Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem tudja elfogadni, hogy nem vagyok már gyerek? fórum

Miért nem tudja elfogadni, hogy nem vagyok már gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
95. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 88. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:52
Szerencsés ember vagy, hogy el sem tudod képzelni, hogy bizony van és működik az ilyenfajta szülői terror is.
94. MZsanett (válaszként erre: 91. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 21:52
De ha nemet mondasz, mivel zsarolnak?
93. túrógombócka (válaszként erre: 91. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 21:51
20 éves vagy, nyugodtan piálhatsz.
92. massalhangzo (válaszként erre: 89. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:51

ennyi infobol nem allitanek fel csaladjellemet :D azt meg vegkepp nem mondanam egy szulorol, hogy semmibe veszi a gyereket, aki alberletet fizet, eltartja, es a munkarat is azt mondja, nem kell. szerintem mindent meg probalnak tenni, hogy elvegezze az egyetemet es mellette ne hatraltassa semmi


ilyen helyzetben en sem orulnek, ha a gyerekem 2-eseket mutatna fel, mert mas dolga nincs is, mint tanulni es elvezni az eletet egyedul, alberletben. lehet, en is lebeszelnem a munkarol, mert akkor amellett mit produkalna

91. mauuuu
2016. júl. 1. 21:50

Párszor felvetettem, hogy péntek estére maradnék, mert a barátnőimmel elmennénk beülni valahová (nem alkoholt inni!), de nagyon húzta a száját, hogy minek ez nekem.. 10 hónap alatt egyetlen egyszer maradhattam ott péntek este, de már szombaton reggel 10re ott volt értem. Akkor is simán eljönne értem, ha csak annyit mondanék a telefonban, hogy most hétvégére maradok. Egyébként főzök, mosok, takarítok magamra, igaz, hogy az ő pénzükből, de nem szórom ki hülyeségekre. Értékelem, hogy még el is jön értem, hogy ne kelljen tömegközlekednem, de ez olyan, mintha egy kisiskolás lennék, akiért percre pontosan menni kell a sulihoz.

Egyébként meg írtam, hogy suliidőben is dolgoznék, el is tudnám tartani magam, de annak mi értelme, hogy összevesszek velük és az legyen, mint most anya és a szüleivel.. A munkához szükséges tudásom pedig megvan.

2016. júl. 1. 21:49
nekem az se derült ki, hogy mindig érte mennek? busz, vonat nincs?
89. MZsanett (válaszként erre: 88. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:46
Az a baj ezzel a szülői hozzáállással, hogy gyakorlatilag semmibe veszi a gyerekét. Mondhat az akármit, amíg ő tartja el, addig nem számít, mit mond. És mi van, ha a fórumindító így nőtt fel? Nem is csoda, hogy nem lett belőle egy határozott, erős személyiség, aki képes nemet mondani.
88. massalhangzo (válaszként erre: 85. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:42

ez tipikus esete az amig az en kenyeremet eszed, meg amig az en hazamban laksz dolognak. mert addig a szulo ugy veszi, a gyereke nem nott fel, es neki kell megmondania, hogy mit csinaljon


de ezt is meg lehet beszelni. csak ha azt mondja mindenki neki, hogy anyad beteg es lelki terrorban tart, akkor elhiszi, persze ettol nem valtozik semmi. ha megmutatja, hogy tud felnott, onallo donteseket hozni, a szulei is maskent fogjak kezelni szerintem

87. massalhangzo (válaszként erre: 86. - Magdalénia)
2016. júl. 1. 21:39

szerintem egy darabig meg ilyen elegedetlen lesz, aztan minden megy a maga utjan


kivancsi lennek, ha az anyja azt mondana, probald meg ezt az allast, vagy hetvegen nem erunk ra erted menni, dolgunk van, akkor mi lenne. nehez elhinni, hogy egy egyetemista lanynak meg soha nem volt programja hetvegere baratokkal, baratnokkel, pasival. azt is nehez elhinni, hogy mi tartja vissza a munkatol, ha hetkozben ugyis alberletben van egyedul. lehet, csak ennyire bizonytalan, es egy kis szuloi rahatasra rogton enged, szidva a szulot, hogy o a hibas, amiert nem teheti, amit szeretne. mikozben megteheti, mert megis mi akadalyozza?


hogy az anyja szerint nem ert hozza? megmutatna, hogy de igen, es dolgozna.

86. Magdalénia (válaszként erre: 82. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:35

Szó mi szó. Én is éretlennek tartom a viselkedését és ennek nagy a veszélye.


Mivel rosszul kezeli, a szabadulni vágyásra rámehet a tanulmánya. Előbb fog dolgozni, hogy önálló lehessen és ezért fogja abbahagyni a sulit. Bár ne így legyen.

85. MZsanett (válaszként erre: 84. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:34
Szerintem itt nem ez a lényeg, hanem az anyagi függés. És így a lelki is...
84. massalhangzo (válaszként erre: 83. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:32

te nem erted, hogy amit egy tini mond, az nem biztos, hogy ugy is van :D


te elhiszed, hogy egy szulo, aki tole messze alberletbe engedi a lanyat, ahol azt csinal, amit akar, hetvegenkent kotelezoen terrorizalja es felugyelet alatt tartja? az nem zavarja, hogy hetkozben heroinos orgiakat is tarthatna a lanya, csak a hetvege necces? :D

83. MZsanett (válaszként erre: 81. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:28
Még mindig nem érted...
82. massalhangzo (válaszként erre: 80. - Túrógombócka)
2016. júl. 1. 21:25
en ezert erzem ugy, hogy a forumindito tinikent viselkedik, es a szulei is igy kezelik. szeretne o elni a sajat eletet, de meg nem tudja, es inkabb durcazva szot fogad. lehet, ha kicsit erelyesebb lenne es felnottkent tudna megbeszelni a dolgokat, nem lenne problema. ahogy lathato, a csaladjara szamithat, nem kellene veluk osszeveszni, csak maskent hozzaallni
81. massalhangzo (válaszként erre: 78. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:23

de ez lehet, hogy ugy zajlik le, manukam, jossz akkor hetvegen? elmegyunk erted 8-ra. de en a baratnommel szeretnek romkocsmazni. de manuka, hianyzol, gyere haza, foztem tojasos nokedlit, megyunk erted, legyel keszen 8-ra. manuka meg mint egy gyerek durcizik utolag, de szot fogad


felnott embernel ez ugy zajlik, hogy kozli, bocsanat, de mar programom van, majd jovoheten. nem hiszem, hogy megjelenne a csaladi maffia es a kocsiba tuszkolnak :D de egy tini igy reagal, ha anyuci azt mondja, menni kell, akkor megy haza

80. túrógombócka (válaszként erre: 77. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:23
20 évesen már nem éreztem ilyet :)
79. Magdalénia (válaszként erre: 67. - Syria)
2016. júl. 1. 21:22

Ebben van valami. :)


Képtelenség, hogy nem tudott a tanév alatt egy-egy hétvégi saját programot összehozni! Nem is értem.


Ezen kívül nem csak Pesten van munkalehetőség, esetleg a lakóhelyén is körülnézhetne a nyári szünetben. Nyugodtan elhelyezkedhetne ott is, vagy a közelben. Bebizonyíthatná a szüleinek, hogy komolyan gondolja és meg is teszi.

78. MZsanett (válaszként erre: 75. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:19
Igen, pont erre lenne jó választ kapni...Engem is érdekelne, hogy mi lenne rá az anyja reakciója, ha a fórumindító lázadna és közölné, hogy már csak azért se megy most haza. Szerintem nagyon nem egészséges, hogy hétvégére haza hurcolássza 20 évesen. Pont abban a korban, amikor élvezni kellene a fiatalságát, nem pedig otthon kuksolnia. Szerintem beteges dolog. Nem kell mindjárt farkast kiáltani, de ez szerintem nagyon nem jó jel, és lelki zsarolásra utal. De most komolyan...Ismersz olyan 20 évest, akit hétvégente hazavisznek a szülei akarata ellenére?
2016. júl. 1. 21:17
nem tudom, hogy itt a forumban ki anya vagy ki emlekszik a tinikorara, de volt olyan tini, aki nem ugy gondolta, hogy a szulei nem ertik meg ot, es csupa korlat koze szoritjak? :D
76. MZsanett (válaszként erre: 68. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:16
Morogva belenyugodnának? Az anyjával annyit se lehet megbeszélni, hogy van-e érettségije. Itt szerintem mindenkinek az szúrja a szemét, hogy anyagilag jobb helyzetben vannak, viszont a lelki részével senki nem foglalkozik.
75. massalhangzo (válaszként erre: 71. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 1. 21:16

milyen sakkban tartasrol van szo? en nem olvastam, hogy az anyja azt mondta volna, ha elmesz dolgozni, nem fizetek alberletet, nem jarhatsz egyetemre, odamegyek, elhurcollak stb.


annyit mondott a kinezett munkakra, hogy szerinte ahhoz o nem ert. arrol sem volt szo, hogy a kinezett allasra o alkalmas lenne es felvettek volna, csak nezelodott. nem kell rogton farkast kialtani, a forumnak is az lenne a lenyege, hogyan tudnanak osszecsiszolodni, hogy vita, veszekedes nelkul megoldhassak a dolgaikat

74. spinneli (válaszként erre: 67. - Syria)
2016. júl. 1. 21:15
...csak ezen pont nem az segít, ha továbbra is burokban tartja, sőt.
73. spinneli (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 1. 21:14
Ennyi.
72. massalhangzo (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:14

en azert is hallgatnam meg a masik oldalt, mert ha alberletben el a lany es csak hetvegente jar haza, eleg nagy szabadsagot hagynak neki, mert hetkozben azt csinal, amit akar es azzal, akivel akar


alberletet fizetnek, eltartjak, meg kocsival is mennek erte, hogy ne kelljen utazgatnia hetvegen. valahogy nem hiszem, hogy itt nagy lelki terror lenne. lehet, hogy pont a lo tulfelere esnek, hogy nekik nem adatott meg tovabbtanulas, konnyu elet, meg akarjak neki adni, es feltik meg, mert gyereknek tartjak

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:13

Így tesz a legtöbb ember, de vannak "betegek", mint itt az anya.

Nem tudhatjuk, mivel tartja sakkban, könnyű innen okosnak lenni, de az élet produkál néha furcsa dolgokat.

70. túrógombócka (válaszként erre: 68. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:13

normális esetben a szülők támogatják az elszakadási törekvéseket.

egy kis diákmunkából nem tud megélni, attól még el kell tartani. de szerezne egy kis tapasztalatot, élményeket. ha ezt egy szülő nem érti, akkor baj van.

69. spinneli (válaszként erre: 11. - Magdalénia)
2016. júl. 1. 21:11
Hát 20 évesen inkább az anyuka furcsa, hogy még mindig otthon akarja tudni a gyereket-ez bőven a leválás korszaka.
68. massalhangzo (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:10

olyan egyszeru ez. meg lehet mondani, hogy koszoni nagyon a segitseget, hogy igy tamogatjak, de szeretne a sajat eletet elni, dolgozni is, hogy ne kelljen annyit kolteniuk ra, a barataival lenni. biztos morogva belenyugodnanak, hogy felnott a kicsi lany


mas esetben el lehet menni dolgozni, kollegiumban lakni vagy tobb baratnovel alberletbe. de ha kenyelmes, hogy fizetik a szulok, akkor valamit valamiert. senki nem kenyszeriti, hogy ugy eljen, ahogy most el. csak a felelosseg nagy, felnottes mondhatni, hogy gondoskodjon magarol

67. syria (válaszként erre: 1. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 21:10
Azért, mert úgy látja, hogy egy éretlen ember, vagyis gyerek vagy. S lehet, nem is téved nagyot.
66. túrógombócka (válaszként erre: 61. - Magdalénia)
2016. júl. 1. 21:08
lehetséges. de azért, mert mosnak, főznek rá (persze lehetne önállóságra szoktatni is), még nincs rendben, h nem hagyják levegőt venni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook