Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért káros az energiaital a fiatalok számára? fórum

Miért káros az energiaital a fiatalok számára? (tudásbázis kérdés)


24. MTami01 (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2021. nov. 24. 17:44

Egy nyolcadikos vagyis 13-14 éves gyereket tanulási színvonalba nem kellene egy 7-8 éves gyerekhez hasonlítani.


Az unokaöcsém két tannyelvű iskolába jár. Kollégiumról szó sem lehet, mert nincs is, vagyis ami lenne az pedig csak középsulisokat fogad.


Ha meg "szarnának rá" a szülei, akkor meg azért szólnák meg őket. Nem is első sorban ők hajszolják a gyereket egyébként. Sőt! Ők megpróbálják azzal is kordában tartani, hogy mint a TV nézést, mint a számítógépezést korlátozzák. Utóbbira csak hétvégén van lehetősége max. 2-3 órát mindkét nap és csak napközben. Ráadásul a gép a nagybátyámék szobájába van. Okos telefont pedig ötödikes koráig biztosan nem kap. Jelenleg egy régi nyomógombos telefonja van, amit viszont nem hordhat iskolába.

23. Amaunet (válaszként erre: 20. - MTami01)
2021. nov. 23. 21:29

Sajnálom, hogy az unokaöcsédet ennyire kimeríti az iskola, a tanulás.


A szülőknek meg kell/kéne találniuk az egészséges egyensúlyt a tanulás, szabadidő és alvás között.


Nekem is van unokaöcsém - igaz, ő még csak nyolcadikos, de kemény suliba fog jelentkezni így nagyon jó jegyeket kell produkálnia. Az iskolába "bejár" a szomszéd faluba és bejáró lesz középiskolásként is.

És nem fáradt.:)

Otthon tanul beosztva az idejét, majd segít a kertben vagy a "kutyázik", ha van kedve ő készíti a vacsorát.

+ órákat is vesz angolból (a középfokú nyelvvizsgához) és magyarból (a felvételihez egy másik nagynénjétől)

Ő kéri a szüleit, hogy kérdezzék ki vagy magyarázzák el, ha valamit nem ért.


Szóval nekem más példám van a tieddel szemben.


A példád nem indokolja a gyermekek energiaital-fogyasztását. Semmivel nem indokolható.

Ki szeretné, ha a gyermekének szíve hirtelen megállna, látszólag minden ok nélkül. Merthogy azt is okozhat az energiaital túlzott fogyasztása. Rá is lehet kattanni, mint a drogra.

22. NomNom (válaszként erre: 21. - MTami01)
2021. nov. 23. 21:27

Sajnos ez van a magyar iskolákban.

De attól még ez nem ad okot az élénkítőszerek fogyasztására.

21. MTami01 (válaszként erre: 17. - NomNom)
2021. nov. 23. 20:38
Már csak unokaöcsém példáját látván sem biztos, hogy ez igaz. Bár ő még csak másodikos, de napi 6-7 órája van. (A többit már leírtam egy m. hsz-ben)
20. MTami01 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2021. nov. 23. 20:37

Azért elnézem az unokaöcsémet, hogy másodikosként 6-7 órája van és teljesen ki van merülve, amikor hazaér. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy otthon is kell tanulnia, mert a nagynénémék mindennap kikérdezik őt a másnapi tantárgyakból. TV-t hétköznap nemigen néz. Hétvégén pedig segítenie kell otthon.


Az unokaöcsémnek vasárnaptól csütörtökig legkésőbb 21:00 kell lefeküdjön. TV-t ez időt követően nem nézhet. Pénteken, szombaton van megengedve neki, hogy legfeljebb 22:00 óráig TV-t nézhessen. A nagynénémék ezt ellenőrzik is.


Azért is írtam azt, amit korábban írtam. És az ismeretségemben az ilyen szülők vannak többségben, nem azok, akik csak azért odaadják a gyereküknek a legújabb okos telefont "hagy játsszon", hogy ne kelljen túlságosan foglalkozni vele.

19. ,zumba
2021. nov. 23. 20:17
Mert egy ilyen összetételű italra nincs szüksége pláne egy fiatalnak.Ha kialussza magát egy gyerek, az bírja a másnapi iskolai napot.A gyerekeink sem ittak energiaitalt, mégis jól tanultak,bírták a terhelést.Ma olyan "menő", hogy bedobok egy energiaitalt.
18. NomNom (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2021. nov. 23. 19:53
Most látom te is pont ezen a véleményen vagy.
17. NomNom (válaszként erre: 15. - MTami01)
2021. nov. 23. 19:53

Szerintem ha este kevesebbet bámulja a képernyőt és rendesen kialussza magt az többet segít…

Semmi szükségük ilyesmire. Igazából egy felnőttnek sem, csak szépen hozzászoktunk és a szervezetünk már nem indul be koffein nélkül.

Bocsánat, egyáltalán nem mindenki működik így.

16. Amaunet (válaszként erre: 15. - MTami01)
2021. nov. 23. 19:20

Én is voltam bejáró gimnazistaként. Tisztában vagyok mennyi fáradtsággal jár ez.

DE, semmilyen indok nem elfogadható a gyermekek, serdülőkorúak mérgezésére!


A szülő figyeljen oda, hogy a gyermek kellő időben aludjon és kellő mennyiséget pihenjen! Ne a számítógép vagy tévé előtt éjszakázzon, ne ott töltse a pihenésre szánt időt!

15. MTami01 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2021. nov. 23. 15:20
Elvben igazad van! Gyakorlatban sajnos egyre kevésbé. Amikor egy 1-2. osztályos gyereknek napi 6-7-8 órája van és végig koncentrálnia kell és nem is helyben lakó és nincs kollégium, akkor valamilyen szinten ébren tartja őt. Az, hogy hosszútávon mi minden káros az ember szervezetére (pl. a rengeteg benzingőz, amit beszívunk), azt pedig hagyjuk.
2021. nov. 23. 15:17

Ha belemegyünk, hogy mi minden káros a fiatalok (és a kevésbé fiatalok) számára, akkor hosszú lenne a lista.


Többek között a koffein miatt is káros, ahogy a kávé vagy a cola, mégis sok fiatal él ezekkel. A túl sok koffein sajnos szívproblémákat is idézhet elő.

13. NomNom (válaszként erre: 9. - Babyapocakban)
2021. nov. 22. 12:20
Nalunk megnézik a fiatalok személyi igazolványát és nem adják oda 16 év alatt. Teljesen meglepődtem és nagyon jól teszik.
12. dafke
2021. nov. 22. 12:18

Mindenkinek káros.

Annak tulajdonítom a szívritmus zavaromat, hogy tinikoromban sok energiaitalt ittam, jellemzően alkohollal. Úgy meg még rosszabb, összezavarja a szívet.

11. c9155193c4 (válaszként erre: 10. - Bogyoka89)
2021. nov. 22. 12:15
Igen. A taurin lényegében az, ami megnöveli a kitartást és erőnlétet az emberben. A koffein hatását pedig mindenki tudja. Tehát dupla annyira káros, mint mondjuk a kávé.
10. bogyoka89 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 22. 10:41
Maga a koffein is káros egy gyereknek, az energiaitalban pedig taurin is van. Plusz a sok cukor, és egyéb szemét...
2021. nov. 22. 10:36
Én tiltanám 18 év alatt. Már a kisiskolások kezében is látni.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 22. 09:25

Ha kíváncsi vagy keress rá a neten! Rengeteg, szakemberek által megfogalmazott magyarázatot, választ találhatsz.


Felnőttként neked is tisztában kell lenned azzal, hogy a koffein tk. a legelterjedtebb drog.

Egy gyermek szervezetének semmi szüksége rá.

2021. nov. 22. 08:38
Amiért mindenki más számára is az. Nézd meg az összetevőit!
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. nov. 22. 07:50
* ... és egy idő egyre = egy idő után egyre...
2021. nov. 22. 07:49
Azért mert hozzászokik a szervezet, és egy idő egyre többet kíván, ahhoz hogy a korábban elért, felpörgetett állapotot fenn tudja tartani. Pont olyan mint az altató, egyre többet és többet... ezzel kicsinálják a szervezetüket.
2021. nov. 21. 21:24

Mert kukába való szemét!

NomNom leírt róla mindent.

Kell egy szívinfarktus 13 évesen tesi órán?

2021. nov. 21. 21:09
Nem az ő “körükben” karos, mindenkinek az. Túl sok koffein, túl sok cukor, tápértéke nincs.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 21. 21:04
Azért mert túl sok nekik a koffein benne.
2021. nov. 21. 21:00
Kíváncsi, vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook