Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem alszik nappal? fórum

Miért nem alszik nappal? (beszélgetős fórum)


12. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Kismanó86)
2010. nov. 22. 22:00
Ó, milyen jó is volt, mikor Johanna is átalukálta az éjszakát 10 hetesen... most 7,5 hónapos, min.1-szer cicizik éjjel:) Szerencsére szopi után már alszik is:)
2010. nov. 22. 17:02
Anna Lányom most 10 hetes. Az éjszakákat végigalussza, ami azt jelenti, hogy 9-től reggel 7-ig és még visszateszem 10-ig. Utána estig csak 20-30 perceket alszik. De hát valamikor ébren is kell lennie. Nekem ez így tökéletesen megfelel.
10. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Mary jane)
2010. nov. 22. 14:02

3, 6 hetes, és 3,6 hónapos korban tapasztalhatsz un. fejlődési és növekedési ugrást;)

Ilyenkor egy kicsit máshogy működnek;)

9. szilvásgombóc (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2010. nov. 22. 13:59
Ez nálunk is pontosan így működik :D Anyukám kántálja állandóan, hogy nyugodtan beszélgessünk a baba feje fölött akár altatáskor is ne zavartassuk magunkat, mert nem állhat meg az élet attól, mert alszik a gyerek. Ez kb. működött addig, míg le nem ment róla a sárgaság. Mostanság meg, ha altatom, és megszólalnak a feje fölött, azonnal fölriad, és nyugtalan lesz. Ő is egy kicsi emberke, ugyanúgy neki is szüksége van a nyugodt környezetre alvásnál, mint a felnőtteknek, és neki is vannak egyéni igényei, mint pl. hogy sötétben alszik-e el, vagy esetleg világosban is el tud, vagy mehet-e mellette a tévé vagy sem, stb. Én pl. csak hulla csendben tudok álomba szenderülni, míg a párom füle mellett akár ágyút is döngethetnének. Ez mindenkinél eltérő. A kisbabukáknál pedig ki kell tapasztalni :)
8. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Szilvásgombóc)
2010. nov. 22. 12:06

"..mihelyt beáll egy rendszerre, és azt megszoknánk, azonnal átáll egy másikra"

Ez pontosan így van!:D

Én már rájöttem, hogy amikor álmos dörzsöli a szemét és a szeme alatt kicsit lilásabb is lesz. Volt, hogy annyira fáradt volt, hogy már nem tudott elaludni és ettől még nyűgösebb lett, szóval igen fárasztó volt. Nem azonnal próbálkoztam, de egyszer csak azt vettem észre, hogy besötétített szobában, ha tényleg álmosság miatt nyűgös el tud pillanatok alatt aludni, míg máshol nagyon keservesen, vagy egyáltalán nem. Érdemes kipróbálni.

7. szilvásgombóc (válaszként erre: 1. - Mary jane)
2010. nov. 22. 11:51
nekem is 3 hónapos a kislányom, az éjszakát végigalussza, nappal viszont csak 10-20 percre hajlandó elszunnyadni háromszor-négyszer. De szerintem ez egyáltalán nem rossz. Gondolj arra, hogy minél többet van föl, annál többet tudsz vele foglalkozni, fejleszteni őt, annál több dolgot tud szemügyre venni. Bár van, mikor nekem is már olyan álmos délután ötkor, hogy annyira sír, hogy nem lehet vele mit kezdeni, de általában ő napközben is nyugodt baba. Szerintem ettől nem kell megijedni, nekem kéthetes korától szinte egész nap föl volt, kevesebbet aludt, mint most... Hagyd, hadd alakítsa ki magának a napirendjét szerintem. Egyébként is: én úgy vettem észre, hogy mihelyt beáll egy rendszerre, és azt megszoknánk, azonnal átáll egy másikra. Ezellen szerintem még nem lehet sokat tenni ilyen korban.
2010. nov. 20. 03:01
Nincs kedve:) lehet, hogy változni fog, az én lányom sem nagyon aludt nappal 3 hónaposan, amikor meg jött a foga (egyszerre kettő is) akkor meg elég sokat. Most épp 2 alkalommal olyan 1,5 órát szokott nap közben alukálni.
2010. nov. 1. 17:01
Ne aggódj az enyém se aludt,esetleg 10perceket de akkor is a cicinek a szájába kellet lenni.Szóval semmit nem birtam tölle csinálni.Éjszaka se volt jóalvó,sokat fent voltunk.2,5 éves volt hogy nappal semmit ,éjszakát meg végig aludta.
2008. febr. 13. 15:06

na jó a fiu igen de ő sem sokat

a lányom meg egyáltalán semmit vagy csak keveset

nézd ha erős és egészséges fejlődik szépen akkor hagyd és örülj neki hogy nem jártál ugy mint ismerősöm akinek a gyereke egész éjjel bömböl

nappal meg kialussza magát :))

3. 14775640c4 (válaszként erre: 1. - Mary jane)
2008. febr. 13. 15:04
nyugi enyém sem aludt nappal viszont éjjel annál többet :DDDD
2008. febr. 13. 15:03
Szerintem csak kezd végre ráállni a "normál" rendre (nappal ébren, éjszaka alszik). Ennyi. Te se alszol nappal, ha nem vagy fáradt...
2008. febr. 8. 13:34
Miért nem tud a 3 hónapos kiscsibém nappal aludni? Vagy nem akar? Segítsetek, kérlek, sok mindent megpróbáltunk, néha könnyebben megy neki, néha semmivel se lehet őt megnyugtatni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook