Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros az energiaital?( aggódom a fiamért, mert sokat fogyaszt belőle) fórum

Káros az energiaital?( aggódom a fiamért, mert sokat fogyaszt belőle) (tudásbázis kérdés)


14. Guruljka (válaszként erre: 4. - 8c73a5832e)
2012. máj. 15. 22:01

Nem szabad rászokni! Elegendő alvás, kellő mennyiségű folyadék, leginkább ásványvíz...és gyümölcs, ha fáradt az ember.

Ilyen hülyeségeket nem szabad inni, égnek áll a hajam!

13. 978d6e406c (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2011. okt. 20. 18:36
Igen,káros.Teli van koffeinnel,taurinnal,meg mindenféle mű anyaggal.Még a sima üdítők is károsak,nemhogy az "energia" italok...
12. danina (válaszként erre: 4. - 8c73a5832e)
2011. okt. 20. 13:48

Egy ideig (1,5 évig)én is éjszakáztam,heti 1 pihivel.Rászoktam én is.Úgy ittam,mint a vizet...

Nem volt tőle bajom,mondjuk némi hízást eredményezett,de amikor visszakerültem ,,normál" munkarendbe,kevesebbet ittam jóval.Ma pedig már azt sem tudom megmondani,mikor ittam utoljára.Függő nem lesz tőle,de nem tesz jót,annyi biztos.

2011. okt. 20. 10:52
igen hosszu tavon.idegesseget,turelmetlenseget okoz,de mertekkel ok.
2011. szept. 9. 16:03
Azt elfelejtettem mondani,hogy kb egy évig fogyasztotta az energiaitalokat...és nagyjából fél év után kezdtem sejteni,hogy függővé vált tőle...de akkor már jelentkeztek a kisebb nagyobb problémák is.
2011. szept. 9. 15:59
Mindenképpen beszéld le valahogy róla....nekem 16 éves gyermekem van és azért mentünk el a dokihoz,mert folyamatosan afták jelentek meg a szájában. Mint kiderült az immunrendszer gyengesége okozta...arra pedig számos laborvizsgálat után derült fény,hogy a mája igencsak megviselt állapotban van. Kb mintha több évig alkoholizált volna....és bizony mindezt az energiaital váltotta ki. Mint kiderült,napi 3-4 alkalommal is vett magának,a suliban is is, sőt iskolából hazafelé és ha volt a hűtőben még itthon is ivott.......Ma szigorúan tilos fogyasztania!
2011. szept. 9. 15:13
En az uj Hellt javasolnam, mert az ebrentart ugyanugy,de nincs benne koffein csak termeszetes anyagok
7. Mariann7533 (válaszként erre: 4. - 8c73a5832e)
2010. febr. 28. 09:19
Igen valóban nem kicsi,de mégiscsak fiatalabb szervezet,mint a miénk.Tudom,hogy nehéz,mert szívem szerint én is többször innék,ugyanis nagyon felélénkíti az embert,de ahogy többen írták,nagyon hozzá lehet szokni,és utána nincs megállás.Valahogy próbálj vele beszélni,hogy legalább kicsit ritkítsa le az ivását.Bár nem tudom,hogy sikerrel fogsz e járni.
2010. febr. 28. 09:17

Nem csak kiszáradáshoz vezethet a túlzott fogyasztása, hanem függőséget is okoz! ugyanúgy mint a kávé, cigi, alkohol.


Van ismerősöm, akinek több hónapi kemény küzdésbe került, hogy leszokjon róla, mert akkor már nem volt rá szüksége (ő is munka miatt itta eleinte), de nem tudott leállni vele csak nagyon nehezen.

2010. febr. 28. 09:15

Káros. Valószínűleg erre ő is rá fog jönni, de hogy mennyire későn, az kérdés. Egyre jobban hozzászokik, egyre többet iszik belőle emiatt és végül kiüti magát teljesen. A kiszáradásnak is kellemetlen következményei vannak.

Mi most raktuk bele az iskolai házirendbe (ált. isk.!!), hogy kitiltottnak nyílvánítjuk, mert a felsősök közül néhányan rászoktak. De hogy otthon mit csinál, az már más kérdés... :(

4. 8c73a5832e (válaszként erre: 2. - Mariann7533)
2010. febr. 28. 09:10
Nem gyerek már,csak nekem:) 20 éves.kapott munkát, éjszakáznia kell,és ahhoz kell neki az energiaital. Én a kávéra szoktam rá,én is járok éjjelre. nem tudom, mi a károsabb...
2010. febr. 28. 09:00

Szerény tudomásom szerint tele van taurinnal, 10millió E-vel és egy bivalycsordát is ledöntő kofeinnel, szóval nem hiszem, hogy olyan jót tenne...Ami viszont egészen biztos, hogy a túl sok energiaital fogyasztás kiszáradáshoz vezethet! Ugyanis a koffein vízhajtó...szóval szerintem legalább tukmálj bele minden doboz után egy pohát vizet!

(1 csésze espresso=2dl víz, én ezt az arányt tudom, persze nem orvosi megalapozás, de ártani nem árt)

2010. febr. 28. 08:58
Szia.Én néha szoktam inni,de szerintem a rendszeres fogyasztás még felnőttnek is káros,nemhogy egy gyereknek.
2010. febr. 28. 08:57
Káros az energiaital?( aggódom a fiamért, mert sokat fogyaszt belőle)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook