilány13)
2011. febr. 7. 00:01
Mivel az első mondatod simán jelzi,hogy nem érted,amit írtam,végig sem olvastam a hsz.-ed
1104. 06bfdda89d (válaszként erre: 1102. - Picilány13)
2011. febr. 7. 00:00
Amennyiben azonos a kiakadni kifejezéssel...
1103. Picilány13 (válaszként erre: 1101. - 06bfdda89d)
2011. febr. 6. 23:22

A gyógyszertári dolgozó ismeri az RDA-t... pff... :-)

Nevetséges. Aki annyi mennyiséget szed be az inkább ne szedjen semmit. Mert annyit is ér!

Ezért van az, függetlenül attól hogy milyen vitamint szed az ember, hogy mégis megbetegszik. Pedig ő szedi a vitamint, nem érti miért kell drága gyógyszerekre költenie és szenvednie.

Mert ez a nagy üzlet!!! A gyógyszeripar! Nekik nem érdekük hogy jól legyél! Mihez kezdenének ha mindenki egészséges lenne? Ha nem lenne szükségünk gyógyszerekre?

Szeded a vitamint, az RDA szerinti "megfelelő mennyiséget", a 80 mg C vitamint... Ez nevetségesen kevés!!!

Az emberi szervezet sajnos nem képes előállítani ezt a létfontosságú vitamint.

1000 mg a minimum amire a szervezetünknek napi szinten szüksége van, de ez is a legalsó érték.

Nem akarok mélyebben belemenni, de Szent-Györgyi Albert, Nobel-díjas tudós, a C-vitamin első számú szakértője, napi 8 grammal egészítette ki étrendjét. És ő csak tudta mit csinál! :-)

1102. Picilány13 (válaszként erre: 1095. - 06bfdda89d)
2011. febr. 6. 23:09
Látom kiborultál :)))
2011. febr. 6. 16:16
Csak azért írtam egyből a végkonklúzióját a fellebbent gondolatmenetednek,mert nem utal igazán a valóságra:a doki hatóanyagot választ először és azután gyógyszernevet...Továbbá egy ideje muszáj az árban legkedvezőbbet felírnia.Ez tuti.Multivitamint én gyógyszertári dolgozó segítségével választok és mivel mind ugyanazt nyújtja,mert ismerik az RDA-t...így én ár alapján választok.Egy beteg gyermek esetén az esetleges interferáció miatt orvos nélkül bármit adni neki több,mint hiba.
1100. Gavrilo1 (válaszként erre: 1099. - 06bfdda89d)
2011. febr. 6. 14:27
Ki beszélt itt gonosz bogyókról??? Igen érdekesen értelmezted amit írtam. Ha a lenkei cégével lenne szerződése azt vinné és terítené ha a másikkal akkor azt- mert ugye ő jutalékot kap érte. Én is kaptam millió termékmintát a védőnéniktől az évek folyamán, aztán szortíroztam, hogy nekem mi a jó és mit tartok haszontalannak. Mi pl. a J-s fürdetővel még a kutyát sem mosdattuk, nemhogy még egy újszülöttet, pedig azt is nagyon nyomják (bár ugye ez se nem gyógyszer se nem étrendkiegészítő, sem vitamin. Csupán a védőnős hsz-t kommentáltam, nem a Lenkei féle vitamin hatékonyságát, mert arról fogalmam sincs.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook