Miért megy a hangya az epremre mit csináljak, hogy ne legyen hangyás? (tudásbázis)
A hangyákat vonzza az édes nedv, ezért lepik el az epret is...vagy készülnek a szüretre.:)
Nagymamám ecetes vízzel locsolta le a hangyákat, bár ez egy idő után nem tetszett az epertöveknek.
Vagy hangyairtó porral (Protec B) is be lehet szórni a növényeket, ez távol tartja a hangyákat. Viszont esős időben ez sem jelent végleges megoldást, ismételni kell, ha az eső lemosta.
A hangya általában akkor jelenik meg, ha van tetű is. De mivel szezon van, a permet nem túl jó megoldás. Én nem vegyszert eddig a nikotint hallottam mint tetű elleni szert, ha bagóztok, akkor egy üveg vízben gyűjtsétek a csikkeket, és ami kiázik lé (amiko már jó barna) azzal lepermetezni.
A kv zacc jól hangzik, ha ilyen bajom lesz kipróbálom.:)
Olvasd el,ez talán segít.
Kártevőkké vált állatok
Hangyák (Formicidae)
A hangyákat majdnem mindig kártevőnek tekintik, sok ötlet és tanács kerül nyilvánosságra, ami mindig a hangyák irtására irányul. A biológiai összefüggésekben gondolkodó kertész méltán kérdezheti, hogy miért, milyen alapon tekintik a hangyákat általában károsnak, holott az egyes fajokat ismerve megállapíthatjuk, hogy kártevővé csak a levéltetvek édes nedvével táplálkozó, és így azokat további táplálkozásra serkentő úti hangya (Lasius niger) válik. Az egyetlen káros hangya tehát ez a hangya, ami összefüggésben van a növények tetűfertőzésével. (A hazánkban előforduló hangyák zöme a levéltetvek nedvével táplálkozik, nemcsak ez a kiemelt faj. - A lektor megjegyzése)
A hangyákat a szamócatelepítésben sem látjuk szívesen, mert gyakran súlyos károkat okoznak. Egyes növények annyira kiemelkednek, hogy néha még ki is száradnak. Akinek van üröm a kertjében, készítsen belőle forrázással levet, és másnap hígítás nélkül öntse a szamócára.
A többi hangyafajnak nagy kertészeti értéke van, átlevegőzik, morzsalékossá teszik és az elsavanyodástól megóvják a talajt, ezenkívül mind humuszképzők. Kétségtelenül jobb és üdébb a növekedés mindenütt a kertben, ahol a hangyáknak fészkük van. Öreg, elvadult kertekben, ahol nem ásnak-kapálnak, a hangyáknak köszönhető a tavasszal virágzó növények gazdag burjánzása, ugyanis ezeknek a növénykéknek apró magvait a hangyák hordják szét. Ilyenek a sáfrányfélék, a hóvirág, a tüdőfű (Pulmonaria off.) és így tovább.
Később a hangyák a peóniák legszebb, legteljesebb virágzásához járulnak hozzá azáltal, hogy a még zárt virágbimbók finoman előrajzolódó varratai mentén szaladva, az ott termelődő édes váladékból táplálkoznak. Valósággal élmény megfigyelni őket, amint kedvelt táplálékuk után járnak, amíg a virág kinyílik. Ezzel azután feladatukat teljesítették is.
Ha ez a védőosztag nem volna olyan fáradhatatlanul tevékeny, a rózsabogár (Cetonia aurata) is jelentősebb károkat okozhatna. A peóniákhoz hasonlóan más, gazdagon virágzó növényeket is megfigyelhetünk, amelyeken a hangyák hasznosan tevékenykednek
Csald lépre őket!
Az epret meg az ősszel ültesd át.
Csinálj neki egy bakhátas megoldást, melynek az aljába beleteszel egy kis érett trágyár, felbakolod és a tetejére húzol fekete fóliát.
További ajánlott fórumok:
- Mit csináljak? A szívemre hallgassak vagy az eszemre?
- Elváltam miatta. Várjak még? Mit csináljak?
- Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon?
- Mit csináljak a kolléganőmmel, ha szórakozik velem?
- Mit csináljak, hogy ne érezzem magam rosszul?
- Mit csináljak ha a leanderem földjét ellepték a hangyák?