Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem tudja elfogadni, hogy nem vagyok már gyerek? fórum

Miért nem tudja elfogadni, hogy nem vagyok már gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
125. massalhangzo (válaszként erre: 123. - MZsanett)
2016. júl. 1. 22:35

en is megvivtam ezeket a csatakat a szuleimmel, csak kb. 15-16 evesen. a mai fiatalok kesobb ernek, a legtobben onallotlanok. nem veletlen, hogy manapsag rengeteg 30 eves is meg a szuleivel el


szerinted az egy egeszseges 20 eves, aki nem kepes onallo dontesre, hogy dolgozzon vagy bulizzon? nem veletlenul kezelik tinikent. akiknel termeszetes, hogy hazamennek hetvegente

2016. júl. 1. 22:32
Na léptem sorit nézni:)
123. MZsanett (válaszként erre: 121. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:31
Akkor arra adj valami logikus magyarázatot, hogy miért viszi haza hétvégente?:D Szerintem ez ebben a korban már nem normális. Nagyon nem. Úgy látszik, te még soha életedben nem találkoztál igazán beteg emberekkel, de örülj neki.
122. túrógombócka (válaszként erre: 120. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 22:31
legyél erőszakosabb. tanulj anyukádtól.
121. massalhangzo (válaszként erre: 117. - MZsanett)
2016. júl. 1. 22:29
akkora dramat csinalsz a semmibol :D hiszen irta, hogy elmegy dolgozni, ha ennek az lenne az ara, hogy nem fizetik az alberletet, azzal tisztaban lenne. de anyukaja nem ezt mondta, csak szerinte nem alkalmas azokra a munkakra, amiket kinezett. ami lehet, hogy igy van, de egy probaval semmit nem veszit, megvan az a kenyelme, hogy kivalaszthatja azt, ami tetszik neki, amiben jo
120. mauuuu (válaszként erre: 118. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:29
Egyetlen egyszer volt ra alkalom, akkor is ki kellett találni egy "miértet", mert "csak úgy" nem engedte volna, hogy 1 nappal tovább maradjak.
119. MZsanett (válaszként erre: 118. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:28
Ezt most komolyan el kell magyarázni?:D Képzeld magad a helyébe. 20 éves vagy, mindenki felnőtt körülötted, veled meg úgy bánnak, mint egy tizenéves, felelőtlen gyerekkel, hiába bizonyítottál.
118. massalhangzo (válaszként erre: 115. - MZsanett)
2016. júl. 1. 22:27
mondj leci egy peldat a megalazasra, mert en nem olvastam, de lehet, hogy lemaradtam. az a megalazas, hogy nem hagyjak vonatozni, hanem elutaznak erte? mert mikor mondta, hogy bulizik baratnokkel, nem mentek erte, csak masnap, mikor mar otthon volt. es nem mondta, hogy nem megy haza hetvegere
117. MZsanett (válaszként erre: 116. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:26
Szerintem meg azért nem mer nemet mondani, mert ha megtenné, attól fél, hogy az anyja hátat fordít neki. Mint ahogy az anyja se tartja a nagymamájával a kapcsolatot. Azért ez elég sz.r érzés, viszont meg kell lépni, különben örökké elnyomás alatt fog élni.
116. massalhangzo (válaszként erre: 115. - MZsanett)
2016. júl. 1. 22:24
elottem olyan kep szuletett rola, hogy megvan a kenyelme hetkozben, hetvegen is ezt szeretne es dolgozni, de igazabol nem tesz semmit erte. az a kifogas, hogy anyuka azt mondja, nem valo neked ez a munka, vagy huzza a szajat, hogy minek mesz bulizni, es ennyi neki eleg, hogy ne tegyen semmit. ugy gondolom, ha elmegy dolgozni, ha hetvegente sajat programot csinal, akkor sem fog osszedolni a vilag, es anyukaja megszokja, hogy onallosodik
115. MZsanett (válaszként erre: 112. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:22
Előtted meg olyan kép született róla, hogy egy lusta tini, aki csak nyafog, miközben komoly problémái is lehetnek. Az szerintem komoly gond, ha egy 20 évest így megaláznak.
114. massalhangzo (válaszként erre: 111. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 22:22
de ha nem vagysz bulizasra, inkabb otthon vagy, akkor mi a gond? nehez elhinni, ha azt mondanad, elmesz setalni, napozni vagy bicajozni, akkor kiabalna, hogy miert
113. túrógombócka (válaszként erre: 111. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 22:20

csodás.

szedd össze magad és menj!

112. massalhangzo (válaszként erre: 108. - MZsanett)
2016. júl. 1. 22:20
nem hiszem, hogy szuzies eletet elne, de elotted ilyen kep szuletett rola :D biztos a szuleinek nem szamol be mindenrol, de ki tesz ilyet? :D
111. mauuuu (válaszként erre: 109. - Túrógombócka)
2016. júl. 1. 22:20
Bárcsak... vagyis nem, mert nem vágyom bulizásra egyáltalán. Ha mennék is valahova, első kérdése az, hogy minek, jó itthon. Ha meg kijelentem, hogy megyek, akkor elkezd kiabálni, veszekedni meg semmi kedvem.
110. massalhangzo (válaszként erre: 107. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 22:18

jobb lenne, ha hetkozben is a szuleiddel elnel, es ok mosnanak, foznenek, takaritananak rad? :D szerintem nem csak ebbol all az elet, masok is megteszik mindennap, es mellette meg pasiznak, baratnoznek :D mint ahogy te is


ugy vettem ki, hogy egyedul elsz alberletben, nincsenek ott a szuleid, tehat toluk szabad vagy, meg ugy egyaltalan, onallo, nem?

109. túrógombócka (válaszként erre: 107. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 22:17
és most nyáron mi van? eljársz barátokkal, nyaralni, bulizni vagy üldögélsz velük otthon?
108. MZsanett (válaszként erre: 106. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:12

A folyamat természetes, de 16 éves korban, nem 20 évesen...Sőt, ez már 16 évesen is gáz. Szerintem a fórumindító még egy korty alkoholt nem ivott életében.


Abban igazad van, hogy ő hagyja, mert az ő feladata lenne lerendezni ezt a szüleivel, csak azt nem értem, mitől fél, meg miért nem mond nemet.

107. mauuuu (válaszként erre: 101. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:12
Ja a hétköznapjaim szabadok... akkor szerinted mikor járok suliba/tanulok/főzök, mosok, takarítok magamra?
106. massalhangzo (válaszként erre: 103. - MZsanett)
2016. júl. 1. 22:10

jo, legyen igazad, akkor neki ugyis mindegy, mert egy megnyomoritott ember, aki nem viszi majd semmire, mert a szulei betegek


megis onalloan el tavol toluk, egyetemre jar, dolgozni akar, nem nyuszog a sarokban otthon. csak elvisel sok mindent, amit nem akar, mert nem akarna csaladi balhet. gondolom, szereti a szuleit, meg ha az agyara is mennek, tudja, hogy mit tesznek meg erte, csak szallna mar ki a kalitkabol. halal termeszetes folyamat szerintem, mindenfele lelkiterrorok nelkul. tulaggodo szulo, aki maga mellett akarja tudni a gyereket, es egy felnotte valo gyerek, aki meg mar masfele repulgetne

105. MZsanett (válaszként erre: 102. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 22:09
Próbáltad már azt, hogy egyszerűen nem mész haza, hiába ordít?
104. massalhangzo (válaszként erre: 102. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 22:06

szerintem ne huzd fel magad nagyon, ne mergesitsd el veluk a viszonyt. termeszetes, hogy masmilyen szemelyisegek vagytok, bar idovel meglatod majd, hogy miket orokoltel a szuleidtol


annyira megbiznak benned es talpraesettnek tartanak, hogy alberletet fizetnek neked. nem gondoljak, hogy kisgyerek lennel. de azt igen, hogy ok mindig jobban tudjak, mi a jo neked. lehet, hogy ez orokre igy marad :D tanuld meg kezelni, te ismered oket, tudod, mivel lehet anyukadra hatni es mire ellenkezik. okosan kezeld ezeket a helyzeteket, donteseket, beszlegeteseket, es akkor nem lesz semmi nagy vita vagy drama, legfeljebb tovabbi szajhuzogatasok. ahogy nekik nem tetszik, ahogy par dolgot kezelsz, ugyanugy nekem sem, ahogy ok.

103. MZsanett (válaszként erre: 101. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 22:04
A lelki terror nem úgy zajlik, hogy az anyja hétvégente odamegy egy korbáccsal és hazaparancsolja a fórumindítót, hanem ez hosszú folyamat, és burkoltan megy. És nagyon romboló hatással tud lenni a személyiségre, főleg az önállóságra. Aki elég erős, vagy nem sérült annyit, az le tud lépni, viszont akinél erősebbek voltak, az nem.
102. mauuuu (válaszként erre: 90. - Túrógombócka)
2016. júl. 1. 22:01
Haza tudnék menni pl busszal is az egyik barátnőmmel, de nem, ő inkább bejön értem pontosan az utolsó órám után. De ahogy mondtam, jövő héten jelentkezem is az állásra, és ősszel is majd diákmunkára, így csak megérti majd, hogy dolgoznom kell, nem fogok hazajárkálni mindig, ahogyan a bátyám is otthon ül, sosem merült fel benne akár csak az, hogy dolgozzon valamit. Nem menne a suli rovására, mert most is hétvégén és hétköznap is lett volna időm dolgozni. Csak ahhoz ugye nem kellett volna mindig értem jönni és hazavinni péntek reggel.
101. massalhangzo (válaszként erre: 99. - MZsanett)
2016. júl. 1. 22:00

te meg nem erted meg, hogy az anyagi dolgok mogott mik allnak. ujra megkerdezem, te tenyleg ugy gondolod, hogy hetkozben nincs semmi lelki terror es nyomoritas, mert onalloan el egy masik varosban egy alberletben, amit a szulok onkent es dalolva fizetnek, plusz az ellatast, hogy a gyereknek mindene meglegyen, de hetvegere hirtelen beteg, lelkiterroros szulokke valnak?


egyszeruen meg nem valt le, nem valt felnotte. termeszetesnek veszik, hogy hetvegente egyutt a csalad. ha nem futna alberletre, akkor otthon elne meg veluk, vagy kollegiumbol jarna haza, mint sokan.


nem ellensegeskedni kene a szulokkel, csak hatarozottnak lenni. mint irta is, anyukaja huzza a szajat, ha bulizni menne, nem arrol van szo, hogy fegyverrel kenyszeriti, zsarolja, hogy ne tegye, es erovel elviszi :D ugy allnak hozza, mintha meg tizeneves lenne, aki ne bulizzon, mert baj lehet belole, idore legyen otthon stb.

100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 91. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 21:56
Édesanyád és a szülei miért nem tartják a kapcsolatot?
99. MZsanett (válaszként erre: 92. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:54

Az a baj, hogy már megint csak az anyagi részét nézed. Nem csak az van. Attól, mert fizetik az albérletet, meg mindent, mert van pénzük és megtehetik, attól még nem biztos, hogy lelkileg mindent megadnak. Sőt, lehet el is vesznek. Lehet, nagy árat fizet azért az albérletért lelkileg.


Ja, a jegy jó ok arra, hogy lelkileg zsarolhassák...Amúgy egyetemen, főleg mérnöki szakon, ha jól emlékszem, nem olyan gáz a 2-es, mert nehéz szak.

98. massalhangzo (válaszként erre: 95. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 1. 21:54
biztos elofordul, de koze nincs ehhez a forumhoz. gyerekgyilkossagok is vannak, ami szornyu, de hogy jonne az ide?
97. massalhangzo (válaszként erre: 91. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 21:53

de latod, akkor nincs akkora problema, mint amekkorara fujod. ha dolgod volt, senki nem eroszakolta rad magat, nem tiltotta


probald mas szemmel nezni, ertekelni azt, amit kapsz, az alberletet, tanulasi lehetoseget, eltartast. nagyon sokaknak nem jut ez. a szuleid mast varnak el, mint ahogy te elnel, kozelitsd a kettot.

96. túrógombócka (válaszként erre: 91. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 21:52
suliidőben ne dolgozz, hanem tanulj. különben kibuksz, és akkor jogosan ordibálnak majd veled.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook