Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... fórum

Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
235. lufi
2008. jún. 10. 12:26
Szerintem nem szülés függő az anya-gyermek kapcsolat, hanem, mint sok minden más ember függő. Ismerek olyanokat akik természetes módon szültek, mégis magasról t....nak a gyerekükre. Ott biztos nincs meg ez a kötődés. Sajnos egyre többen vannak, akik a könnyebb utat választják, de ez legyen az ő bajuk. Sajnálom azokat, akik komplikációk miatt kényszerülnek császárra, de attól még nem lesznek semmivel sem kevesebbek mint mások akik átélhették azokat a fájó órákat.:)
234. McKenzi (válaszként erre: 233. - Marcsix)
2008. jún. 10. 12:18

Köszönöm, vigyázzunk is rá, a szemünk fénye :)

Nektek is minden jót kívánok a kisfiatok neveléséhez és nyugodt, vidám terhességet neked!

233. marcsix
2008. jún. 10. 12:12
Jesszus... Krisztiánka 2650-nel született... irto picike volt. ...vigyázz rá nagyon.. és sok sikert a neveléshez és babázáshoz :)
232. McKenzi (válaszként erre: 231. - Marcsix)
2008. jún. 10. 12:10
amúgy kisfiú, a kép a születése napján készült, 2.8 kilóval született és a kezem nagyobb volt a fejénél :)))
231. marcsix (válaszként erre: 228. - McKenzi)
2008. jún. 10. 12:03
Akkor fél évvel fiatalabb a fiamtól. :) mondjuk nagylánynak tűnik... én többnek gondoltam
230. marcsix (válaszként erre: 228. - McKenzi)
2008. jún. 10. 12:02
És szóval ez az illető is azt irta, hogy megkapja azt, hogy császárral szült... és hogy csak kiemelték. És hogy mekkora trauma, mert nem elég neki az, hogy természetes uton szeretett volna szülni, még szembesült utána azzal is, hogy meg sem dolgozott, és stb. érte. Csak hát ő sem választhatott. És megértem őt.
229. marcsix (válaszként erre: 227. - McKenzi)
2008. jún. 10. 12:00

Még egy utolsó idézet. Én inkább csak ezekbe tudod kapaszkodni. nem tapasztalatra. egy császárral szült nő írta. és hát eldöntheted hogy te mit gondolsz erről.


2006 áprilisában, császármetszéssel született a kisfiam. Látod, nem

azt írom, hogy világra jött, sem nem azt, hogy szültem…

Tízórányi vajúdás után, a szívverés másodszori lelassulása után, hihetetlen

gyorsan kapták ki belőlem a kicsi fiút. Én csak annak örültem, hogy

mindketten egészségesen jöttünk ki a kórházból, lehetett volna másképp

is. Mégis, a környezetem ki nem mondott reakcióit most, tán másfél év

elteltével tudom kezelni, a helyére tenni, megemészteni, nem bántani

magam.


Mert…


– Nem vagyok híve annak, ha valaki „kényelemből” dönt a császármetszés mellett.


– Én is szerettem volna természetes úton világra hozni a fiamat, meg

is tettem mindent ezért.


Mostmár nem zargatlak többet. Szia

228. McKenzi (válaszként erre: 226. - Marcsix)
2008. jún. 10. 11:58

Köszönöm, amúgy már nagyobb - most 22 hónapos :)


A ti kisfiatok is nagyon aranyos, és szép is :)

227. McKenzi (válaszként erre: 225. - Marcsix)
2008. jún. 10. 11:47

nem rám irigyek, akik ilyet mondanak, hisz én is természetes úton szültem - a császárosokra irigyek talán mert azok megúszták a fájdalmat. Persze lehet más is a háttérben, a túlzott büszkeség, amivel mások felé emelik magukat. (az aki azt állítja, hogy a császárosokkal szemben náluk van egy láthatatlan kapocs)

én nem álmodozok arról, hogy irigyek legyenek rám, amúgy is sokan azok, más szempontokból, és mondhatom nem kellemes érzés.

Na szia.

226. marcsix
2008. jún. 10. 11:35
jah és még valami... aranyos a babucid...:)
225. marcsix
2008. jún. 10. 11:34
mire kéne irgyinek lennük természetes szülő anyáknak???? rád? hm? ....ne álmodozzz! Büszke? igen. Az lehet hogy büszke vagyok rá.. De egy császáros is büszke lehet... csak kérlek szépen fejezzük be a vitát... renben? fogadjuk el, hogy nem egyezik a véleményünk.. és kész. ok?Attol még irogathatunk ide tán?
224. McKenzi (válaszként erre: 219. - Marcsix)
2008. jún. 10. 11:31

igen nekem is ezt kellett volna tennem, szó nélkül hagynom az irkálásaidat.

Én természetes úton szültem, de sose mondanám, hogy aki nem így szült az lemaradt valamiről - a legnagyobb (és legszebb) feladat a szülés után kezdődik. Minél többet teszünk valamiért, az annál fontosabb számunkra - ez tény. Viszont a szülés igazán kis apróság egy életen át tartó anyasághoz képest.

na én be is fejeztem, mert előítéletekkel nem lehet vitatkozni, arra várhatsz, hogy majd ide ír egy császáros, hogy igazad van. Természetes úton szülők közül lehet, hogy valaki igazat ad neked, de én ezt egyértelműen a büszkeségre vagy az irigységre fogom

223. marcsix
2008. jún. 10. 11:22
Szancsesz: van kép!
222. marcsix
2008. jún. 10. 11:21
szancsesz itt vagy még?
221. csiga4dada (válaszként erre: 220. - Marcsix)
2008. jún. 10. 11:19

Nekem mint íram is,az elválasztás volt nagyon nehéz.

Már majdnem 3 éves volt mindkettő.Most futok gombát mosni,mert a párom hozott egy csomó szegfügombát.Majd leszek még.Akivel már nem futok itt össze,annak további meseszép napot.

220. marcsix (válaszként erre: 217. - Csiga4dada)
2008. jún. 10. 11:09
hűha... sokat hallottam ilyet is. :) szerencsés voltál. Nekem annyira nem volt sok. éppen annyi amennyi a fiamnak kellett. néha fagyasztottam le ha megyünk valahová hogy legyen. és nem volt hiány tejügyileg. amig csak lehetett addig szopizott, és igy lesz a másodiknál is. :))
219. marcsix (válaszként erre: 218. - McKenzi)
2008. jún. 10. 11:08
mondtam, azt csinálsz amit akarsz. észre sem fogom venni amit irsz. hozzád sem szolok. te meg irkálkj csak ha akarsz. ennyi. ha nem veszlek tudomásul talán abbahagyod... talán....Okos enged...
218. McKenzi (válaszként erre: 213. - Marcsix)
2008. jún. 10. 11:04

"De ha még egy mondatomba belekapaszkodsz,"


most fenyegetsz?

2008. jún. 10. 11:02
De jó!Már sokkal jobb a hangulat itt.Nálunk a családban sovány is,kövér is akad.Két gyerek után,én is teljessen eltüntem.Csak magasságom volt,szélességem semmi172cm/54kg és olyan vastag csontokat örököltem,mint egy rinocérosz.10 éve elér egy betegség,na azóta folyton fogyóznom kell.Azér jobb szerettem soványka lenni,nem azért mert jól néztem ki(bár benne van),inkább azért mert mozgékonyabb,könnyebb volt az élet.Szerintem ha valaki nem hajlamos a hízásra,az ehet naponta elefántokat is,akkor sem lessz több kiló.Biztos genetika.A szoptatás csodálatos dolog,és szerintem a legtöbb anyának épp eléggé fáj,ha nem tud.Én hála istennek a császár,és a rendes szülés után is tudta szinte azonnal szoptatni.Annyi tejem volt,hogy mindkét gyermekemnek akadt tejtestvére,ismerték is egymást a gyerekek.Ma nemtudom hogy ez lehetséges-e.
216. 14775640c4 (válaszként erre: 214. - Marcsix)
2008. jún. 10. 10:58

nekem tudod mit mondtak?

hogy 15 kiló alatt nem lehet iskolás....

köveket kell pakolni a zsebébe és nem derül ki a hülyeség.

amúgy nem kell aggódni a nagy még most sem éri el a 15 kilót. figyi.genetika.valamire való rovos ugy is látja. anya apa sovi. ergo a gyerek is az lesz...

2008. jún. 10. 10:55

gyerekek:)

vége:))

nincs vita, és mindenki azt tesz amit akar.inkább segitsük egymást:)

214. marcsix (válaszként erre: 210. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 10:55
remélem van benne valami... abban amit mondasz. akkor már megijedve sem vagyok, hogy valami baj van vele...:)
213. marcsix (válaszként erre: 206. - McKenzi)
2008. jún. 10. 10:54
Ezt már észrevettem, hogy nem szerencsés hangoztatni. De ami tény az tény. Nem ugyanaz a kettő. Nem véletlen, hogy évszázadokik vagy évezredekig, nem volt császárszülés. MIndenki még az 5 kilós gyerekét is természetes uton szülte. Régen voltak ilyenek. Nem volt szenvedés, hogy igy meg ugy szült. kész. HA tetszik ha nem, nagyon sokan tartják ugy hogy igenis van abban valami, hogy természetes uton, másabb... ..de tudod mit... igazad van. csak hagyjuk már abba! már nem érdekel az egész. MIndenki tudja amit tud és kész. Mért van az, hogy én sok emberrel személyesen beszélgetve hallottam erről a kapocsról. vicces, de még férfi is állította ... :)) ez nem jelenti azt hogy nagyobb a kapocs a természetes uton szülőknél, mert sok más dolog is befolyásolja, a hozzáállás pl., a szoptatás, az érintés, a foglalkozás a picivel, és még ezer egy dolog, amit lehetne sorolni a befolyásolo tényezőkhoz. Mindenki azért dolgozik,hogy erős kapocs alakuljon ki a gyermek és anya között, függetlenül attól hogy valaki igy vagy ugy szült. De ha még egy mondatomba belekapaszkodsz, .. bár tudod mit beszélj ki nyugodtan... ha neked attól jobb lesz, ... rajta.
212. marcsix (válaszként erre: 205. - Cadence)
2008. jún. 10. 10:48

jajj. már megint. Szoval. hogy elmondjam, bár már leírtam vagy kétszer biztos, hogy én több mint egy évig nem tudtam szeretkezni, mert a varratok mentén, annyira fájt, és érzékeny volt. hát gondolhatod hogy nem volt jó érzés.. se nekem sem a férjemnek. azon kívül hogy természetes uton... még ha nem is szenvedtem meg a szülést... mint ahogy jó néhány természetesen szülő anyuka társam. Mért kell még mindig ezen rágódni. Nem is értem. Egyébként meg. hangsulyoztam eleget, hogy orvosok írták. és a szüléssel kapcsolatos fájdalmakról beszéltem, nem pedig a szülés utáni fájdalmakról. Arról még írhatsz, hogy mig megszülted a picit, mennyit szenvedtél vele. HA legalábbis emlékszel rá, mert nem voltál esetlegesen altatva. De jó lenne ha nem rágalmazásnak vennéd, mert csak beszélgetni szeretnék és informálódni. Nem kell egyből butának és naívnak, esetleg bunkónak tartani egy embert azért mert nem tulinformált, jobban mondva, nincs még akkora tapasztalata mint neked. Nem tehetek róla, hogyén természetes uton szültem, de mondok jobbat, egyáltalán nem is bántam meg. Végig élveztem az egészet, és meglepően kellemesen csalódtam az egészben. Fájdalom valmennyi volt szülés közben, hiszen azért csak ki kell nyomni a babát, de szülés utána sokkal több volt nekem is, hiszen vágtak, és varrtak. ott lent. és hát hidd el.. nem valami kellemes az sem. csak akárhonnan nézed, a kilenc hónapon tul, amit te is IDÉZŐJELBEN : "végigszenvedtél"azon tul, én még a szüléssel is megdolgoztam. És én nem pedig a doki. A dokim csak annyit mondott, hogy nyomjak, meg fujjak. ennyi. és amikor kipottyant, akkor meg megfogta, hogy ne essen a földre. De természetes szülésnél is léphetnek fel komplikációk. A férjem speciel 37. hétre császárral született, mert a nyakán körül tekeredett a köldökzsinór. És képzeld csak hogy nem hibáztatom, hogy rossz anya, hogy császárral szülte meg őt, hiszen nem is lett volna más választás, csak az, hogy egy halott babát szül természetes uton. Én az ilyen dolgokat nem vetem meg. Ugyhogy jó lenne ha mostmár nem forszíroznád a dolgokat te sem. Elég kényes a téma nem csak császárosoknak hanem természetes uton szülő nőknél is. Főleg ha megkérdőjeleznek dolgokat. Jah, sok lud disznót győz, ez arra lett volna: hogy itt csak császárosok irnak és én egyedül viritok itt természetes uton szült anyuka.és probálom védeni a saját álláspontomat. De képzeld csak el, van itt olyan is aki természetes uton is szült és császárral is. NA az ő véleményétis kérdezhetnéd. Én beszélgetek vele, és nem mondja,hogy hülyeséget írok. aki meg nem tudja milyen a természetes szülés, az jó lenne ha nem írna róla véleményt. Kérem szépen. mert már réges régen leszáltam én is a témáról. Mivel rájöttem, hogy olyan dologról probálom véleményt nyilvánítani, ami velem nem történt meg, és sokan meggyőztek arról, hogy amit én olvastam a császár szülésről, az valójában nem igaz, mert ők viszont ugy szültek. és elfogadom. Szoval ők átélték és tudják hogy miről beszélnek, én meg átéltem a természetes szülést, én meg azt tudom, hogy az milyen. Ennyi, ha valamit én erről mondok, léci fogadd el, ha nem természetes uton szültél. Mert azt az érzést, senki sem fogja neked megmutatni, és elmondani ugy , hogy te is átérezd, amikor természetes uton tolod ki a kis csemetédet, hozod világra, a saját kis erőddel.!!

Köszönöm megértésed. Marcsi

211. 14775640c4 (válaszként erre: 209. - Marcsix)
2008. jún. 10. 10:45
így van. örülj neki egészségesebb lesz mint molett társai
210. 14775640c4 (válaszként erre: 209. - Marcsix)
2008. jún. 10. 10:45

a fiam még mindig 12 kiló és több mint 3, lányom meg 14 ha van.kész azt mondák éheztetem őket.

nyugi minél sovibb annál egészségesebb. tapaasztalat. a képekre kiv. vagyok:))))

209. marcsix (válaszként erre: 198. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 10:33
nah nálunk a férjem is 60 kb. kb.maximum... szal, a kisfiam csoda ha nem lesz egy 13kg-os két évesen. Hát igen. ős is csak 10 kg. most hogy két éves és négy hónapos. ... bár nem örülök, etetem állandóan de nem akar ő sem hizni. ez bizti genetika
208. marcsix (válaszként erre: 194. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 10:31
hehe...én is:) rakok majd fel képet:)
207. McKenzi (válaszként erre: 206. - McKenzi)
2008. jún. 10. 10:27
"bizonyára"
206. McKenzi
2008. jún. 10. 10:26

marcsix! Mi az, hogy sok lúd disznót győz? Ezt azért írod, mert hál istennek kevesen értenek egyet veled? Infóid java részét, ha nem mindet egy otthonszülést támogató portálról vetted (vajon, aki otthon szült az mit gondol a te szülésedről?)

Beszélsz itt empátiáról, miközben fogalmad sincs, hogyan érezheti magát az az anya, aki ugyanígy rettegett a császártól mint te, de nem lett végül már választása. Aki meg akarta élni a szülést, de végül nem volt rá módja - és valahol hiszi is, hogy lemaradt valamiről. De az érzéseihez a gyereke felé nincs kétség.

És mit gondolnak azok a lombikosok akiknek több év után sem jön össze a baba? Vajon nem csodálkoznak azon, hogy milyen hülyeségekről megy itt a vita?

Nem tudom miért nem tudsz megértőbb lenni. Többször is hangoztatod, hogy akik császárral szültek azoknál nincs ott a "láthatalan kapocs". érthetetlen indulattal írsz. Ha úgy hiszed az egészet, ahogy leírtad - hát örülj magadnak, hogy bizonyára erősebb a kapocs közted és a gyereked között mint a császárral szülő nőknél - de ezt nem szerencsés hangoztatni...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook