Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem tudja elfogadni, hogy nem vagyok már gyerek? fórum

Miért nem tudja elfogadni, hogy nem vagyok már gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
65. MZsanett (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2016. júl. 1. 21:08
Pont az a baj, hogy az nincs.
64. MZsanett (válaszként erre: 61. - Magdalénia)
2016. júl. 1. 21:07
Meg a fórumindítót is, ha akar, ha nem.
63. fincsi5 (válaszként erre: 44. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:07

Nem az irigység beszél belőlem, a kérdésed nekem nem aktuális.:))

És itt ki beszél szerető családról?

62. MZsanett (válaszként erre: 58. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:07
Legtöbbször az marad tini, akit nem engednek felnőni. Itt a fórumindító szeretne dolgozni, vagyis el szeretne indulni ezen az úton, de az anyja akadékoskodik. Ennek mi az oka?
61. Magdalénia (válaszként erre: 56. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:06
Gondolom viszik a mosnivalót és az üres edényeket.
60. MZsanett (válaszként erre: 57. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:06
Szerintem itt nem ez a fő probléma, hanem hogy konkrétan érte mennek és hazaviszik, mint egy kis 7 évest iskola után. Mintha az anyja magához akarná láncolni. Számomra ennek csak akkor lenne értelme, ha a fórumindítónak drogos múltja lenne, és az anyja félne, hogy visszaesik. Persze akkor se ez a megoldás, de így kicsit érthetőbb lenne.
59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:06

Akiért percre pontosan mennek az egyetem elé, hogy hazavigyék, nem maradhat egy program erejéig sem, ott bizony a szülő terrorban tartja a gyerekét. Ez nem normális dolog, nem engedi a szárnyait bontogatni.

Pocsék kapcsolat lehet, ahol nem lehet megbeszélni semmit. Erre utal az is, hogy nem mondja meg milyen iskolába járt. Akkor semmi bensőség nincs ebben a családban.

58. massalhangzo (válaszként erre: 56. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:05

nem ertem, de oszinten szolva nem is hiszem el. a legtobb kamasz is lelepne, nem otthon ulne es varna huszonevesen. megmondana, hogy nem leszek otthon, ide megyek vagy oda, es kesz


azert erzem ugy, hogy mint egy tini all a dolgokhoz, a szuleihez. meghallgatnam a masik oldalt is :D

57. massalhangzo (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 1. 21:04

bocsi, de ott a felnott, okos, diplomas 'gyerekkel' is legalabb akkora gond lehet, mint a szulovel :D


a levalas a szulokrol a legtobbszor nem zajlik problemamentesen, mint ahogy a kamaszkor sem, nem kell rogton horrorsztorikat meg lelkiterrort kialtani, mikozben annyi tortent, hogy a lany dolgozni akarna, a szulo meg azt mondja, minek, nincs szukseged meg ra

56. MZsanett (válaszként erre: 54. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:03
Ezt nem tudhatjuk. Viszont azt nehezen értem, hogy miért kell valakit 20 évesen megalázni azzal, hogy érte mennek és haza rántgatják kocsival. Te érted ezt?
55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 21:01

De, felnőtt szülő is tud lelki terrort alkalmazni a felnőtt, okos, diplomás gyerekével.

Szomszédomban (is)látom a példát.

54. massalhangzo (válaszként erre: 52. - MZsanett)
2016. júl. 1. 21:00

hat azert ezek a szulok fizetnek a lanynak egy alberletet az egyetem mellett, es ha nem dolgozik, nincs penze, akkor el is tartjak meg emellett. nem hiszem, hogy olyan borzaszto sorsa lenne, meg ha meg is vannak a vitaik. errol szol a felnotte valas, az ember a sajat eletet akarja elni, nem azt, amit a szulei eloirnak, elvarnak


nem hiszem, hogy nagy gonosznak kene beallitani oket, szerintem semmi sem tortenne, ha elmenne dolgozni vagy hetvegente bulizni. biztos vitaznanak egyet, aztan hozzaszoknanak

53. massalhangzo (válaszként erre: 51. - Túrógombócka)
2016. júl. 1. 20:58

szerintem nincs is tiltva a munkatol, sem mastol, nem kerult szoba, hogy ha dolgozik vagy masokkal tolti a hetveget, akkor retorzio lesz


nekem tini hozzaallasunak tunik, aki szeretne, ha felnottkent bannanak vele, de meg nem tud felnottkent elni. kulonben termeszetes lenne, hogy munkat szerez, nem az anyukajatol ker szinte engedelyt, es ha hetvegen nem er ra, akkor szol, hogy dolga van, nem 'eroszakkal' hurcoltatja el magat :D

52. MZsanett (válaszként erre: 50. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 20:57
De más az a helyzet, amikor nem jössz ki a szüleiddel és lelkileg olyan szinten lemerítenek, hogy alig marad erőd.
51. túrógombócka (válaszként erre: 48. - Magdalénia)
2016. júl. 1. 20:56

ebben az esetben is meg lehet(ne) nyugodtan beszélni, hogy féltik, szeretnék többet látni.

de ettől még nyáron el lehetne menni dolgozni.

50. massalhangzo (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 1. 20:55

de nem gyerekekrol beszelunk, hanem felnottekrol. egy felnott sem marad a mama szoknyaja mellett, ha nem lusta. ugyanannyira kihasznaljak akkor a szuloket, mint ahogy azok fuggosegben tartjak


engem huszonevesen eroszakkal se lehetett volna otthon tartani, pedig jo a viszonyom a szuleimmel. a legtobb szulo nehezen engedi el a gyereket, mert hol van az a pont, amikor meg gyereknek latod es amikor mar felnottnek? nem konnyu, foleg ha egy felnott is gyerekkent viselkedik

49. MZsanett (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 1. 20:55
Pont ezért írtam.
48. Magdalénia (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2016. júl. 1. 20:55

Vannak ilyen szülők is, de itt inkább arról lehet szó, hogy érettségiig otthon van a gyerek, aztán egyik napról a másikra kollégium, másik város és a szülő nehezen éli meg, hogy már csak hétvégén látja a gyerekét. Vagy még akkor sem.

Lassan kell elszakadni. Először csak egy-egy hétvége, de azt határozottan kell megoldani.

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - MZsanett)
2016. júl. 1. 20:54
Itt, azért nem a megértő, szerető családról szól a fórum. Ha megértenék, nem jött volna létre.
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:52

Nem tudom hány évig kell még tanulnod.

Ha, nem tudsz megállni a lábadon még, akkor sajnos el kell fogadnod, amit a szüleid diktálnak, valamit, valamiért.Ezzel nem azt mondom, hogy normális ez így, de nyugodj bele, hogy ez van.

Amint saját kereseted lesz, lépj ebből a fojtogató szülői szeretetből.

Én lázadnék, mennék dolgozni az tuti, de könnyű nekem idegennek az észt osztani, hiszen nem én viselem a potenciális kellemetlenségeket.

45. MZsanett (válaszként erre: 31. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:51
Durva, hogy azt se tudod, van-e érettségije. De ismerős a szitu, az én szüleim se könnyű esetek. Mit lehet kezdeni azzal, akivel még annyit se lehet megbeszélni, hogy van-e érettségije? Mi lenne, ha csak egyszerűen fognád magad, nem várnál az engedélyére, és elmennél dolgozni? Zsarolnának, hogy akkor nem fizetik az albérletet?
44. MZsanett (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2016. júl. 1. 20:50
Bocs, de szerintem is az irigység beszél belőled. Van pénzük, nem kényszerülnek több műszakba dolgozni, megteheti, hogy válogat...Legalább ennyi előnye van, ha már ennyire magához akarja láncolni az anyja. Te a pénzt választanád, vagy a megértő, szerető családot?
43. Magdalénia (válaszként erre: 35. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:48
Milyen pultosként? Esetleg szórakozóhelyen? Annak én sem örülnék.
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2016. júl. 1. 20:45

Hidd el, vannak ilyen szülők, akik nem engedik felnőni a gyerekeiket, függőségben tartják őket.

Lehet látni, öreglányokat, agglegényeket a mamaszoknyája mellett, mert zsarolják érzelmileg a gyerekeiket, nem tudják elviselni, hogy leváljanak róluk.

41. Magdalénia (válaszként erre: 35. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:43

Nem tudhatod, hogy anyukád ki előtt akar büszke lenni rád. Vidéken máshogy működnek a dolgok.


Egyébként miért kell tudniuk, hogy mit dolgozol? Diákmunka és kész! Hol ezt, hol azt.

40. 3d787b167a (válaszként erre: 25. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:42

Aha.

Nem tudom.

39. 3d787b167a (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2016. júl. 1. 20:41
Nem te Hajnalka! :D
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:41

Furcsa hozzáállás, pultosnak, péknek, utcaseprőnek is kell lenni valakinek, mert a "puccos népek" végezhetnék az alantas munkát is.

A munka, bármilyen is, nem szégyen, ezt kellene tudatosítani Édesanyáddal. Szégyellje magát az, aki megtehetné, hogy dolgozik, de inkább segélyen él.

37. Mireille71 (válaszként erre: 34. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:36

Szerintem anyukád ezzel akar függőségben tartani. Nem akar elengedni, esetleg nem akar kettesben maradni apukáddal...ahogy írod nem túl jó a kapcsolatuk?!

Van testvéred? Vele is így viselkedik?

36. massalhangzo (válaszként erre: 31. - Mauuuu)
2016. júl. 1. 20:33

nehez elhinni, hogy azt felelte, munka helyett inkabb hallgasd az o veszekedeseiket :D nem lehet, hogy duhos vagy es eltulzod a dolgot? mert ugy allsz hozza, mint egy tini. lehet, hogy ugy gondoljak a szuleid, nem vagy eleg onallo, nem vagy talpraesett es nem allnad meg a helyedet


mert mas ebben a korban munkat keres, elvallalja, legfeljebb megemliti a szuleinek. nem engedelyt ker, es ha a szulo azt mondja, minek, akkor letesz rola es duhong

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook