Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1159. Wiri (válaszként erre: 1158. - 06bfdda89d)
2011. febr. 14. 21:36

Te feltételezted,hogy szoktam.


Természetesen zöldséggel,gyümölccsel semmi bajom,sőt nagyon szeretem őket.Sajnos nyersen nem tudok akkora mennyiséget elfogyasztani zöldségekből,hogy az megfelelően ellásson vitaminokkal.Nyersen káposzta levelet meg répát ropogtatni...nekem ez nem nyerő.Főzés hatására pedig a vitaminok nagy része sajnos elbomlik.Ahogy a hűtőben való tárolás következtében is.

Gyümölcsöket eszem napi rendszerességgel.Azt természetesen nyersen.

Szeretném itt megjegyezni,hogy én külföldön élek,itt dolgozom.Zöldségeket csomagolunk,válogatunk,ami a világ minden tájáról utazik idáig.Minden éretlenül érkezik.A paradicsom zölden,a kaliforniai paprika zölden,és még sorolhatnám.Nekem senki ne mondja,hogy ezek megfelelőek vitaminpótlásra.Hozzáteszem ez mind első osztályú áru.Mert valóban ránézésre nagyon szépek,mint a képeken.Otthon(Magyarországon)az ember ugyanezeket a dolgokat veszi meg az áruházakban.

Az persze nagyon szép meg jó,hogy nyáron a kis konyhakertünkben ezt-azt meg tudunk termelni,ha épp nem veri el a jég,vagy nem viszi el az árvíz,és ami nincs agyonvegyszerezve.Meg az nem a teherautóban érik,hanem a napon.De ez sajnos az évben csak néhány hónapot tesz ki...

1158. 06bfdda89d (válaszként erre: 1157. - Wiri)
2011. febr. 14. 19:00

A zöldséggel,gyümölccsel mi a bajod például?


"Ja,és nem szoktam a tejjel beszélgetni,se más étellel:DDD"


Helyes.:DDD

1157. Wiri (válaszként erre: 1156. - 06bfdda89d)
2011. febr. 14. 17:34

Akkor Te ne szedj nagy dózisban vitamint.A Te döntésed.

Ez pedig az enyém.

Írod,hogy egyiknek sem vitamin-pótlás a funkciója.Ez így igaz.Én is éppen pont erről beszélek.Ezért szedek vitamint.

Ja,és nem szoktam a tejjel beszélgetni,se más étellel:DDD

1156. 06bfdda89d (válaszként erre: 1155. - Wiri)
2011. febr. 14. 15:57

"Néhány szóban leírom,ÉN mit tapasztaltam."


Szerintem ez a lényeg: szubjektív.Élmény.Etc...

Miközben ott van egy rakás kérdés,ami mérhető dolgokra irányul...


"Van egy kedves gyógyszertáras ismerősöm,akivel egyszer beszélgettünk erről.Hát Ő a szívéhez kapott amikor elmondtam neki,hogy mennyi vitamint szedek,plusz még mellé 500-1000 mg C-vitamint,plusz Cal-magot.Ő maximálisan elveti ezt,és próbált lebeszélni."


Na,hát ha kb. akarod tudni,hogy mitől lett rosszul,neked is javaslom a topikot az elejétől elkezdeni olvasni,hogy milyen kifogások vannak eme dózisokkal kapcsolatosan...


"ők ott a gyógyszertárban multivitamint,vagy bármilyen vitamint adnak el,nem jár érte részesedés.Bezzeg ha vérnyomás csökkentőt,koleszterin csökkentőt stb.,akkor igen."


1.Nagyon bunkó azt feltételezni a kedves ismerősről,hogy emiatt győzköd téged...

2.Ezek,amiket felsoroltál,vénykötelesek.Gyógyszertáros ezeket nem kínálgatja,legfeljebb kiadja...


"Ez is elgondolkodtató."


Úgyhogy nincs min ezzel kapcsolatban elgondolkodni.Mindkét gyógyszer életet ment.Megnézem,hogy magasvérnyomást melyik vitaminnal kezelnél...


"Az étkezésről meg annyit,hogy a magyar emberek nagyon nagy része távolról sem étkezik egészségesen.A vasárnapi pörkölt-nokedli,vagy rántott hús-krumplipüré ugyan mennyi vitamint biztosít?!"


Egyiknek sem vitamin-pótlás a funkciója...


"Vagy még sorolhatnám. "


Pedig iszonyúan érdekelne.Mondjuk te is számonkéred majd mondjuk pl. a tejen,(mint valahol már valaki máshol írta nekem),hogy kevés a C-vitamin tartalma??? :DDD

1155. Wiri
2011. febr. 13. 12:36

Üdv. Mindenkinek!

Amikor rátaláltam erre a fórumra,pont erre számítottam.Parázs viták,mélységesen ellenzők,és a másik véglet,akiknek nagyon bejött.Néhány szóban leírom,ÉN mit tapasztaltam.

2006-tól szedek nagy dózisú vitaminokat,nem titok,hogy a Lenkei könyvek hatására kezdtem el.Gondoltam egy próbát megér,és kíváncsi is voltam,mit fogok tapasztalni.Én nem akarok senkit semmiről meggyőzni,csak a saját tapasztaltaim a fontosak számomra.Amióta szedem,egyszer sem voltam se náthás,se influenzás.Egyszer sem jött ki a herpeszem,ami azelőtt szinte mindennapos volt.Kevesebb alvásra van szükségem mint azelőtt.Az emésztésem teljesen rendeződött.Sokkal nyugodtabb vagyok,nem húz fel minden apróság,mint azelőtt.A múlt hónapban voltam vérvételen,és minden értékem rendben van,azt mondta az orvosom,ettől rosszabb sose legyen a vérképem.

Van egy kedves gyógyszertáras ismerősöm,akivel egyszer beszélgettünk erről.Hát Ő a szívéhez kapott amikor elmondtam neki,hogy mennyi vitamint szedek,plusz még mellé 500-1000 mg C-vitamint,plusz Cal-magot.Ő maximálisan elveti ezt,és próbált lebeszélni.Meg mellesleg elmondt,hogy azért mert ők ott a gyógyszertárban multivitamint,vagy bármilyen vitamint adnak el,nem jár érte részesedés.Bezzeg ha vérnyomás csökkentőt,koleszterin csökkentőt stb.,akkor igen.Ez is elgondolkodtató.

Az étkezésről meg annyit,hogy a magyar emberek nagyon nagy része távolról sem étkezik egészségesen.A vasárnapi pörkölt-nokedli,vagy rántott hús-krumplipüré ugyan mennyi vitamint biztosít?!Vagy még sorolhatnám.

Persze ez mindenkinek a saját döntése,saját belátása!

Szép napot,és jó egészséget mindenkinek!

1154. 06bfdda89d (válaszként erre: 1151. - F64f0d9a69)
2011. febr. 11. 15:14

Hát...Ügyi ötlet!:)

A napokban került a kezembe egy ilyen tanulmányok sokasága...Mire én azt átnyálazom...:-/

:)

1153. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1152. - Lina13)
2011. febr. 11. 13:54

Spéci Nőcinek még nincs tapasztalata.

Elméleti tudás pedig nem elég még.

Ő is lesz még idősebb és addigra akár máshogy is láthatja akár a dolgokat.

Én is orvosok könyveit olvasgatom, csak ők már sokféle ismerettel, tapasztalattal rendelkeznek. Szerintem az ő betegeiknek sokkal több az esélye a gyógyulásra, mert többféle alternatív módszert is használnak.

Az orvosok szerint nekem nem is kellett volna többé rendbe jönnöm, ezért nem is érdekelte tovább őket a dolog. Nekem semmi kedvem nincs egész hátralévő életemben gyógyszereket szedni és orvostól orvosig kuncsorogni és elviselni fájdalmakat.

Hajlandó voltam viszont keresgélni, tanulni és megtalálni a saját gyógyulásomhoz vezető utat.

Ehhez viszont sok minden kellett. Én már azt is tudom, a vitaminok szedegetése önmagában kevés az egészséghez!

Amúgy nem a Lenkei vitaminjait szedem, én egy ronda mlm-ben veszem jóárasítva :DDDD

1152. Lina13 (válaszként erre: 1151. - F64f0d9a69)
2011. febr. 11. 13:29

Egyetértek veled :-)


És örülök hogy ti is egészségesek vagytok!


Azért írtam le a tapasztalatomat, a családom tapasztalatait is, hogy másokon segítsek. De a Kishölgy mindenbe beleköt és semminek se tud örülni :) Nagyon kockafejű. Mintha körülötte forogna a világ! Pedig ez a fórum nem azért indult hogy bárkit is meggyőzzünk, hanem hogy egymásnak segítsünk.


A mocskolódásokkal, hitetlenséggel lehet indítani egy új fórumot! Hajrá :)

1151. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1150. - 06bfdda89d)
2011. febr. 11. 13:05

Lehetne csinálni statisztikát az egészségi állapot változásáról pl.

Orvosi ellenőrzés mellett.

Szerintem sokan vállalnák ezt. Én ugye már nagyon régóta használok vitamin készítményeket és bizony tapasztalom a jó hatását. Nem is szoktam beteg sem lenni.Az nem ér, hogy te azzal jössz, hogy szubjektív, nem mérvadó. Egy statisztika feketén- fehéren megmutatná az igazságot. Az orvosok miért nem vállalkoznak erre? Nem írogatni kéne, bizonyságot szerezni, az a tuti!

1150. 06bfdda89d (válaszként erre: 1149. - F64f0d9a69)
2011. febr. 11. 12:51

Hát igen...szerinted.:)

Már korábban is írtam és komolyan gondolom:tessék a topikot elejétől fogva elolvasni,kiemelten ... és már nevesítettem korábban,hogy kik ... hozzászólásait.Úgy kb.azok miatt.De lehet,egyszer én is írok valami összefoglalót...:DDD

Ez az így érzem-úgy érzem nagyon szubjektív,semmiképpen sem lehet mérvadó.

1149. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1148. - 06bfdda89d)
2011. febr. 11. 12:48

Mi olyat tett ő, ami ennyire bosszant?

Nekem el van téve egy Metro újság cikke, amiben egy 54 éves hölgyemény leírta, a családjának milyen nagy segítség volt a Lenkei féle vitamin csomag. Nekem is van ilyen ismerősöm, aki daganatos beteg volt.

Igazából meg kéne nézni, mennyi embernek segített, azután ítélkezni felette.

Nekem semmi gondom vele, én is elolvastam az egyik könyvét. Sok igazság is vagyon benne. Szerintem :)

1148. 06bfdda89d (válaszként erre: 1147. - F64f0d9a69)
2011. febr. 10. 19:05

Helyes.:)Tényleg nem nagy dolog,ha már arra jár az ember...;)

De Lenkeivel nem békülök!!!:)))

1147. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1146. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 18:12

Na ugye, hogy ugye:DDD

Egyébként valaha a gyerekorvosnak minden vitamint megmutattam és mindig javasolta.

1146. 06bfdda89d (válaszként erre: 1144. - F64f0d9a69)
2011. febr. 10. 18:07
A lényeg...Lényeg a lényeg!:)
1145. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1144. - F64f0d9a69)
2011. febr. 10. 18:06
jav.: gyerekem mondta...
1144. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1143. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 18:05
Ez speciel egyszerűen egy nagy dózisú multivitamin készítmény volt. Megérte az árát. Bizony nem lenyúlás. Sok benne a B vitamin is. Szeretem kipróbálni a dolgokat és mondhatom így, hogy hiszem, ha látom. Gyerekemen mondta, teljesen jól érzi magát. Ez a lényeg.
1143. 06bfdda89d (válaszként erre: 1142. - F64f0d9a69)
2011. febr. 10. 17:40
"Stressz-oldásra" van kismillió nagy lenyúlás...Ki mire esküszik...(most nem hoznék példát,nehogy reklám legyen)
1142. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1141. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 15:45

Pedig időnként a nagy dózisok nagyon jó eredményt hoznak. A fiacskám (is)szedte, mert olyan stresszes volt a munkahelye. Látványos az átváltozás. Igaz, nem ment orvoshoz ezzel, mert gyógyszert úgysem szedett volna.

Nekem magamnak pedig jó tapasztalataim vannak.

Alaposan utána kell nézni mindennek.

Több a jó tapasztalat, mint a rossz.

1141. 06bfdda89d (válaszként erre: 1140. - F64f0d9a69)
2011. febr. 10. 14:29
Néha muszáj offolni,ez is igaz.Amúgy a nagy adagot sem árt meghatározni és jobb orvosi javaslatra.Nagy adag alatt nem a multivitamin tabikat értem.Bár az igaz,hogy krónikus bajokban a kezelőorvos tudta nélkül(csak egy kérdés az egész :)nem tanácsos az sem a szedett gyógyszerek miatt.Én lenkeit semmilyen formában nem tudom ajánlani,vagy más megásokat sem.Hacsak nem amolyan spórolós eltördelős formában nem...:)
1140. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1138. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 13:42

:D

Lehetséges kicsit off volt a válasz.(is)

Legyen Lenkei is. A vitaminjai között vannak jók, de én nem az övét használom. Attól még jó.

Van amikor kell a nagy adag, de szerintem sem folyamatosan.

2011. febr. 10. 13:31
Jav:globus:)
1138. 06bfdda89d (válaszként erre: 1137. - F64f0d9a69)
2011. febr. 10. 13:31

Glubos első mondat kontra én 3.bekezdés.

Még valami kötözködési pont,vagy van valamid a témában (értsd:Lenkei) is?

1137. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1136. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 13:27
Hol itt a vita?
1136. 06bfdda89d (válaszként erre: 1134. - F64f0d9a69)
2011. febr. 10. 13:19
Megtettem!:)
1135. 06bfdda89d (válaszként erre: 1133. - Globus)
2011. febr. 10. 13:18

Nyilván,ha valaki nem étkezik megfelelően bármilyen okból,az jobb,ha szed multivitamint,de még mindig kérdéses,hogy melyiket is és miért azt.Túl azon,hogy az egészséges étkezés nem csak a vitaminokról szól.


Nos igen...az eljárás kész vitamingyilkos,de a rostjai,vagy ami még fontosabb funkció:ami mellé fogyasztjuk "emésztéskönnyítőként",szintén nem lebecsülendő...:)


Amúgy egyszer utánanéztem már,nem most volt,nincs hirtelen pontos adatom,de ha nem csak a minőségben,hanem a mennyiségben is az ajánlásokat követi az ember,akkor úgy már semmivel sem lesz drágább a kiadás,ha ételről van szó.A nem túl egészséges dolgokból jó sokat szeretünk enni és ha ezt a mennyiséget akarjuk kiváltani egészséges formulával,az tényleg húzós.Egyébként meg akinek épp hogy van lehetősége enni valamit,az meg tuti nem fog méregdrága lenkei vitamint venni.Azt az veheti meg,akinek lenne pénze az egészséges étkezésre is.

1134. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1133. - Globus)
2011. febr. 10. 13:14

:(

Ezzel még vitába szállni sem érdemes/nem lehet, mert így igaz...

1133. globus
2011. febr. 10. 12:58

Szerintem a magyar népességet, annak étkezési szokásait figyelembe véve az egészséges táplálkozás egy kisebb csoport privilégiuma.

A többség fizikai munkás, nem tudja megfizetni, nem tudja megvásárolni, nem is gondolja a fontosságát. Még sokan vannak, akik azt hiszik, hogy az ecetes uborka is saláta... :) Mai anyagi viszonyok között egy családot jóllakatni (viszonylag olcsón) nem egyszerű. Az egészséges étel nem csak C-vitaminról szól.

1132. 06bfdda89d (válaszként erre: 1131. - Lina13)
2011. febr. 10. 10:26

Ajj...ne beszélgessünk már rólam...Köszi.;)


Figyelj,nem mondtál semmit...Azt mondtad,hogy azért kell 1000mg,mert 1000mg kell.Hát...valami indoklás,vagy akármicsoda...Ha nincs szükségünk napi 20kg paprikára,akkor miért lenne szükségünk az össz-tartalmára,ezt kérlek szépen magyarázd el nekem...


"A mai világban, ez köztudott dolog hogy nem tudod csak táplálkozásból felvenni a szervezet számára nélkülözhetetlen vitaminokat. "


Hát ez nem igaz.Lehetnek kiemelt esetek,amikor indokolt lehet a magasabb/extrém-magasabb adag egy vagy több akármiből,netán többől is,vagy épp mindből,de általában véve,ha a táplálkozási ajánlásokat követi az ember,az elégséges tud lenni.De még itt is kérdéses,hogy mi legyen a kiemelt adag...


Szegény Szent-Györgyi...Ha a HCl-t találta volna fel,akkor valószínűleg a vegyipar szőne legendákat róla...Ezek egyszerűen nem igazak róla.


"A gyógyszertári vitaminokkal csak az a baj, hogy kevés a benne lévő vitamin. "


Lenkeihez képest biztosan.:)


"És mégis sokba kerülnek."


Jó.Vedd meg Lenkeit,oszd be normál adagba és jól jártál...:DDD


Nem is tudom,hogy mikor volt utoljára szükségem gyógyszerre,ez a helyzet...Én jelenleg a TEVA-s rágótabis 500mg-os C-vitamint veszem,de pl soha nem kapok be egy egészet,mivel annyi fel sem tud szívódni.Hát például...Negyed,fél és 3/4 között váltogatom az adagot,ha kell lehet növelni,hogy nem napi egyszer,hanem többször.Ez élethelyzete válogatja ugyebár...De...lehet hamarosan tartok egy multivitamin kúrát így a tavasz közeledtével,ki tudja.Az étkezésemre helyezek inkább hangsúlyt.

1131. Lina13 (válaszként erre: 1129. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 09:50

Kedves Spéci Nőci!


Mért kell 1000 mg C vitamin? Tedd le kicsit a szakkönyveidet, és láss :-)

Mert ez az alap, ami a létfentartáshoz szükséges.

Te, mint orvospalánta, a gyógyításra fogsz felesküdni, és olyan alap dolgokkal nem vagy tisztában hogy miért is fontos a vitamin szedés a megelőzés, mért kell ennyi C vitamin. Ejnye ejnye :)


De most komolyan. A mai világban, ez köztudott dolog hogy nem tudod csak táplálkozásból felvenni a szervezet számára nélkülözhetetlen vitaminokat.

Ezért van szükség pótlásra.


Szent Györgyi Albertet valaki említette lentebb. Ő a C vitaminok szakértője, 8000 mg-ot szedett be napi szinten, és azt vallotta, hogy az élelmiszerboltokban kellene árusítani a só, liszt, cukor mellett, mert egy alapvető élelmiszerről van szó. Egyet kell hogy értsek.

Az emberi szervezet sajnos nem tudja előállítani ezt a fontos vitamint.



A gyógyszertári vitaminokkal csak az a baj, hogy kevés a benne lévő vitamin. És mégis sokba kerülnek.

Lehet nem olcsó a Lenkei vitamin, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mennyit ér az egészsége. És hogy megveszi-e inkább a gyógyszertári vitamint, plusz mellé a gyógyszereket, vagy csak egy valamire költ.

1130. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1122. - Bodza Berta)
2011. febr. 10. 09:45

Én is vitamin párti vagyok és inkább jó áron veszem mlm-ben.

Mert én meg nem vagyok a saját zsebem ellensége. Igaz, nem csomagot veszek, hanem én magam állítom össze.Mindig az szerint, amire éppen szükségem van.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook