Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy csecsemőt/kisgyereket nem szabad termálvízbe vinni, mert káros számára? fórum

Igaz, hogy csecsemőt/kisgyereket nem szabad termálvízbe vinni, mert káros számára? (tudásbázis kérdés)


22. benvik (válaszként erre: 17. - Katic)
2009. okt. 29. 10:52
Ahova mi járunk babaúszásra ott sima csapvízzel töltik a medencét, és úgy melegítik a vizet fel. Ahol nincs korhatár kiírva, oda be lehet vinni a gyereket, de a legtöbb helyen ki van írva. A fél éventével nincs is gond klór ügyileg, de van aki heti többször jár ilyen helyekre. Ott lehet gond.
21. Gummy (válaszként erre: 17. - Katic)
2009. okt. 28. 18:29
Ahol mi voltunk, ott ki volt írva hogy 12 év alatt nem használható.
2009. okt. 28. 16:47
szerintem ez víz összetételétől is függ. Az én lányom állapotán javított.
2009. okt. 28. 16:43
Csontritkulást okozhat kisgyerekeknél, ezt nekem a gyulai fürdő orvosa mondta 15 évvel ezelőtt.
2009. okt. 28. 16:41
Nekünk bérletünk van a gyógyfürdőbe. Van, hogy hetente 1-2-3x is elmegyünk. Ettől a víztől soha nem szárad ki a bőrünk. Sőt, sokkal simább, amikor rendszeresen járok. Itt sincs kiírva a korhatár és elég sok gyerek jár ide. Viszont a sima strandvíztől azt hittem lepereg a bőröm és ott mindig elkaptam valami nyavaját. A termálvízben soha.
17. katic
2009. okt. 28. 14:59

Igen, a kérdést azért tettem így fel, mert az egyéves fiamon kívül van egy három éves lányom is. :-)

Viszont én még sehol sem láttam kiírva, hogy 18 (!) éves kor felett használható egy-egy medence. Azt, hogy szívbetegek ne menjenek bele, azt igen.

Egyébként ha kb. fél évente elmegyünk ilyen helyre nem hiszem, hogy tönkretenné a klór a bőrüket.

Ha babaúszáson nem is klór van a vízben, azért a víz ásványainak összetétele ugyanolyan, mint a többi medencében, és gyakorlatilag ugyanabban a termálvízben van a gyerek. :-o

2009. okt. 28. 13:29
igen, van különbség, de a kérdés így hangzik: csecsemő/kisgyerek... a 2,5 éves is kisgyerek.
2009. okt. 28. 13:05
a 2,5 éves meg a csecsemő között van különbség szerintem.
2009. okt. 28. 13:02

Mi a végardói gyógyfürdő mellett lakunk. Kislányommal 2,5 éves kora óta oda járunk. Most 4 éves. 34 fokosnál melegebb vízbe nem viszem. De azóta nem volt kruppos rohama. Semmi baja tőle. Max 1.5-2 órát töltünk a vízben.

Ez a víz izületi gyulladásokra kiválló. Nem tudom miért lenne tőle baja.

13. benvik (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. okt. 28. 13:01
És a klór még asztmát is okozhat. Már van olyan babaúszás, ahol nem is klórt raknak ezért a medencébe, hanem valami más anyaggal fertőtlenítik. Meg otthoni medencéhez is lehet kapni ilyet, csak horror áron.
12. ében11 (válaszként erre: 10. - Katic)
2009. okt. 28. 12:58
igen.az én barátnőm picijének a klóros víz tönkre tette a bőrét.pedig csak heti egyszer jártak fürdőbe.
11. benvik (válaszként erre: 10. - Katic)
2009. okt. 28. 12:55
Nos a gyerekorvosunk szerint jobb a természetes vizekbe vinni, mint ilyen fürdőkbe. Babaúszásra sem ilyen helyre járunk, pont a doki tanácsára. Nem azt mondom, hogysoha nem vittem még ilyen helyre, de ott is a hidegebb vizes medencébe visszük csak be. De olyan másfél évesen voltunk először.
10. katic
2009. okt. 28. 12:50

Köszi a válaszokat mindenkinek! Érdeklődéssel figyelem a véleményeiteket.

MI már 2-3-szor elvittük a most egyéves fiunkat, a melegbe/forróba nem ment bele, csak a gyerekmedencébe, de abban is termálvíz van.

Egyébként a babúszásokat is termálfürdőkben oktatják. :-o

Ezek szerint jobb egy kisgyereket a Balatonban, vagy a Velencei-tóban füröszteni/strandoltatni, mint egy termálfürdőben?

2009. okt. 28. 12:39

szerintem meg igen-főleg egy csecsemő kisgyerek bőrén-különben miért mondta a védőnőm hogy ne a babaolajjal kenjem inkább sima étolajjal vagy olívaolajjal a bőrét-de még sok mást is mondott.

én óvatos voltam vagyok

2009. okt. 28. 12:34
Szerintem a hőfok a legfőbb ok... meg a gyógyhatás is leginkább annak köszönhető...Olyan nagy mennyiségben nem szívódik fel semmi a bőrön, h. annyira ártalmas legyen.
7. benvik (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. okt. 28. 12:33
A hidegebb gyógyvizeknél is ki van írva mindenhol. Ennek ellenére a szülők beviszik a gyereket. Én nem tenném.
2009. okt. 28. 12:30
nem gondolom hogy csak a meleg miatt nem ajánlatos-hiszen gyógyvíz és más hatásokat is kivált azon kívül hogy felmelegít
2009. okt. 28. 12:21
A meleg miatt nem ajánlják. De 34 fokos már jó:)
2009. okt. 28. 10:44
igaz.
2009. okt. 28. 10:41
Igaz, ki is van írva az összes termál fürdőben. Árt a melegvízben való mozgás a szívének és a keringésének. Álatlában 14 éves kort szabnak meg, de van ahol 18-at. Na meg a bacilusok is sokkal jobban szaporodnak a meleg vízben.
2009. okt. 28. 10:41
Szia! Igaz! Ez a legtöbb usziban, fürdőben a medence mellé is ki van írva! Gondolom a sok vegyszer sem jó a gyerkőcnek, meg a forró víz... hosszú távon a kis szívét tuti megterheli, meg a szervezetét...
2009. okt. 28. 10:39
Igaz, hogy csecsemőt/kisgyereket nem szabad termálvízbe vinni, mert káros számára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook