Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lányom nem alszik rendesen éjszaka! (Nappal sem sokat.) Mit tehetnék? fórum

A lányom nem alszik rendesen éjszaka! (Nappal sem sokat.) Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


25. poszata01 (válaszként erre: 24. - Becseiagi)
2009. aug. 16. 14:03

Szió,


Ja hát így érthető h nem akarsz változtatni a napirenden. Amúgy, nem hiszem h a reggeli ébresztés miatt ébredne.

Ti tudjátok, mi a jó Nektek, de én biztos nem ringatnám éjszaka. Úgy próbáltok már megnyugtatni, hogy a kiságyában marad, és csak benyúlsz hozzá, és simogatod? Az is lehet, hogy fogacska csinálja, akkor zselé segíthet.

2009. aug. 11. 18:13
Szia! Reggel legkésőbb 8 fele ébresztjük most már, hogy ne aludjon nagyon sokáig. Aztán de. alszik úgy 1-1,5 órát, majd du. is alszik egy kicsit. 9-kor fekvés. Nem akarom hamarabb nagyon lerakni aludni, mert szeretném ha a napi ritmusunkat megszokná, és a másik kettő is 9-kor fekszik. Sokszor így is alig bírjuk csendben tartani őket, ha a kicsi hamarabb elalszik. Most már 1-2 alkalommal ébred fel éjszaka, Mondjuk éppen nem akarom elkiabálni, de az elmúlt 2 éjszaka éjfél fele felébredt, és felváltva ringattuk a párommal. A vállunkon elaludt, de ha leraktuk, akkor meg sírt. Remélem ma este nem így lesz, csak az idegességet éreztem bennem, ugyanis ma a párom hátát műtötték, és hát az elmúlt pár napban nagyon ideges voltam. Majd ma este kiderül! :)
23. poszata01 (válaszként erre: 22. - Becseiagi)
2009. aug. 11. 13:15

Szia!


Ilyen nálunk is volt, hááát hogy mi lehet az oka? Nem lehet tudni, 10ből 9 ember azt mondaná, biztos a foga jön.

Azt nem tudom, a TE babád mitől ébred, csak azt tudom elmesélni, mi hogy csináltuk. A kislányom 7 hónapos kora körül kezdődött h éjszaka 2-3 óránként sírt fel, pedig 2 hónapos kora után már nem kért éjszaka enni. Ez így ment nálunk 2-3 hónapig, amikor is azt láttam a gyereken, hogy már nappal is tök nyűgös. Most biztos sokan megbotránkoznak, de mi bizony hagytuk sírni. Az első 2-3 éjszaka kutya volt, kb 2óránként sírt, de 1-2 perc alatt abbahagyta. És azóta is nyugodtak az éjszakák. Most 15 hónapos.

Nos, amit szerintem nem szabad:

- túl hamar bemenni hozzá. Ebbe a hibába mi is beleestünk. 1 éves kor körül már egyre többet álmodnak, és álmukban sírhatnak is. Ha túl hamar bemész, csak felzavarod, és rögzíted benne a szokást. Én mindig kivárok 2 percet, ha addig nem csitul, vagy ha eltelt 1 perc és még mindig erősödik, akkor megyek csak be hozzá.

- Ha már be kell menni: MINÉL KEVESEBBET tegyél vele! Szerintem tisztába tenni nem kell, hacsak nincs bekakálva! Az én kicsimet legtöbbször a foga ébreszti fel, szval, ha bemegyek, mondok neki 1-2 megnyugtató szót, bezselézem a fogát, aztán lefektetem, betakarom, és már ki is jövök. KI SEM veszem a kiságyból.


Szóval: rá kell jönni, mi a problémája, mi ébreszti fel. Ha megoldod a gondját, nem fog ébredni éjszaka. Ha meg semmi gondja, csak rossz szokás, akkor a sírni hagyás a megoldás.


Ja, és ha ébresztgetni kell reggel, miért nem próbáljátok meg esténként korábban letenni?


Sok sikert! Majd írd meg, mi volt!

2009. júl. 8. 10:36
A 9 hónapos kisfiam állandóan felébred éjszaka!!! Már nem szopik, csak néha cicizik rajtam. Próbáltam tisztába tenni olyankor, hátha zavarja a pisike. Itatni, de nem kér, etetni, de az sem kell neki. Ringatni, de feszíti magát. Soha nem szeretett hason feküdni, de úgy egy hónapja rájöttünk, hogy éjszaka szívesen alszik hason. Attól kezdve átaludta az egész éjszakát. Este 9-kor van nálunk fekvés, és ő aludt egészen reggel 9-ig. Aztán felébred, és fél óra-óra ébren lét után visszaaludt, és még aludt pár órát. Aztán rászoktunk, hogy ébreszgettem reggel. És 2 heti egész éjszakát átalvás után ez megszűnt. Azóta megint többször felébred, és én már hulla vagyok!!! Szerintetek mi a baj?
21. Ritkó
2009. febr. 25. 22:20

Igen én is sokat párásítottam, míg kisebb volt a fiacskám.

Hálistennek nekünk minden gond nélkül kibújtak a fogacskák, nem viselte meg a drágámat :)

20. Sena
2009. febr. 25. 21:36
A száraz levegőjű szoba nagyon tudja zavarni a babákat. Kiszárad az orruk, elkezdenek sírni, ettől kiszárad a torkuk is stb. Egy próbát megér a párásítás, hátha segít. És azok a fránya fogak is megkeserítik az ember életét! A fiamnak ha elkezdett jönni valamelyik foga akkor minimum 1 hétig nem aludtunk, aztán pár nap nyugi és kezdődött előlről. Már csak 4 fogat kell túlélnünk.
19. Ritkó
2009. febr. 25. 19:19

Az én kisfiam 7-8 hónapos koráig fent volt éjszaka kétóránként meg óránként. Nagyritkán aludt 3 órát, na az nekem is jólesett. Saját külön szobában aludt, de már annyira meguntam a járkálást, hogy ott aludtam a szobájában. Akkor is felkelt mindig. Nem szopizott, csak ritkán, csak az kellett neki, hogy mellette legyek.

Utána ahogy elmaradtak az éjszakai szopizások (leszoktattam róla) inkább csak ringattam, utána már csak 3-4-szer kelt fel, utána egyszer sem.

10 hónapos korától átaludja az éjszakákat. Most 22 hónapos :)

Ja és napközben is csak kétszer aludt. 1 éves korától meg egyszer alszik ebéd után.

Én nem vagyok híve annak, hogy had ordítson majd megnyugszik, nem bírtam hallgatni, ahogy sír. Én is nagyon fáradt voltam abban az időben, de gondoltam egyszer majd csak vége lesz.

De majd a második gyerkőcnél okosabb leszek, és lehet, hogy egy-két dolgot majd másképp csinálok :)

18. davider (válaszként erre: 17. - Poszata01)
2009. febr. 25. 19:09

2-3 dl. Lídia rengetteget iszik persze hipp-es teát most pedig már rostosat felesben vizzel...a rengetteg egy nap kb.1 litert megiszik mellett 5* eszik.....


A homeopátiás kup Viburcol és minden este adok neki naponta többször is lehetne adni de a nappali alvással nincs gond és a fogcsirál éjszaka mozgolodnak igen adhato neki folyamatosan hisz mikor az első fog kibujik sorra gyorsan vagy lassabban jönn a többi is és nekik ugye az is fáj....

17. poszata01 (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2009. febr. 25. 18:02

szia,


hát, van hogy abbahagyja nélkülem is. Olyankor azután megyek be, hogy már visszaaludt, és kihúzom a sarokból. Nem ébred fel rá.

Én már gondoltam arra is, hogy hagyjuk sírni, elvileg 3 nap után már nem kelne fel, de a férjem nagyon ellenzi, szerinte lelkileg sérülne stb. stb.. Azt nem akarom, hogy Ő menjen át hozzá, mert neki meggyőződése, hogy szomjas, és megitatná. Napközben 6x eszik, ebből 4x pépeset, 2x tápszert, és 2-3 dl vizet iszik egy nap. Szóval nem hiszem, hogy szomjas lenne.

2009. febr. 25. 14:53
A fiam az a tipus,aki ragaszkodik a dolgaihoz,szokásaihoz. Éjfélkor tea,hajnali 3-kor szopi,tiszta pelus,játék. Vissza nem alszik. Ám,ha az ágyban hagyom és kijátszotta magát,akkor magára rántja a takarót,ha elfárad és elalszik,kb. 7-ig durmol,aztán nagyon aktív:Nappal csak kétszer alszik olyan 2-3 órát
15. drnéni (válaszként erre: 14. - Starmama)
2009. febr. 25. 14:48
Igen, nálunk is éjszakai tápszerezéssel kezdődött, de ez nem megoldás, enni nappal kell, nem éjjel. 1-2 alkalom elég egy rossz szokás kialakulásához.
2009. febr. 25. 14:38
Hahó. Szerintem az a normális, ha egy féléves baba elkezd felébredni. Addig nem sok kapcsolata van a világgal, ekkortól viszont már kezdi enni a szilárd hamikat, csikar a hasa, elkezd álmodni, jön a foga, stb...és ezeket a dolgokat kifejezésre akarja juttatni. Szerintem kis simi, sötétben beválik, ha nem sír nagyon. Ha igen, akkor nyilván baja van. Nálam bevált, hogy a nagy ágyra téve végigsimogattam a testét, úgy, mint ahogy a babamasszázst kezdjük. Az itatás csak sok pisihez vezet, az pedig tele pelushoz. Az én fiam ilyesmi idős korában szokott rá az éjszakai tápszerhez. Szerintem napközben nem ivott eleget. Egyszer kapott, 5 perc alatt már aludt is. Minden gyerek más, mindegyikhez más a megoldókulcs...
13. drnéni (válaszként erre: 12. - Monizsofi1982)
2009. febr. 25. 14:33
Az én lányom első naptól külön szobában aludt. Szomszédos a miénkkel, ajtók nyitva, már arra felébredtem, ha máshogy vette a levegőt, amíg szoptattam, úgyhogy nem is volt ideje felsírni (szerintem ezzel mindenki így van). Így aztán nem kellett átszoktatni. Teljesen jó volt így csinálom legközelebb is. Soha nem aludt velünk, csak egyetlen egyszer, amikor lázas volt.
12. monizsofi1982 (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2009. febr. 25. 14:27
Szerintem a sógornőmét ott cseszték el, hogy az anyuka hétköznap, az apuka meg hétvégén a gyerekkel alszik. Nekem az a tervem, hogy mihelyt nem szoptatom, szépen visszavonulok aludni a hálóba, a gyerek meg marad a szobájába. Szerinted ez jó ötlet?
11. Promama (válaszként erre: 2. - 53e9630651)
2009. febr. 25. 14:19
Mint a fiam:) totál.Én rendbe teszem,kapcsolok neki villanyt,kap játékot és én egy kicsit még visszafekszem.ő meg játszik:)
10. drnéni (válaszként erre: 8. - Poszata01)
2009. febr. 25. 14:18
mi történik, ha nem mész be?
9. drnéni (válaszként erre: 6. - Monizsofi1982)
2009. febr. 25. 14:16

Amikor a gyereknél új fejlődési szakasz kezdődik, gyakoriak az ilyen problémák. Azzal lehet elrontani, ha gyártasz egy ideológiát, hogy miért ébredt fel (pl. biztos szomjas), és az ál-problémát próbálod kezelni (pl. éjszakai itatgatás), ezzel gyorsan kialakítva egy rossz szokást, amiről nehezebb leszoktatni. Ha egy gyerek egy darabig már végigaludta az éjjeleket, nem szabad rászoktatni a felkelésekre!

Lejjebb írtam, hogy mi hogyan csináltuk.

8. poszata01 (válaszként erre: 3. - Davider)
2009. febr. 25. 14:11

Sziasztok!


Nálunk is hasonló a probléma. A kislányom 9,5 hós, 2 hónapos kora után már szépen átaludta az éjszakát, kb. 6 hós kora óta éjszakánként felébred. Van, hogy 4-5x, de egyszer legalább. Korábban itatgattuk, de már jó 2 hónapja nem adok neki inni, mert nem akarom állandósítani a felkelést. Szerintetek miért ébredhet? És főleg: hogyan lehetne erről leszoktatni?

Este elalszik szépen, egyedül a kiságyában, gond nélkül, cumival.

Amikor bemegyek hozzá éjszaka, csak cumit dugok a szájába, és megigazítom a kiságyban, ha esetleg nagyon a sarokban van, és már jövök is kifelé. Azt gondoltam, majd leszokik róla, mert rájön, hogy nem érdemes a cumi miatt felkelni. De nem!!!!!

Szóval, aki tud, segítsen, hogyan lehetne erről leszoktatni. Ja, és kedves Davider, érdekelnének azok a homeós bogyók is. Te mindig adsz neki, folyamatosan, vagy csak alkalmanként?

7. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Monizsofi1982)
2009. febr. 25. 13:59
Kb. 2 éves korig nálunk is így volt.
2009. febr. 25. 13:52
A keresztfiam másfél éves, és még mindig nem alussza át az éjszakát. Legalább 2-3- szor felkel, mégha csak inni is, de egy barátnőm hasonlókorú kisfia is ilyen. Szerintem ez korunk "gyerekbetegsége". Amúgy könnyen elalszanak, csak sokszor felkelnek. lehet z ellen tenni valamit? Nyáron szülök, nem szeretném, ha én is így járnék.
5. Kriszti40 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2009. febr. 25. 13:40
Egyetértek. Kislányom 2,5 éves, és készer volt olyan periódus az életünkben , amikor azt mondtam, nem bírom !!!! Este lefektettük, volt hogy éjfélig örjöngött, minden összehányva a hisztériától. Nem volt semmi baja, csak unalom, hiszti. De kitartottunk, igaz volt, hogy én már az idegtől sírtam a mi szobánkban. Azt tudni kell, hogy 3 hetes kora óta külön szobában alszik, és a napirendjére, az álandóságra mindig odafigyelek, figyelünk. Esténként egy meseolvasás, aztán az alkudozás, pisilni kell, kakilni kell, fázom,melegem van, szomjas vagyok, éhes vagyok, kutyusom kell, cicusom kell, krokodilom kell. NEM. az alvás ideje van. Most éjszaka is örjöngött 1/2 /-3 óráig, de adtam neki inni. és határozottan tudattam vele, hogy aludni kell, Mindenki alszik. Nehéz, idegtépő, de nem vagyok híve, az aludjunka szülők ágyában a ygereknek sem jó. Kitartok, bár most is alig látok a munkahelyemen:(
2009. febr. 25. 13:27

Szerintem ez nagyon gyakori. Amikor az én lányomnál 8 hónaposan ugyanez a probléma kezdődött, én is körülnéztem itt tanácsért, és kiderült, hogy sokan vannak így ebben az életkorban. Sok válasz volt, nekünk egyedül az jött be, hogy egy erős elhetározással 11 hós korában Suttogó módszerével (felvesz-letesz heyett letesz) szépen 2 éjszaka alatt megoldottuk a problémát. Szerintem semiképp ne odázd el a dolgot, mert csak egyre rosszabb lesz, végül borul az egész napirend (mi így jártunk).

A módszernek az a lényege, hogy lefekvés után már semmilyen indokkal nem jöhet ki az ágyából, ha feláll, vissza kell fektetni, röviden megnyugtatni, kerülve a szemkontaktust, aztán kimenni. Lefekvés előtt jól mewg kell etetni, itatni, hogy biztosan ne legyen se éhes, se szomjas; viszont éjszaka nincs se evés, se ivás. Ha kell egy éjszaka 100x is vissza kell fektetni. Csak akkor szabad otthagyni, ha megnyugodott. Ha megint sír, vissza kell menni.

Nekünk az első éjszaka úgy másfél óráig ment ez (de egy örökkévalóságnak tűnt, meg kell mondjam), következő éjjel már egyszer sem ébredt fel. Barátnőméknél lassabban ment: ők első éjjel 2x2 órát küszködtek, második éjjel is mésfél órát, de harmadik éjjel már nem ébredt fel a kisfia. Fontos, hogy egyszer sem szabad engedni, mert akkor feleslegesen szenvedett mindenki. Az a szülő csinálja, aki jobban bírja a sírást. Fontos, hogy a nappali napirendet ekkor is tartani kell, mert ha végigalussz a napot, naná, hogy nem fog éjjel aludni.

Nekünk azóta (most 2 éves a lányom) nincs alvási gondunk, legfeljebb amikor az anyósom ad neki egy kis Darjeeling teát.

3. davider (válaszként erre: 2. - 53e9630651)
2009. febr. 25. 13:16
Szia sajnos vannak ilyen babák nem lehet tulsok mindent tenni Én lányom sem aludt 12-13 honapos koráig én egyhuzamba 2-3-4 orákat aludtam csak de kaptam egy homeopátiás kupot és azota alszik valoszinű lányodat is a fogai kinozhatják probáld ki nekem bevállt Vibercul kup,fogzásra van kimondottan de vannak homeopátiás bogyok is ami talán segithet nekem bevállt és lassan egy honapja leteszem este 21-kor és reggel 8-9-10-ig alszik:-DD
2009. febr. 25. 13:12
9 hónapos a lányom és 4-5 óra felé elkezd hisztizni, hümmögni és nem tudunk aludni. Napközben sem alszik sokat. Már teljesen kivagyunk. Mit csináltatok ilyenkor????
2009. febr. 25. 13:09
A lányom nem alszik rendesen éjszaka!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook