Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért titkolják a cégek, hogy mennyi fizetést adnak? fórum

Miért titkolják a cégek, hogy mennyi fizetést adnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Channa* (válaszként erre: 32. - Channa*)
2020. szept. 17. 18:46
Megmondom őszintén, hogy az én szférámban nem titok a fizetés. Ezt csak úgy tudnák titokba tartani, ha nem engednének minket IT-okat a rendszer közelébe, de muszáj nekik, így tudjuk, hogy ki és mennyit keres...
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Timycat)
2020. szept. 17. 18:44
Nálunk is ezzel magyarázta a főnökünk, amikor többért vette fel az újakat:S
2020. szept. 17. 16:38

A bérfeszültség elkerülése érdekében. Hát nem tudom. Általában a folyosói legendák, pletykák mindig nagyobb összegről szólnak, mint a valóság.

Ki tudja mi teremt nagyobb feszültséget. 🤷‍♀️


Én a saját asszisztensem fizetését sem tudtam.

30. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2020. szept. 17. 16:14
a hírek után kapcsolom is le.hat órakor
29. michelle.r (válaszként erre: 27. - Semleges)
2020. szept. 17. 12:35
Ez az igazi boldogság. Neked nem kell hallgatnod, aki szereti az végre újra hallja, a rádióállomásnak pénzt termel, különben nem fizetnének neki csillagászati összegeket, és nyilván Bochi is elégedett, mert mikrofonközelben van, és megint talicskázhatja haza a lóvét 😉
28. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Hpetra22)
2020. szept. 16. 17:18
mondjuk én tudtam,mert én utaltam át,meg a bérszámfejtő,meg aki a szerződést csinálta,szóval jó páran.meg hát a mellékesek,pl.a képek,amiket mindenki vitt magával,mikor nyugdíjba ment.nem lenin képek voltak.
27. semleges (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2020. szept. 16. 17:09
Igazad van, nekem az, nem is hallgatom azóta és nem vagyok egyedül:)
2020. szept. 16. 12:24

Azonos pozícióban lévő emberek sem keresnek ugyanannyit. Miért kéne mindenkinek tudni, ki mennyit keres?


A munkahelyemen volt ilyen feszültség, mert elpofázták egymásnak. Persze voltak okai a különbségeknek, diplomák, nyelvvizsgák, évek stb. De csak azt nézték, hogy ugyanaz a munkakör, pedig volt, aki előtte már többet letett az asztalra.

25. michelle.r (válaszként erre: 24. - Semleges)
2020. szept. 16. 11:12
Lehet, hogy neked hallgathatatlan, de oka van annak, hogy az őt foglalkoztató rádiónak ennyit ér. Nem a két szép szeméért kapja, hanem a hallgatottságért, amit pénzre tudnak váltani.
24. semleges (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2020. szept. 16. 04:10
Vagy a nagyképű Bocskor aki milliókat kap azért mert hallgathatatlanul ripacskodik és röhög.
23. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2020. szept. 15. 23:26
Az ő családjáé jobb lett így rögtön...
22. Epresturmix (válaszként erre: 21. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 15. 22:36
Irigylem őket. Úgy tudnak potyogtatni, mint a vadparasztok. :D
21. VendrinerPiroska (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2020. szept. 15. 17:52

Sajnos van olyan, aki a megélhetését az biztosítja, hogy igen számos gyermekecskének ad életet.

Nyugi! Elsőre is látszott, hogy elírtad.

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2020. szept. 15. 15:07

Mivel államtitkárból miniszterré lép elő.

[link]

2020. szept. 15. 14:45
Vannak, akikét jobban, igazán titokban kellene tartani. Mert engem határozottan felbosszantott, hogy Novák Katalin 500 ezres emelést kapott. Azért, hogy jobb legyen a családok anyagi helyzete.
18. andi6020 (válaszként erre: 15. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 15. 14:21
"El lenni", nem "elleni". Javította.
17. shanta1 (válaszként erre: 15. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 15. 13:49
Nem értem. Nem írt semmi rosszat.
16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 15. 13:20
Konkrétan mire gondolsz?
15. VendrinerPiroska (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. szept. 15. 13:18
Vannak olyanok, akikre a másik verzió is igaz lenne, de azért emberre nem illik ezt a kifejezést használni. Ugye?
14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2020. szept. 15. 13:07
*bocsánat el lenni.
13. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. szept. 15. 13:06

Állítólag csináltak egy felmérést. Ott ahol ki volt írva a bér, 1,5 többen jelentkeztek adott munkára, mint ahol nem volt írva.


Véleményem és tapasztalatom szerint, jelenleg ahol én dolgozom, Kecskemét második legjobban fizető világcége. Nem volt a bér írva ugyan, de egészen meglepődtem az első egészhónapos fizetésemnêl.

A legtöbb ember nem akar a pénzért megdolgozni, csak elleni. Ez a szomorú tapasztalatom azokkal akikkel beszélgetek. Sok lóvé, kevés munkával, lehetőleg valami hangzatos pozival. Hogy legyen mire felvágni! ;)

12. VendrinerPiroska (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2020. szept. 15. 13:04

Egy ideális világban a dolgozót az elvégzett munkáért és annak minőségéért fizetik, de az a világ nem ideális, Magyarországon meg pláne nem.

Abban teljesen egyetértek, hogy állás hirdetéseknél úgy lenne tisztességes, ha megadnának egy tól-ig tartományt, mint pld Angliában. Ez a "mennyit szeretne keresni" dolog annyira nem fair.

2020. szept. 15. 12:58

Sajnos, hazánkban igenis bérfeszültség lép fel akkor pl., ha egy munkavállaló egy bizonyos pozícióban dolgozik 5 éve 350 ezerért és felvesznek mellé egy kezdőt 550 ezerért és még neki kell betanítania, a hibáit javítania.


A cégek többségénél nincs bértábla, a hr-esnek esetleg mondanak egy bérkeretet.


Ha kiírnák a béreket, lehet senki nem jelentkezne a munkára.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Shanta1)
2020. szept. 15. 12:22

Közvetítőhöz sosem mennék. Kevés bért ad, ő fölözi le a te munkádat.


Ami bért megkapnál a cégnél, azt a közvetítő kapja a semmiért. Neked meg kiszúrja a szemedet min. bérrel.

9. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2020. szept. 15. 12:19

Azért, mert így olcsón is kapnak munkaeröt. Ha nem túl járatos valaki az ilyesmiben, és nem tudja, a cégnél milyen bérek vannak és kell neki a munka, inkább kevesebbet kér, hogy felvegyék.


És csak jóval később jön rá, hogy palira vették.

2020. szept. 15. 12:11

A másik forma:Sok hirdetesben kiirjak mennyit lehet keresni, de hol azt nem. "privátban, telefonon" a válasz.

Ez inkább a közvetítőknel szokás.

Roppant idegesítő.

7. jucika33 (válaszként erre: 6. - New(l))
2020. szept. 15. 10:49
Igen, ez egy igen vicces indok. A fizetést úgy kell emelni, hogy ne legyen belőle feszültség. Értem ezalatt, hogy akkor kap a munkavállaló többet, ha többet dolgozott, nagyobb a tapasztalata, több profitot termelt... stb. Ezt a cégen belül nyilvánosan el lehet mondani. Semmi feszültség nincs belőle.Minden dolgozó megérti és motiválja a jobb munkára. Abból már annál inkább feszültség lesz, ha a fizetés emelkedése egyéb tényezőktől függ. (pl. Jól tud helyezkedni, benyalni, esetleg a barátom fia-lánya, van vele valami mutyi kapcsolatom... stb.) És ráadásul valahogy mindig ki is derül.
6. New(l) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2020. szept. 15. 10:40

Jujj, ezt nálunk megindokolták!

Bérfeszültséget teremt, ha nyilvános a fizetés.

Mintha nem derült volna ki előbb-utóbb... :)))

2020. szept. 15. 10:35

Szerintem is sokkal egyszerűbb lenne az egész, ha megadnának egy tól-ig összeget, mert már ez alapján is eldönthetnénk, hogy jelentkezzünk e, és nem lenne kínos, amikor ő közlik, hogy nem 500 eFt nettóra gondoltak, hanem csak 80 e Ft-re. Minek raboljuk egymás idejét feleslegesen?


Egyébként azt sem értem, hogy a munkatársak között is miért titkos a bér...

4. jucika33 (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2020. szept. 15. 10:19
De mindemellett: az általam megnézett sok-sok állás nem vezetői pozíció (bolti eladó, takarító, stb.). Jellemzően ezeknél az állásoknál nincs bértárgyalás. Mindegy az előképzettség, a munkáltató pontosan tudja, hogy mekkora bérrel veszi fel a dolgozóit. Ennek ellenére nem tudja szegény egyszeri ember, hogy mire jelentkezik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook