Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... fórum

Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. jún. 9. 07:51
És ténylegesen az édesanya azon van hogy a lehető legjobb viszony legyen anya és gyermek között és ezen dolgozik. HA mindent meg tesz ténylegesen jó érzelmi kötödés fog kialakulni. Akár császárral akár természetes uton szült.
84. marcsix (válaszként erre: 82. - Cadence)
2008. jún. 9. 07:49
Ezt a pár sort amit bemásoltam nem csak ezen az oldalon találtam meg....hanem jó pár másik oldalon is. Több doktornak és dokinőnek is ilyen véleménye volt. Nem azt írta, hogy 1000 százalék, hogy nehézség lesz, hanem hogy fennál az is hogy érzelmileg gondok lehetnek. Valahol ha empatikus vagy, beletudsz gondolni abba, hogy mit érezhet egy baba, mikor az anya testéből kiemelik és elvan érzéstelenítve... Csak fekszik, mintha élettelen lenne, és a baba ezt látja, az érzéstelenítőtől, a baba is kába kicsit, és az édesapja édesanya hangját nem ismeri fel. Amikor kiemelik, hirtelen nyomás hatására nehezebben veszi a levegőt mint az aki fokozatosan természetes szülésnél érkezik meg. Ezért sír fel nehezebben. A dokit pedig megmentőnek tartja, "mivel kiemelte egy élettelen testből".Az álatokban is benne van az, hogy amikor megszületnek és először "megltáják" azt tartják az anyukájuknak. A császárral szülő nő esetében egyből viszik a picit, nem adják oda anyjának egy pillanatra sem (általában) kit lát? hát a dokit és ápolot. A természetes szülépsnél pedig egy pillanat alatt az édesanyja testén érzi magát. Az én gyermekemet már kihülés fenyegette, és vinniük kellett hogy felmelegedjen, de még igy is jól betakargatva a melkasomra tették.Akkor ott, még meg is szoptathattam. De ez nem az én véleményem, hanem csak olvastam és ennyire megragadt bennem. Egy főorvos mondta a dolgokat, de könyben is benne van. Ha egy szakember mond ilyet, abban lehet valami. Ha meg csak én írnám, akimég nem is szült császárral, az már oltári hülyeség lenne.
2008. jún. 9. 07:39
Jajj istenem ...mit meg szenvedtek itt. Nem veszitek észre, hogy a császár szülést ellenzők, csak annyit mondanak, hogy vannak olyan dolgok amiket biztos, hogy nem él át egy császáros, és szerintem senki sem irigykedik azért mert fájdalom nélkül szült a másik. Annál csodálatosabb tíz percet még életemben nem éltem át, amikor a pici Krisztiánka megszületett. Amikor rajtam mult, hogy mikor érkezik, és hogy milyen erővel nyomok, és az apja megható arca is csodálatos volt. Az az érzés, hogy megdolgoztál azért, hogy itt legyen veled és veletek. Ezeket mind nem érzik meg a császáros szülők. És a fájdalom is egy olyan dolog, hogy első szülésem előtt rettegtem, hogy mennyire fájni fog, és közben mikor odakerült a sor, észre sem vettem az egészet, pikk-pakk 10 perc alatt kint volt a kisfiam...És biztos vagyok benne, hogy teljesen más érzés, mint amikor csak fogja a doki és kiemel egy picibabát, az anya felvágott hasából. De mindettől függetlenül, a császárosok között is van olyan aki nem foglalkozik a gyermekével, és természetes uton szülő nőknél is van ilyen. Ugyanugy, mint például a császárral szült nő is ugyanugy eldobja a gyermekét, ha akarja mint a természetes módon szülő nő. Ez nem befolyásolo tényező...egyáltalán. És minden olyan anyuka aki szereti a gyermekét, és foglalkozik vele, 4-5 hónaposan nem csak egy órát tölt a gyermekével egy nap, szerintem minden olyan anyuka JÓ anyuka! Csak szeresse a gyerekét és ennyi.
82. Cadence (válaszként erre: 51. - Marcsix)
2008. jún. 7. 17:18

A szoptatási nehézség az oké az nekünk is volt (császárral szültem akaratom ellenére)de érzelmi gondok nem voltak és most sincsenek.Imádjuk egymást és nélkülem nem is nagyon van el.

Ugyhogy amit irt az a doktor bácsi az egy hülyeség!!Nem is tudom miért nyilatkozik ilyet egy férfi ezt ő nem éli át!!

2008. jún. 7. 14:00
Ki szokta ezt mondani amugy?A feltett kérdésre gondolok most.Akárhogyan születik meg nem attol fog függeni az anya-gyermek közti kapcsolat.Szerintem az utánna föleg az elsö hetekben alakul ki.Nem szüléskor.
80. bb2f4e28dd (válaszként erre: 79. - McKenzi)
2008. jún. 7. 12:12
Van benne valami :)
79. McKenzi (válaszként erre: 78. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 7. 11:51
ezt én sem értem, de sajnos sokan nagyon előítéletesek, talán amiatt, mert sokan nem kapják meg az elismerést ami járna, ami jólesik, és így kénytelenek maguk keresni, hogy miben jobbak a másiktól.
2008. jún. 7. 10:49

Amúgy azt sem értem, mi a baj azzal, ha valaki fájdalomcsillapítást kér? azt miért kell elítélni?

Örüljünk neki, hogy -ahol van rá lehetőség - mnapság már nem muszáj végigszenvedni a vajúdást (nekem nem volt rá sajnos módom).


Ha fáj a fejünk, akkor sem szenvedünk teljes meggyőződéssel, hanem fájdalomcsillapítóért nyúlunk.

77. McKenzi (válaszként erre: 76. - Pmjudit)
2008. jún. 7. 10:28
ha éppen a te hozzászólásodhoz van véleményem , akkor mit csináljak? Fogjam be? :)))
76. pmjudit (válaszként erre: 75. - McKenzi)
2008. jún. 7. 10:26

Nem azt írtam, hogy ne írd le a véleményedet, hanem arra kértelek, hogy nekem ne válaszolj!

Én kiszállok! Szép napot!:)

75. McKenzi (válaszként erre: 72. - Pmjudit)
2008. jún. 7. 10:21
engedtessék meg nekem is, hogy leírjam a véleményem.
74. McKenzi (válaszként erre: 71. - Pmjudit)
2008. jún. 7. 10:20
nekem meg az orvosilag nem indokoltal sincs.
2008. jún. 7. 10:19
és még valami, nekem nem volt olyan hű de csodálatos a szülés - végig azt mondtam ez egy utálatos fájdalom és amikor kibújt a baba, az sem volt különösebben jó inkább csak furcsa érzés. Viszont mikor a hasamra tették a babát, az tényleg csodás volt, ránéztem a férjemre és láttam, hogy könnyezik - neki is csoda volt, végre meglátni a gyermekünket, azt, akire kilenc hónapig mindennap gondoltunk, akiről - akihez beszéltünk, akinek énekeltünk :)
72. pmjudit (válaszként erre: 70. - McKenzi)
2008. jún. 7. 10:19
Örülnék, ha már nem válaszolnál. Köszi!
71. pmjudit (válaszként erre: 70. - McKenzi)
2008. jún. 7. 10:19

Mégsem tudom megállni, hogy ne reagáljak!


Nem vagyok irigy és nem az orvosilag indokolt császárral van bajom!

70. McKenzi (válaszként erre: 69. - Pmjudit)
2008. jún. 7. 10:03

Akkor ítéld el őket, ha neked ez jólesik.


Egyéb jutalmat nem kap senki sem a szülésért, a gyereken kívül, akárhogy is szült, és talán aki nehezebben szült az igazságtalannak érezheti, hogy a másik nem. De ilyen az élet, neki talán más nehezebb nem kell irigynek lenni :)))

69. pmjudit (válaszként erre: 68. - McKenzi)
2008. jún. 7. 09:50

Ha nem akarod megérteni a gondolatimat, ne érts meg és ezzel lezárom a témát részemről.


Nem tartom rossz szülőnek azt aki orvosi indokból császárral szült, mert bárkivel előfordulhat.

Csak azt az élményt nem élheti át /nem saját hibájából/, amikor kibújik a baba.


Ha vki fájdalomcsillapítóval szül , az már nem természetes, mert a természetes szülés fájdalommal jár. Mint írtam, lesznek akaik ezen felháborodnak.

Tudom miről beszélek, a lányom 16 órás vajúdás után született, a kisfiam 4150grammal, 57 cm-rel gátvédelemmel.


És egyetlen szóval sem írtam, hogy bárki rossz anya lenne és nem szeretné a gyerekét, valamint, hogy különb lenne a másiknál!!


Részemről a téma lezárva!

68. McKenzi (válaszként erre: 67. - Pmjudit)
2008. jún. 7. 09:41

nem nem értem meg, mert azt gondolom a legfontosabb, hogy szeresse a gyerekét!

Engem az sem érdekel, hogy elmenekül a fájdalom elől, tudod nem vagyunk egyformák, mindenkinek vannak félelmei, amiket nem tud leküzdeni, és van olyan is, aki kevésbé bírja a fájdalmat.

És ha már itt tartunk, sajnos van olyan is, aki természetes úton szül, mégsem szereti a gyerekét.

Nem vagyok meggyőzve, és nem is érzem magam egy picit sem különbnek annál aki nem természetes módon szült.

67. pmjudit (válaszként erre: 66. - McKenzi)
2008. jún. 7. 09:33

Most is azt gondolom, hogy a fájdalomcsillapító nem természetes dolog. És igenis elítélem, akik divatból szül császárral.


Akinek orvosilag indokolt, természetesen úgy kell szülnie.

Olvass vissza, talán megérted!

66. McKenzi (válaszként erre: 64. - Pmjudit)
2008. jún. 7. 09:22

azért mert ilyeneket írsz "elítélem" meg hogy fájdalomcsillapítóval "nem természetes"


Tény, hogy csodás azért mert végre megszűnik a fájdalom ! :DDDD

65. McKenzi (válaszként erre: 56. - Marcsix)
2008. jún. 7. 09:18
nem hiszek benne. Úgy gondolom, aki ezt hangoztatja, az egy kicsit jobbnak, különbnek érzi magát a császárral szülőktől.
64. pmjudit (válaszként erre: 62. - McKenzi)
2008. jún. 7. 09:15

Csak azt nem értem, hogy ezt miért nekem válaszolod.


Az utolsó mondatommal nem nyomasztani akarom őket, ami tény az tény.

63. McKenzi (válaszként erre: 61. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 7. 09:14
bevallom én örültem, hogy túl vagyok rajta, ez tényleg csodás volt :)))
62. McKenzi (válaszként erre: 60. - Pmjudit)
2008. jún. 7. 09:11

szerintem meg az a lényeg, hogy bárhogy is szül valaki, szeresse a gyerekét. A többi nem számít (hosszabb távon biztos nem)

Természetes úton szültem, de teljes mellszélességgel kiállok a császárosok mellett, szerintem nem kell őket azzal nyomasztani, hogy kimaradnak valami csodás élményből! Lányok, a legcsodásabb érzés anyának lenni, semmi más nem ér fel vele.

2008. jún. 7. 09:08

,,Az biztos, hogy azt a csodálatos érzést, amikor kibújik a baba a császárosok nem élhetik át."


:-/

2008. jún. 7. 09:00

Itt szerintem nem lehet egyértelműen állást foglalni.


Én mindkettőt természetes úton szültem, nagyon örülök, hogy így alakult. De, ha császár lett volna, akkor is imádnám őket.

A császárt az orvosok a baba és mama egészsége érdekében alkalmazzák. Szerintem a császáros anyukák is szeretik a gyereküket.

Azokat, akik kényelemből /mindenféle sztárocskák/ szülnek császárral, na azokat elítélem.


Valamint /tudom sokan fel fognak háborodni/ azokat sem értem, akik fájdalom csillapítóval szülnek - természetes úton. Ekkor már nem is természetes.


Az biztos, hogy azt a csodálatos érzést, amikor kibújik a baba a császárosok nem élhetik át.

59. kathlee (válaszként erre: 46. - Marcsix)
2008. jún. 7. 08:48

Én császárral szültem, és sajnos szoptatni sem tudtan, mert nem volt tejem. Mégsem gondolom úgy, hogy nem szeretem maximálisan a lányomat.

Sőtt! Akárhová megyünk, mindenki megjegyzi, hogy milyen kiegyensújozott és látszik, hogy sokat foglalkozok vele. Szóval??

Még egy dolog! Ha akkora láthatatlan kötelék alakul ki a természetes szülés során, akkor miért van az, hogy sok ilyen anya akár hónapokig nem fogadja el a gyerekét?

2008. jún. 7. 08:39
szerintem se a sülés módjától függ.
2008. jún. 7. 07:08
nem a szülés módjától függ
2008. jún. 7. 06:48
hahaha Nem azt mondtam hogy rossz anya, csak azt, hogy nem alakul ki egy bizonyos kapocs. ami természetes szülésnél igenis kialakul....ennyi
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook