Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért vagyok sokkal rosszabbul menstruáció idején a meleg időtől? fórum

Miért vagyok sokkal rosszabbul menstruáció idején a meleg időtől? (tudásbázis kérdés)


16. honeywald (válaszként erre: 15. - M...Ó)
2013. aug. 24. 09:42
még nem hallottam erről a porról, de kipróbálom :)
15. M...Ó
2013. aug. 13. 21:38
Szia! Én ugyanilyen rosszul szoktam lenni, amikor menstruálok. Régebben kipróbáltam mindenféle gyógyszert, semmi nem segített, sőt, volt, amitől még a gyomrom is iszonyatosan görcsölni kezdett. Aztán ajánlották nekem a Flector port. Max 30 perc, mire hat, és teljesen elmúlik a fájdalom, mintha nem is menstruálnék. :) Nekem csak az segít. Meg most elkezdtem inni a cickafarkfű teát 2 napja, mert azt olvastam, hogy az is enyhíti a görcsöket. A napokban fog megjönni, majd kiderül, hogy ez a tea segít-e valamennyit. :)
14. honeywald (válaszként erre: 10. - SDitti)
2013. aug. 7. 13:49
én már ismerem magam, h milyen vagyok olyankor..így elmondtam előre a barátomnak mikor már kezdődtek a dolgok, h ez azért van, mert meg fog jönni, szóval előre is bocsánat. viszont van egy olyan jó tulajdonságom, h ha valakit megbántok, bármennyire is el van borulva az agyam, azonnal megérzem, és tudom, h megbántom esetleg a másikat, igy rögtön észhez térek egy bocsánatkérés erejéig, utána belekötök, h miért ugy fogja a kanalat... :D
13. honeywald (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2013. aug. 7. 13:45
ez igaz. de a testedhez tartozik, ott is nyomhatja a fejedet
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Honeywald)
2013. aug. 7. 11:47
A visszatartott víz nem a fejben tárolódik.
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - SDitti)
2013. aug. 7. 11:45
Sok zöldség, gyümölcs, úgyis szezonja van, és én dobnék mellé értendkiegészítőt is, ha már ilyen a kialakult helyzet.
10. SDitti (válaszként erre: 9. - Honeywald)
2013. aug. 7. 11:41

És mit lehet tenni ellene?

(Utána józan ésszel már nem mondanék, tennék olyanokat, mint akkor. Még magamat is kiakasztom.)

9. honeywald (válaszként erre: 8. - SDitti)
2013. aug. 7. 11:37
én megmondtam a páromnak, h ilyenkor jogos a hisztim, ugy hogy ne szóljon vissza, inkább adjon egy puszit :D amugy a visszatartott víz nyomja az agyat, ezért vagyunk ingerlékenyebbek...ezt is nem rég tudtam igy emg
8. SDitti (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2013. aug. 7. 11:36

A só oké, a többit hogyan lehet a leghatékonyabban pótolni.


Nekem nem volt ilyen durva, mint ahogy a fórumindító írta, de most nagyon megviselt. Kapkodtam a levegőt, kivert a víz, görcsöltem, de ami leginkább kiakaszt, hogy érzelmileg ilyenkor (akár meleg, akár hideg van) nagyon paff vagyok. Érzékeny, hisztis, követelőző és nem tudom uralni a helyzetet, nem tudom leírni se, hogy ilyenkor mit érzek. (Akinek ilyen nincs, nem tudhatja.)

7. honeywald (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2013. aug. 7. 11:31
az a baj h sokszor eszembe sem jut. de az én igazi bajom az, h amikor rám süt a nap vagy megcsap a meleg, akkor robbanásszerűen görcsölök és szenvedek, úgy, hogy menni is alig tudok olyankor. már pedig 1re mennem kell dolgozni..
6. Pasionella (válaszként erre: 4. - Honeywald)
2013. aug. 7. 11:30
Én biztos nem bírnám ki anélkül, hogy ne vegyek be fájdalomcsillapítót. Tudom, sok ember kerüli de szerintem ilyen esetekben nagyobb rosszat teszel vele ha nem veszed be, mintha bevennéd.
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2013. aug. 7. 11:26
Ha csak iszol, nem elég. A vizet amúgy is általában eléggé visszatartjuk ilyenkor. Inkább az ásványianyag, nyomelem, só bevitelre ügyelj, mert ha amúgy is alacsonyak ezek a szervezetedben, a kicsi vérveszteséget is meg fogod érezni.
4. honeywald (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2013. aug. 7. 11:25
nem szedek most éppen semmit. de azt hiszem van no-spa, meg algopiryn
2013. aug. 7. 11:22
Igen, igyál többet. A melegtől az erek kitágulnak, ezért esik a vérnyomás.
2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2013. aug. 7. 11:22

Szedsz ilyenkor fájdalomcsillapítót?

Velem is fordult már elő ilyesmi de ritkán.

2013. aug. 7. 11:20

Sziasztok!


Egyszerűen csak kinyitottam az ajtót és máris megcsapott a meleg...fél percet álltam ott. nem kávéztam, ellenben olyan alhasi görcsök törnek rám amikor hozzám ér a meleg, hogy az kibírhatatlan...hánynom kell kb ezt érzem. légkondi, ilyenek nincsenek. 10perc a munkahely nekem gyalog, de mire odaérek, az összeesés szélén állok, annyira görcsölök, és a vérnyomásom is folyton megy lefelé. Sajnos egyszer nem tudtam elég gyorsan hazaérni és ez a folyamat végigment rajtam..ment a hasam, hánytam, leesett a vérnyomásom, és persze kb 5litert izzadtam 2perc alatt, majd fázni kezdtem amint ezeknek vége lett, de a görcs az maradt. mit tudok szerintetek tenni? igyak még többet? elviselhetetlenül rosszul vagyok ilyenkor a melegtől.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook