Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... fórum

Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
115. McKenzi (válaszként erre: 109. - Marcsix)
2008. jún. 9. 17:59

elszállt a hozzászólásom, de talán nem is baj. Röviden az volt a lényeg, hogy amiket írtál, az alapján én nem csodálkoznék ezeken a válaszokon, amik meglepően finomak is voltak, ahhoz képest, ahogy te fogalmaztál.

Tudod ez egy olyan téma, ahol szinte a felvetés is sértő.


Amúgy sajnálom, hogy az anyósod ilyeneket mond - elhiszem, hogy rosszul esik. Ahogy leszűrtem a hozzászólásaidból, te nagyon fogsz figyelni a terhességedre, minden rendben lesz :)

114. 14775640c4 (válaszként erre: 113. - Kathlee)
2008. jún. 9. 17:06

ajjaj:))

én is császáros voltam:))


egyébként annyiban egyetértek hogy sokan tényleg nem kérik.én is azért szültem igy mert faros volt és első gyerek..

amúgy meg ha kérné innen valaki akkor is az ő dolga. persze ez a mondat nem neked szólt:))

113. kathlee (válaszként erre: 106. - Marcsix)
2008. jún. 9. 17:01

Nem a saját véleményedet??????????

Hát nem tudom melyik orvos ír ilyet, hogy a császáros anyák csak várják, hogy kiszedjék belőlük a gyereket.. Ezek után nem értem, hogy miért írod le szinte minden hozzászólásnál, hogy ez nem a saját véleményed?! Én csak is a saját véleményemet írom le és nem másokét hangoztatom.


Egyébként, még mindig nem fogod fel, hogy itt nem kérik az anyukák a császármetszést? Szerinted kinek esik jól a heget nézegetni a hasán? Egy életre meglátszik. Persze a külföldi sztároknak van pénze eltünttni... (Na ők kérik a császárt!)

2008. jún. 9. 16:57

én itt olvasgatok vissza..

szóval.amint alant írtam szerintem nagy baromság ez a kötődéses dolog,

még mindig ezt mondom.

teljesen mindegy hogy ki hogyan szül. nem attól lesz kötődőbb hogy kijött -e a lukon a gyerek vagy esetleg felvágták érte.

mindkét esetben megküzdött érte az illető nő.

a császárral kapcsolatban annyi hogy szerintem aki kéri a császárt valszeg van rá oka.ha pedig nincs akkor sem itélem el. mindenki úgy szül ahogy akar.ha önkéntesen császárt akar,akkor szüljön úgy,ha nem akar,de még is úgy kell akkor is, de ha valaki mindenáron hagyományosan akar az is az ő dolga.

szerintem nem lényeg.

meg aztán ott van hogy a gyereke előbb utóbb felnő akkor aztán végképp mindegy hogy született,

mikor tiniként ránk vágja az ajtót....

2008. jún. 9. 16:46
én már küldte privit.Örülök neked.
110. marcsix (válaszként erre: 108. - Csiga4dada)
2008. jún. 9. 16:41
ne is mond, én már nagyon beleuntam. ugyhogy nem is írogatok ide senkinek sem. Veled még beszélek ha gondolod.:)
109. marcsix (válaszként erre: 105. - Cadence)
2008. jún. 9. 16:39
hagyjuk már abba. Itt nem vádaskodni kéne, és személyeskedni.: hogy te aztán tudsz nagyokat mondani. Mindenki irja be a véleményét, és ha tud beszélgessen a másikkal. HA nem akkormeg semmi keresnivalója itt. Mert ez itt arról szól, hogy beszélgessünk és írjunk véleményt. ha nem tetszik ne olvasd el azt amit írtam. Köszönettel.
2008. jún. 9. 16:32
Huh megin milyen paprikás itt a hangulat!Inkább meéljük el,hogy szeretjük azt a gyermeket,pedig.......született.
2008. jún. 9. 15:06

"Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét..."


hogy miért mondják nem tudom, de szerintem ez nagy baromság...


én mindkettőt császárral szültem.az elsőt azért mert faros volt a másik meg túl nagy volt.

és nem mondanám hogy kevésbé kötődtem vagy kötődök hozzájuk mintha a lukon bújt volna ki .

106. marcsix (válaszként erre: 104. - Cadence)
2008. jún. 9. 14:36
Nézd... nem a saját véleményem írtam...HA már szemezgetsz, és vádaskodsz, és még ezek után engem kérdezel, hagy tegyem hozzá,hogy leírtam a doki nevét is, ugyhogy nyugodtan kérdezd meg őt, mert tőle idéztem. Ja egyébként meg aki nem választhat azt megértem persze. Ha nincs más választás... De mégis másabb, amikor elérzéstelenítenek, és ugy vágják fel a hasad, mintha végig nyomsz, és a gáttájnál vágnak meg, mert hidd el, az is ugyanugy fáj, mint a hasnál való vágás. És képzeld csak szeretkezni én egy évig alig tudtam, mert ugy fájt, és a varratok még mindig fájtak, csak nekem még ott volt a szülési fájdalmak a görcsök, és az amikor nyomtam a babát, és amikor csak tágultam, mert egyre jobban feszített a baba feje... na kinek van több fájdalma. De szerintem nem éri meg hasonlítgatni a dolgokat, mert ez nem az a forum, ahol "ki tud nagyobbat mondani" vagy "kinek fájt jobban?"
105. Cadence (válaszként erre: 90. - Marcsix)
2008. jún. 9. 14:20

Te is tudsz ám nagy baromságokat irni!!!!!!!!!!!

Rengetegen köztük ÉN IS nem kértük a császárt képzeld el hihetetlen mi??

De ha Te megszültél volna rendesen egy 4800g os babát akkor le a kalappal.Mert én nem tudtam.Rég eltünt a méhszájam a babám meg még mindig fent volt.Eladkadt mert nem fért ki.Ezért vittek a mütöbe.De ugyanugy vajudtam érzéstelenitö nélkül órákig!!Mégis császár lett!

104. Cadence (válaszként erre: 84. - Marcsix)
2008. jún. 9. 14:07
OKé ezt olvastad értem.De azt irtad elöször a dokit meg a növérkét vagy szülésznöt látja elöször a császárral született baba.Hadd kérdezzem már meg szerinted mennyit lát egy ujszülött?Nekem gyerekorvos,védönő és a családtagok is azt mondták olyankor még csak homályt látnak.Pár honap mulva kezdnek el rendesen látni.
103. Cadence (válaszként erre: 83. - Marcsix)
2008. jún. 9. 14:01
Efy császáros is épp elég fájdalmat él át hidd el!!!!!!!!!!!!!!!Megszenved ő is a babáért csak másképpen.Amikor egy hasfalat felvágnak annak a gyogyulása is épp elég fájdalommal jár.
102. marcsix (válaszként erre: 101. - Csiga4dada)
2008. jún. 9. 13:08
Hál istennek már semmi baj. Most már szépen eszik. Február óta minden hónapban egy napot hányt, és ment a hasa. nem evett csak ivott. Immel-ámmal tudtam neki adni valami kaját, mert semmit sem akart megenni. Sírt visitott, sikított ha tányért látott, menekült egyszerüen. nem is erőltettem emiatt ... Aztán mult hónapban éjszaka elkezdett hányni... kolyan 10 körül. Közben a háziorvosátol kaptuk teljes kivizsgálásra időpontot 2 hónapot kellett volna várni. Igy mult honapban abba a korházba bevittük és bent tartották. Nem csináltak semmit, csak megfigyelték. hogy fog e hányni. Mondtam nekik, hogy csak egy napot hány... Nem akarták az infuziot sem levenni róla, pedig szegénykém foggal akarta már leszedni magáról. Nem adhattam neki inni sem. Pedig megszokta, hogy éjszaka ha felkel iszik. Szörnyű két napot éltünk át. Végig sírt. Azt hiszem az infuzióban volt valami amitól megjött az étvágya. Mert most már napi 5ször eszik. Ebből a reggel két joghurt, és vacsira is joghurtozik, napkozben meg fött kaják, egy nagy tányérral. remélem nem fog visszaesni, és akkor nem kell bemenni.Melyik korházban szültél?Hová valósi vagy?
101. csiga4dada (válaszként erre: 100. - Marcsix)
2008. jún. 9. 12:48
Az biztos,hogy 1000x inkább engem infúziózzanak és szúrkáljanak,mint a gyerekeimet.Nekem végülis a kórházban sikerült megtalálnom,a legjobb szülészorvostnőt.Éjszakákon át nyugtatgatott,nem lessz baj,és úgy lett.Hát van ilyen orvos is!Mit mondtak mitörtént,mi volt a baj?
100. marcsix (válaszként erre: 98. - Csiga4dada)
2008. jún. 9. 12:39
Hát ez nem semmi. :))Nem is értem miért rémítik még az orvosok is a várandós anyukákat. Hát én most is stresszelek ám, hogy ne legyen semmi baj a picimmel. én még csak 27 vagyok :))) Szerényen:)). És énis és a fiam is szereti a tökfőzeléket:)) nekem most a fiamat kellett infuziózni, mert két évesen rájött hogy nem akar semmit sem enni, csak egész nap ivott. és havonta egyszer hányt és ment a hasa...:(( bevittük a korházba és vérvétel meg infuzió, hát mondhatom,... végig sírtam vele a három napot... eszméletlen... látod, ezt a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom, hogy végignézze, hogy a picike kézfején megy az infuzió... kegyetlen látvány...
99. csiga4dada (válaszként erre: 97. - Marcsix)
2008. jún. 9. 12:35
Én szerény 41-et mondhatok(-)))
98. csiga4dada (válaszként erre: 96. - Marcsix)
2008. jún. 9. 12:34
Nekem is a fiamnál voltak nagyobb gondok.4 hónapig infúzióztak,mert elcsorog a magzatvíz,előáltak hogy kicsi a feje,nem fejlődik rendessen.Én ettem mindent,még a tökfözeléket is,pedig az brrrr,csak fejlődjön.Aztán most akkora cula,hogy a fejemről simán vacsorázhat,a maga kis 189 centijével.Ennyit a jós orvosokról.
2008. jún. 9. 12:28
Amugy mennyi idősek vagytok? csiga4dada,McKenzi?
96. marcsix (válaszként erre: 94. - Csiga4dada)
2008. jún. 9. 12:24
Na végre.. végre kellemesebb a hangulat... most én is elmosolyodtam. KÉpzeld csak el. Az én kisfiamról meg állandóan a vizsgálatok alapján kiderült minden rossz dolog. AFP miatt vizfejüség, gerinchiányosság, aztán később hogy rövidebb a felkar és comb, ezért törpe lesz meg ilyenek. És amikor megszületett genetikai vizsgálat napján. Legalább nem kellett vizsgálni:)) Teljesen egészséges lett. hál istennek. NA persze az apuska és anyuska sem egy nagy darab. és nagyon vékonyak vagyunk mind a ketten, ebből adodoan nem biztos hogy 195 cm -magas lesz 20 évesen...:)
95. marcsix (válaszként erre: 79. - McKenzi)
2008. jún. 9. 12:21
Nos. látod ebben van valami... ugyszintén... szoval én anyósomék fölött lakom tetőtérben, és anyukámék kb. 180 km-re laknak. Anyósomék nem igen foglalkoznak velem, sőt, most is azzal rémítgetnek, hogy lehet, hogy meg sem marad, ugyhogy ne örüljek neki... erre mikor hazajöttem az orvostol, aki megállapította, hogy hét hetes vagyok, és semmi bajt nem lát, ezt közölvén anyósommal, mondtam, hogy áljon le a rémdolgokkal. Erre ő ismét: azért ne nyugodjak meg, mert még bármi lehet, és még meghalhat... Na gondolhatod. Szoval lehet probálom magam vigasztalni azzal, hogy én attól még jó anya vagyok...:) vagy mi..
94. csiga4dada (válaszként erre: 91. - Marcsix)
2008. jún. 9. 12:13
Én kérek elnézést.Nem bántónak szántam amit írtam,egyszerűen csak szerettem volna ha kiderül,a kötődés nem azon múlik ki,hogy szül-születik.Rajtunk!Ahogy várjuk a gyermekünket.A legelső kicsi kapocs az első simítás,a felé áradó érzelemből alakul ki.Az én csibéimnek is mindíg meséni kell.A lányomnak elmesélem,tudták hogy farfekvésü,és mégis vajúdtam vele,hátha alapon 19 órát.Az utólsó vizsgálatnál azt mondta a doki,hogy kakil világra jönni,mert a kezébe folyt a magzatszurok.Ezen mindíg jót nevet.aztán rohantak velünk a műtőbe,mert kicsúszott a lába a szülőcsatornába.És mesélhetném még,de neki ez a kedvenc része.Egy császárnál is vannak emlékek.Persze mondhatnátok erre,hogy nem láttam a buksiját kibujni,de a fiamnál sem láttam,pedig nagyon követeltem egy tükröt-)),vagy hogy nem azonnal ölelhettem magamhoz(akkor még senkinek nem fekteték a hasára),de 9 hónap után ennyi várakozás már belefért.Nem védem,vagy ellenzem egyik fajta szülést sem,nekem kétféle is jutott.Én amondó vagyok,anyának lenni csodás dolog,mindegy hogy születik,csak legyen az ember karjai közt...és ez is csak egy vélemény...az enyém.
2008. jún. 9. 12:05

"A szeretet hormonjai


A kötődés, illetve a szeretet biológiai alapjait többek közt különféle hormonok adják, s e hormonok két „mindenese" az oxitocin és a prolaktin. Ha állatoknak oxitocint vagy prolaktint adunk be, azonnal erősödik a társas hajlamuk, sőt, a prolaktin hatására még az addig nem szült nőstényállatok is ápolni kezdik az első útjukba kerülő kölyköt. Az oxitocin pedig mind az anyában, mind a gyermekben erős kötődési viselkedést aktivál. Hogy ez már az élet első pillanataiban se hiányozzon, az erős méhösszehúzódásokat okozó oxitocin vált a szülés karmesterévé. Szoptatáskor is jelentős mennyiségben szabadul fel, és az anyatejben is sok van belőle. Ráadásul az oxitocinnak erős szorongáscsökkentő és euforizáló hatása is van. (Az intenzív oxitocinfelszabadulás „ felelős" többek közt a szexuális orgazmusért.) Az oxitocin tehát már a születés folyamatában nagy adagban jelen van, s az első pillanattól megalapozza az anya-gyermek kötődést és a szeretet kialakulását"


az általad is idézett portálról...

92. McKenzi (válaszként erre: 90. - Marcsix)
2008. jún. 9. 12:03
higgadj már le! most már tudod milyen érzés, ha megkérdőjelezik az érzelmi kötődésedet a gyereked felé. Így vond kétségbe olyan anyák szeretetét, akiket nem is ismersz.
91. marcsix (válaszként erre: 89. - Csiga4dada)
2008. jún. 9. 11:33

Szerintem van. Az egész szülés élményére emlékszel a fiadnál, a lányodnál viszont nem. És ez nagy nagy külömbség. Magamról tudom, hogy anyát kérdezgettem az utóbbi időben, hogy anya, én hogy kerültem a korházba veled, és hogy születtem? MIlyen volt az érzés? Voltak problémák? Apa is bent volt? stb. Féljek e hogy fájni fog vagy nem kell? Mert akkor még nem szültem egyszer sem. Most már tudom, hogy nem igazán fáj. Én speciel, kuva szarul érezném magam ha a másodikat már császárral kéne szülni, mert nem szeretném kihagyni az érzést, hogy megszületik a második picurkám. Persze könnyebb lenne csak felfeküdni...Választani nem választok, ha a kényszer rákényszerít, akkor meg ugyis muszáj lesz császárral szülni, de adja a Jó Isten, hogy erre ne kerüljön sor.


Ugyhogy igazi külömbség nincsen, csak az, hogy nem emlékszel rá, hogy történt, mi történt... meg ilyenek. És én nem azt írtam, hogy a szülés utána alakul ki a kötödés, de azt sem hogy a vajudással... rengeteget ülök gép előtt és informálodok nap mint nap, mert ráérek és itthon vagyok. és mindennap találok valami ujat. Remélem válaszommal nem bántottalak meg. Nem volt szándékos ....és ez csak vélemény... pá

2008. jún. 9. 11:22

édes jó istenem...Most már látom, hogy fölösleges bármit is írnom, mert ha már nem egyezik a véleményetekkel, akkor én vagyok a hülye, ostoba, stb. Tudjátok mit? nektek van igazatok. A légrendesebb, legodaadobb anyák, azok akik császárral szültek. Ezt akartátok hallani nem? Hát tessék, most már legyetek boldogok. A baromság csak az, hogy amit irtam, az nem az én véleményem, hanem a dokik irták a neten néztem utána. erről ennyit. Mondtam, hogy én nem tudom, hogy milyen császárral szülni, ugyhogy hülyeség lenne ítélkeznem, én csak leírtam amit olvastam a neten ezekről.

Arra meg kiváncsi lennék hogy miből gondolod, hogy én mennyire kötödöm a gyerekemhez és fordítva? nagyon vicces, hiszen nem is is mersz és azt sem tudod, hogy minden egyes másodpercben vele foglalkozom megállás nélkül, szeretetteljes odaadással. NIncs olyan másodperc, hogy ne látnám a gyermekemet, és ez már több mint két éve igy van. Nem volt a gyereknek olyan 5 perce, hogy ne lettem volna mellette. És mindent meg is teszek érte. Soha nem raktam le senkihez, és éjjel nappal velem van, az ölembe állandóan jön, és simogatja a hasamat, mert tudja, hogy ott van a tesója, hiszen már ezt is megmondtam neki. És ha rákérdezek mindig mutatja, hogy itt van a tesó..:) Imád, és nem akar nélkülem egy percet sem tölteni. Amint egy másodpercre a szeme elől tévesz elkezd keresni. És mindig hozzám bujik. Együtt alszunk délben, és ha el akarok mellőle menni, hogy főzzek, megölel és magához szorít. Ugyhogy jobb lenne ha utánajárnál pár dolognak mielőtt belémkötsz. Semmit nem is kérdezel rólam, de ezek szerint te tartod magad olyan okosnak kedves, hogy látatlanban elmond hogy élek én a gyermekemmel és férjemmel. HÁt mondhatom nagyon szép vagy.:))) És visszatérve. Szerintem nem sok természetes uton szülő nő ír ide. HIszen mindenkiről kiderült már hogy császáros, még jó hogy azt az oldalt véditek. És egyébként én is sok embert meggyőzhetek, akár másik nevet is csinálhatok és védhetem saját magam azzal is. De nem. azt mondjátok el, hogy ebben a mondatomban, mi váltott ki ellenségességet?:-"És ténylegesen az édesanya azon van hogy a lehető legjobb viszony legyen anya és gyermek között és ezen dolgozik. HA mindent meg tesz ténylegesen jó érzelmi kötödés fog kialakulni. Akár császárral akár természetes uton szült." Mert én nem tudom. Ez az én véleményem. Amit előtte a 83. pontba írtam, azt olvastam a neten. És meg is rettentem tőle. McKenzi! Áruld el, hogy én meddig vajúdtam, mert te állítod, hogy 14 óráig, és azt állítod, hogy többet mint én. HOnnan tudod hogy én mennyit vajudtam. Másik dolog az, hogy nem a vajudással fog kialakulni a kötödés...csak azért hogy felvilágosítsalak. Ez már marhavicces. NÉzz már utána pár dolognak te nagy okos, és aztán írkálj összevisszaságot. Az oxitocin, nem a kötődésben segít. Jól néznénk ki, akkor anyukák százai kérnék hogy kapjanak már oxitocint mert az x éves gyerekük nem akar hozzájuk kötődni. HAHAHA...

Drága McKenzi NEM AZ OXITOCIN, ÉS NEM A VAJUDÁS FELELŐS AZ ÉRZELMI KÖTÖDÉS KIALAKULÁSÁBAN!!! HIHIHIHIHIHIHIHIHHIHI...de asszem a hülyeségetekbe már belefáradtam. Ha valakit érdekel az ilyen dolog, akkor nem itt fecséreli az idejét a saját hülyeségével, hanem inkább utánajár. Mert saját tapasztalat is lehet csak egy kivétel. Na csaó


Katlee: te pedig jó lenne ha elolvasnál pár ilyen oldalt és meglátnád, hogy nem én rongyolom szakadtra a számat a hülyeséggel, hanem ha nem tetszik amit írok... akkor ki kell ábrándítsalak, mert nem az én véleményem, hanem találtam a neten, és rémítőnek tartottam. De soha többé nem rakok fel semmit. Legyetek naivak és higgyetek amit akartok. Tehát azt, hogy a császárosoké a világ, mert egyfolytában arról akartok meggyőzni. Én maradok a saját tapasztalatomnál, és a hallottak és olvasottaknál. Ennyi. Ti pedig azt csináltok amit csak akartok. Vágassátok fel a hasatokat, annyiszor amennyiszer csak akarjátok. A doki meg nyugodtan altasson, szülés közben, hogy semmire se emlékezzetek. Nekem a legszebb emlékem volt amikor a kisfiamat szültem, és ugy érzem hogy kár lett volna kihagyni. elve azt hogy milyen a szülés érzése, és hogy én hozok világra egy kis életkét a saját kis erőmmel. Mig tí ott feküdtök, és várjátok, hogy a dokika kiszedje belőletek a csöppséget. Mégis ki az aki megdolgozik érte? haha hát azzal, hogy fekszel, biztos nem te... Na a viszont nem látásra.

2008. jún. 9. 11:14
Te butus a kötődés nem a szülés után alakul ki!!!Az első hasisimításodra emlékszel,és az első mosolyodra amikor megtudtad,hogy egy parányi életért felesz eztán?Az első bátortalan mozdulatára a hasadban,ami szinte csak képzelődésnek tünt,emlékszel-e.Én 22-év szültem a lányom és tiszán emlékszem mindenre,csak a szülésre nem,ő császárral született!A fiam 16-éve simán megszületett.Szerinted van külömbség?
88. McKenzi (válaszként erre: 83. - Marcsix)
2008. jún. 9. 09:55

ezt a logikát követve az én kötődésem meg erősebb mint a tiéd, hisz én 14 órán keresztül vajúdtam és közben kaptam az oxitocint - ami ugye segíti a kötődés kialakulását :)))


Na milyen érzés az, amikor megkérdőjelezik a kötődésedet?

87. kathlee (válaszként erre: 84. - Marcsix)
2008. jún. 9. 09:21

Hát tényleg hülyeség amit írsz. Ha kíváncsi voltál a témára, hát utána olvastál. Nem értem minek kell itt még tovább ragozni a dolgokat.

Mi az, hogy a megmentőjeként tekint a baba a dokira? Akkor a te gyerekednek is van megmentője... Bár én császárral szültem, de gondolom a természetes szülésnél sem hagyják, hogy a gyerek csak úgy kipottyanjon. Annak a babának is segít vki.

2008. jún. 9. 08:10

Te mennyi badarságot vagy képes összehordani, elképesztő.

Fogalmad sincs, mi történik egy császáros szülésnél, az tisztán látszik (,,fájdalom nélkül", ,,élettelen test", ,,nem adják oda az anyjának"), de azért csak mondod, csak mondod...


:)))

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook