Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért teszi ezt? Felnőtt ember! fórum

Miért teszi ezt? Felnőtt ember! (beszélgetős fórum)


24. de43ee73fc (válaszként erre: 22. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 14. 08:05

Kisfiúk, nem férfiak. :)

Az anyja mindent megcsinált helyette, világ életében nem volt gondja semmi ilyenre. Mondjuk az is igaz, h élt egyedül is, akkor képes volt csekket fizetni. Mindegy! Elkényelmesedett. Vagy én tettem azzá. Ez is lehet.

2011. nov. 11. 16:39

Ilyek a férfiak, alig néhány százaléka, amelyik pénzügyekben elég önálló, de az is kellemetlen lehet, ha ugy kell kunyerálni, hogy pénz kellene kajára.

Lusta, de ami még rosszabb, eltitkolta, hogy nem fizette be... hát ne hagyd magad, legfeljebb ha befizetteted vele legközelebb, akkor este kérd el a csekket, hogy el akarod rakni a többi közé.

22. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 17. - De43ee73fc)
2011. nov. 11. 15:16

öhhh..hogymondjam..nekem ez megdöbbentő.Ekkora szám,hogy befizeti a csekket????

Nem tudom,ha ilyen csipcsup dolgot nem tudnak megcsinálni,akkor mi lesz,ha valami nehezebb jön? ágynak esnek?

((..miylen férfiak ezek...:S))

21. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 15:14

Azért teszi,mert kényelmes.

Én azt hiszem valami durvát szólnék neki,ami mellett nem lehet elmenni.(szerintem nem kell mindent szőrmentén kezelni,mert sok ember nagyon sokáig tudja süketnek tettetni magát,ha neki úgy kényelmes.)Mondjuk..:a sliccedet remélem,be tudod egyedül gombolni..telefonálni meg egy 5 éves is tud..neked nem megy?

Persze ebből perpatvar lesz..de vagy viselkedik felnőttként,vagy kiderül róla,hogy tényleg egy szerencsétlenkedős gyerek-másban is! csak eddig esetleg ez nem került felszínre-és akkor elgondolkozhatsz...,vagy összekapja magát,mert rájön,hogy igazad van.

20. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 14:07
Mélyvízbe vele! Ha azt mondja, hogy telefonálj Te, akkor mondj nemet!
2011. nov. 11. 12:56
Hú, ne hagyd magad. Apukám ilyen típus. Mindig megcsinálta a hülyeségeket, amit nem mondott el, és aztán anyuval ketten ittuk a levét, mert csak akkor tudtuk meg, hogy baj van, amikor már folyamatosan hívogattak, vagy jött a felszólító levél. Aztán anyu vagy én intéztük el a dolgokat. Elég veszélyes dolog. Még most ne hagyd a dolgot, mert ebből később sokkal nagyobb problémák is lehetnek, amiből még nehezebb lesz kimászni.
18. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 12:01

Az első gondolatom az volt,hogy mit csinálna egy ilyen ember,ha egyedül kellene élnie,és nem lenne senki más az életében,aki megoldja a problémáit?!


A második pedig,hogy attól mert Ő ilyen,próbál azért kompenzálni más dolgokban Téged?Tisztában van azzal,hogy mit pakol rád ezzel,és igyekszik másban helytállni?

17. de43ee73fc (válaszként erre: 16. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 11:59

A csekkbefizetés az exemnél akkor ment, ha előtte jól kidühöngtem magam, h ugyan már, legyen szíves befizetni őket. Próbáltam szép szóval is kérni, teljesen süket fülekre találtam. Aztán jött a hangos kiborulás.

Nálunk az volt, h amit kerestünk, egy helyen tartottuk, hónap elején mindig félretettem a csekkekre szánt összeget, a többiből költöttem. Hónap végén, ha kifogytunk a pénzből, és mondjuk nem tudtunk valamennyit félretenni, mindig én voltam a hibás, h elköltöttem. Pedig mindig látta, mit veszek, ha bevásárolni mentem.

16. Lillumillu (válaszként erre: 15. - De43ee73fc)
2011. nov. 11. 11:45
Alapvetően a csekkbefizetés megy neki. Csak mostanában egy 10essel kevesebb a fizu, mert vettek fel új embereket. Valami nyakatekert logikával így fedte le a hiányt. Úgyhogy, mikor kiborult a bili, akkor szinte én lettem lecseszve, mert kajára ment a pénz. Pedig ennyit ki tudok spórolni, ha akarok és utána max lemondjuk a szolgáltatást, mert már nem hűségidős, le is mondja. Szépen havi 3ezer feltöltés és slussz. én is megvagyok így.
2011. nov. 11. 11:39
Az exem volt ugyanilyen. Olyan érzésem volt néha, hogy ha én nem lennék, kb. megállna az élete, mert egyedül nem tudna megoldani semmit. A csekkek befizetése, a bevásárlás, az otthoni ügyek, a hivatalos ügyintézések mind rám hárultak. Eleinte szívesen elintéztem mindent, hiszen más dolgom is alig volt, de aztán elkezdtem dolgozni, plusz fősulira jártam, és besokalltam. Én tudom, mi volt ennek az oka, h egyedül nem volt képes megcsinálni dolgokat (anyai háttér), próbáltam rajta változtatni, kicsit önállóságra sarkallni, de nem sikerült.
2011. nov. 11. 11:39
Lesz ebből még kínos beszélgetés azt hiszem. De nem ma! Még pár napig nem tudok nyugodtan és racionálisan állni a dologhoz.
2011. nov. 11. 11:33
Hát durva ez az egész annyi biztos.
12. Lillumillu (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2011. nov. 11. 11:26
Szerencsére nem mindíg. Ez olyan időszakos. általában akkor ha halmozottan összejönnek a dolgok...
2011. nov. 11. 11:25

Hát persze, lehet felosztani a feladatokat. DE! Ha a férj annyira sem hajlandó, hogy megkérje a feleségét, hogy fizesse be a számlákat, ha nem is szól a problémáról, csak amikor már robban minden, az nagyon utolsó dolog! Szívjon a feleség azért a felelőtlenségért, amit a férje csinál; magyarán áthárítja a saját problémáit, kötelességeit a feleségére.

Az ilyen "Pató Pál urak" elvannak a világban, mert rázúdítják másokra a kötelességek elvégzését, azt' kész. Vagy azért, mert valaki mindig megcsinálja/megcsinálta helyettük és beleszoktak, vagy azért, mert van egy ilyen "betegség", hogy tartanak az ügyek intézésétől. Hallottam már ilyet, sőt láttam is. Van egy ismerősöm, aki egyszer meglátta, hogy egy bolt munkást keres, érdekelte is a meló, de engem akart beküldeni, hogy érdeklődjem meg a feltételeket...

Az ilyesmi engem mindig nagyon felbosszant, még akkor is, ha felnőtt emberről van szó, és betegség áll a háttérben. Nyilván nem ez a természetes állapot, hogy valaki így viselkedjen! Akkor meg menjen, és kezeltesse magát, amíg a felesége meg nem fikkan fizikailag-idegileg!


Bocsi, csak elszállt az agyam. :)

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 11:24
Ne panaszkodj... befizeti a csekkeket? ... hát már erre se sok férfi képes. :)
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - Smile:))
2011. nov. 11. 11:24
... ennek az az eredménye, hogy a problémák összesűrűsödnek, és egyben várnak majd megoldásra annál, aki megoldani képes... ;))
8. Lillumillu (válaszként erre: 7. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 11:23
Így is azt kell tennem.
2011. nov. 11. 11:22

Általában úgy megy, hogy befizeti a csekkeket, utána pedig leülünk a maradék pénzel és beosztjuk.

Ezért nem is tudtam erről. Nem olyan űber összeg, de egyben nem fizethetjük ki. Ha szólt volna akkor lespórolom a kajából.

6. Smile:) (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 11:18
Nem akarlak elkeseríteni,de így lesz ez mindig.Nem tudsz ellene mit tenni,a férjed nem önálló.Ismerős a szitu,én is beleunnék a helyedbe.De annnyit tehetsz,hogy ne old meg helyette a problémákat.Oldja meg ő,mert FELNŐTT EMBER!!!Mond meg neki.
5. 1c951ab936 (válaszként erre: 3. - 9536810fa1)
2011. nov. 11. 11:17
Igen vannak olyan emberek akik intéztkedők családon belül és van akik passzívabbak. Ez addig "nem is baj" amig a másiknak nem baj, hogy minden ilyesmit ő intéz.
4. 1c951ab936 (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 11:16

Szia!

Megértelek. Vannak ilyen emberek akim hivatalos ügyeket, meg egyáltalán ilyen dolgokat (kérést, magyarázkodást) nem szívesen intéznek.

Valószínű az ilyen ügyeket a párod életében mindig más intézték és Ő ezt szokta meg.

Erről le kellene szoknia a saját érdekében! Egy nőnél még elmegy, ha a férfi intézkedik, de egy férfinél ez nagyon ciki szerintem is! Biztos "fél" ezektől a helyzetektől. Ennek oka van. Beszélj vele erről és a saját érdekében kis dolgokban kezdjen el változtatni. Sok sikert!

3. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Lillumillu)
2011. nov. 11. 11:13
Vannak akik soha nem képesek felnőni, soha nem lesznek képesek döntést hozni, felelősséget vállalni azért, amit tesznek. Vagy együtt tudsz élni ezzel a dologgal, és rendszerezed, hogy mi a Te feladatod... (hm... minden...), avagy nem tudsz vele együtt élni, de kár feszkót csinálni miatta... szerintem.
2011. nov. 11. 11:13
Mindig ilyen volt, vagy csak az utóbbi időben?
2011. nov. 11. 11:11

A férjemmel van elég nagy problémám. Szeretem, de ettől a falra mászom:

Bármi ami kínos elintéznivaló van, azt rám akarja sózni.

Pl.: Tartoztunk egy rokonának 20ezer forinttal. Szóltunk, hogy fizetéskor odaadjuk. Ő napot mondott a rokonnak 7.-e. De nem jött meg a fizu, így nekem kellett felhívni és szólni, hogy bocsi, még nincs fizu.

Nem értük el a vonatot amivel apóshoz, vagy anyukámhoz utazunk. Hívjam őket én, én mondjam el.

De a legdurvább most jön:

későn ért haza a munkája miatt, így reggel hagytam aludni. Kapott egy sms-t a szolgáltatója kockázatkezelési(!!!) osztályáról, mert nem fizette be a számlát hónapokig! Kérték, hogy vegye fel velük a kapcsolatot a díjmentes hívószámon. Miután kiborultam, kértem tőle, hogy hívja őket fel, két napot kapott, kérjen részletfizetést.

Tegnap este nem ért haza, mert nem érte el az utolsó vonatot. Felhívom, megkérdem, hogy telefonált-e nekik. Erre megkérdi, hogy nem-e hívnám fel én. Na itt aztán kiakadtam: nem az én nevemen van, nem az én hülyeségem volt, de még nem is annál a szolgáltatónál van. Iszonyú dühös vagyok azóta is.

De mi a fenéért kell nekem s.gget csinálnom a számból, már bocsánat, de állandóan!!!???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook