Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van az, hogy a dohányosok olyan természetes mozdulattal hajítják el a csikket az utcán? fórum

Miért van az, hogy a dohányosok olyan természetes mozdulattal hajítják el a csikket az utcán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
113. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 96. - Zsütyi)
2007. aug. 2. 21:03
a férjem szülői házába költöztünk,kb 3 éve,de lassan sikerült új szabályokat felálítanom,a régi valahogy beléjük rögződött nagyon,pedig egyszerü(szerintem)csikket nem a földre,hanem csikkesbe...van 2 fiam,kint játszanak,nekem nem mindegy ha söröskupak és csikkhalom között,szóval ez utóbbi kettőért szóltam...lassan rászoknak a csikkesre az oda járók,haladunk...a múltkoriban apósom beszélgetett az udvaron egy utcabelivel,másnap látom,kb15-20 csikk egy kupacban,szépen a homok mellett...feltakarítottam,aztán kedves mosollyal megkérdeztem az illetőt mikor újra láttam,hogy nem látta e ki dohányzott a múltkoriban az udvarunkon,meglepettve mondta hogy ő...megkértem hogy akkor legközelebb takarítsa fel maga után...azt mondta jogos a kérésem...szóval sokmindenki nevelhető:-)
112. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 111. - Fe20557d00)
2007. aug. 2. 20:57

Nem. nálunk legalábbis éjjel a kis fiatal "gyerkőckék" vannak ott nagy kupaktanácsban. Nem ritka a betonra dobált sörösüveg sem.

Anyuka már csak nem olyan hülye, hogyha dohányzik a homokozóban, oda dobja a gyerekének játszani a csikket.

111. fe20557d00 (válaszként erre: 110. - Ági28)
2007. aug. 2. 20:50
Kezdj egy olyan topikot:-))Egyébként jó olvasni,hogy vannak olyan dohányosok is mint te.Ma voltunk a kislányommal egy játszótéren....Tele volt csikkel:-(((Rengeteg volt már azon gondolkodtam lefotózom,és szemétből pedig volt három.Persze a lányom folyton a csikkeket szedegette...úgyhogy el is jöttünk.Ilyenkor mindig eszembe jut ki dohányzik itt??Csak nem az anyukák???
110. Ági28
2007. aug. 2. 12:45
Én dohányzom, bár egyre kevesebbet. Nem dobom el a csikket az utcán és nem fújom senki orra alá a füstöt. Soxor nem gyújtok rá, ha nem tudom megoldani, h ne viselkedjek bunkó bagósként! Viszont azt még nagyobb bűnnek artom ha valaki kidobja a szemetet a kocsiablakon, vagy csak elhajít valamit séta közben! Az senkit nem zavar??? Arra miért nincs topic?
2007. aug. 2. 12:40
Az a baj, hogy itt is általánosítanak. Én soha nem dobom el a csikket mindig keresek egy szemetest.
108. LoLiNa
2007. aug. 2. 08:37
ha csak ezt dobálná el a jónép.. bár úgy lenne..
107. walaky
2007. aug. 1. 07:24
Intelligencia kérdése az egész.
106. klaresz
2007. júl. 31. 19:54
ha még a csikket elhajítják azt el lehet viselni, de amikor utcán a pofádba fújják a füstöt (természetes mozdulattal) az azért már nekem is sok.
105. picur33 (válaszként erre: 104. - 4912cc9864)
2007. júl. 31. 19:08

Sziasztok!

Jusson eszedbe a közmondás: kinek nem inge, ne vegye magára.Ha alaposan körbe nézel láthatod, nem mindenki cselekszik így.

A fórumkérdésben szerepelhetne a dohányosok helyett emberek, a csikk helyett bármilyen szemét. Akkor sem kéne magadra venni.De mégis tény, hogy egyre szemetesebb a környezetünk, a világunk. Szomorú,de sajnos ez van.

2007. júl. 31. 16:18
Kikérem magamnak és néhány sorstársamnak... Én sosem dobom e la csikket (, mivel a kukáknál el lehet oltani....
103. badonyimariaeva (válaszként erre: 97. - Picur33)
2007. júl. 31. 15:08
Egyet értek veled.Igaz én a csikket sem szoktam eldobni.De mikor megyek kocsival és simán kidobják az előttem haladó gépkocsiból az üdítős flakont,a dühtől majd felrobbanok.
102. fe20557d00 (válaszként erre: 100. - Picur33)
2007. júl. 31. 11:57
Azt nem tudom hogy tilos-e vagy sem,ott dohányoztak.Én se mertem szólni.És tudod mi volt a bosszantó,hogy ők eljöttek a plédjükről,mert 3 gyerekkel voltak,hogy ne menjen rájuk a füst..és oda álltak a mi plédünk mellé...ránk gondolták jöhet.Amúgy mivel nem volt velünk a párom inkább nem szóltam,de nagyon a nyelvemen volt.:-((
101. daroki
2007. júl. 31. 11:45
Én legutóbb Bécsben voltam koncerten,zárt stadionban.Tilos volt bennt dohányozni,de ez nagyon sokakat hidegen hagyott:(Tök fülledt,levegőtlen volt a hely,a bunkójuk meg rágyújtott tök lazán:((Hiába magyaráztam az osztrák fejüknek,nem igazán akarták megérteni,hogy mi is a problémám velük:((
100. picur33 (válaszként erre: 99. - Fe20557d00)
2007. júl. 31. 09:54

Sziasztok!

Ez elég szomorú. Az illemet pedig tőlünk tanulják a gyerekeink. Mi sem tartjuk be az íratlan szabályokat, ők sem fogják. Már most is elég csúnya dolgok vannak, mi lesz még később!? Nem csak a dohányzók és nem dohányzók között,de az élet számos területén megfigyelhető a dolog. Nem törödnek az emberek mással csak magukkal. Tolerancia? Persze, a gyengébb tolerálhatja az erősebb "hűlyeségeit". Merjen szólni, máris bajban van. A strandokon amúgy tilos a dohányzás. Vagy rosszúl tudom?

99. fe20557d00 (válaszként erre: 97. - Picur33)
2007. júl. 31. 08:25
Tudod mit nem értek?Azt hogy a dohányosok miért veszik olyan természetességgel azt, hogy ha rágyújt,és aki tegyük fel mellette áll és nem dohányzik szívja ő is a mérget?Én maximálisan elfogadom ha valaki úgy dönt dohányzik,ő baja,mindenki azt tesz amit kíván,de ne kellejen már nekünk nem dohányosoknak is szívni??Egyik nap is ültem a kislányommal a strandon hát mellettünk simán két felnőtt rágyújtott csak úgy ömlött felénk a füst.
98. win (válaszként erre: 96. - Zsütyi)
2007. júl. 31. 07:58

Tavaly zajlott nálunk az építkezés, hát, mit ne mondjak...

Egy komplett kocsma éves csikkmennyisége halmozódott fel az udvarban mega házban. ://///


De a csúcs az volt, amikor a már leglettelt, éppen festésre váró szobában elkezdett dohányozni a villanyszerelő (nagy bagós, egyikről gyújt a másikra). Akkor a férjem megkérte, hogy most már nem kellene a házban rágyújtani, mert maholnap egy csecsemő költözik be...

2007. júl. 30. 07:41

Sziasztok!

A legnagyobb gond nem a csikkel van.Az egy rövid idő után lebomlik és nem káros a természetre. A műanyag viszont sosem bomlik el. A nylonzacsik, a műanyag flakonok, kölömböző termékek csomagolásai sokkal nagyobb kárt okoznak. Dohányzom és 10-ből egyszer tuti, hogy eldobom a csikket. Miért? Mert a kukán nincs csikkgyüjtő illetve már nincs meg a kuka. Ügyes, okos emberek ellopták, tönkretették. Olyan ember nem létezik a földön aki hibátlan lenne. Lehet itt személyeskedni, csúnyákat írni de nem ártana elöszőr magunkba nézni. Emberek vagyunk tehát vétünk itt-ott.

2007. júl. 28. 11:55

Mi is dohányoztunk a férjemmel régen de lehet azt kulturáltan is csinálni. Volt aki meglepődött mikor rászóltam hogy ne dobja el a csikket az udvarba. Mert hogy én is dohányzok, nem? Persze, csak a csikkesbe dobom, ami a mai napig kinn van a teraszon, pedig már 5 éve nem dohányzunk.

Nem is tudom megérteni az olyan embert (szomszéd) akinél az udvaron, a kapuba, mindenütt szétdobált csikkek vannak. És a gyerekei ott játszanak a szemét között.

Ennél már csak az a "szemetebb" dolog hogy bent a lakásba is dohányoznak, a gyerekek meg nyelik a füstöt és minden bagó szagú.

95. ec63a7fc29 (válaszként erre: 94. - Win)
2007. júl. 28. 07:47
Javaslok új KRESZ táblát: Az ablakon dolgokat kihajítani TILOS és életveszélyes.
94. win (válaszként erre: 93. - 031d5c7fc0)
2007. júl. 28. 06:57
Attól az én hajam is égnek áll, amikor lazán hajigálják ki a szemetet a kocsiablakon! ://////////
93. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 86. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 27. 17:15

Bocs, nem fórumktéma (és nem tudom, dohányoztak -e az illetők), de erről jut eszembe.

Egy tényleg nagyon forgalmas főúton beengedtem magam elé egy a Pl.. diszkonttól kikanyarodó autós családot, anya, apa, 3 gyerek.

2 perc múlva lazán repült ki a fél literes műa. flakon az ablakon, meg egy RedB.doboz a szülőktől.

Mutassunk példát gyermekeinknek---gondolom

2007. júl. 27. 17:12

Az hagyján hogy az utcán, de a múltkor a pék előtt álltunk sorban vagy hatan (ő nem, csak várt valakit), és csak úgy az üzlet előtt eltaposta.

Megnézném a lakását.

Én ott, ahol szerintem nem lát senki és nincs a közelben szemetes, még ott is eltaposom és zsepibe csomagolva kidobom az útba eső konténerbe, ha kell, a házam előttiig viszem.

91. jemma (válaszként erre: 89. - Kiki32)
2007. júl. 16. 23:57
mert tudod, hogy egy úrinőnek nem is illik utcán dohányozni:)
2007. júl. 15. 10:20
Én is dohányoztam, de nem szoktam csikket hajigálni,tehát nem mindenkire jellemző.A csikk még mindig jobb mint a rágó vagy kutya végterméke, amelyekbe ha belelépsz, úgyancsak kefélheted a cipődet, hogy megszabadulj tőlük.
89. kiki32
2007. júl. 5. 14:02
Én is dohányzom, de nem hajítom el a csikket. Mondjuk utcán elég ritkán gyújtok rá...
2007. júl. 5. 14:00
Szerintem azt amikor elpöckölik a csikket, már észre sem veszik, olyan természetes és rutin a mozdulat.
2007. jún. 26. 16:57
Én dohányzom és soha sem hajítom el a csikket.Van a táskámban egy zacskó és ha nincs a közelben szemetes abba teszem.A kocsiból sem szoktam kidobni,mint egyesek.Nagyon elítélem én is az ilyen embereket.
86. ec63a7fc29 (válaszként erre: 85. - Alexx)
2007. jún. 26. 14:55
De gondolom a nemdohányzó ritkán hajít el csikket.
85. Alexx
2007. jún. 26. 13:20
Nem minden dohányos szemetel. Viszont a nem dohányosok is lazán dobálnak el más egyéb szemetet. -> A szemetelés nem dohányzás-függő.
2007. jún. 23. 09:13

Mert baromira nem érdekli más, csak saját maga.

De nem minden dohányos hajigál.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook