Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... fórum

Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
55. 9d825e1bc8 (válaszként erre: 52. - Marcsix)
2008. jún. 6. 21:30

és ha császárral kell szülnőd akkor mi van?Gondolom senki se azért szül császárral mert ezt választotta hanem mert simán nem ment vagy komplikáció lépett fel vagy nagy súlya volt a babának.

Én is most várom a másodikat-az elsőt simán szültem-megpróbálom a másodikat is-de nem esek kétségbe ha valami miatt megcsászároznnak.

Amugy vannak olyan anyák akik se nem spontán se nem császárral szültek hanem örökbe fogadtak babát vagy gyereket mert épp nem lehetett nekik-és ők ugyanolyan jó anyák-sőt lehet jobbak mert évekig vártak erre az érzésre.

2008. jún. 6. 17:07

A kötődés már terhesen kialakul, persze van akiben később - az sem rossz anya. Olyan is van akiben nem alakul ki, de nem hiszem, hogy ez a szülés módjától függne, még akkor sem ha direkt kéri a császárt.

Ez egyszerűen hülyeség, megint valami ami miatt előítéletesek lehetünk - mer' az olyan jó.

53. bb2f4e28dd (válaszként erre: 48. - Marcsix)
2008. jún. 6. 16:01

Folyamatosan ellentmondasz önmagadnak. Te nem mondod, hogy rossz anya, aki császárral szült, DE akit te ismersz és császárral szült, az rossz anya, és te úgy gondolod, köze van ahhoz, hogy császárral szült.


Ez olyan, mintha én azt mondanám, én egy szőke nőt ismerek összesen, és az buta, mint a föld, tehát tisztán látszik ebből, hogy a szőke nős viccek mind igazak.


Nem tudsz nekem olyan érvet felvonultatni, ami bebizonyítja, hogy nekem kevéssé kéne szeretnem a hormonjaim vagy ki tudja mi miatt a császárral született lányaimat, mint a természetes úton születetett fiamat.


Bármire hozok neked ellenkező előjelű statisztikát. Hiszen ,,csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítottam" :P

2008. jún. 6. 15:11
Szoval nagyon sok dolgot találtam... húúúúúúúú Én már csak abban bízom, hogy a 7 hetes babámat, nem császárral kell megszülnöm... Várandós anyukák fel a fejjel... :)
2008. jún. 6. 14:51
"Magam nagyon kevés olyan nővel találkozom, aki császármetszéssel szeretne szülni, úgy, hogy orvosi javallat nincs. Minden várandósnak tudnia kellene, hogy a szülés módja hatással van a saját maga és újszülöttje egészségére, és mindkét esetben a császármetszés valamivel nagyobb kockázattal jár. Műtét után hosszabb a gyógyulási idő, utána érzelmi és szoptatási nehézségek adódhatnak, és nem utolsósorban az első császármetszés hatással van az újabb terhesség és szülés kimenetelére is. Ilyenkor a kockázat valamennyivel tovább nő." Dr Rákóczi István Szent Imre korház osztályvezető főorvos.
2008. jún. 6. 14:43

www.szuleteshete.hu. Ki az apám és ki az anyám ...

na ezt azért én sem gondoltam... asszem jobb ha néhányan elolvassák. bár a császármetszés mellett szólók, ezt is biztos másképp látják...

De már találtam olyat ami nem egy pozitivum... és jönnek majd sorba.

Durci24: Te is azzal jössz, hogy a természetes uton szült anyukák dobják el a gyerkeküket... szerinted hány olyan van aki császárral szül... HA megszülik, nem az fogja őket befojásolni, hogy hoppá én császárral szültem és ezért én jó anya vagyok... igy nem dobom el a gyerekemet... Ez marhaság... Ez nem attól függ hog császárral szült valaki vagy sem. Ha el akarja dobni, akkor ugyis elfogja... És a másik dolog, hogy nem azt mondtam, hogy az anyaságot nem érzik át azok akik császárral szültek... persze hogy átérzik... HA van kedved nézz utána a www.szuleteshete.hu.-n Ki az apám és ki az anyám szöveget olvasd. majd még irok oldalakat. pá Ja és bocsi ha vádaskodásnak, vagy rosszindulatunak érzi valaki, én csak informálodok és továbbadom...:) Ha valakit nem érdekel ne olvassa:)

2008. jún. 6. 14:20

Ezt én is hallottam-csak nem tudom miért mondják.

Max .ha valakit császároznak esetleg altatással-akkor ő késöbb érzi át az anyaság érzését,de ugyanolyan jó anya lesz belőle.

Lehet rossz anya aki simán szül is.-hányan eldobják örökbe adják a gyereküket.

Én az elsőt simán szültem szeretném a másodikat is-de ha nem megy se esek kétségbe nem attól leszek jó vagy rossz anya.

Szerintem aki tervezte a babát és örömmel várta a 9 hónap végét annak mindegy simán vagy császárral szül mindenképp megéli az anyaság érzését.

2008. jún. 6. 14:11
ok. ezek szerint nem olvasod el az egészet normálisan. Végig azt írtam, hogy nem rossz anya az aki császárral szül...Mért mondanám azt, hogy rossz anya.??? Jajj istenem...ez már fárasztó.És képzeld csak el, igen is van köze hozzá, éppen ezért foglalkoznak vele..csak az oldalt keresem ahol erről irnak. nem egy embertől hallottam, és a 12. hozzászolást is olvasd el... Külömbség igen is van. Csak esetleg nem ennyire szembetűnő...Az iménti példám éppen valószínüleg egy szélsőséges kivétel volt. De igaz... és nem vádaskodom. ha találok olyan cikket, ahol erről szakorvosok írnak abban a pillanatban fel is rakom... És majd meglátod hogy valami mégis csak kicsit más, és nem egy nagy dologra kell gondolni. Ez olyan mint az, hogy melletted alszik e a kicsi vagy a saját kiságyában. Van mellette jó néhány példa hogy igenis hasznos dolog, mert a pici kiegyensúlyozott lesz... és a légzése is nyugodtabb ... és van ellene is pár dolog... És ezzel kapcsoaltban is van aki mellette szol és van aki ugy gondolja, hogy igenis van különbség az érzelmi kapcsolat között. Ami nem azt jelenti, hogy a császárral született gyermeket kevésbé fogja szeretni az édesanya. HAnem azt, hogy van egy láthatatlan érzelmi kis kapocs. De tudod mit? most már nem foglalkozom ezzel a témával. utánajárok és majd jelentkezem ...ha még eszembe lesz...De akkor megírhatod nekem még azt, hogy akkor miért ilyen az édesanya mint amilyennek leírtam... és miért nem foglalkozik vele? genetikailag ilyen lenne,? vagy a személyisége miatt van? erre tudsz értelmes magyarázatot?mert én nem!!!És akkor azt nem is mondtam, hogy a hétéves lányával is ugy beszél, hogy nem az üveget szo..jad,hanem a kutya fa..t! Meg hogy széthasgatlak, stb... na de ha válaszolsz még erre akkor azt köszi
47. bb2f4e28dd (válaszként erre: 45. - Marcsix)
2008. jún. 6. 13:18

,,EZ viszont nem jelenti azt, hogy a császárral szülő nő rossz anya lenne, hiszen az illető akiről beszélek sajnos nem választhatott. Neki a csípője miatt csak császárral lehetett szülnie. És ezért nem is hibáztatom. Csak mondtam neki, hogy talán azért nem foglalkozik annyit vele, mert nem ugy élte meg a szülést."


De. Végig ítélkezel. Semmi köze a szülés módjának a kapcsolathoz. Van természtesen és császárral született gyerekem is. Én már csak tudom.

2008. jún. 6. 13:08
Amint látom elolvastam a 12. hozzászolást. És talán azt zavarta be az anyukát, hogy szoptatni sem szokta... mivel nincs is otthon csak este 4-5 körül ér haza. Szoval akkor ez lehet az oka. Másodsorban nem ismerek több császárral szült anyukát... és én csak mondtam, hogy hallottam róla, hogy valami plussz van abban ha természetes uton szül az illető, az anya és a baba között. És erre fogtam azt, hogy azért nem bánik ugy a gyermekeivel ahogy kéne. De ha találtok olyan oldalt, ahol ezzel foglalkoznak...kimutatások alapján... akkor írjátok le ide, mert engem ez nagyon érdekel. Köszönettel...
2008. jún. 6. 13:00
Nem azt mondtam hogy a császárral szült anyák rosszak, és nem szeretik a gyereküket, hanem azt, hogy a természetes szülésnél kialakul egy kapocs kettőjük között ami az esetben ha császárral szül, és csak kiemelik a hasából a babát, azoknál nem igazán. Másik dolog, ha császárral szül az anya, akkor is történik olyan, hogy megöli a gyerekét, és nem csak akkor ha természetes uton szül. Én csak tapasztalatból mondom azt,mivel nap mint nap látom, hogy az édesanya nem foglalkozik ugy a gyerekével mint én. Mondtam is neki, hogy a gyerek a négy hónapos csak éjszaka látja, mert ő nap mint nap járja a várost és mindent, de a gyermekét nem viszi sehová sem magával. Igy viszont fellépett nála az a probléma is hogy majdnem teljesen elapadt a teje, mert lefejte és az anyukája cumiztatta állandóan otthon. öt hónapos a pici, és ritkán napi egyszer kétszer szopizik. Én már három hetesen vittem az Auchan-ba és bárhová ahová mentem. Együtt csináltuk meg a tb kártyáját, adókártyáját, és lakcímkártyáját is. Soha nem raktam le senkinél sem. Vittem magammal mindenhová. Bár lehetőségem sem nagyon adott hozzá, de megtudnám oldani. Én ugy vagyok vele, hogy a pár honapos kis babucimnak szüksége volt anno az én jelenlétemre, és nem bárki másra. EZzel az erővel felvehettem volna bébiszittert is és elmehettem volna dolgozni is. Én a családomért harcolok, és értük élek. Most várom a másodikat, aki 7 hetes, és őt sem fogom lerakni sehová. Az illető akiről az elején beszéltem egyik lányával sem foglalkozott, mind a hármat az édesanyja nevelte fel. Ez éppen kivétel is lehet, de szerintem akkor is van benne valami, hogy ha valaki császárral szül, és nem természetes uton, nincs meg az az egyetlen igazi apró kapocs, ami természetes szülésnél igen megvan. EZ viszont nem jelenti azt, hogy a császárral szülő nő rossz anya lenne, hiszen az illető akiről beszélek sajnos nem választhatott. Neki a csípője miatt csak császárral lehetett szülnie. És ezért nem is hibáztatom. Csak mondtam neki, hogy talán azért nem foglalkozik annyit vele, mert nem ugy élte meg a szülést. Ennyi. Hangsúlyozom, hogy ez nem jelenti azt,hogy a császárral szülő nők, rossz anyukák lennének. Mert a természetes uton szülők között is van ilyen...biztos...
44. gerna (válaszként erre: 43. - Bmwkraft)
2008. jún. 6. 10:05
Meg van bocsátva! nem lehet mindent az elejétől végigolvasni... csak utaltam rá, hogy már volt erről szó itt.
43. bmwkraft (válaszként erre: 42. - Gerna)
2008. jún. 6. 10:00
Bocsánat!!!! Odáig nem olvastam le mert a 16 hónapos fiammal az ölemben netezünk és kicsit körülményes, csak bele kotyogtam. Bocs. De igen én is erre gondoltam. Bár ahogy te is írod ez szerintem egy császárosnál is be hozható.
42. gerna (válaszként erre: 40. - Bmwkraft)
2008. jún. 6. 09:24
Lásd a 12. hozzászólást.
41. gerna (válaszként erre: 38. - Marcsix)
2008. jún. 6. 09:23
Gratulálok, sikerült 1 esetből levonni ezt a következtetést. Hány olyan "rossz" anya lehet a közeledben, aki természetes úton szült? Jól is néznénk ki, ha ez lenne a meghatározó :(
2008. jún. 6. 09:21

Sziasztok!

Én olyat is hallottam, hogy természetes szülésnél hormonok szabadulnak fel és ez segíti az anya-gyerek kapcsolatot. De én viszont hiszem, hogy császárnál is kialakulhat a kapcsolat. Biztos van ez a hormon de akkor miért nem dolgozik azoknál a természetesen szülő anyáknál akik megölik gyermeküket és elássák. Bocs, ez durva példa volt de sajnos ilyen is van. A császáros anyuka is imádhatja úgy a gyerekét, hogy szoros kapcsolat alakuljon ki. Nem?

39. bb2f4e28dd (válaszként erre: 38. - Marcsix)
2008. jún. 6. 09:02
Tudod, az ilyen párhuzamokat kikérem magamnak minden császáros nevében. Köze nem lehet a születés módjának ahhoz, hogy milyen anya vagyok, jól néznénk ki... és az örökbebabák?
2008. jún. 6. 08:37
Sziasztok. Én most várom a második babámat. Amit szeretnék elmondani az a saját véleményem. Szerintem aki természetes uton szül, nem biztos hogy jobb anya, mint aki császárral szül. Csak, az anya gyermek kapcsolat, a kötödés lesz szerintem másabb. Egyik ismerősöm három gyermeket szült császárral, és olyan nagy ívben sz...ja le a gyermekeit, amennyire csak lehet. A négy hónapos legkisebb gyermeket napi egy-két órát látja, plusz akkor amikor este alszik, akkor van csak vele. Az ismerősöm anyukája szokta cumiztatni, altatni, pelenkázni, és mindent amit eltudtok képzelni. Tudom, amit én csinálok az sem helyes, de én a gyermekemet nem adtam az anyósomnak sem meg senkinek addig mig szoptatnom kellett, mert óránként éhes is volt, és nem szerettem volna ha leszokik a szopizásról... szoval én csak ennyit tudok mondani...
2008. márc. 18. 08:00

Hát nem is tudom... Nekm ez olyan dolognak tűni, amit zok az anyák hangoztatnak, akik lenézik azt, aki császárral szüli meg a gyermekét. Persze tudom, hogy nem minden anyuka ilyen, de sajnos sokan vannak akik így vélekednek!

Azért lennék rossz anya, mert a gyermekem érdekében nem spontán szültem? Ráadásul, én ugy gondolom, hogy Mo-on, az orvos dönt és nem az anya. Szerintm itt még nincs az, hogy divatból császároznak.

Egybként, azoknak üzenem, akik rossz véleménnyel vannk a császárról, hogy nagyanyáink korában sokkal több gyerek halt meg szülés közben, vagy lett sérült! Kicsit elgondolkodtató... Vagy nem?

2008. márc. 17. 20:21
Fontos, hogy az anya hogyan hozza világra a gyermekét. Gondolj arra, hogy spontán szülésnél a babát a melledre rakják, császáros szülésnél pedig csak megmutatják. Nagyon fontos az első találkozás, a bevésődés (imprinting). A tanulás egy speciális fajtája amikor az újszülött megtanulja ki a szülője illetve a fajtársa. Ezt tudományosan is alátámasztják. Ez olyasmi dolog, amikor a csibe kikel a tojásból, és azt fogadja el anyjának, akit legelőször meglát. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lesz jó anya-gyermek kapcsolat. Én 2 gyermeket spontán, a 3. gyermeket császárral hoztam a világra. A kicsi most 10 hónapos, és nagyon ragaszkodik hozzám.
35. lufi
2008. febr. 27. 16:11
Azért mondják, mert így kampányolnak a császár ellen :)) Szerintem semmi köze az anya-gyermek kapcsolathoz, hogy a szülés milyen volt. És azok akik örökbe fogadnak gyermekeket? Náluk is meg van ez a kapcsolat.!! Ahogy az előttem szóló is írta nagyrészt az anyán múlik.
2008. febr. 27. 13:06

Nem tudom.Én császáral szültem mind a két fiamat és

nagyon szeretem öket.Szerintem semmi köze nincsen a szüléshez hogy milyen egy anya-gyermek kapcsolat ez leginkább az édesanyától függ hogy mennyire van köztük harmonia,mennyire érti meg a gyerek rezdüléseit, testbeszédét.

33. Kolibri (válaszként erre: 32. - Kedveske)
2007. nov. 21. 20:17

...ez a hsz. sem a temaval kapcsolatos...

Szerintem, ha ugy tettem volna fel e kerdest eredetileg, akkor is jottek volna azok a hsz-ok, amelyekre utaltam.

2007. nov. 21. 20:12

"Akinek nem kedvere valo a tema, az inkabb ne irjon ide. Arra lennek kivancsi, ki-mit hallott errol, nem pedig arra, hogy mekkora marhasagot kerdeztem"

Ezt írtad a 25-ös hozzászólásodban. Akkor miért nem azt kérdezted ki-mit hallott, ha erre vagy kiváncsi?

A "miért monják" kérdésre...töbünk szerint azért mert marhaság. a "ki-mit hallotra" talán más válaszok érkeznének...

2007. nov. 11. 12:46
Koszonom Margarita!
30. 0260f21e84 (válaszként erre: 26. - Kolibri)
2007. nov. 11. 12:24

tok igazad van:)

En a kerdest is ertettem:) Sokan tenyleg nem, felreertettek. (Aki nem szul, az rossz anya.) Szerintem ez nem a te hibad. Lehet, kicsit hosszu volt, es kiszurni nem tudtak, mi a kerdes.

2007. nov. 11. 12:05

Kedveske!

Nem azert, hogy kotozkodjek, de mi nem volt pontos a kerdesemben?

28. Kedveske (válaszként erre: 26. - Kolibri)
2007. nov. 11. 11:22
...akkor talán pontosabban kellene megfogalmaznod a kérdést...
2007. nov. 11. 10:13

Én 2 sima szülés után szültem harmadjára császárral és nekem hiányzott valami, olyan volt mintha nem is szültem volna.Ráadásul altattak is, úgyhogy minden kiesett, bár ez akkor jobb is volt úgy.

Aztán negyedjére megint sima szülésem volt.

Nem a gyerekhez való kötödés, ami számomra hiányzott, hanem maga a szülés ténye, érzése, fájdalma.

2007. nov. 10. 18:44

Akinek nem kedvere valo a tema, az inkabb ne irjon ide. Arra lennek kivancsi, ki-mit hallott errol, nem pedig arra, hogy mekkora marhasagot kerdeztem.

Szerintem sem lehet allitani, hogy a csaszaros anyak-babak kozotti kotodes gyengebb lenne, de valamiert megis csak ezt allitjak az orvosok is, gondolom Gerna valasza alapjan.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook