Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik jól nappal a baba fórum

Nem alszik jól nappal a baba (beszélgetős fórum)


1 2
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Nilem023)
2023. jún. 23. 11:13
Szerintem más lehet ami puffasztja. Kávét keveset iszok egyszer csak, de eddig nem volt vele baj sem. Még nem tudom mi lehet a ludas. Biogaia van itthon kap azt is.
35. nilem023 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 11:08

Nem eszel esetleg valami olyat ami ami miatt nem jó az anyafej? Bármi ami puffaszt, vagy kávét, paprikát stb…

A Biogaia is nagyon jó, ha gondolod nézz utána.

2023. jún. 23. 11:05
Lehet az anyatejjel van valami. Tegnap ota csak tápszert kap es espumisant. Kicsit nyugodtabban alszik egyenlőre. Első alvása is több mint 2 óra már. A napokban volt max 2 az első. Persze kérdés a többi és nem kiabálom el sem. De így meg nem merem szopiztatni most akkor 😞
2023. jún. 22. 23:03

Szia! Nekem is ilyen rossz nappali alvó volt a baba. 3 és olyan 8 hónapos koráig leginkább kint volt csak hajlandó aludni. Elaludt cicin és ahogy megmozdultam, sírva fel is kelt. Úgy emlékszem, 3-4 hós korukban van egy növekedési ugrás, ez is bezavarhat.


Nálunk pár hónapja kezdett el normálisan aludni nappal is a baba a lakásban. Szóval lehet nálatok is pozitív változás áll be kis idő múlva.

2023. jún. 22. 13:20
Ilyen állapotban nem tudok semerre menni ugy igazán. De ha nyugodtabb lesz akkor beiktatok több sétát. Napi 1x volt kint 1 órákat. Hordozóba szeret lenni, csak mikor abba ébred nagyon sír. Babakocsit meg annyira nem szereti, még a mózest használjuk.
2023. jún. 22. 12:42
Ez is elég banális, de vagytok eleget a friss levegőn? Attól is jobban szoktak aludni a babák, és amúgy is jót tesz nekik.
30. libikóka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 12:39
Nincs túl melege,,tudom ez banális kérdés,,de nincs mindenkinek klímája vagy hűsebb lakása.
2023. jún. 22. 12:02
De most a héten egy nap kivételével, mindig nyögvenyelős ez is. Mert szinte át csapott az egésznap altatásba. Borzaaztóan dörzsöli a szemét és rettentően sír. És csak próbálom altatni. Van h 10 percig sikerül. De csak még fáradtabb lesz. Aztán túlfárad. És semmi se segít. Semmi se jo neki. Tanácstalan vagyok 😞 és borzasztó fáradt.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Libikóka)
2023. jún. 22. 11:54
Felkelünk 6 fél7 egyből hamizik, ott mèg ébredezik. Aztán ki megyünk a nappaliba, játék pelus csere. Játék nézelődés. Majd ha elálmosodik elkezdem altatni. Leültetem a kis foteljába onnan nézelődik, addig én próbálom csinálni a dolgom. Estefele séta egy kicsit. Nagyjából ennyi. Felkeléskor eszik és elalváskor. Cumiz nem szereti de szopizva nyugszik meg cumisüvegből.
27. libikóka (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 11:21
Leírnád hogy telik nagyjából egy nap?
2023. jún. 22. 10:52
Rettenetesen nehéz és kilátástalan, tudom. Én is átéltem. Csak az enyém éjjel sem aludt. Csak a beletörődés segített. Elfogadtam, hogy bármit csinálok, ez van, túl kell élni, majd elmúlik. Mert elmúlik, hidd el. Nagyon apránként, de mindig jobb lesz. Nem tudom megjósolni, hogy mikor lesz elfogadhatóbb, mert az is változó. Az első pár év a leghosszabb és legrövidebb egyben. Sok-sok kitartást kívánok neked!
25. Bichi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 10:46

Azon felesleges stresszelni, hogy dolgozik a férjed, jellemzően ez az élet rendje, ha nem vagytok olyan kiváltságos helyzetben, hogy nem kell már a pénz :)

Inkább legyél hálás, hogy este segít, a legtöbb akkor sem teszi...

24. libikóka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 10:46

A gyerek változik,,már a 4 hónapos sem alszik úgy ,annyit mint szokott.Persze ez a változás nem zökkenő mentes.

Neked is változtatni kell ehhez képest.

Nézd át a napodat próbáld meg/ át szervezni.

Menni fog,,mert mennie kell.

23. Bichi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 10:45
Az, hogy semmi egyebet nem látsz rajta, ami furcsa számodra, nem fejlődik rendesen, láthatóan nem komfortos neki valami, stb.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Nilem023)
2023. jún. 22. 10:33
Sajnos senki nem tud jönni 😞 férjem hétvégén van itthon de szegény ő is borzasztó fáradt. Este is sokat segít. Ezen is stresszelek, mert ő melózik. 😞
21. libikóka (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 10:32

Van egy példám,,talán érthető lesz,mire írom.


Pár hónapos volt a lánykám,,este szokásos rutin,,fekvés,,aztán nem alszik.

Nem sírt,vagy valami,,szépen elvolt,,helyes kis hangokat adott ki néha,csak nem aludt.

Tudtam hogy nem lehet baja,,mégis valahogy az volt a fejemben ,aludnia kell.Felvettem ,letettem kocsiban ringattam,kapott teát,én meg tiszta ideg voltam hogy nem alszik.

Pedig nem történt más,, ez egy ilyen este volt.

Van segítséged?

20. nilem023 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 10:25

Ha sok pisis pelenka van az nagyon jó. Ha a szaga is rendben van akkor pedig tökéletes 🙂

Tudom most hiába mondjuk, hogy nyugodj meg jobb lesz ez, a jelenlegi helyzeten nem segít!

Nincs segítséget esetleg aki pár órára át tudja vállalni a babát amíg te kis szellőzteted a fejed? Az sokat tud segíteni.

2023. jún. 22. 10:19

Amikor nagyon nehéz a nap, és már sírtok, mit csináltok h jobb legyen nektek? Mert utána a babát is jobb ellátni normálisan.

Én ilyenkor nagyon kimerülök és sokszor feszült, dühös is vagyok 😞

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Nilem023)
2023. jún. 22. 10:18

Oh sajnálom! Próbálok nem stresszesen figyelni őt. Mindig azt mondtàk a dokik, hogy legyen sok pisis pelenka, lehet az is a vese miatt ?


Néha azt érzem sose jön a könnyebb rész. Azt mondták 3 hónapos kora körül jobb lesz, nem érzem 😞 pedig eléggé vártam, lehet az a baj.

17. nilem023 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 10:03

A veséjével voltál gondok és a hozzátaplálásnál tűnt fel leginkább mikor nem akart enni, hogy valószínű a sírás nem véletlen.

De mint mondtam azért ez az esetek kevesebb százaléka.

Az anyósom mondta anno, az első évet kell túlélni aztán könnyebb lesz🙂

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Bichi)
2023. jún. 22. 09:58
Mint mi más gond?
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Bichi)
2023. jún. 22. 09:46
Nagyon ismerős 🤣
14. Bichi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 09:38
Ne stresszeld magad szervi bajon, teljesen normális, rengetegen tapasztaltuk ezt, ha más gond nincs vele, akkor örülj, hogy éjjel jól alszik, tudnék mesélni az első évemről, de inkább nem, pedig azt mondják az idő megszépíti, hát a 24 évnek sem sikerült :D
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Nilem023)
2023. jún. 22. 09:13
Megkérdezhetem mi, és mi volt ami feltűnt?
12. nilem023 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 22. 08:23
Nálunk sajnos volt szervi baj, de ez nem azt jelenti, hogy nálatok is van!!!!
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Nilem023)
2023. jún. 21. 22:33

Szoktam neki adni. De én speciel nem látok különbséget 😞😞 de próbálkozom tovább vele.


Első baba, ha bármi orvosi probléma miatt, azok mik lehetnek, esetleg valaki tud párat említeni, mire figyeljek?!

Jeleztük már a védőnőnél. Csak ezt elfelejtettük megkérdezni.

10. nilem023 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 21. 21:18

A fogak is tudnak fura dolgokat csinálni. Könnyen lehet, hogy ez miatt nyugtalan és sírós. Adj hűtőfolyadékos rágókát vagy valami ilyesmit hátha segít.

Nézz bele a szájába lehet már látsz is az ínyén valami jelet.

Kitartást neked!!!

2023. jún. 21. 21:16
Ha túlfárad van arra valami tipp?
2023. jún. 21. 21:14
Igen az biztos, hogy túl fárad. Viszont nem tudom elöbb altatni. Amint látom a jeleket szemét dörzsöli egyből készülünk is. De akkor nehezebben értelmezem mikor kettő rövid között van éppen.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Nilem023)
2023. jún. 21. 21:13

Annyit nem eszik most. És szerintünk már túl mentünk/ mehettünk.

Van amikor pukira vagy a ki nem jövő kakira ébred fel. De az ilyen egyszer egyszer.

Csak ez az alvása 2-3 hete kezdett ilyen lenni. Főleg fura mert ha sikerül elaludnia és leteszem már nyugtalan akkor. Sokat forgolódik. Kézben elalszik, de ott is nyugtalan és sírva ébred. A kezei nincsenek ökölbe szorítva hanem szabadon van a kis keze. Fogai lehet már piszkálják, mert nyáladzik sokat is és folyton a kezét a szájába turja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook