Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért "nem" szeretem a Hoxa oldalt... :) fórum

Miért "nem" szeretem a Hoxa oldalt... :) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért "nem" szeretem a Hoxa oldalt... :)

1 2 3 4
67. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 66. - Geranna7)
2011. júl. 4. 18:21
Ha ott dolgoznék ahol te, azon törném magam, hogy mindenkinek akinek csak tudok segytsek-de igy ahogy te beszélsz, irsz, gondolkozol, családokról, emberekről, gyerekekről-sosem tenném.
66. geranna7 (válaszként erre: 64. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 4. 18:15
Nem tudom..közéjük tartozol-e? De lényegtelen..Ha ott dolgoznál ahol én..és látnád milyen elképesztő helyzetek vannak. Milyen okokat-érveket találnak ki, aztán kimegyünk helyszínelni és a legegyszerűbb dolgok..értve ezalatt a tisztaságot pl..hát ledöbbennél. És magyarok..Nem tudom mit érzel gyűlöletnek? Mi volt elképesztő? De nincs további hozzászólásom..Ok..
65. winny (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2011. júl. 4. 18:00

Nagyon jópofa cikket írtál.

Figyelemfelkeltő.Gratulálok!

64. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 61. - Geranna7)
2011. júl. 4. 17:12
Olyan gyűlölettel beszélsz a mai családokról, gyerekekről nőként, hogy az elképesztő.
2011. júl. 4. 17:05

az sem mindegy, merre laksz az országban...


és nem megyek ebbe bele mélyebben...



A környezetemben senki nem sír a nagycsaládja miatt...

Aki 2 gyereknek biztos életkezdést tud a mai világban biztosítani....hmmmm akkor az nagyon jól él, vagyis akkor 3 is beleférne... az átlagember pedig max segíteni tudja a gyerekét, de nem tud házat alá rakni...

62. Titánia83 (válaszként erre: 61. - Geranna7)
2011. júl. 4. 15:35

A magyar már megtanulta, hogy állambácsi nem biztosítja a gyerekét. Az ingyenes közoktatás sem ingyenes! A cikkíró szerintem nem írta volna felelőtlenül, ha nem tudja vállalni a 4. gyereket. A cikk róla és a 4. babáról szól. A cím valóban nem passzol. De mindegy is.


Én is ezt szajkózom, aki be tudja vállalni, nosza. Aki nem, az meg úgy sem fogja. Hoxa ide, vagy oda!

61. geranna7 (válaszként erre: 60. - Titánia83)
2011. júl. 4. 15:16

Nézd..nekem semmi bajom veled és nézeteddel. DE..nézz körül és láthatod kik "sírnak"leginkább! Nos a "nagycsaládosok"....Olyan munkakörben dolgozom,hogy mondhatni tíz percenként jön nagycsaládos hozzám az irodába.Mindnek segítség kell,ismerik a "jogaikat"!!Kötelesség noku...

De nem ez itt a fő téma...és a cikk se igazán jó...A magyar gyerek igenis szülessen..de legyen biztosított a létfenetartása. Nem állam-bácsi által..itt a lényeg!!!

60. Titánia83 (válaszként erre: 59. - Geranna7)
2011. júl. 4. 14:42

Unjad nyugodtan, megteheted.

És gondolod, hogy az olyan régen volt? Vagy a válsággal a mi életünk végetért? Az a 20 hónapos gyerek most középiskolás. Nem állt meg az élete.


Akkor beszéljünk a jelenről. Ők megoldják és jól élnek. Mit kell lovagolni azon, hogy hány gyereket akar? Aki megteheti, vállalja.


Ha mindenki sírna a létbizonytalanság miatt, akkor kevés magyar gyerek születne. :S

59. geranna7 (válaszként erre: 58. - Titánia83)
2011. júl. 4. 14:11
Bocs!! De unom már ezt a szöveget,hogy "mégis megoldották,jól éltünk...stb. Mára "sajnos" más lett a világ, más a helyzet, mások az elvárások..stb. Ma sokkal nagyobb a létbizonytalanság...
2011. júl. 4. 13:58

Valószínűleg a cikk írója nem csak az édes babák miatt vágna bele a 4. gyerek elvállalásába, hanem mert minden téren készen áll rá.


És nem kell úgy tenni, mintha csak bizonyos emberek szeretnének biztos jövőt a gyermeküknek, mások meg nem. Egyértelmű, hogy mindenki szeretne egy boldog életet a gyermekeinek.


De vannak dolgok az életben, amik közbeszólhatnak. Még neked is, aki anyagilag két gyerekre tök jól be vagy rendezkedve. Míg ők négyen lehet tökéletesen élnek igényük szerint. (és nem feltétlen tartozik bele a full luxus)


Anyumék hármónkat vállaltak be. Apum váratlan halálakor az öcsém 20 hónapos volt. Szerintetek, ha tudják előre, hogy borul minden, akkor elvetetik? Dehogy. Mégis megoldotta Anyukám, ember lett belőlünk, és nem éltünk fényűzésben, pompában, de jól éltünk, és nagyon hálás vagyok az Édesanyámnak, akitől sokat kaptam.


Túl sok az ítélkezés, és néha mintha irigység is beszélne egyes emberekből. (Akinek nem inge, nem veszi magára.)

57. Fiatal nő (válaszként erre: 52. - Demeeri)
2011. júl. 4. 13:12
Azért 1 baba más, mint mondjuk 4... :)
56. survivor3 (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2011. júl. 4. 09:29
Apucikákról is!
55. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 47. - D2c74ac17a)
2011. júl. 4. 08:59
Tudom:DD De olyan jó látni őket:)
54. csutkamano (válaszként erre: 10. - Homokóra)
2011. júl. 4. 08:49
Csak halkan jegyzem meg, hogy először elolvasom a cikket, aztán ha van véleményem, akkor megírom. Ezért írtam azt, amit írtam.
53. geranna7 (válaszként erre: 48. - Demeeri)
2011. júl. 4. 07:21
A legjobbakat kívánom!!♥♥♥
52. demeeri (válaszként erre: 51. - Fiatal nő)
2011. júl. 4. 06:59

Itt nem erről van szó.Nem csak az szeretne gyereket,aki megteheti,az is aki nem tehetné.Mi is egyik napról a másikra élünk,mégsem várhattam már a babával.Minden évvel idősebb vagyok,egyre kevesebb esélyem lett volna egészséges babát szülni.

Ezért azt gondolom,itt a pénzkérdést félre kellett tenni.Kétségtelen,hogy ha nem jönne most a baba,sokkal jobban élhetnénk,nagyobb lakást vehetnénk,stb.De mindez mit érne?Semmit.

51. Fiatal nő (válaszként erre: 48. - Demeeri)
2011. júl. 4. 06:20

Én látom, de azért humorral együtt is elég gyenge, azért valljuk be. És a humor-része sem mindenkinek olyan vicces szerintem!


De örüljünk, hogy aki írta a cikket, annak ilyen jól megy sora. :)))

2011. júl. 4. 06:18
Örülök, hogy egyeseknek csak ennyi az egész. Miszerint gondolunk egyet és már sokadik gyerek... Ha én oda jutok, biztos, hogy ezerszer végiggondolom, lesz-e elég pénz felnevelni akár csak 2 darab gyereket is. Én nem tehetem meg, hogy sorra szüljem őket... Aki viszont megteheti, tegye nyugodtan. Valószínűleg én is többet vállalnék, ha tehetném, de ez így jött ki.
49. Rozália (válaszként erre: 48. - Demeeri)
2011. júl. 4. 06:14

Hm. Én megláttam a humort a cikkben, meg is mosolyogtam. Aztán átgondoltam ezt a több, mint 4 évet, amit a Hoxával eddig eltöltöttem és rájöttem, engem semmilyen motiváció nem ért. Azóta sem mondok nemet, ha úgy is érzem, hogy kihasználnak, nem mentem el plasztikai műtétre, rendbe tetetni a rákos műtét okozta csonkulást, vagy a nőgyógyászati nagyműtét utáni kellemetlenségeket megszüntetendő... Nem múlt el a depresszióm sem. Nem szedek továbbra sem se fogyókúrás, se homeopátiás szereket. (Mert ugye, a koromnál fogva is, már babám nem igen lenne, de ha még fogamzó-képes korban lennék is: ettől nem lenne több gyerekem, mint amennyit szerettem volna. Annyi meg már van.)

Egy dologban viszont kétségtelenül "beleszólt" az életembe a "Hoxa": sok barátom lett... és gyakorlatilag nem volt egy sem. Igaz, már ezért is megéri mindig visszatérni ide:))

48. demeeri (válaszként erre: 45. - Móriczka)
2011. júl. 4. 05:52

Kedves Móriczka:Ez azért van,mert nem látod a cikkben a humort.Szerintem nagyon egyértelmű és velős a fogalmazás.

A cikk írójának üzenem,hogy én ugyanígy gondolom.Ha nincs a Hoxa,talán sose vágok bele a lombik programba.Legalábbis biztosan nem ilyen gyorsan.Itt olyan motivációt kaptam,hogy félelem nélkül belevágtunk,és sikerült.Két hónap múlva megszületik a kisfiam.

47. d2c74ac17a (válaszként erre: 46. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 4. 03:49
A kisbabák szépek és aranyosak, de fel is kell nevelni. Mindenki annyit vállaljon, amennyit fel tud nevelni boldog embernek. Ha nem sikerül, így járt! Előre úgy sem lehet tudni, hogy milyen jövőjük lesz, speciel az enyéimnek nem ezt képzeltem - sokkal szebbet, olyat mint nekem volt!
46. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 42. - Szisi)
2011. júl. 3. 21:22
Itt annyi édes baba van, hogy tényleg megjön az ember kede egy ujabb gyerekre:)
2011. júl. 3. 21:21

Én mint Hoxa függő ,ugyan az a véleményem mint

wienermelange-nak

mást nem is fűznék hozzá :

"Értékelésem szerint az írás még 1 hsz-nek is gyenge, nem hogy cikknek."

2011. júl. 3. 21:19

Semmi gond a cikk címével. Nem véletlenül van macskakörömben a NEM szócska :-D

Nekem tetszett a cikk....

2011. júl. 3. 20:55

Ezt nem értem?


Talán a cikk címével lehet gond..

Ezért szeretem a HOXA oldalt!


Ááá...lehet, hogy velem van a gond!!

42. szisi
2011. júl. 3. 20:36

Nyilván nem azért vágyódsz egy 4. gyerekre, mert a hoxa "meghozta hozzá a kedvedet", hanem egy régóta benned élő vágy ez, és azért jársz ide, mert itt vannak "édi-bédi" babák is, meg kismamák tömegszámra.

Szerintem összecserélted az ok-okozati összefüggéseket.

A cikk nekem amolyan "semmit mondó" volt, sajnos cikknek nem értékelhető, de mindemellett mély tiszteletem Neked, mert a 3 gyereked mellé szeretnél egy negyediket is boldogságban és tisztességben felnevelni. Legyen bennük sok örömed, sok sikert kívánok!

41. geranna7 (válaszként erre: 37. - Wienermelange)
2011. júl. 3. 19:07
Nagyon jól fogalmaztál!!Tetszik,és egyetértek!!
40. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 37. - Wienermelange)
2011. júl. 3. 19:04
Teljes mértékben egyet értek! Mi a párommal mikor összekerültünk, mind ketten 4 gyereket akartunk. Most van 1 fiú és 1 lány, hála az égnek egészségesek, jó tanulók. És bármennyire fáj a szívünk a másik gyerekekért nem tehetjük meg, mert ugyan akik vannak nekünk jól élnek, igyekszünk nekik mindent megadni, amit tudunk, de ha azt szeretném, hogy normális iskolákba járjanak (ne napszámba keressék a kenyerüket pl.) akkor sajnos többet nem szülhetek. Szeretnénk ennek a két szép gyereknek lakást biztosítani, vagy legalább is valamennyire belesegíteni. És bármennyire aranyos a szomszéd baba, reálisan gondolkodom és csak azért sem szülök. Az anyaság fogalma nem attól függ, hogy hányan szólítanak annak!!! De ez csak egy vélemény a sok közül.
39. Búgócsiga* (válaszként erre: 37. - Wienermelange)
2011. júl. 3. 18:57

Hidd el novehaki esetében megvan a felelősség...És a minőség.

Ugyanakkor értem mire céloztál- vagy legalábbis úgy gondolom, hogy értem...

2011. júl. 3. 18:46
De aranyos írás volt! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook