Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 11 napja késik a menstruációm, de terhes nem vagyok, mi lehet az oka? fórum

11 napja késik a menstruációm, de terhes nem vagyok, mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
134. 090716 (válaszként erre: 130. - Vnorsi)
2015. márc. 25. 18:07
Nekem a lányom csak a negyedik teszt mutatta ki, akkor volt 4 hetes a terhesseg. Nem termelődött hcg addig. Az is halvány volt....
2015. márc. 25. 17:39
Sziasztok! szeretnék segitséget kérni késik a mensesem igaz csak 1 napja de nekem nem szokott csináltam tesztet 2 is, mit javasoltok mit csináljak ja mi szeretnénk babot nem védekezünk! köszi
132. igazság hol vagy? (válaszként erre: 130. - Vnorsi)
2015. jan. 11. 20:44
Ez most komoly?!
2015. jan. 11. 20:31
Sziasztok! 10 napja késik a menstruáciom, teszteltem már de negatív lett. Igazábol nagyon tüneteim nincsenek a melleim fájnak, és olyan meg fog jönni érzésem van, de semmi. Jövőhéten megyek dokihoz. Szerintetek lehet baba?
130. vnorsi
2014. ápr. 27. 22:07

Sziasztok!


Már 8 napja késik a menzeszem, ami egyébként is rovidebb az átlagosnál (21-22 napos). Már 3 tesztet is csináltam (éppen ma 10-es érzékenységut) és mindegyik negatív lett. Ennek ellenére az osszes tobbi terhességre utaló tunet fent áll, bár egyik sem túl erosen. Fáj a mellem és meg van duzzadva, de nem erosen, van émelygés, de olyan vészes, van álmosság, de nem kibírhatatlan, stb. Tapasztalt már valamelyikotok ilyesmit? Lehet, hogy volt babó, de sajnos elment? :(

2014. márc. 23. 07:44
Sziasztok nekem 3 napja nem jött meg és nagyon félek.Most szedek valami antibiotikumot és lehet hogy attól van?Ezen kívül elég stresszes vagyok de kizárt hogy terhes legyek.
2013. aug. 8. 09:49

Sziasztok.


Nekem 7 napja késik a menstruációm. Nem szedek semmilyen fogamzásgátló tablettát, de mindig védekezünk. A partnerem olyan figyelmes, hogy képes arra hogy az én biztonságom érdekében kettő gumit használ egy aktus alkalmával.

Mégis késik bár tesztet nem csináltam még, nem tudom elképzelni,hogy így is teherbe estem volna. Várjak még vagy forduljak nőgyógyászhoz?

127. anngeel
2013. máj. 17. 19:43

sziasztok! Nekem 7 napja késik. Arra gyanakszom, hogy a szoptatás abbahagyása miatt. A fiam 9 hónapos volt, mikor először megjött, utána rendszeresen megvolt 31-32 naponta. Az előző memsim idején még napi kétszer szoptattam, most azonban már egyszer sem. Ezért gondolom, hogy e miatt lehet. Illetve a tej is folyik a mellemből esténként. Volt már valakinek ilyen problémája?

Terhességi teszt negatív.

126. kicsimanóci (válaszként erre: 125. - Alidamolnar)
2013. febr. 23. 16:14
Ja, persze, igen, negatív.
125. alidamolnar (válaszként erre: 124. - Kicsimanóci)
2013. febr. 23. 16:13
Mármint mindhárom teszt negatív?
2013. febr. 23. 16:08

Sziasztok!

Nekem is késik, önmagához képest már 2,5 hete (azért írom, hogy önmagához képest, mert nekem 23 naposak a ciklusok.) Két éve álltam le a fogamzásgátlóval, azóta óvszerrel védekezünk, nem csúszott le, nem lyukadt ki, és nem felelőtlenkedtünk, szóval nem értem.

Csináltam már 3 tesztet 4-4-4 nap különbséggel.

Mi a fene lehet, nem tudom.

Holnaputánra van időpontom nődokihoz.

:(((((

123. Herr Ente (válaszként erre: 119. - B.andi22)
2013. febr. 23. 10:27

Az orvos lehet, hogy a hasgörcsödre, illetve a rendszertelenségre fogamzásgátlót írna fel. Ez sokaknak rendszerezi bent a dolgokat, még ha igencsak radikális megoldás is. Mellesleg a görcsöket is enyhíti a nagy átlagban. Szerintem érdemes lenne előbb-utóbb rászánni magad, illetve a rákszűrés sem olyan vészes.

Nekem ugyan még nem volt - férfi lévén talán nem is lesz -, de ezt érdemes beiktatni egy női életébe minimum évente. Ez maximum kellemetlen lehet, nem kell tőle félni egyáltalán, viszont utána hosszútávon ezerszer jobb lesz. Te is nyugodt leszel, hogy semmi bajod, ha meg mégis, akkor normálisan kezelve leszel. (:


Kikapcsolni pedig a legkönnyebben, ilyen esetekben más problémákkal lehet. Koncentrálj azoknak a megoldására. (:

De az orvost tényleg ajánlom. Mennyi idős vagy?

122. zebracsikó (válaszként erre: 119. - B.andi22)
2013. febr. 22. 18:11

"mindig késik 6-7 napot" -ez azt jelenti , hogy 34-35 naposak a ciklusaid. Ez túl hosszú.


Akár cisztád is lehet. Nem játék ez.

121. zebracsikó (válaszként erre: 120. - Zebracsikó)
2013. febr. 22. 18:10
*elodázni
120. zebracsikó (válaszként erre: 119. - B.andi22)
2013. febr. 22. 18:10
Nem szabad alodázni..."kibírom, inkább nem megyek orvoshoz, jaj, de görcsöl, mi lesz velem, majd a hoxán diagnosztizálnak meg megnyugtatnak".....áltatod saját magad, vedd észre! Muszáj elmenned orvoshoz.
119. b.andi22 (válaszként erre: 118. - Herr Ente)
2013. febr. 22. 18:08
Hát amúgy mindìg késik 6-7napot. Akkor az nem baj,ha várnék még az orvossal? Vagy a hasgörcsöm mitől lehet? Lehet csak meg kellene nyugodnom és nem stresszelni és lehet meg is jönne. Hogy tudnék ki kapcsolni. Köszönöm,nagyon aranyos vagy,hogy válaszolsz
118. Herr Ente (válaszként erre: 117. - B.andi22)
2013. febr. 22. 17:50

Ha nem csúszott le vagy lyukadt ki, akkor tényleg nagyon kicsi az esély arra, hogy terhes vagy. De amúgy nem kell pánikolni. Van olyan, akinél akár egy hónap is kimarad, mert stresszesebb időszaka van, illetve az is rájátszott, hogy terhesnek hitte magát.

Ha egyáltalán nem akarsz orvoshoz menni, akkor javaslom még a cickafarkfű teát. Ez amolyan növényi nőgyógyász. (:

[link]

Itt amúgy egész pontosan fel vannak sorolva az ilyenkor használható gyógynövények.


Alap esetben amúgy szabályos a ciklusod?

117. b.andi22 (válaszként erre: 116. - Herr Ente)
2013. febr. 22. 17:40
Óvszerrel védekezünk. Az a baj,hogy már e miatt stesszelek annyit,hogy miért nem jött még meg,és nem tudok másra gondolni,csak ez jár az eszembe. Két tesztet csináltam egy hét külömbséggel. Félek,hogy komoly bajom van,mert a barátnőm már teljesen belém beszélte. Köszönöm a válaszod.
116. Herr Ente (válaszként erre: 115. - B.andi22)
2013. febr. 22. 17:33

A késés valóban lehet stressztől is... Mondjuk, ha amiatt is stresszelsz, hogy késik a menstruáció. De még számos olyan oka lehet, amivel lehet, hogy mégis érdemesebb lenne orvoshoz fordulnod. Nem olyan gonoszak és buták, mint amilyennek látszanak. ;)

Egyébként védekeztetek rendesen a pároddal? A terhességi tesztek nem mindig a valóságot mutatják. Ha ilyen sokat késik, és még mindig nem vagy hajlandó orvoshoz menni, akkor általában érdemes 3 naponta terhességi tesztet csinálni.

Késhet ugyanakkor különböző gyógyszerek, vagy (sajnálatos) belső szervi elváltozás hatására.


Szerintem inkább menj el nőgyógyászhoz! (:

2013. febr. 22. 16:54
Sziasztok! Én azzal a problémával jöttem ide,hogy már 16 napja késik a menszeszem. Terhes nem vagyok már csináltam tesztet és negatìv lett. A hasam úgy görcsöl,mintha meg akarna jönni,de még mindìg semmi. Most voltam megfázva nagyon,lehet hogy attól késne? Félek,hogy valami bajom van,pedig nem érzek mást a has görcsön kìvül. Orvosnál még nem voltam soha,és félek is tőle egy kicsit. Mostanába elég sok stressz ér,és lehet meg is emeltem magam. Késhet ettől,vagy más baj van,esetleg ki maradhat egy hónapot? Kérek tanácsokat.előre is köszönöm. Egy kétségbe esett lány
114. Kata35 (válaszként erre: 113. - Exti30)
2013. febr. 21. 09:17
szióka, én is hasonló cipőben járok.... pontosabban 8 napja késik és a tegnapi tesztem negatív... sosem késett még ennyit max 2 napot plusz/minusz. Szerintem menj másik dokihoz aki csinál egy ultrahangot, szerintem tapintásra nem tudja megállapítani. Pár nap múlva csinálj még egy tesztet. .... én is ma szeretnék menni ha be tudnal préselni egy időpontra. Terveztétek h baba legyen?
113. exti30
2013. febr. 19. 13:33

kezel vizsgalt o mar ennyibol meg mondhatja hogy terhess vagyok?

de a teszt miert nem mutatja ki?

112. exti30
2013. febr. 19. 13:32
sziasztok nekem 5 napot kesik es csinalatam 2 teszt ami negativ lett de voltam dokinal aki csak siman meg vizsgalt es azt mondta hogy terhes vagyok
111. 099c0bed40 (válaszként erre: 109. - Zebracsikó)
2012. nov. 23. 16:58
Abszolút egyetértek ezzel a hsz-szel,a struccpolitika nem jó taktika!
2012. nov. 22. 19:26
Sziasztok! 22 ĂŠves vagyok van egy vĂľlegĂŠnyem. JĂśvĂľre tervezzĂźk az eskĂźvĂľt. Olyan problĂŠmĂĄm van, hogy ĂĄlt. isk. 6.osztĂĄlya Ăłta menstruĂĄlok, nem mondom hogy normĂĄl ciklusom van, de eddig soha n em kĂŠsett ennyit. 10 napja mĂĄr...! GyĂłgyszert soha nem szedtem, kiszĂĄllĂĄsos mĂłdszer volt mindig is. OktĂłber 13.-ĂĄn jĂśtt meg de azĂłta semmi pedig mĂĄr illĂľ lenne. Tudom, hogy az elĂľvĂĄladĂŠktĂłl is teherbe lehet esni, de hĂĄtra hajlĂł a mĂŠhem Ă­gy a doki azt mondta nehĂŠz lesz. A mellwim pĂĄr napja fĂĄjnak meg van nĂŠmi alhasi gĂśrcsĂśm, de utĂĄna nap vagy mĂŠg aznap megszokott jĂśnni. Van, hogy szĂŠdĂźlĂśk meg tĂśk sokat eszek, de lehet ez vĂŠrnyomĂĄstĂłl is. Az is lehet, hogy kĂŠpzelĂľdĂśm mĂĄr. Tesztet nem akarok mĂŠg, mert mi van ha nnem vagyok az. ElszomorodnĂŠk...viszont a bizonytalansĂĄg sem jĂł. LĂŠgyszi adjatok vmi tanĂĄcsot...elĂľre is kĂśszi:-( :-)
109. zebracsikó (válaszként erre: 108. - Ivcsykeee)
2012. nov. 21. 19:24

"Tesztet nem akarok még, mert mi van ha nnem vagyok az."


Ebben semmi logika nincs. És ha várandós vagy??


Könnyen lehet. Mi itt nem fogjuk diagnosztizálni Neked, hogy terhes vagy-e.

Igazából nem értem, miért nem vettél tesztet.


Attól, hogy nem veszel tesztet, még lehtsz terhes!

2012. nov. 21. 19:04
Sziasztok! 22 éves vagyok van egy vőlegényem. Jövőre tervezzük az esküvőt. Olyan problémám van, hogy ált. isk. 6.osztálya óta menstruálok, nem mondom hogy normál ciklusom van, de eddig soha n em késett ennyit. 10 napja már...! Gyógyszert soha nem szedtem, kiszállásos módszer volt mindig is. Október 13.-án jött meg de azóta semmi pedig már illő lenne. Tudom, hogy az előváladéktól is teherbe lehet esni, de hátra hajló a méhem így a doki azt mondta nehéz lesz. A mellwim pár napja fájnak meg van némi alhasi görcsöm, de utána nap vagy még aznap megszokott jönni. Van, hogy szédülök meg tök sokat eszek, de lehet ez vérnyomástól is. Az is lehet, hogy képzelődöm már. Tesztet nem akarok még, mert mi van ha nnem vagyok az. Elszomorodnék...viszont a bizonytalanság sem jó. Légyszi adjatok vmi tanácsot...előre is köszi:-( :-)
2012. nov. 17. 22:27

Sziasztok!


21 éves vagyok, már 7 éve menstruálok. Anyukámtól tudom, hogy neki sosem volt rendszeres. Lehet van összefüggése lehet nincs, nem tudom, de nekem sem rendszeres.. Talán 1évig az volt, mindig napra pontosan megjött, de április óta felborult az egész. Abban a hónapban annyi stressz ért, mint még soha. El tudom képzelni, hogy azért borult fel. Azóta a menstruációm össze-vissza volt, hol késett másfél hónapot, hol volt köztes vérzésem is, amivel egyből orvoshoz mentem, Ő azt mondta, hogy nyugodjak meg, van ilyen ha terhesség kizárva akkor nincs probléma. Most pedig a legnagyobb problémám, hogy utoljára szeptember 24-én menstruáltam és azóta nem jött meg.. Van barátom, természetesen védekeztünk/védekezünk. Vettem azért egy tesztet, hogy megnyugodjak, negatív lett. Most kértem időpontot nőgyógyászhoz, szerdán kellene mennem, de nem tudom még, hogy mi lesz belőle, mert tegnap óta nagyon fáj a derekam, a mellem már 2-3 hete, hogy fáj (ahogy a menstruációm előtt is szokott fájni), a hasam enyhén görcsölget. Szóval mint aki megakar jönni. Estére jött is némi vér, de nem mondanám menstruációnak. Ma reggel a legkisebb tampont használtam, 6 óra elteltével telt meg, de azóta nem használok semmit, mert alig jön..

Fogamzásgátlót soha nem szedtem, de nem is szedhetek, mert a bilirubin szintem nagyon magas. Nem tudom mi tévő legyek, édesanyám a nőgyógyászt javasolja, de ez természetes. De ha tovább folytatódik úgymond ez a "pecsételő vérzés", másik időpontot kell kérnem a nőgyógyásznál, de ha kell így is megvizsgáltatom magam.

Előre is megszeretném köszönni a választ/válaszokat!

106. sharonnnnnnnnnn (válaszként erre: 39. - Fef600b7b6)
2012. júl. 10. 15:18
Szia En is kethonapja hagytam abba a tabi szedest.de nekem a tabitol mar masfel eve nincs menstruaciom.ha valaki tud nekem jo tanacsot adni hogy miert nem jon meg .az irjon koszonom
105. sharonnnnnnnnnn (válaszként erre: 39. - Fef600b7b6)
2012. júl. 10. 15:17
Szia En is kethonapja hagytam abba a tabi szedest.de nekem a tabitol mar mafel eve nincs menstruaciom.ha valaki tud nekem jo tanacsot adni hogy miert nem jon meg .az irjon koszonom
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook