Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van az, hogy a dohányosok olyan természetes mozdulattal hajítják el a csikket az utcán? fórum

Miért van az, hogy a dohányosok olyan természetes mozdulattal hajítják el a csikket az utcán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
203. genlips (válaszként erre: 202. - Sands)
2008. júl. 29. 14:48
2 hét? tuti? :)
202. sands (válaszként erre: 197. - Ekidli)
2008. júl. 29. 14:46

Na látjátok:))A szemetelés kérdése,ne csak akkor szúrjon szemet ,ha egy cigicsikket dobnak el(megjegyzem ,az csupa természetes anyag,kb 2 hét múlva nem találnák meg a maradékát sem,mert elbomlik),hanem akkor is amikor minden más egyébb szemetet.

Nézzen mindenki magába és vonja le a tanúlságot.

201. genlips (válaszként erre: 200. - 01c8755c79)
2008. júl. 29. 14:44

Szerintem is van. Bár anyukám nem túl okos, de annyi rálátása van a dologra, hogy nem dobja el, főleg nem buszmegállóban.

Rendes ember módjára megkérdezte a munkatársaitól, miért nem tudják a mellettük lévő kukába dobni, akik szintén dohányoztak. Válasz: hagyjál már, minek.

Egyszerűen valaki van olyan igényes, hogy nem dobálózik, pöccint az utcán.

2008. júl. 29. 14:39
... egyszer lehurrogtak, hogy a dohányzásnak nincs köze az intelligenciához.... szerintem van... még mindig.
199. genlips
2008. júl. 29. 14:37

Mert számukra ez a tudattalan, önkontroll nélküli, ösztönös befejezése a dohányzásnak.


Ha legalább egy ember szól nekik, több az esélye a gondolkodás elindulásának. :)

198. Franc22
2008. jún. 11. 13:31
Azért van város ahol kivételek vannak. Én nagyon ritkán utazok pest és fehérváron kivül más hova, de egy vizsgálat miatt két hétig muszály voltam Siófokra járni. Ott hagyán hogy minden második oszlop vagy fa mellett volt kuka, de ott a boltosok kimentek összesöpörték az utca frontott. Ott nem láttam elhajigálva semmi szemetet(pl: flakon, csik, szorolap). Miért nem ilyenek az emberek minden hol?
197. Ekidli (válaszként erre: 196. - 0c97fbb607)
2008. jún. 11. 13:03
Nrm hiszem, hogy nincs olyan ember, aki a kuka mellé dobja a szemetet. Lehet, hogy Budapest erre egy rossz példa, mert ott minden "más", de például a 4-6-os villamos megállóiban tényleg elég sűrűn vannak kukák, de ott is mindíg vannak olyanok, akik még gyorsan mielőtt felszállnának 5-6x beleszívnak a cigibe aztán a villamos alá dobják, vagy a multkor egy nő joghurtot evett és nem akarta az üres dobozt "felcipelni" magával a villamosra, ezért ledobta a földte. Előtte egy kb. 35 éves pasi ahogy leszállt a villamosról pont a kuka mellett dobta le a földre a jegyét, aztán meg begyömöszölte a Metró újságot a jegykiadó automatába...ezektől azért rendesen ki tudok akadni. Az tény, hogy sok helyen nincs elég szemetes, de legalább ahol van, ott figyelhetnének egy kicsit jobban az emberek.
196. 0c97fbb607 (válaszként erre: 195. - Kék)
2008. jún. 11. 12:48

Pontosan erre akartam kilyukadni:))

Ha meg van teremtve a lehetőség ,hogy kukába dobja az ember a szemetet ,akkor szerintem nincs olyan ember aki mellé dobja:)

A múltkor,május elsején kimentünk a majálisra.

Erdei út,kb egy kilóméter hosszú,de össz -vissz egy darab kuka volt ezen a távon.Onnan tudom,hogy kb 500 méteren vittem magammal a csikket ,hogy eldobhassan az annak kijelölt helyen,de nem találtam,ígyhát az árokba dobtam.

Még vagy 500 méter után láttam egy szemetest,mert figyeltem utánna s ,hogy hová is dobhattam volna el.

Tudom,hogy nem kötelező dohányozni,de ha nem ragadunk le a ciginél,hanem pl ,arra gondolunk,hogy étálgatunk egy amúgy gyönyörű erre kitalált erdőben,akkor nem ihatunk egy üdítőt,vagy nem ehetünk egy becsomagolt szendvicset,mert nincs kuka?:)))

195. Kék (válaszként erre: 194. - 0c97fbb607)
2008. jún. 11. 12:40
A lényeg a szemetelésen van,nem az hogy mit dobnak el!Nyugaton van 50 méterenként kuka,(amit rendszeresen ürítenek)és a szemlélet az,hogy SEMMIT nem dobálnak el!A saját porták előtt mindenki rendszeresen takarít és ciki is ha szemetes a környék!A csikk semmivel nem előkelőbb szemét mint a flakon!Az tévhit,hogy nem szennyezi a környezetet!A bagósok között is jó néhányan figyelnek erre!Aki meg nem,annak egyre megy,hogy mit dob el!!!
2008. jún. 11. 12:11

Ha megfigyelünk egy cigi csikket,akkor láthatjuk ,hogy természetes anyagokból áll.Kb 2 hét és eltűnik ,szét rohad a földben.

Amikor szemetelésről van szó,akkor nem tudom ,hogy miért a cigicsikken akadnak fenn emberek,mikor ott vannak még a műanyag palackok,a zacskók,meg az olajos flakonok???

Ugyan már!Képmutató banda.

2008. jún. 11. 12:05
Mert nekik természetes, hogy Magyarország a szemetesládájuk.
192. Franc22
2008. jún. 11. 11:55
ezek a magyarok. Mint a vezetésben, úgyan igy ebben és a szemetelésben sincs emberi morál
2008. jún. 9. 06:39

Mert köcsögök és nem gondolnak bele,hogy az a cigi még legalább ugyanannyit füstölög a járdán,mint ameddig szívta.Gyakoratilag dupla légszennyezés.Légszennyezés?Na meg a tüdőnk szennyezése,hogy mást ne is említsek!:(

Azért ne fogjunk már rá mindent a kipufogókra!Valahogy el kell jutni A-ból B-be,a lovashintók kora lejárt és egy 20-100km-es távolságot sem biciklizne le sok ember naponta a munkába menet.

Viszont a csikket elnyomni egy mozdulat és máris tettél valamit a környezetedért és embertársaidért:)

Hypot sem iszunk,mondván úgyis annyi sz*rt,mérget megeszünk,megiszunk!

2008. jún. 9. 01:23

Mert azt hiszik,nekik mindent lehet, mertha más megteszi, miért ő legyen kivétel.

Túl messze van a kuka nekik, vagy szeretnek szemétben élni.

Nem tanították meg nekik...stb stb

2008. márc. 30. 21:05
Ez szerintem muveltseg kerdese,en 8 evet es tiz honapot dohanyoztam,de soha nem tettem ilyent,meg csak nem is cigiztem az utcan,esetleg csak parban,es ott a kukaba dobtam el a csikket.
188. éden74
2008. febr. 2. 22:04

Dohányozni sem lehet csak a kjelölt helyen.

Azt nem értem a kipufogógáz nem káros az egészségre????Miért nem alkalmaznak ezen a területen szankciókat?

A szomszéd néni "ette" a cigit,84 évesen azért halt meg mert elhanyagolta a vesebaját.

187. KNM1947 (válaszként erre: 186. - 9bc47feccc)
2008. febr. 2. 17:50
Örülj neki,hogy "élhető"helyen laksz!Az a bácsi a parkokban is szedte a szemteinket....ma már ő sincs!Eljön az az idő is,amikor ezért is bírságolni fognak,ha csikket eldobunk...(helyes!)Csak az is előfordulhat,hogy a beszívott levegőt is mérni fogják,és már azért is fizetni fogunk...Ma úgy tűnik,hogy leginkább a "büntetésekből"kaszíroznak...
2008. febr. 1. 15:54
Eljön még az idő,mikor az utcán sem lesz szabad rágyujtani,nem hogy eldobni a dekket.Valamikor a csikkszedő az egy "foglalkozás" volt,mikor nem így volt,hogy még a kenyérboltban is cigarettát árulnak.Emlékszem,régen a Jászai mari térre jártunk le,volt egy öreg bácsi,hegyes bottal,és szedte a szemetet,felszúrta,vitte,stb,stb,és büntetett,most sem ártana egyeseknek egy kis illemet tanulni,és néha,néha büntetni is.Persze a mai állapotokon már nehéz segíteni,fertő,mocsok,kosz,retek az egész város.Még jó,hogy én már nem ott lakom,hanem kertes házban,ide már a zaja sem hallatszik el a fővárosnak,és itt én vagyok a bakter.
185. KNM1947
2008. febr. 1. 15:06
Nem mindenki dobja el,én sem.Lehet kapni egy kis fémdobozt,amibe a még égő csikket beletehetem.Nekem olyan van és használom! A szemetesekről pedig valakik leszerelik a csikktartót,a műanyag edénybe pedig jobb,ha nem dobja senki,mert meggyulladhat az egész tartály.
184. Eve20
2008. febr. 1. 15:01
Azért nem minden dohányosnak természetes ez a bizonyos mozdulat! Mondjuk én az utcán rendkívül ritkán dohányzom, mert eleve napi 2-3 szálat szívok, de ha mégis úgy alakul, addig cipelem, amíg nem találok egy kukát! De az tény, hogy a többség sajnos nem így teszi.
183. éden74
2008. febr. 1. 14:58

Sziasztok.

Ezt az állítást cáfolni tudom.11 hónapja hagytam abba (babavárás miatt).

Soha a buszmegállóban, az utcán menet közben nem gyujtottam rá.Volt, hogy a zsebembe tettem a csikket.Olyan jelenlétében zárt térben aki nem dohányzik utáltam rágyujtani.

A papírzsebkendőtöl tudok hányni az sem jobb.

Üdv......

182. lill (válaszként erre: 181. - Lill)
2008. jan. 31. 13:06
bocsi, nem minden dohányosra mondom ezt (bár nagyon ellenzem a dohányzást), de a nagy átlag ilyen..
181. lill
2008. jan. 31. 13:05
mert oly magasról ...nak a dohányzással másokra, mint ahogyan ezt a környezetükkel is teszik ..
2008. jan. 31. 12:54
bennük van a mozdulat....tisztelet a kivételnek...
2008. jan. 4. 16:37
most szereztem hordozható hamutartót-cigielnyomót, úgyhogy nem kell tartogatni, de elsőre sajnáltam belehamuzni, olyan szép:)
178. d3edebbda4 (válaszként erre: 175. - 4726e582cf)
2008. jan. 4. 16:02
Szerintem is intelligencia kérdése. Sajnos vannak, akik nem ütik meg a minimumot, és az égő csikket eldobálják (persze csak próbálná meg valaki az ő portáján eldobni, biztos felháborodna). Arról már nem is írok, hogy nincsenek tekintettel a másikra. Az lenne a minimum, hogy megkérdezi, hogy zavarná-e, ha rágyújtana.
177. Ferildi (válaszként erre: 171. - 4726e582cf)
2007. dec. 31. 11:21
Az ilyennek vissza kelene dobni az autóba a csikket. Nekem a szomszédasszony hamuzik a nyakamba felettünk,hiába szólunk neki.A férjem is dohányzik de ő ismeri a hamutartót.
2007. dec. 31. 10:14
Én dohányzom,társaságban csakis a kijelölt helyen.Autóban,csak ha parkolok.Sajnos az utcán időnként azért kell eldobnom a csikket(előtte gondosan eltaposom)mert se egy aknafedelet,sem egy kukát nem találok.Ha lenne,én nem lennék ezen a téren"igénytelen"Hanna
175. 4726e582cf (válaszként erre: 172. - Galagonyabogyó)
2007. dec. 8. 06:47
Szerintem ez is inteligencia vagy akármi kérdése, van olyan is, aki kínosan ügyel arra, hogy ne fújja mások arcába a füstöt, sajnos belőlünk van kevesebb :((((
174. 4726e582cf (válaszként erre: 171. - 4726e582cf)
2007. dec. 8. 06:45
ez lemaradt bocs... van zsebhamutartóm... fém féle, itt-ott lehet ilyet kapni, senki nem esik hanyadt az árától szerintem, ennyi a minimum egy dohányosnak... aztán, ha van alkalmas kuka, akkor kiszórom, de többnyire inkább itthon...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook