Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... fórum

Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
175. 14775640c4 (válaszként erre: 165. - Marcsix)
2008. jún. 10. 09:02

örülj neki. járhattál volna rosszabbul.

pl ha már igy a negatív oldal:

szintén ismerős. annyit szenvedett szülés közben hogy végül megszülte a gyereket de olyan súlyos oxigénhiányt szenvedett,hogy azóta is kupakot gyűjtenek neki hogy megműthessék, ugyanis sérült lett...

174. 14775640c4 (válaszként erre: 172. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 09:00

nekem ismerősöm járt úgy hogy 21 órát vajúdott a baba beszorult a szülőcsatornába.

küszködött majdnem belehalt a szülésbe a gyerekkel együtt...

a végén császárral szedték ki.

szóval nem minden szülés móka és kacagás az biztos..

173. 1e958693ca (válaszként erre: 166. - Marcsix)
2008. jún. 10. 08:59
Én meg úgy gondolom, hogy semmi közöm hozzá.
172. 1e958693ca (válaszként erre: 165. - Marcsix)
2008. jún. 10. 08:58

Ezzel mit akarsz mondani?

Nekem meg rohadtul fájt, 19 órát vajúdtam, kétszer kaptam oxitocint, azt hittem levakarom a falat. Az utolsó 4 órát végigordítottam. A baba meg 10 perc alatt meglett, 3x nyomtam.

171. 14775640c4 (válaszként erre: 164. - Marcsix)
2008. jún. 10. 08:55

ne lehet bizonyítani és nem is kell. szerintem ez nem a mi dolgunk.

persze biztos van benne valami,de pl én is fent voltam császárnál és még azt is éreztem amikor kiszedik a gyerkőcöt.

lehet másképp de érteztem.

és felsirt elvitték, és hát utána már cicizett is még aznap este. ugyanis délelőtt szültem.

170. marcsix (válaszként erre: 158. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 08:55
Szoval a szoptatással kapcsolatban... szerintem nem befolyásolja a tej mennyiségét, az hogy császárral szülsz vagy sem. Egyszerüen vagy van elég vagy nincs. Lehet inni teát, van akinek segít van akinek nem. De nem a császártól függ. és a természetes szüléstől.
169. 1e958693ca (válaszként erre: 167. - Marcsix)
2008. jún. 10. 08:55
A kötődés csak a hormonoktól függ?
168. 1e958693ca (válaszként erre: 162. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 08:54

Depis csak majdnem lettem.

Én sem voltam nagyon tapasztalatlan (kicsit meghányt-vetett az élet), én 29 évesen szültem.

Nem féltem a szüléstől és attól sem, hogy nem leszek jó anyja. Nagyon-nagyon akartam már a babát, és sokan mondják, hogy látszik is rajta, kiegyensúlyozott, nevetős...

Ha épp császárral szültem volna, biztos vagyok benne, hogy akkor is ilyen lenne.

167. marcsix (válaszként erre: 158. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 08:53
Igaz, hogy császár alatt nem szabadul fel annyi oxitocin, mint a hagyományos szülésnél, így esetleg később jön meg a tej, de ez is egyénenként változó (genetika). Szoval ehhez csak annyit hogy az oxitocin nagyon is felelős a kötödésért. Olvass vissza... szerintem megfogod találni mert pont nekem írták...
166. marcsix (válaszként erre: 158. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 08:52
Azon vitatkozni, hogy hogyan jobb szülni, marhaság. Ez így van. Nem véletlen szül császárral akinek császárral kell. De a kényelem miatt ha valaki császárral szül, azt már elitélem.
165. marcsix (válaszként erre: 158. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 08:51
elmondom VAKTYÚK, hogy nekem egyáltalán nem fájt a természetes szülés. végig nevettem, és élveztem. a férjemmel beszélgettünk közben.NÉha meg figyeltem a dokira hogymikor nyomjak... hehe
164. marcsix (válaszként erre: 159. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 08:50
hoppá félre ne érts. Nem azt írtam, hgoy nincs kötödés anya és gyermek között ha császárral szül, hanem azt az egyetlen egy dolgot állítoml, hogy amit átélsz szülésnél, természetes uton, hogy a baba halad kifelé, és kibujik a pici feje, hogy nyomnod kell, hogy világra segítsd, az, hogy rajdtad mulik az élete, és te magad megéled a szülés lényegét. Ez hiányzik a császárral szülésnél. És a természetes szülésnél biztos alakul ki valamiféle láthatatlan dolog, nem véletlen tették fel a kérdést. Csak nem tudjuk bizonyítani sem a mellette álló dolgokat, sem az ellene szólo dolgokat.
163. kathlee (válaszként erre: 161. - Marcsix)
2008. jún. 10. 08:49

Igen, gondoltam... Csak mégis furcsa volt, hogy egy olyan nő fogalmaz így akinek már van babája.

Na mindegy!

162. 14775640c4 (válaszként erre: 160. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 08:47

ez egyébként tényleg genetika..

amúgy én sem hallgattam soha senkire.mondjuk elég idősen szültem. 31 évesen. igy már voltam lelkileg elég erős és élettapasztalattal teli hogy tudjam mit akarok.

én mindig elhajtottam mindenkit az okos tanácsaival.

még a saját anyám is.

szerencsére én nem lettem depressziós.

de szerintem ez is emberfüggő.


de egy a lényeg. sosem szabad senkire sem hallgatni. csak menni a magunk feje után. ugyanis felnőtt ember ha jó alapokat kapott akkor igenis el tudja dönteni kinek mit hisz el vagy mit nem.

161. marcsix (válaszként erre: 156. - Kathlee)
2008. jún. 10. 08:46
A fialni szót arra értettem, hogy többet, sokkal sokkal többet szül valaki mint 2-3. Mint az állatok. Mivel az állatok szoktak fialni. És azok soha sem egyet-kettőt. Erre értettem a fialást. Csak már idegesen írtam. Megfogalmazhattam volna három négy sorban is de igy rövidebb volt.
160. 1e958693ca (válaszként erre: 159. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 08:41

Ez az egész hajcihő arra jó csak, hogy elbizonytalanítsa a terhest, vagy a frissen szült nőt. Annyi sok okosságot (főképp rengeteg, helyenként egymásnak teljesen ellentmodó okos tanácsot) meghallgattam én is, de nem engedtem magam befolyásolni. Majdnem depis lettem (sikerült még időben észhez téríteni magam), mert nem tudtam 3.5 hó után szoptatni, és mindenki azt mondta, de próbáld, erőlesd, szedjél ilyen bogyót, igyál olyan teát, meg minden, mert a gyereknek szopni KELL, mert nem lesz egészséges, a tápszer nem természetes....

Próbáltam én mindent, de tényleg, dehát nem ment. Akkor, ha rájuk hallgatok, én most rossz anya vagyok. De tudom, hogy nem vagyok az, ez nem a szülés módján, vagy a szoptatáson múlik. Ez az ember szívében dől el. Nem holmi tisztán csak a hormonok termelődése alapján működő gépek vagyunk, hanem emberek......

159. 14775640c4 (válaszként erre: 158. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 08:33
tessék szoptatás. én császáros voltam és mindig hallgathattam hogy jajj nem fogsz tudni szotatni. még aznap megindult a tejem mindkét gyerekem közel másfél éves korig szoptattam. pedig marcsix szerinti papírforma az lenne hogy én nem kötődhetnék a gyerekhez mert nem simán szültem...
2008. jún. 10. 08:28

Micsoda parázs vitába csöppentem!!!

A fórum címéhez írom le a véleményem:

Ez egy sztereotípia. Ma megint a "természetesség" győzedelmeskedik mindenben, ha úgy tetszik, régi-új irányzat. (Ami bizonyos esetekben nem is baj.)

A véleményem: Nem gondolom, hogy az az anya kötődik legjobban a gyermekéhez, akinek a legjobban fájt a szülés. Ha ez igaz lenne, akkor a császárosok, vagy a gerinctáji érzéstelenítésben szülők nem köződnének olyan szorosan a gyermekeikhez, dehát ez nem így van, ők is a legjobb tudásuk szerint nevelik a gyermekeiket. Ez a terhesség alatt már eldől, mennyire várja a babát, mennyire szereti. Ha nem várja, tökmindegy hogyan szül.

Azon vitatkozni, hogy hogyan jobb szülni, marhaság. Nyilván a császárnak megvan az indoka, hogy miért kellett. Nem hiszem azt, hogy vki csak szépészeti okból döntene a császár mellett, a has bőre a terhesség alatt nyúlik meg, nem a szülés alatt, a heg pedig meglátszik.

Igaz, hogy császár alatt nem szabadul fel annyi oxitocin, mint a hagyományos szülésnél, így esetleg később jön meg a tej, de ez is egyénenként változó (genetika).

Nekem természetes úton volt szerencsém szülni. A kórteremben négyen voltunk, két császáros, két ghagyományosan szült. A szülés utáni 2. napon mindannyian az ágy szélén sírva ülva próbáltuk a tejet fejni, hogy a gyerekünknek legyen mit ennie. Pontosan ugyanazok a lelki folyamatok mentek végbe mindannyiónkban. Az orvosok is monanak néha hülységet, nekem azt mondta az egyik drnő a szülés utáni 2. napon, nem volt tejem- hogy sose fogok tudni szoptatni. Ha rá hallgatok, azonnal tápot adok, és akkor a babám nem szopott volna 3.5 hónapos koráig (eddig volt tejem). Ez mégiscsak több, mint a semmi.

Ugyanez működik a szoptatással kapcsolatban. Kevés volt a tejem (3.5 hó után), a baba örökké éhes volt, sírt. Két hétig szenvedtünk, mire hajlandók voltak felírni tápszert, de akkorra már a baba elutasította a cicit is. Lehet, ha előbb felírják, akkor csak pótolni kell a tej mellé és még ma is szopna. Vagy ki tudja, ez már sosem fog kiderülni.....

Jó a természetesség, de ha a végletekig erőltetjük, akkor lehet hogy többet árt, mint használ.

2008. jún. 10. 08:25

száz szónak is egy a vége. elindult ez a topic. egy kérdéssel.idézek:


"Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét..."


erre mit én is,sokan azt mondták hogy az anya gyerek kötődéshez semmi köze sincs ahhoz hogy valaki hogyan szül.

akkor?

most mégis miért tart a topic 6 oldalnál?

megmondom. mert marcsix nem elégszik meg ezzel az egy mondattal hogy mindegy hogy szül az anya a lényeg hogy a gyerek egészséges legyen,

neki több kell. bizonyítás az igazára.

nem érdekli őt hogy sok itteni anyuka próbálja megosztani a tapasztalatát vele,hogy bizony kötődik a gyerekéhez pedig nem simán szült.

nem-nem.

cáfolja vádaskodik hogy mégis hogy mondhat valaki ilyet....

nem hiszem el azt hogy amikor sokan tényleg tapasztalatból beszélnek, neki ez miért nem elég?

miért kell mindenáron csakazért is megcáfolni?


egyébként ha marcsix eldöntötte hogy csak azért sem hiszi el hogy anya-gyerek közt nem a szülés milyensége alapján alakul ki a kötődés, akkor inkább szüntesse meg a topicot.

mert ide bárki bármit ír neki nem felel meg...


aztán ott van az hogy én ugy tanultam anno kezdő anyaként hogy az anya terhesen minden eshetőségre fel kell lészüljön. kutya kötelessége.egyszerűen nincs joga ahhoz a gyerekkel szemben hogy ő a saját gyereke feje felett döntsön a sorsáról. én delkészültem mindkét szülésre.ugyanis az ember nem tudhatja.

lehet éppen az is hogy nem tud simán szülni mert a gyerek tényleg bele is halhat. akkor mi van?

nem állhat ugy hozzá hogy csak simán és kész. mert ha mégis császár lesz olyan depresszióba esik hogy ebből még nagyobb baj lehet.

mindegy hogy szül. akár simán akár császárral a gyerek a legfontosabb. nem az hogy ő mit akar!!!!!

156. kathlee (válaszként erre: 123. - Marcsix)
2008. jún. 10. 08:12

Te elég minősíthetetlenül fogalmazod meg a dolgokat! Mi az, hogy gyereket "fialni"? Te is ezt tetted? Hisz természetes úton szültél.

Az ember azt gondolná, a szülés van akkora hatással egy anyára, hogy ne fogalmazzon ilyen primitíven! Remélem ez a második baba kicsit változtat az életszemléleteden!

155. marcsix (válaszként erre: 154. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:48
erről ennyit...tudjátok mit maradjatok, vitatkozzatok... azt csináltok amit akartok .. veletek beszélgetni nem lehet... Fogjatok össze mint kis ovisok egy ellen.. Ez az élet rendje... :P Grat.
154. marcsix
2008. jún. 10. 07:45
Xoval, fölösleges itt szenvedni, mert teljesen más mint ha személyesen nyugodt körülmények között az ember véleményt cserél. És jobban kifejezi magát szóban. szerintem..
153. marcsix
2008. jún. 10. 07:45
Csak annyit a forumról hogy igy nem lehet bármit megbeszélni. Személyesen bármit átrág az ember. NÉha a sorok mást jelentenek mint amit írsz, vagy máskép jön át... és fordítva...
152. marcsix
2008. jún. 10. 07:44
Tudod egy dolgot még leírok ... Nem rossz...dolog...várj
2008. jún. 10. 07:43
Már megint borzasztó hárpiák vagytok!Reggel van,így kezdjuk a napot?A félelmeiteket értem,de ezt a ellenségeskedést nem.Legyetek jók egymáshoz..LÉGYSZIII-)))DD
150. marcsix (válaszként erre: 148. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 10. 07:43
lehet hogy az jó lenne. Egy kávé...:)
149. marcsix (válaszként erre: 146. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 10. 07:43
Bagoly mondja. Te nem tudod miről beszélek. MÁr háromszor leírtam hogy hogy jön ide a nővérem dolga. Az empátiát is. Jajjj és még te kezdesz itt vádaskodni??? egek ura.. Az embernek mikhez van bőr a képén... Nem semmi....
2008. jún. 10. 07:43
Szancsesz, javaslom, szállj ki :) gyere, igyunk egy kávét...
147. marcsix (válaszként erre: 142. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:42

Ennyire primitiv embert....

Nem tudod követni a dolgokat, akkor minek vagy itt. ugy jött ide, hogy az embernek nincs empátiája, akkor akár mit mondhatsz neki. nem tud elméletileg beleszóln, mert nem élte át. Mivel te nem éltél át hasonlót a nővéreddel, igy nem tudnád megmondani mit éltél volna át. Nem tudod, milyen érzés, csak sejted. Ha te császárral szültél, akkor hogy a jo égbe tudnád, milyen a természetes szülés??? HOgy tudnál véleményt mondani, ha nem is szültél még ugy?????????????????????????????Na!!!!!!!!!!

Igy jött ide kedves!

146. bb2f4e28dd (válaszként erre: 136. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:41
Veled vitatkozni éppolyan élmény, mint a 7 éves fiammal. Bár, ő azért legalább érti, amit mondok :D
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook