Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nehéz kimondani, hogy "légy szíves, segíts!"? fórum

Miért nehéz kimondani, hogy "légy szíves, segíts!"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2017. szept. 18. 15:31

Szerintem teljesen más az, ha valaki hozzászokott, hogy mindig segítenek neki, és - akár nem is tudatosan -, de pofátlanul elvárja; vagy van az az élethelyzet, amikor már annyira megtörik valaki, hogy a maradék méltóságát próbálja menteni, vagy szerény, es nem akar már megint kérni.

Több ilyen embert is ismerek.

2017. szept. 18. 15:02
Ettől függetlenül nekem nem esik nehezemre kérni.
28. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Globus)
2017. szept. 18. 15:01
:D ez tök igaz
27. 240a440c77 (válaszként erre: 24. - 61a61656b0)
2017. szept. 18. 14:54
A férjednek is igaza van. Tényleg visszaélhetnek azzal, ha segítséget kérsz. Ilyen is van sajna.
26. 61a61656b0 (válaszként erre: 25. - Piroska52)
2017. szept. 18. 14:32
Az biztos, nem is próbálom már :)
25. Piroska52 (válaszként erre: 24. - 61a61656b0)
2017. szept. 18. 14:30
hát a férfiak,különleges teremtmények,kiigazodni rajtuk lehetetlen
24. 61a61656b0 (válaszként erre: 21. - Mária 54)
2017. szept. 18. 14:20

Nagyon idegesítő,mikor tudom jól, hogy mit akar, de csak utalás érkezik, meg mindenféle mellébeszélés. Pl:de finom volt az a csoki amit tegnap ettem... de nem mondja, hogy kérek még belőle.Regebben megtettem amit akart,de most már kivarom hogy kifejezetten kérjen. Ha nem kér, akkor így járt.

Senki nem fogja felnőttként majd kitalalni a gondolatait,nyissa ki a száját, arra való.


A másik meg hogy a férjem se szeret segítséget kérni. Az ő meggyőződése meg az, hogy majd a segítő visszaél a helyzetével és később a szemére hanyja a segítséget.

23. 8d81be677c (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2017. szept. 18. 14:12
És 10 perc múlva is nyitottad a pénztárcádat?
22. Piroska52 (válaszként erre: 21. - Mária 54)
2017. szept. 18. 14:11
én is azok közé tartozm amiket felsoroltál, de sokszor veszekednem kell a saját gyerekeimmel is ,,,szóljál segítek,,, Évi pesten lakik ezerszer mondtam megyek beengedem a szerelőt az óraleolvasót stb de ,,,anya minek törnéd magad megoldom,,, a válasz ,pedig boldogan megyek
21. Mária 54 (válaszként erre: 6. - 61a61656b0)
2017. szept. 18. 14:04
Ez nekem nagyon tetszik. Lehet, itt van a válasz a kérdésemre? Nem tanítjuk meg a gyerekeinknek, hogy bátran kérjenek. Még akkor is, ha nem minden kérésüket teljesítjük.
2017. szept. 18. 14:00

Mi váltotta ki belőlem?

Több minden. Az a típus vagyok, aki előre engedi az 1-2 árut vevő vásárlót, a gyerekkel sorban állót, ha tele a bevásárló kocsim. Igyekszem odafigyelni a segítségre szorulókra. Volt, mikor kánikulában a házunk előtt a tűző napon fekvő ittas egyénnek vizet vittem ki, próbáltam segíteni neki felállni. Annyit sikerült elérnem, hogy legalább árnyékba csúszott. Nemrég a buszmegállóban kérdezte a padon mellettem ülő, tud-e a közeli boltban kártyával fizetni. Nem tudott. Meleg volt, megszomjazott. Adtam neki pénzt - kérés nélkül - ásványvízre. Inkább szenvedett volna még a szomjúságtól is. Nem elég, hogy otthon hagyta a botjait és már fájtak a lábai.

Azt hiszem, én is azokhoz tartozom, akik nehezen kérnek. Lehet, a helyében én is beletörődtem volna, hogy majd otthon iszom.

Addig jól működik, míg valaki figyel ránk, mire van szükségünk, mit szeretnénk, miben kellene segíteni és kérni sem kell, jön a segítség.

19. imaginary (válaszként erre: 1. - Mária 54)
2017. szept. 18. 13:29

Kinek miért nehéz.


Ha úgy látom, hogy modomban áll Segíteni, akkor nem várom meg, míg megkérték rá.Ha látom, hogy a másiknak kínos, akkor próbálom észrevétlenül tenni.

18. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Mária 54)
2017. szept. 18. 13:18
van valami konkrét ok amiért kérdezed? ha magamból indulok ki ,én igenis kérek segítséget ha valamivel nem boldogulok,legyen az a családom ,vagy egy ismeretlen valaki aki magasabb nálam és nem érek el valamit a boltban, vagy nemtalálom hol van ,de ugyan úgy segítek ha valakinek szüksége van rá,van az utcában egy idős házaspár mindíg kérdezem hozzak-e valamit, ha éppen akkor nem,de ha igen ,szólnak hogy ez-vagy az kellene,,de a szomszédokkal is úgy vagyunk ha tudunk, segítünk,persze itt is van mindenféle ember olyan is akivel két szót se váltanál , de az utcán se megyek el senki mellett,ha látom hogy valami baja van,legalább megkérdezem, a koldusoknak nem adok de ha valakinek kell egy kiló kenyér veszek neki,mert én úgy hiszem ha segítesz neked is segítenek ha szükséged lesz rá,bocs ha hosszú lett de egyre jöttek a gondolatok
2017. szept. 18. 11:39

En nem szegyelek segitseget kerni,meg is koszonom mindig.

Az uzletekben viszont ki nem allhatom,alig lepek be ,maris kerdik,segithetek?na,ezt nem szeretem,hagyja,hogy nezelodjek,majd kerek en segitseget,ha ugy gondolom,hogy nem tudok boldogulni egyedul..

2017. szept. 18. 11:23

Nekem egyáltalán nem nehéz. De meg tudom érteni, hogy miért nem mondják. A legtöbb ember meg sem hallja.


Ma reggel pl. a villamoson felszállt egy idős nő kajára kért pénzt. Egyedül én nyitottam ki a pénztárcámat, az összes aprót odaadtam, ami nálam volt. A többiek - az egész villamost nem láttam be, de a felét kb - senki nem mozdult, még csak rá sem néztek. És tudom, hogy van, aki nem tud adni, de ezek az emberek a 6-os, 7-es iphone-jaikat nyomogatták, feltételezem nem hiányzott volna pár forint.


10 perc sem tellett bele, jött a következő kéregető, arra sem mozdult meg senki.

15. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. szept. 18. 10:59
Nekem is ez jutott eszembe. Mást mindent megoldok egyedül. ;)
14. globus (válaszként erre: 11. - 8a65af67ce)
2017. szept. 18. 10:56
Többféle ember van. Sajnos, here típusúból több.
2017. szept. 18. 10:23
Sok esetben tényleg nincs értelme. Rengeteg olyan ember van, aki ezt mondja: "Ha bármiben segíthetek, csak szólj." Aztán, amikor tényleg eljutsz oda, hogy segítség kell, és szólsz neki, akkor meg az a baj...
12. 240a440c77 (válaszként erre: 11. - 8a65af67ce)
2017. szept. 18. 10:22
Ebben is van igazság.
2017. szept. 18. 10:15
Nem nehéz, csak felesleges.
10. globus (válaszként erre: 9. - Csikil4ny)
2017. szept. 18. 09:51
Esetleg egészségi okot tudnék elképzelni, amiért kérni kezdenék.
9. csikil4ny (válaszként erre: 7. - Globus)
2017. szept. 18. 09:47
Igen, de van amikor nincs más választásod...
8. 124637ff9b (válaszként erre: 6. - 61a61656b0)
2017. szept. 18. 09:45

Ennek a meglatasnak is van igazsága, szóból ért az ember.

De a szavak nélküli segítségnek is. Sőt.

7. globus (válaszként erre: 5. - Csikil4ny)
2017. szept. 18. 09:43

Teljesen igazad van.

Ha egész életedben megoldod a problémákat, majd egyszer segítségre szorulsz, az emberek nem tördelik össze magukat. Megszokták, hogy inkább segítő pozíciót töltesz be, majd biztosan segítesz magadon, csak ki kell "várniuk"... évtizedek tapasztalata alapján kijelenthetem, hogy totál felesleges kérni. Ha maguktól nem látják meg a feladatot, veszett fejsze nyele.

Egyáltalán nem nyugtalanító: amit meg tudok oldani, azt megcsinálom. Amit nem, arra nincs is szükség. Ilyen típusú emberek megtanulták jól kezelni a vágyaikat.

6. 61a61656b0 (válaszként erre: 4. - 124637ff9b)
2017. szept. 18. 09:24

Az én nagyobb gyerekem ki nem mondaná semmi pénzért,hogy kér valamit, vagy segítség kell neki.

Pontosan tudom,hogy mit akar olyankor,de megvarom amíg odáig fajul,hogy muszáj kérnie.

Szemétség? Lehet,de később senki nem fogja kitalalni a gondolatait, tanulja csak meg szépen, hogy ha akar valamit,azt kérnie kell és akkor érkezik a segítség.

5. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Mária 54)
2017. szept. 18. 08:39

Amikor én mondtam, hogy egyedül nem megy inkább kioktattak, még akkor sem vettek komolyan, amikor lebénultam. Szerencsémre a barátaim észrevették és kérés nélkül jöttek segíteni. Van amikor az ember nem látja meg a személyt sem, akire számíthat.


Meg ahogyan Ibolyka is írja a büszkeséget félre kell tenni, be kell ismerni, hogy egyedül nem megy, s bizony ezt kudarcnak éljük meg.


Konkrétan mi váltotta ki most belőled a kérdésfeltevést?

2017. szept. 18. 08:36

De ha valaki látja, hogy képtelen vagyok megtenni, miért nem segít kérés nélkül is?


("Tudok segíteni?")

2017. szept. 18. 08:34

Szerintem a gogosseg es buszkeseg gatol meg abban,hogy kmondjuk a varazsszot.

Amikor belatjuk hogy egyedul nem megy,akkor kenytelenek vagyunk megtenni.

2. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Mária 54)
2017. szept. 18. 08:31
Mert leszoktatjuk egymást róla. Főleg gyermekkorban, amikor a kicsi kiabálja, hogy "Anya segíts!", s olyan válaszokat kap, hogy "mindjárt" aztán elmarad a segítség, "oldd meg magad" stb. Egy idő után megtanuljuk, hogy csak magunkra számíthatunk. S amikor lenne, aki segítsen már nem fordulunk hozzá...
2017. szept. 18. 06:41
Arra gondolok, mikor tényleg segítségre van szükséged, de inkább próbálod magad megoldani, bármilyen nehéz is. De még rosszabb esetben akkor sem kérsz, amikor tudod, hogy képtelen vagy egyedül boldogulni. Legfeljebb olyanokat mondasz, hogy jó lenne, ha..., majd ezt teszem, azt teszem és közben várod, hogy segítséget kapj attól, aki tudja, képtelen vagy megtenni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook