Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1219. 06bfdda89d (válaszként erre: 1214. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 22:27

"Most korrektség kérdése vagy szabály írja elő? "


Is-is.

Amúgy kicsit szájmenéses a hsz...:)

1218. 06bfdda89d (válaszként erre: 1213. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 20. 22:26
Én úgy tudom,hogy az is.Amikor valakitől,annak honlapjáról kopizunk,megtehetjük,mert az internet nyílvános,viszont fel kell tüntetni a forrást.Adott esetben a szerző felléphet a törlés igényével.Jogosan.Más fórumokon ezért szoktak szólni is moderátorok...Mármint a forrás-megjelölés szükségességéért.(személyes tapasztalat!)
1217. 06bfdda89d (válaszként erre: 1209. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 22:20

Kár ezt a stílust felvenned.Mártonnak igaza van: add meg a forrást.

Én jóindulatú voltam és nem kötöttem bele abba,hogy amit ígértél (ti. hogy a B3 miként csökkent vérnyomást)nem tartottad meg,hogy amit bemásoltál látszik,hogy hót gőzöd sincs arról,hogy miről szól,hogy emiatt aztán már első olvasáskor látható volt,hogy nem te írtad.Jó indulatot gyakoroltam.Feleslegesen?Nem kiakadni kell,hanem felvállalni a forrást.Ha valaki idéz,az nem azt jelenti,hogy nem tud.Ha valaki rossz helyről tájékozódik,az jelenti azt,hogy nem tud...Újra mondom: magadnak is szívességet teszel ezzel,a forrás minősíti egy ember tudásanyagát.

2011. márc. 20. 20:16

"Nem teljesíted a benne foglaltakat, miáltal jelentős anyagi kárt okozol a másik félnek."


A károkozás törvényi tényállása nem büntetőjogi fogalom, legalábbis alapesetben nem.

A szerződésszegést kötelezett és jogosult késedelem, valamit hibás teljesítés is.

Kizárólag akkor büntetőjogi kérdés, ha a szerződés megkötésekor valamelyik fél azért volt tévedésben, mert a másik fél szándékosan megtévesztette méghozzá azzal a céllal, hogy vagyoni előnyt szerezzen vagy vagyoni hátrányt okozzon.


Tehát bűncselekmény elkövetésével lehet szerződést szegni, viszont szerződésszegéssel történt károkozás esetében jóval nehezebb a büntethetőséget megállapítani.

1215. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1214. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 19:43

"Most korrektség kérdése vagy szabály írja elő?"


Nem írja elő semmiféle írott szabály.


"Szerződésszegéssel egyébként hogyan lehet bcs-t megvalósítani?"


Nem teljesíted a benne foglaltakat, miáltal jelentős anyagi kárt okozol a másik félnek.

2011. márc. 20. 19:30

Most korrektség kérdése vagy szabály írja elő?

Szerződésszegéssel egyébként hogyan lehet bcs-t megvalósítani? A törvény ugyanis színlelt szerződéssel vagy uzsorás szerződéssel összefüggésben rögzít tényállást, de a szerződési akarat független a büntetőjogtól.

Ha valaki azonban eleve azzal a szándékkal köt szerződést mással, hogy annak kárt okozzon, illetve tudja, hogy azt teljesíteni nem tudja akkor lehet a jogszabályok közt keresgélni, úgy a Btk.318.§ környékén.

De igen nehéz bizonyítani, úgyhogy fázik is tőle minden valamirevaló bü.vizsgáló.

1213. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1211. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 18:04
Hangsúlyozom, ez itt nem jogi kérdés, hanem a korrektséghez tartozik, hogy jelezd, ha idézel.
1212. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1211. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 17:52

A szerződésszegés nem azonos kategória, mint a bűncselekmény vagy a szabálysértés. Szerződésszegéssel is meg lehet valósítani bűncselekményt. De most igazán nem ez a lényeg, ne tereljük mellékvágányra a problémát, amelyet, úgy látszik, nem láttál be, csak magyarázkodsz.


"Ezeket nem kell idézőjelbe tenni, ugyanis jogszabályok..."


Hibás az érvelésed. Nem azért teszünk valamit idézőjelek közé, mert pl. egy irodalmi műből származik, hanem azért, mert az idézőjel jelzi, hogy valaki másnak a már leírt vagy elhangzott szövegét írjuk le (idézzük) szó szerint.

(Tartalmi idézéskor nem használunk idézőjeleket.)


Az továbbra is kifogásolható, hogy idézel úgy, hogy ezt nem jelzed.

1211. da974971cd (válaszként erre: 1210. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 20. 17:12

Ha nem fizetsz a parkolásért az nem szabálysértés és nem is bűncselekmény, mezei szerződésszegés

Az elektromos áram lopása viszont az.


Ha viszont valaki más szellemi alkotását sajátjaként tünteti fel, megvalósítja a bitorlás bűntettét, persze ha a jogosultnak vagyoni hátrányt okoz. (Btk.329 § (1.)bek.)


Az 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról

1. § (1) Ez a törvény védi az irodalmi, tudományos és művészeti alkotásokat.

2) Szerzői jogi védelem alá tartozik - függetlenül attól, hogy e törvény megnevezi-e - az irodalom, a tudomány és

a művészet minden alkotása.


Ezeket nem kell idézőjelbe tenni, ugyanis jogszabályok...


Egyébként nem fogtam mellé!

Üdv

1210. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1209. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 16:51

Az említetteknek (parkolás, áram, szerzői jogok) nincs sok közük ahhoz, amit én róttam föl, ezek szabálysértések, ill. bűncselekmények.

Most csak etikai kifogásról van szó.


(Egyébként melléfogtál:

"Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület a zenei és irodalmi szerzői jogok közös jogkezelő szervezete." [www.artisjus.hu])

1209. da974971cd (válaszként erre: 1208. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 20. 16:42

Azonnal hívd ezt a számot:+36-1-488-2600

Ja...pénteken nem fizettem a parkolásért a Blahán!

Ha esetleg úgy gondolod, hogy az áramot is lopom akkor pedig az ELMÜ becsületvonalát...

1208. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1205. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 09:13

Lehet kopizni, semmi gond nincs vele, ha az ember, megadja a forrást. De te még idézőjeleket sem használtál, így nem is lehet egyből látni, hogy másoltál valahonnan.

Az ellenőrzés azért is nehéz, mert két saját mondatot is raktál a hozzászólásba.

Idegen tollakkal ékeskedsz. A kopizott hozzászólás alapján úgy tűnhet, hogy nagyon értesz a kérdéshez, ezzel félrevezeted a fórumozókat. Más szellemi termékét használod és állítod be úgy (akár szándékosan tettél így, akár nem), mint ha a sajátod lenne.

1207. 06bfdda89d (válaszként erre: 1205. - Da974971cd)
2011. márc. 20. 00:22

Szerintem nem a kopizást vitatta...:O

Szerintem.

2011. márc. 20. 00:19

Nos.Mivel délután nem volt túl sok időm bogarászni és mert nem hagyott nyugodni,hogy a komplexnek mi a pontos felépítése,időt és fáradtságot nem kímélve (meg lehet nézni,hogy mikor íródott ezen hsz-m) elhatároztam,hogy kiderítem!Mivel délutánról csak ez volt az össz információm megbízható helyről és ez nem egyértelműen zár ki más tagot,szóval nem elégségesen meggyőző,ezért kutattam most tovább is:


"- Szénhidrát-anyagcsere szabályozása

A cukor ürülését a vérből az inzulin nevű hormon szabályozza, és itt működik közre a króm, egy glükóz tolerancia faktor ( GTF ) nevű szerves komplex formájában. A GTF fokozza az inzulin glükózfeldolgozást serkentő hatását...A cink önmagában, míg a króm GTF alakjában biztosítja a megfelelő hatékonyságot."


Forrás: [link]


Mostani kutakodásom(már marha álmos vagyok...) :


"Glükoz tolerancia faktor (GTF)

inzulinnal együtt a vércukorszintet szabályozza

oktaéderes geometriájú komplex

központi fémion Cr3+"


Forrás:

[link]

sa=t&source=web&cd=12&ved=0CCgQFjABOAo&url=http%3A

%2F%2Fwww.ttk.pte.hu%2Fszervetlen%2FPA%2Fppt%2Fkro

mcsoport.ppt&ei=AjGFTee5JJD4sgaP0sSNAw&usg=AFQjCNH

SQHsi8Uq8gdO3MUfm2jCIkZl6eQ


"3. A CrIII-vegyületek élettani hatása/szerepe:

...szerepet

játszik a glükóz anyagcserében, mint a glükóz tolerancia faktor

(GTF) része, amely az inzulin hatását fokozza."


Forrás:

[link]


"A króm három-vegyértékű formája - Cr (III) - esszenciális nyomelem az ember számára, szerepe van a glukóz,

zsír, fehérje anyagcserében, az inzulin hatását potencírozó glukóz tolerancia faktor (GTF) alkotórészeként. "


Forrás:

[link]


"A króm biológiai jelentőségére az 1950-es évek végén derült fény, mikor patkányokon felfedezték, hogy a sörélesztő megelőzi az életkorral járó normál vércukorszint fenntartásához szükséges képességük csökkenését. Egy szerves krómforrást azonosítottak, mint aktív összetevőt és a komplex a ‘Glükóztolerancia Faktor’ (GTF) (2) elnevezést kapta. A GTF pontos természete és mechanizmusa, mely fokozza az inzulinműködést, még nem teljesen ismert..."


Forrás:

[link]

betegsegek/hianyallapotok/artid/krom-szerepe-

etrendunkben/


Ezen az oldalon bal szélen egy igen érdekes mondatot olvashatsz:


"Portálunk oldalai megfelelnek az egészségügyi információk megbízhatóságát és hitelességét garantáló HONcode előírásainak. Ezt:

itt ellenőrizheti."


Nagyszerű!Nem is tudtam,hogy már ilyen is van!Végre,terjedjen is el!Elég volt már a sok kontár honlapból...:SSS


Sehol (hiteles oldalon) nem találtam a B3-t mint a komplex résztvevőjét...Hidd el,nagyon kerestem.Beütöttem,hogy niacin a gugliba és képes voltam végigböngészni az összes kiadott oldalt(nézd meg mennyi az idő...) egy kompetens hivatkozásért.Nem volt.Sajnálom.

1205. da974971cd (válaszként erre: 1204. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 19. 22:15

Kedves Várhegyi Márton!

Kopizni sohasem elegáns, de nagyanyám mondás jut eszembe ilyenkor:

Kész munkában a bolond is talál hibát!


Íme az EGYIK forrás:

[link]


De ez most tényleg annyira fontos volt?

Kijelöl+jobb klikk+google, és meg is van...

1204. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1195. - Da974971cd)
2011. márc. 19. 18:35

Itt is lemaradt a forrás.

Nem elegáns úgy kopizni, hogy nem adod meg, honnan kopizol.

1203. 06bfdda89d (válaszként erre: 1202. - 06bfdda89d)
2011. márc. 19. 17:52
Jajj,ez most nagyon rosszul hangzik...Szóval ha bárminemű okból többre kíváncsi az ember,akkor egy kis figyelmesség őfelé,hogy megadjuk neki a forrást,vagyis: illik.Ettől még senki nem fog innen elszokni!;)Meg ez nem is reklám...
1202. 06bfdda89d (válaszként erre: 1200. - Da974971cd)
2011. márc. 19. 17:36
Á...Fontos megadni a hivatkozást,hogy bárki maga ellenőrizze,ha nem hinné,amit olvas!:)
1201. 06bfdda89d (válaszként erre: 1199. - Da974971cd)
2011. márc. 19. 17:36
:DDD
2011. márc. 19. 16:47

Azaz nem dugtam el:) csak lemaradt, meg ugye elvileg fejmosást kapunk más weboldal reklámozásáért;)

[link]

1199. da974971cd (válaszként erre: 1198. - 06bfdda89d)
2011. márc. 19. 16:44
Nem dugtam.
1198. 06bfdda89d (válaszként erre: 1196. - Da974971cd)
2011. márc. 19. 16:32

Nem rossz egyébként ez a kutatóintézet,sok sikert nekik:


[link]


Máskor ne dugd el a forrást!;)

[link] infocenter/vitamins/niacin/

1197. 06bfdda89d (válaszként erre: 1195. - Da974971cd)
2011. márc. 19. 16:28

Ez egy nagyon fontos információ a niacinról,bár megvallom,hogy mint tűt a szénakazalban úgy kellett bogarászni,fennen nem hírdetik róla,elsősorban inkább egyéb hatásait,melyek untig ismertek már.Ugyanakkor nem jelenti azt,hogy megadózisban kellene szedni(ha csak neurológus nem javasolja!),minthogy endogen szintézise is van.Éppen ezért a szükségletek megállapításánál

figyelembe kell venni a triptofánból történő képzését is,konkrétan: 60 mg triptofánból 1 mg nikotinamid

keletkezik,mely átalakulás piridoxint, tiamint, riboflavint is igényel.Éppen ezért súlyos hiányában nem elég csupán pótolni,melyre a tünetek enyhülni kezdenek,de fontos mellé triptofán, tiamin és riboflavin bevitele is például.


Azt nem tudom,hogy az intermedier anyagcsere ezen szösszenetét miért linkelted a mondanivalódhoz,de kitalálom hsz-d lényeget: diabetesben segített a normoglicaemia elérésben.Gratulálok hozzá,ez sohasem kis teljesítmény,hanem egy nagyon-nagyon nehéz feladat.Éppen ezért remélem,hogy króm és cink beviteléről sem felejtkezel el.De őszintén örülök,hogy ennyire tudatosan odafigyelsz magadra!Komolyan.;)

1196. da974971cd (válaszként erre: 1195. - Da974971cd)
2011. márc. 19. 14:54

Remélem segítettem, hosszú hallgatás után, de van még egy kopim is, íme:

UNCTION:


Oxidation-reduction (redox) reactions: Living organisms derive most of their energy from oxidation-reduction (redox) reactions, which are processes involving the transfer of electrons. As many as 200 enzymes require the niacin coenzymes, NAD and NADP, mainly to accept or donate electrons for redox reactions. NAD functions most often in energy producing reactions involving the degradation (catabolism) of carbohydrates, fats, proteins, and alcohol. NADP functions more often in biosynthetic (anabolic) reactions, such as in the synthesis of all macromolecules, including fatty acids and cholesterol.


Non-redox reactions: The niacin coenzyme, NAD, is the substrate (reactant) for two classes of enzymes (mono-ADP-ribosyltransferases and poly-ADP-ribose polymerase) that separate the niacin moiety from NAD and transfer ADP-ribose to proteins. Mono-ADP-ribosyltransferase enzymes were first discovered in certain bacteria, where they were found to produce toxins, such as cholera and diptheria. These enzymes and their products, ADP-ribosylated proteins, have also been found in the cells of mammals and are thought to play a role in cell signaling. G-proteins are proteins that bind guanosine-5'-triphosphate (GTP) and act as intermediaries in a number of cell-signaling pathways. Poly-ADP-ribose polymerases (PARPs) are enzymes that catalyze the transfer of many ADP-ribose units from NAD to acceptor proteins. PARPs appear to function in DNA repair and stress responses, cell signaling, transcription, regulation or apoptosis, chromatin structure, and cell differentiation, suggesting a possible role for NAD in cancer prevention. At least five different PARPs have been identified, and although their functions are not yet well understood, their existence indicates a potential for considerable consumption of NAD. A third class of enzymes (ADP-ribosyl cyclase) catalyzes the formation of cyclic ADP-ribose, a molecule that works within cells to provoke the release of calcium ions from internal storage sites and probably also plays a role in cell signaling.

1195. da974971cd (válaszként erre: 1194. - 06bfdda89d)
2011. márc. 19. 14:51

A niacin megnöveli a sejtek inzulinérzékenységét nikotinsav része a krómmal és glutationnal együtt az inzulin hatását segítő Glükóz Tolerancia Faktornak.

Az inzulint ugye két aminosavlánc alkotja, amelyet 2-2 kénatomos kötésben két helyen diszulfid híd köt össze.

Az inzulint a sejtmenbránban található inzulin receptorok ismerik fel.

Amikor a kötés létrejött, a sejt "jogosult" a vérből a tápanyagok és így a cukor felvételére is. Amikor az inzulin távozott, a sejt a "saját raktáraiból" táplálkozik.

A sejtek lebontó folyamataiban felszabaduló energia jó része ATP-szintézisre fordítódik. A legfontosabb a szénhidrátok lebontása, mely a sejtekben a biológiai oxidáció folyamatában történik. Sok enzim. A folyamat során a poliszacharidok először glükóz-foszfát építőegységekre bontódnak le. A biológiai oxidáció első szakaszában a glikolízisben a glükóz-foszfát glicerinaldehid-foszfáttá alakul. A következő lépésekben három szénatomos piroszőlősavvá alakul, miközben a foszfát-csoportok leszakadása ATP keletkezését eredményezi. A glikolízis végén a piroszőlősav CO2 leadása közben két szénatomos acetilcsoporttá alakul, melyet a koenzim-A szállít el a citromsavciklus (biol. ox. 2. lépése) színhelyére. Itt a leváló acetilcsoportot felveszi a négy szénatomos oxálecetsav és hat szénatomos citromsavvá alakul. Ez több lépésben két CO2 leadása és nyolc NADH létrehozása során visszaalakul oxálecetsavvá. A biológiai oxidáció befejező szakasza a terminális oxidáció. Ide szállítódik az előző két szakaszban leadott hidrogén. A rendszer első tagja a NADH-ról átvett elektronnal redukálódik. majd a sorban következő elektronfelvevő tagnak átadva azt oxidálódik. Ez mindaddig folytatódik, míg az elektron a végső elektronfelvevő molekulára nem ér. Ebben a rendszerben szállított elektronok lépésenként alacsonyabb energiaszintre kerülnek - ATP szintetizálódik. A végső elektronfelvevő a légzésből származó oxigén, amely a hidorgénionokkal (NADH-ból) vízzé alakul.

1194. 06bfdda89d (válaszként erre: 1191. - Da974971cd)
2011. márc. 2. 17:25

"A magas vérnyomás krónikus betegség és a kialakulásához "hosszú" út vezet. "


Így igaz.


"Aki már hipertóniás, annak nyilván nehezebb kigyógyulnia, mint megelőzni annak, akinél kialakulóban van a tünetegyüttes. "


Nem biztos.Attól függ,hogy mi okozta.Maradnék annyiban,hogy az esetek nagy része nem rendezhető már,gyógyulás nem várható.


"Az orvostudomány mindamellett, hogy különféle gyógyszerekkel kísérli meg kezelni a beteget, javall némi életmódváltást is és a rizikófaktorok kiküszöbölését sem hagyja figyelmen kívül. "


Így igaz.


"Ajánl vitaminokat és egyéb táplálékkiegészítőket,"


Ez megint esetfüggő,mindamellett,hogy nem jellemző egyáltalán.


"ezek hiánya felborítja az egészséges egyensúlyt."


Az egészséges táplálkozás elégséges az egyensúly megőrzéséhez,mindamellett,hogy az egyensúly felborulása tág fogalom,nem azonos a "hipertónia" specifikus fogalommal.


"Lenkei nem csak vitaminokat, hanem egyéb készítményeket is forgalmaz, amelyek hozzájárulnak az egészség megőrzéséhez,"


Ezt a dózis nagysága miatt én kétségbe vonom.


"lletve a megromlott életminőség helyreállításhoz. "


Megvan az avitaminózis maga tünete,amit egy orvos könnyedén beazonosíthat és megteheti a szükséges javaslatot.


"Nekem bevált..."


Ez nem tudom nálad mit jelent.

1193. 06bfdda89d (válaszként erre: 1190. - Da974971cd)
2011. márc. 2. 17:18

"A hatásmechanizmusát örömmel leírom, ha kéritek!"


Én megkérlek.

1192. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1190. - Da974971cd)
2011. márc. 2. 16:49

"A niacin az niacin és nem két vegyület gyűjtőneve, ugyanis két vegyületnek nem lehet ugyanaz a kémiai képlete ugye."


A niacin elnevezést kétféleképpen használják. Van, hogy hogy csak a nikotinsavra értik, és van, hogy a nikotinsavat és a nikotinsavamidot is így hívják. Utóbbi kettő kémiailag nem azonos. Itt nem volt egyértelmű, milyen jelentésben használta, aki írta.

(Ez azért lényeges, mert az amidált formának nincs se-koleszterincsökkentő hatása.)


"A hatásmechanizmusát örömmel leírom, ha kéritek!"


Kérném.

1191. da974971cd (válaszként erre: 1190. - Da974971cd)
2011. márc. 2. 15:43

Ja és még valami!

A magas vérnyomás krónikus betegség és a kialakulásához "hosszú" út vezet.

Aki már hipertóniás, annak nyilván nehezebb kigyógyulnia, mint megelőzni annak, akinél kialakulóban van a tünetegyüttes.

Az orvostudomány mindamellett, hogy különféle gyógyszerekkel kísérli meg kezelni a beteget, javall némi életmódváltást is és a rizikófaktorok kiküszöbölését sem hagyja figyelmen kívül.

Ajánl vitaminokat és egyéb táplálékkiegészítőket, hiszen ezek hiánya felborítja az egészséges egyensúlyt.

Lenkei nem csak vitaminokat, hanem egyéb készítményeket is forgalmaz, amelyek hozzájárulnak az egészség megőrzéséhez, illetve a megromlott életminőség helyreállításhoz.


Nekem bevált...

1190. da974971cd (válaszként erre: 1184. - Várhegyi Márton)
2011. márc. 2. 15:22

A niacin az niacin és nem két vegyület gyűjtőneve, ugyanis két vegyületnek nem lehet ugyanaz a kémiai képlete ugye.

Hívják még nikotinsavnak, de B3 vitaminnak is.Nem egyszerű módon értágító hatású, tudja aki próbálta.Én először azt hittem kigyulladt a bőröm, mindenem kivörösödött és mintha hangyák másztak volna rajtam.

Fokozza a koleszterinkiválasztást, glicerin és zsírsav-felszabadulást és sírsav reészterifikációt eredményez.

A hatásmechanizmusát örömmel leírom, ha kéritek!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook