Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért alszik el nehezen nappal a 17 hónapos kislányom? fórum

Miért alszik el nehezen nappal a 17 hónapos kislányom? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jún. 25. 17:47

Csajok, úgy néz ki, hogy az átalakítás viselhette meg Manóm nappali alvását.Azóta kopp-kopp minden rendben.Ma elsőre nem aludt el, de ilyen azért előfordul.


A szobája kész, már abban alszik:)


Köszi a válaszokat!

32. cfbf9bf4af (válaszként erre: 17. - C69ff6d3e9)
2009. jún. 19. 17:08

Nem értek veled egyet, sajnos!

Egy kicsinek igen is szüksége van rá, és ezt nem ö dönti el!

Kikészül délutánra, ahogy elöttem is emlitették, már kora este 5-6 körül összesik a fáradtságtól. Ha akkor meg leteszed aludni, hajnal 3kor felfog kelni!

És most akkor az kinek jó, ha bezavarodik a kis bioritmusa???

Ö is rámegy és a szülők is!

31. cfbf9bf4af (válaszként erre: 12. - Ee7835cc73)
2009. jún. 19. 17:04
Én nem mondtam senkinem sem, hogy dugja erővel ágyba a gyereket! Csak azt, hogy mindettől független az idegrendszerének igeis szüksége lenne arra kis pihenésre, dehát gyereke válogatja...
30. tappancsmama (válaszként erre: 29. - VTünde)
2009. jún. 19. 13:04

Szia!


Na hogy megy Nórinak a lefekvés?



Azt megkérdezhetem hogyan szerezted ezt az állást?Ezt az a céget adta ahonnan elmentél szülni?Vagy tudsz olyan helyet ahol lehet ténylegesen fizetős jó otthoni munkát vállalni?

29. VTünde (válaszként erre: 28. - Tappancsmama)
2009. jún. 18. 22:59

Nem volt nyűgös, csak már alig látott:(


3/4 4 körül próbálkoztam utoljára altatással.


Jaj, ha kérdezik a távmunkámat, nem olyan egyszerű leírni: excel-ben kell dolgozni, iskolák szmsz-eit, pedprogját kell jogszabályok alapján átdolgozni.Röviden talán ennyi.

28. tappancsmama (válaszként erre: 27. - VTünde)
2009. jún. 18. 22:50

Hát akkor biztosan nagyon fáradt lehetett már. :)Nagyon nyűgös volt délután?És meddig próbáltad rávenni a délutáni szundira?


Megkérdezhetem hogy milyen munkát csinálsz otthon?

2009. jún. 18. 20:33
Képzeljétek, 1/4 9-kor aludt el Nórim. Hát kíváncsi vagyok, meddig alszik és mi lesz holnap...
26. tappancsmama (válaszként erre: 17. - C69ff6d3e9)
2009. jún. 18. 16:43
Neked hány gyereked van és mennyi idősek?
25. 656f03db60 (válaszként erre: 17. - C69ff6d3e9)
2009. jún. 18. 16:37

Talán azért, mert egy pici gyereknek nem árt, ha általában ebéd után alszik egy kicsit. Tapasztalatból mondom, mivel egy két éves kislányt mindig le kell(ett) tenni aludni, mégha sírt is, hogy már pedig ő nem álmos...


A gyerekek persze, hogy inkább fent lennének és játszanának, mintsem mondanák, hogy: hé, anyu, aludni szeretnék, mert elfáradtam.

2009. jún. 18. 16:03

Nálunk dettó ez a helyzet mint Nálatok.


Most sem alszik még, de én már azt látom a szemén, hogy fáradt...nem értem!

23. tappancsmama (válaszként erre: 19. - VTünde)
2009. jún. 18. 15:59
Én teljesen megértelek.Az én lányomnak is muszáj aludnia.És szerintem is igazad van hogyha 1,5-2-3 órákat alszik délutánonként akkor még igényli az alvást.Csak tudod az ő kis fejében meg az van,hogy mennyi mindenről lemarad ha most elalszik. :)
22. tappancsmama (válaszként erre: 17. - C69ff6d3e9)
2009. jún. 18. 15:53

Én például azért fektetem le ebéd után,mert alig bírja nyitva tartani a szemét.És mégsem alszik el csak jó sokára mert ébren tartja magát a sok dumával.Ha nem fektetem le akkor délután a fáradságtól össze töri magát szó szerint.

Most akkor melyiket hagyjam?Hogy ne aludjon,vagy, hogy a fáradságtól minden nap össze törje magát?

Nem viccből fektetem le.Ha látnám hogy nem álmos,akkor nem szenvednék vele hobbiból.

21. VTünde (válaszként erre: 17. - C69ff6d3e9)
2009. jún. 18. 15:28
Válasz a 18.hsz-ben...
20. VTünde (válaszként erre: 16. - 88bdb83f99)
2009. jún. 18. 15:27

Reagálok mindenre:)

1.Nem bírom felkelteni, mármint nincs szívem.Ez van.

2.Sajnos délelőtt általában muszáj megfőznöm, és a fontosabb házimunkát megcsinálnom, így ettől többet nem tudunk kint lenni, ugyanis alvásidő alatt dolgoznom kell, mert akkor nem bírunk megélni.Még az esti alvás után is dolgozom.

3.Csak cicin alszik el...

4.Igyekszem, bár amikor minden tornyosul a fejem felett, nem mindig sikerül:(

19. VTünde (válaszként erre: 14. - Tappancsmama)
2009. jún. 18. 15:23
Kb. 1,5 órát alszik, és este 9-fél 10-től alszik átlag 10 órát.Szóval sztem még szüksége van a nappali alvásra.Egyszer nem aludt eddig és 7-től tiszta kóma volt...
18. VTünde (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2009. jún. 18. 15:21

Lehet h holnaptól ezt próbálom, mert hamarabb felesleges, úgy látom...

Még fent van!

2009. jún. 18. 15:06

Nem értem, ha szenvedtek az alvással, akkor minek kell aludnia?Arra nem gondoltok, hogy csak simán nem alszik akkor úgy is jó?miért kell mindenáron annak a gyereknek aludia ha nem akar látszólag?


Te sem örülnél ha ráderőltetnék az alvást akaratod ellenére..

2009. jún. 18. 14:52

Az én kisebbik lányommal is nagyon sokat szenvedtünk a délutáni alvás miatt. Délután öt - hat körül viszont rendszerint nagyon nyűgös volt, ha nem elaludt. Volt amikor én is azt hittem, hogy nincs szüksége délutáni alvásra.


Most két és fél éves, és igazából mostanra rendeződött ez a probléma. Én mindenféleképpen szerettem volna ragaszkodni a délutáni alváshoz, mert az óvodában úgy gondolom nagyon rossz azoknak a gyerekeknek akik ébren vannak. (két óra hosszát végig kell unatkozniuk, s nagyon hosszú is a nap számukra)


1. Ha fix időpontban szeretnéd délben letenni, akkor fix időpontban fel kell reggel keltened.(Én reggel hétnél tovább sohasem hagyom aludni)


2. Ha két óra hossza nem elég a levegőn, akkor legyetek kint tovaább.Nálunk akkor tuti a délutáni elfáradás, ha már kilenckor elindulunk itthonról. Sőt, nem is feltétlenül a levegőn eltöltött idő számít, hanem az új élmények. Pl.:ha busszal megyünk játszótérre, nagyon el tud fáradni


3. Fontos, hogy legyen valami szertartás az alvás körül(mese stb.


4. NE LÉGY IDEGES, hogy miért nem alszik, inkább próbálj meg te is vele együtt pihenni, ellazulni. Előbb vagy utóbb rá is ráragad az álmosság.


Nálunk az nehezítette a helyzetet, hogy a nagyobbik gyerekért óvodába kellet indulni három körül, így volt amikor babakocsiban aludt vagy autóban -ha aludt. Azt hittem, hogy a saját ágyában el sem tud délután aludni. Most itthon van a nagyobbik testvér, s láss csodát, mindketten alszanak délután, besötétített szobában és igenis szüksége van rá.

15. tappancsmama (válaszként erre: 13. - VTünde)
2009. jún. 18. 14:44
Ezt tényleg gyereke válogatja!Én ha nem fektetném le Árvent,akkor délután össze töri magát annyira fáradt,így nekem például muszáj lefektetnem ebéd után és ő is alszik 2-3 órát.Tehát biztosan kell neki az alvás.
2009. jún. 18. 14:38

Na de ha csak 2-fél 3 körül rakod le aludni,akkor mikor kel fel és mikor fektetitek le este?Mert szerintem az sem megoldás hogy este meg nagyon későn fektetjük le aludni a gyereket.


Én nekem is pont ilyen gondjaim vannak a 2 éves lányommal,mint Tündének.Mert az én lányom is bármennyire is kihúzom az altatási időt akkor is tud annyit csipogni akár magának is hogy minimum 1 óra mire elalszik.Még akkor is ha alig bír állni a lábán a fáradságtól.És látom rajta hogy muszály aludnia mert nagyon fáradt.De mégis szenvedés az elaltatás.

13. VTünde (válaszként erre: 6. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 18. 14:37
Mennyire nincs szüksége? Mondjuk ez változó sztem gyerekenként. Ha Nóri elalszik, van hogy 1,5 órát alszik, van hogy 3-at is!Ezért nem értem mi lehet mostanában...
12. ee7835cc73 (válaszként erre: 8. - Cfbf9bf4af)
2009. jún. 18. 14:36
Erővel nem dughatom az ágyba ha nem akar aludni!Az oviban sem alszik 1 percet sem.A kicsi lányom viszont 2 és fél éves és napközben 2-3 órát alszik,este pedig egyszerre alszanak el fél 9-9 körül és reggel 7-ig alszanak.
11. VTünde (válaszként erre: 5. - Negedi19)
2009. jún. 18. 14:36
:)
10. VTünde (válaszként erre: 4. - Ee7835cc73)
2009. jún. 18. 14:32

Nem erőltetem, próbálkozom, csak nem tudom mikor kezdjem altatni...

Oviba hogy aludt a lányod??

9. VTünde (válaszként erre: 3. - Cfbf9bf4af)
2009. jún. 18. 14:30

Amennyire lehet, sötét van, tetőtérben lakunk.

Jelenleg csináljuk az ő szobáját, arra gondoltam, ez is gond lehet h megváltozott minden körülötte.Most a mi ágyunk mellett van az ő ágya, ami már nem a kiságy, és amikor elalszik a cicin, akkor teszem le.Nehezen=többszöri próbálkozásra:(

2009. jún. 18. 14:25
0-7 éves korig az idegrendszer normális fejdődéséhez szüksége van minden gyermeknek minimum 1,5 óra alvásra napközben!
2009. jún. 18. 14:24
Próbáld meg később lerakni aludni, én anno Csonit sokszor fél3 körül raktam le, mert ha korábban leraktam akkor is fél 3 ig nyüglődött mire elaludt. Aztán kitoltam az ebéd időt 1-2 körül és kb fél 3 körül raktam le aludni, zokszó nélkül elaludt, mert addigra elfáradt annyira.
2009. jún. 18. 14:17

Szerintem már nincs szüksége ennyi alvásra.

Amikor az én fiam ilyen kicsi volt, este 9-kor elaludt és reggel 1/2 7-7 ig aludt. Déleőtt vagy délután nehezen de kb fél órát aludt. 17 hónaposán már semmit nem aludt nap közben.

Lehet, hogy nem fárad el eléggé. Kell még a cici?

5. negedi19 (válaszként erre: 4. - Ee7835cc73)
2009. jún. 18. 14:17
Az én gyerekem is pont így működött. Most, hogy kamaszodni kezdett szokott vissza a délutáni alvásra:)
2009. jún. 18. 14:15
Ne erőltesd ha nem akar aludni,akkor alszik később.Kezd hosszabb lenni az ébrenléti időszaka.A nagyobbik lányom is ilyen idős korában kezdte,hogy egyre tovább volt fenn és 2 és fél éves korára teljesen elhagyta a nappali alvást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook