Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... fórum

Miert szokták azt mondani, hogy az anya-gyermek közötti kötődés kialakulasahoz fontos, hogy az anya természetes úton szülje meg gyermekét... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
145. marcsix (válaszként erre: 143. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:40
Drágaság.. ezt is már réges régen kitárgyaltuk... jajjjjj. na megyek ne fárasssz a hülyeségeddel. Olyat mondj amiről még nem beszéltünk.... és a témához is tartozhat... na pá
144. marcsix (válaszként erre: 139. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:39
Szarom le a véleményed nagy ívben kedves... Ha a témába belekerül az, hogy az embernek nincs empátiája .. mert ez kiderült nem egy egyénről... akkor hogy a picsába tud dönteni olyanról amit át sem élt. jajjj... Gondolkodj már kedves... te sem tudtál hozzászólni a nővérem ügyéhez. LÁtod-e? akkor miről beszélsz. És ha mindenki császárral szült? mert a természetes uton szülőket nem érdekli az egész, mert ez a forum most arról szól, hogy a természetes uton szülőkhoz jobban kötödnek.. ez igaz e? Akkor ide inkább császárosok jönnek. Éncsak ide tévedtem... hopsz... és egyedül képviselem a többi véleményét. Gondolod hogy én egyedül vagyok a világba, aki inkább szülne természetes uton, mint császárral, vagy csak én egyedül gondolom, hogy egy bizonyos kapocs van akkor ha természetes uton szül, hiszen valami csak hiányzik ha császárral kiemelik... és nem megy végig a folyamat amit a picinek át kellene jobb esetben élnie. És nem arról van szó, hogy muszáj császárral szüni, mert az ok. Nincs választás, a baba érdekében, meg kell tenni.
143. 14775640c4 (válaszként erre: 140. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:38

akárhogy is az emberi kötődés nem a szülés milyensége alapján alakul ki.

szülghetsz te akárhogy ha le akarod szarni a gyereked akkor leszarod.

hányan szülik meg a gyereküket mindenféle hátrányos helyzetűek és bedobják a wcbe vagy megölik simán. pedig azok sem császárral szültek.

142. 14775640c4 (válaszként erre: 132. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:36

a testvéri kötődés és a császsárral szülés nem ugyanaz. az hogy neked meghalt a nővéred vajnmi köze van ahhoz hogy te császárral vagy simán szülsz.

vazz...

141. marcsix
2008. jún. 10. 07:35
De senki sem tud hozzá szolni, ahoz amit írtam. Mert nem élte át. Ha valaki csak császárral szült, hogy tud véleményt mondani egy természetes szülésről ezek után? jajj istenkém...
140. marcsix (válaszként erre: 137. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:35
te vagy a buta.. ha ennyi dolgot össze tudsz kolompolni, és a felét sem látod át. Jézus Krisztus. te elolvastad már azokat amiket négy oldal óta írkálunk, mert egy olyan dolgot kezdtél el ami már ki van vesézve.
139. 14775640c4 (válaszként erre: 135. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:34

értsd már meg ez nem erről szól!hogy jön ide egy két éves?

arról szól hogy valaki feltett egy kérdést hogy igaz e hogy ha császárral szülsz akkor nem fogsz úgy kötődni mintha simán szülén a válaszom erre hogy nem igaz. innen tovább semmi sem tartozik ide. már csak offolás

138. marcsix (válaszként erre: 131. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:33
Empátiád, egy nagy nulla. NAgyon sok dolgot nem tudsz átérezni, és csak ugy döntesz. haha. ez vicces. Az előbb leírt témámhoz sem tudtál hozzászólni... talán azért mert nem élted még át... na akkor miről is beszélünk. Örülj neki, hogy téged nem idegesítettek ilyen dolgokkal. De nem is kívánom, nem csak neked, de a legrosszabb ellenségemnek sem... na mind1
137. 14775640c4 (válaszként erre: 132. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:32

kissé eltértél a témátol nem gondolod?

itt arról szól a dolog hogy ha császárral szülsz szerinted nem alakul ki olyan kötődés a gyerekkel mint ha simán szülsz.

te ezt honnan veszed?

hamár itt tartunk,nem egy olyan van aki éppenséggel simán szül ugyanúgy leszarja a gyereket még jobban mint aki császárral szül.

akkor most én is leszarom a gyerekeim?

hm?

és nálad a fialás mit jelent?

mert nálam az hogy valaki nyakló nélkül meggondolatlanul szül nem kettőt hanem 4-5-6 gyereket.

aki tervezi a gyereket mint ahogy én terveztem az nem fialá már bocs.

istenem

valaki bebeszélte neked hogy ne szülj császárral mert nem kötődsz a gyerekehz akkor te ezt elhiszed?

uristen te mennyire buta vagy

136. marcsix (válaszként erre: 134. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 10. 07:32
hoppá. ha már olvasni sem tudsz,... erre nem igen tudtál mit mondani... Csak ugy ennyit kb.
135. marcsix (válaszként erre: 131. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:31
Bocsi, ez nem befolyásolhatóság, de ha valaki azt mondaná, amikor a gyerkőcöd lázas, és mittom én mi baja van, hogy ajaj ez gáz, itt korház, és infuzió két évesen pl. akkor te is beijednél, gondolom. Ha nem akkor meg tudom sajnálni, mert azt is tudom, milyen egy két éves kisgyereket meginfuziozni...
134. bb2f4e28dd (válaszként erre: 133. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:30
Szóval.
133. marcsix (válaszként erre: 129. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 10. 07:30
Ha elolvasod az utóbb leírtakat, rájössz, hogy van aki éppen ezt írja, hogy véletlen sem szülne természetes uton. szoval?
132. marcsix (válaszként erre: 125. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:27
jajj.. inkább a kényelem, mint az igazi érzés, hogy világra hozol egy "testedből véredből" picibabát...Nem tudom ki fialja a gyereket, de akinek csak egy kettő van, és egyféle képpen szül, az nem tud osztott véleményt adni... mert csak az egyiket élte át. Te eltudnád mondani milyen érzés az, ha hozzád indul a tesókád, a szülinapodra, és előtte levő nap szénmonoxid mérgezésben meghal. Pedig te minden alkalommal könyörögtél neki, hogy jöjjön hamarabb hogy többet legyetek együtt. És próbáltad már melegíteni a kezét, hogy ne legyen jéghideg? ez csak egy pl. Ha már az előbb szóbahoztam. De ha te erről tudsz irni véleményt, ugy hogy nem tapasztaltad meg... , hát le a kalappal. Mert aki nem éli meg, az nem fogja érteni, hogy milyen érzés kavargott benned.:((
131. 14775640c4 (válaszként erre: 129. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 10. 07:26

senki sincs a természetes szülés ellen ez igy van.

de utólag bizti jobb volt a császár.igazából ahogy én nézem ő egy abszolut befolyásolható kislány, akinek elég ha anyós pajt megmondja aztán napokig retteg.

de ő tudja ha neki az anyósa fontosabb akkor csinálja.

130. 14775640c4 (válaszként erre: 127. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:24

és?

én is szoptathattam mindkét gyereket császár után.hm?

129. bb2f4e28dd (válaszként erre: 118. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:24
Ha komolyan azt hiszed, hogy a császárosok a természetes szülés _ellen_ vannak, akkor még olyanabb vagy, mint amilyennek gondollak :-/
2008. jún. 10. 07:23

egy gyenge gyerek aki meg sem marad éppenséggel nem is engedik hogy simán szülessen. amúgy meg honnan veszed hogy gyenge?

az orvosi szakvéleményben van hogy nem marad meg?

mert csak akkor lehet elhinni.

már bocs az anyósod honnan tudja?

mi ő maga a vajákos boszorkány?

127. marcsix (válaszként erre: 120. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:23
És még valami... (Jah bocsi, most nem szembeszállni szeretnék vele... csak elmondom, hogy én a kisfiammal éjfélkor kerültem be, mert elment a magzatvíz, ott feküdtem, derüsen, jókedvűen, fájdalmak nélkül az ágyon, férjem melllettem és beszélgettünk. Fél négy elmúlt mire az első fájás megérkezett. 7 órára meglett a kisfiam, épen és egészségesen. AZ álhírek ellenére: miszerint vízfejű, gerinchiányos, törpe, stb... lesz... :) és csodálatos kis hangján felsírt. A mellkasomra tették... és velem volt ugy is egy kicsit, hogy kezdett hülni a kis testecskéje. Aztán vitték kicsit felmelegíteni. De nem sokkal később már mellette voltam. És én vigyáztam álmait..:)))
126. 14775640c4 (válaszként erre: 124. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:21

na jó. szóval, adott egy gyerek aki eleve gynege szerinted.

de nem tudom ki mondta, de ugy látom nem az orvo.

akkor ha gyenge nem épp ezért lenne jó neki egy jó kis császár?

szépen kiemelnék nem kéne küszködnie mire kibújik a lukon?

hm?

125. 14775640c4 (válaszként erre: 123. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:20

na most kiragadtál egy szót. egészségedre.

én azt mondtam mint egy hülye.

amúgy ki fialja a gyereket?

én 31 évesen szültem az elsőt .

kettő van nem is kell több

és igen inkább császár mint sima.

a franc küszködjön már igy utólag ezt mondom.

124. marcsix (válaszként erre: 120. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:20
Ebben persze igazad van, de ha valaki neked mondaná azt, hogy haha ne örülj, mert még lehet meg sem marad... akkor talán te is félnél. Főleg hogy még szülés után is meghalhat bármikor. Én két éve veszítettem el, a 27 éves nővéremet. de láttam már olyat, hogy 8 hónapos kismama jött ki a terhes gondozói ajtón, és sírt. Meghalt a babája... Ugyhogy a kismamák fejében megfordul éppen, hogy vigyázni kell rá ne legyen semmi baj, és ne haljon meg, de ha valaki a fülükbe bogarat tesz, nehéz lenne elmenni mellette. és elengedni a füled mellett... szerintem. de azért köszi a választ. :))
123. marcsix (válaszként erre: 120. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:17
Na ez gyönyörű... Olvasd vissza kedves, hogy miket írsz... Jézus Krisztus... azt írod, hogy a természetes uton szülő nő: HÜLYE! hát hallod büszke lehetsz magadra. de olvasom tovább inkább. Kiváncsi vagyok a végére... Jah és attól hogy valaki nagyív, még nem hülye. És attól, hogy nem fialja a gyermekeket, évi 2-t, attól még éppen lehet félelme, és véleményem, meg választása is. Fogadd el kérlek, hogy én nem szeretnék császárral szülni. Jah még valami a "puncim" idézném... még mindig ép és egészséges, és tökéletesen funkcionál...:))) :P
122. marcsix (válaszként erre: 120. - 14775640c4)
2008. jún. 10. 07:14
először is kérdeznék valamit... mind a két gyermeket császárral szülted?? mert akkor honnan a jó égből tudod hogy milyen a terméseztes szülés, és hogy mi a különbség a kettő között... tippelgetsz? :)
121. marcsix (válaszként erre: 116. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 10. 07:13

hát ebben mérhetetlenül igazad van. Nem véletlenül írtam, hogy nem saját véleményem... Most már értheted... Egy gyerekkel, aki természetes uton szült, és még 30 évét sem töltötte be, mit vársz, élettapasztalatot? hmm. :)

abban nem sok részem volt szülésügyileg.... :)

Mondtam már, az olvasottak alapján írtam a sorokat ide. nem tapasztalatból.

120. 14775640c4 (válaszként erre: 118. - Marcsix)
2008. jún. 10. 07:13

hát te tényleg naív vagy.

én két gyereket is szültem

és egyáltalán nem volt bajom a császárral.

szépen fél óra alatt megvolt és ennyi.

tudod mit?

utólag kéne döntenem inkább százszor császár mint egyszer hagyományos. és még a puncim is épségbe maradt.

a másik köszönd a császár utáni rettegésed a médiának.

sajna a mai világban minden természetes szülés körül forog. elhitetik a kis naiv kislányokkal mit amilyen te vagy hogy a császár rossz. a sima szülés jobb. pedig én százszor is inkább fél óra alatt vagy egy óra alatt túl lennék rajta mint hogy fél napokat vajúdjak mint egy hülye és utána meg még az sem biztos hogy komplikáció mentes lesz a szülés.szóval nem kéne mindent elhinni.

én tapasztalt vagyok a émába. hallgass rám.


amúgy meg egy kérdés. mit foglalkozol az anyósoddal?azt mond amit akar.

neki szülsz gyereket vagy magadnak?

119. marcsix (válaszként erre: 115. - McKenzi)
2008. jún. 10. 07:08
jah, és köszi...:)
118. marcsix (válaszként erre: 116. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 10. 07:07
Csak szeretném veled közölni, hogy azért kapaszkodom az orvosok által elmondott véleményekbe, mert nincs igazán nagy tapasztalatom abban amiről szó van. Van egyetlen egy gyermekem, és még fiatalnak mondhatom magam. Nem egy focicsapat gyermeket szültem köztük császárral és természetes uton, hanem egyetlen egy természetes uton világrajött fiacskám van. Most várom a másodikat. De azok után amiket a neten olvastam, csak remélem, hogy nem kerül sor a császárra. Lehet, hogy naiv vagyok és mindent elhiszek, de ugy vagyok vele, aki szakmailag tapasztalt és ebben dolgozik, az talán csak tud valamit, azok akik pedig csak egyszer szültek, császárral valamivel kevesebbet, mint én. Én csak informálódok, mert a drága anyósomnak köszönhetően, attól rettegek hogy nem is fog megmaradni a babám. Azért nemis tud még az édesapám semmit az egészről, mert biztosra akarok menni. És mivel nap mint nap keresgélek, és olvasgatok, néha érdekes dologra kattintva végig olvasva a véleményeket, kicsit megijedek. Nagyon kevés olyan oldalt találtam viszont, ahol a természetes szülést, bárkiis ellenezte volna. Akár szakorvos, akár főorvos, akár édesanya, vagy bárki. És igen, én félek attól, hogy császárral szüljek!!! az olvasottak miatt. ennyi
117. marcsix (válaszként erre: 115. - McKenzi)
2008. jún. 10. 07:01
Köszi. a hozzászólásodat. Talán tényleg nem meglepő, ahogy reagál a többi rá. De én ezzel kapcsolatban már nem is irkálok mert tök fölösleges. Két oldal van, és én vagyok egyedül jelen pillanatban aki az ellenkezőjét mondja: sok lud disznót győz... Na szoval ennyit erről.
116. bb2f4e28dd (válaszként erre: 90. - Marcsix)
2008. jún. 9. 19:37

,,Vágassátok fel a hasatokat, annyiszor amennyiszer csak akarjátok. A doki meg nyugodtan altasson, szülés közben, hogy semmire se emlékezzetek. "


Csak egy tükör, lásd benne magadat.


Amúgy

1. végig ébren voltam császár közben (nagyon ritkán altatnak

2. a legszebb szülésélményem a 3ból (mert én nem 1 alkalomból szűröm le világi nagy tapasztalataimat :P ) nem a természetes szülés volt, de nem ám. Hanem a 2. császárom. Hihetetlen jó hangulatú műtét volt, pedig vajúdtam előtte 5 órát, mégis végigvigyorogtam.

3. Van egy olyan kifejezés, hogy kritikus olvasás. Szerencsére én tudom, mit jelent :D nem esek hasra csupán attól a ténytől, hogy vmit egy orvos írt le. Attól még nem biztos, hogy minden körülmények között etalonnak tekinthető.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook