Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e felelőssége kasszahiányra a betanulási idő alatt lévőnek, ha nem kap fizetést? fórum

Van-e felelőssége kasszahiányra a betanulási idő alatt lévőnek, ha nem kap fizetést? (tudásbázis kérdés)

1 2
46. paki1968 (válaszként erre: 43. - *trillian*)
2015. febr. 9. 12:10
Igazad van,nagyon remélem,hogy ezeket a dolgokat megtanulja tőlem.Én is az édesapámtól tanultam meg,hogy ha igazam van és kirúgnak az ajtón,vissza kell menni az ablakon.És úgy néz ki,igazunk volt,hogy nem hagytuk magunkat,mivel azután,hogy megírtam a diákszövetkezetnek a választ,mely szerint tovább mentünk,másnap reggel telefonáltak,hogy hozzák az aláírandó papírokat,mert utánanéztek ennek a betanulási dolognak-állítólag előző nap is,de a szerint levonták volna a hiányt-és nemhogy a hiányt nem vonják le,hanem a betanulási időre is megkapja a fizetését.Valószínüleg ma utalják.Holnap elváli,ha rajta lesz a számlán.Így mindenkinek azt javaslom,ne hagyja magát.Itt pedig köszönöm nektek,hogy tartottátok bennem a lelket,meg a sok okos tanácsot is.
45. paki1968 (válaszként erre: 44. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 9. 12:05
A lányom most töltötte be januárban a 18-at és csak utána mehetett dolgozni
2015. febr. 6. 10:26
18 ev alattit nem is lenne szabad ilyen munkara beosztani.
43. *trillian* (válaszként erre: 41. - Paki1968)
2015. febr. 6. 08:45
Nem csak az a lényeg, hogy ne kelljen befizetni a pénzt, hanem hogy a lányod már most, ilyen fiatalon megtanulja, hogy milyen fontos a civil kurázsi! Hogy jogai vannak, és igenis álljon sarkára az igazáért, tanulja meg, hogy kell egy ügyvéddel levelezni, kiharcolni az igazát, stb. Nem csak legyinteni, ha igazságtalanok voltak vele, és némán tűrni, hogy kihasználják... ez egy nagyon fontos dolog az életben, amire később is szüksége lesz. Ha tőled megtanulja és a te segítségeddel, hogy hogy kell ilyesmit intézni, akkor már jól járt, még ha esetleg be is kell fizetni a pénzt (amit én nagyon kétlek). Szóval hajrá :)
2015. febr. 5. 21:40
Úristen. Nem semmi ez a tesco, mi mindent meg nem enged magának... Sok sikert nektek a továbbiakban.
2015. febr. 5. 15:24
Most kaptuk a választ a diákszövetkezettől,hogy le kell -kellene-dolgoznia a hiányt.Így tovább léptünk,mert egy jogász visztont azt írta,a fizetetlen betanulási időben keletkezett hiányért nem felelős.Ez az illető segít is nekünk,továbbította lányom adatait az említett diákszöv.vezetőjének-a fő-fő-nek,aki megígérte neki segíteni fog.
2015. jan. 30. 08:53
Most kaptam levelet a diákszövetségtől,hogy valószínüleg nem vonják le tőle-attól függetlenül,hogy felelős-mert betanuláson volt,A jövő héten kepok pontos választ
39. paki1968 (válaszként erre: 37. - Regin_a)
2015. jan. 30. 08:43
Ez érthető.De felelős-e ilyenkor a hiányért,ha nem kap fizetést?
38. Miss Poppy (válaszként erre: 37. - Regin_a)
2015. jan. 29. 20:40
Cuki vagy,elolvastam,amit belinkeltél,..tudod,hogy vicceltem!
37. Regin_a (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2015. jan. 29. 20:36

Tehát a diákszövetkezet kiközvetitette egy olyan munkahelyre ahol betanulási idő van

Ezért nem kell fizetnie a munkáltatónak

Ha a munkáltató küldené pénztártanfolyamra akkor igen

36. Miss Poppy (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2015. jan. 29. 20:35

Lusta dög:DD


Köszi.

35. Regin_a (válaszként erre: 33. - Miss Poppy)
2015. jan. 29. 20:33

Nem irom meg, adok egy linket

[link]

34. elbb (válaszként erre: 8. - ◄Ilona►)
2015. jan. 29. 20:30
vagy rosszul adott vissza. Ha kerek az összeg-mint itt-akkor nagy a valószínűsége, hogy címlettévesztés történt.
33. Miss Poppy (válaszként erre: 32. - Regin_a)
2015. jan. 29. 20:20

Drága barátom,Regn_a,miért nincs diákmunkán fizetés?


Sosem voltam(öreg is vagyok már ehhez),megírod?

2015. jan. 29. 20:12

Ha diákmunkában volt nem jár fizetés

Ha a munkáltató küldené el továbbképzésre akkor jár a betanulási időre

Ha nem tudja bebizonyitani hogy a hiány nem miatta van, sajna ki kell fizetnie


Tessék csak sokat kutakodni a neten

31. Cintia 18 (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2015. jan. 29. 19:59
Meg kell nézni a felvételeket. Az operátorok azért vannak.
30. ancsika688 (válaszként erre: 26. - KicsiPöttöm)
2015. jan. 29. 19:51
Befenyegetni a NAV-val,próbavásárlás,rovancs,ha másképp nem megy.Plusz Munkaügyi bíróság.Paki:Forduljatok ingyenes jogsegélyszolgálathoz.Minden megyeszékhelyen van.
29. mmacus
2015. jan. 29. 19:46

Vissza kell nézetni a biztonsági kamera felvételét. Minden t. áruházban úgy van beállítva, hogy a pénztárnál történteket rögzíti. (Egyszer nekünk rosszul adtak vissza, akkor is tisztán látszott a felvételen, hol hibázott a pénztáros.) Ekkora, kerek összegű hiányt úgy tud összehozni, hogy elnézi a címletet. Pl új 10000-essel fizettek és 20000-ből adott vissza.

Felelősség pedig nyilván a betanulási időre is van, bár azt nem értem, hogy-hogy fizetést nem kap.

2015. jan. 29. 19:44
Munkajogi tanácsadót érdemes lenne felhivni, ök tudják, hogy mit kell ilyenkor tenni. Ingyenes, Keressetek rá a neten. Nekem évekkel ezelött segitettek.
27. paki1968 (válaszként erre: 26. - KicsiPöttöm)
2015. jan. 29. 19:41
Állítólag 3-an számolták át a pénzt
26. KicsiPöttöm (válaszként erre: 25. - Paki1968)
2015. jan. 29. 19:38
Aláírta, mert nem volt választása. Addig engem sem engedik onnan ki. Én is kb még 1,5 órát veszekedtem velük, hogy mutassanak valamit, de azzal jöttek, hogy nekem nincs közöm ahhoz, hogy mennyi a napi forgalom, meg nincs közöm az elszámoláshoz. Már miért ne lenne???? Annyi van, hogy leszámolják műszak végén a pénzt, miből hány db van. A műszakvezető összeadja, de ugye az eredményt már nem mondja meg. És összehasonlítják, hogy a gép mennyit mutat, mennyinek kéne lennie a kasszában, meg mennyi van benne valójában. És ha különbözet van, akkor fizetni kell. De már csak a különbözetet közlik, egyéb infót nem. Ami szerintem nem fer dolog. Illetve még egy dolog. A kasszát nem számolhatja le a diák munkás, csak a műszakvezető, ami megint nagy kamu. A saját kasszámat hadd számoljam már le én, ne egy idegen ítélkezzen már felettem. És ő pedig azt számol szintén, amit akar...a diák bele se szólhat...
25. paki1968 (válaszként erre: 22. - KicsiPöttöm)
2015. jan. 29. 19:32
Igen nekünk is erre hivatkoztakhogy aláírta a jegyzőkönyvet,mielőtt kijött,így nem tehetnek semmit.
24. Miss Poppy (válaszként erre: 22. - KicsiPöttöm)
2015. jan. 29. 19:30

Akkor én meg erre azt mondom,hogy paki lánya,ne hagyja magát!!

Mekkora szemétség ez már,kihasználni a fiatalt!Így!

23. kattyus (válaszként erre: 18. - Paki1968)
2015. jan. 29. 19:30
Sajnos ebben nem tudok tanácsot adni, de egy ügyvéd megmondja a tutit. Az én esetem nem a tacskónál volt:)
22. KicsiPöttöm (válaszként erre: 21. - Paki1968)
2015. jan. 29. 19:29
Akkor egyértelmű. Volt szerencsém hozzá nekem is. Folyton próbáltak lenyúlni, és h.lyének néztek, mint az atom. Addig úgy sem engedik ki onnan a lányod, amíg alá nem írja a papírt, hogy levonhatják a fizetéséből a hiányt. Nagyon szemetek... Érdekes, nekem se tudták megmutatni, hogy honnan ered a hiány. Se egy elszámolást nem mutattak, se azt,hogy mennyi lett a napi forgalom, se azt, hogy miből adódik a hiányom (hány ezres, hány 10 ft-os, vagy 50-es), semmit.... akkora egy kamu ez az egész hiány dolog, hogy már vicc. Ha van esetleg más lehetősége, akkor oda ne menjen dolgozni.
21. paki1968 (válaszként erre: 19. - KicsiPöttöm)
2015. jan. 29. 19:25
igen a tesconál
2015. jan. 29. 19:23
Mióta új 10 ezres van, felhívták a figyelmünket, hogy oda kell figyelni, mert megtévesztő. Hirtelen hasonlíthat a 20 ezresre.
2015. jan. 29. 19:23
Nekem annyi kérdésem lenne, hogy a tesconál van?
18. paki1968 (válaszként erre: 17. - Kattyus)
2015. jan. 29. 19:23
Hogyan tudom ezt a jomat érvényesíteni?Ha így van?Mit tehetek?Néztem a munkatörvénykönyvét,de nem találtam rá választ.Kérdezzem meg ügyvédtől?Írtam, a fiákszövetségnek.A szerződésben benne van a felelősségvállalás,de a betanulási idővel kapcsolatban semmi.
2015. jan. 29. 19:20
Mikor én tanítottam be kolleginát, amíg a betanulási időszak volt, enyém volt a felelősség. Ha hiány lett volna, akkor én fizetek, mert enyém a felelősség.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook