Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért idegesítenek az emberek? (Munkahely) fórum

Miért idegesítenek az emberek? (Munkahely) (beszélgetős fórum)

1 2 3
65. Érdekes73 (válaszként erre: 62. - Bless the child)
márc. 17. 09:22
Ilyenek ezek a titkos infók :) 007
64. Bless the child (válaszként erre: 63. - Amaunet)
márc. 16. 20:32
Köszönöm!
63. Amaunet (válaszként erre: 62. - Bless the child)
márc. 16. 19:29

Engedd el!:)

Nehogy már te érezd magad kényelmetlenül ebben a szituációban!

Ha normál módon pályázott az állásra, akkor megadnám neki a segítséget, mint kezdőnek.

Ha meg úgy kapta, akkor küzdjön meg érte.:)

Nem kell neked a saját munkádat hanyagolni, vagy a munkaidődből egy percet is ráfordítani - hacsak ki nem jelölnek rá, hogy kioktasd.

És a jövőben nem tartanám olyan nagyon jó és megbízható embernek, ha ezt az infót nem osztotta meg veled, de egyébként mindenki mással igen.

62. Bless the child (válaszként erre: 60. - Amaunet)
márc. 16. 18:33
Eddig se mondta meg, pedig volt rá alkalom. Férje már februárban eldicsekedett a munkahelyén, hogy hol fog a feleség dolgozni. Nem tudta, hogy akinek dicsekedett, az a munkatársam sógornője. Mikor ezt közölte vele, a férj megkérte, hogy ne mondja el, mert ez titok. Még a végén kiderül, hogy valami szupertitkos melóhelyen dolgozom, de még én se tudhatok róla:)
márc. 16. 18:25
Tapasztalatom.Sokszor oda-vissza működik.De lehet ,hogy nekem óriási szerencsém volt és van.Néha tudomásul kell venni,hogy nem én vagyok a "főnök".Ha pedig az vagyok akkor ne felejtkezz el ,honnan jöttél és tartsd tiszteletben az embereket.Tudom "leányálom",manapság.Sajnos egyre rosszabb a helyzet.Néha ki kell harcolni,hogy a szavadnak súlya és tisztelete legyen.A folytonos megaláztatást nem igen tudnám sokáig elviselni.Egyébként nekem jó természetem van,mindenkivel meg tudom értettni magamat.
60. Amaunet (válaszként erre: 54. - Bless the child)
márc. 16. 18:16
Ha nem osztja meg veled az infót, hogy ott fog dolgozni... vagy szóba hozod majd, ha találkoztok?
59. turkkati (válaszként erre: 56. - Bless the child)
márc. 16. 16:21

Nálunk is megalapozta ez a főnökhöz való rossz viszonyunkat.

Nem volt becsületes eljárás.

Szerencsére csak 5 évig "boldogított" bennünket.

58. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - Bless the child)
márc. 16. 16:18
Nem is jó de kénytelen leszel elfogadni...
57. globus (válaszként erre: 56. - Bless the child)
márc. 16. 15:31
Nekem is. Főleg a sunyi sógor-komaság virágzásától, hogy ennek a büdös életben nem lesz vége.
márc. 16. 14:23
Nekem az ilyen dolgoktól hányingerem lesz, baccus, nem a Nasa-nál dolgozunk.
55. turkkati (válaszként erre: 54. - Bless the child)
márc. 16. 14:19

Hozzánk 7 éve uj igazgató jött. Mindkét munkaközösségvezetőt leváltotta, aljas, sunyi módon.

Kiválasztotta az újakat, de titoktartást kért és csak a tanéveleji alakulóértekezlezeken jelentette be, hogy XY és ZZS lesznek a munkaközösségek vezetői. Volt sértődés, mert hiába a 30 éves jó kollégális viszony, ha nem árulhatták el.

Lehet, hogy itt is titokban kell tartania, még neked sem mondhatja el.

Én segíteném az elején, de csak, ha kéri.

54. Bless the child (válaszként erre: 53. - Amaunet)
márc. 16. 13:48
Ez a jó megoldás? Már elvesztette a bizalmamat
53. Amaunet (válaszként erre: 52. - Bless the child)
márc. 16. 13:41
Akkor, ha a maga nem mondja, akkor lepődj meg, mikor belép.:)
márc. 16. 13:39
Senki nem tudja, bocs, hogy nem voltam érthető. Kisváros a miénk, èn konkrétan egy vegyiárú boltban tudtam meg, hogy jön hozzànk dolgozni.
márc. 16. 13:17

Tőle tudod, hogy ott oda fog belépni?

A belépéséig nem szólnék senkinek. Végül is ez az ismerősöd és a munkáltató dolga, hogy mikor hozza nyilvánosságra, hogy ki az új belépő.

Ha már belépett segíteném, de nem olyan mértékben, hogy ez a saját munkám rovására menjen. Hagyni kell neki, hogy megmutathassa a képességeit, hiszen azzal, hogy új területen vállalta be a munkát magának is bizonyítani szeretne.

márc. 16. 13:01
Nálam érdekes szitu lèpett fel. Április 1-től új kolléganőm lesz, aki mellesleg jó ismerősöm, de titok, hogy odajön hozzànk dolgozni. Hivatalosan még semmit nem tudunk erről, csak azt, hogy a jelenleginek mennie kell, az most lényegtelen, hogy miért. A leendővel jó kapcsolatban vagyok-voltam, ha jön, rám lesz szorulva, mert "szűz" területre kerül. Ti mit csinálnatok? Tegyek úgy, mintha nem tudtam volna semmiről?
49. Zsuzsanka43 (válaszként erre: 43. - Leoborta)
márc. 15. 18:15
Rajtad kívül mindenki??? Milyen munkahely az ilyen?
48. Érdekes73 (válaszként erre: 39. - Lillu_12)
márc. 15. 17:23
A kolléganőd akkor elég sötét. A szomorú az hogy sok ember elvégezné ezt a munkát normálisan is csak nem kap rá esélyt...
47. globus (válaszként erre: 39. - Lillu_12)
márc. 15. 17:22
Nekem van egy kis dobozkám a félretett, még befejezetlen ügyeimre, amibe kéz-és lábtörés ígéretével nyúlhat bele bárki. Ebben van saját ollóm, ragasztó, hibajavító, tűzőgép. Annál jobban nem utálok semmit, mint amikor elszedik a használati tárgyaimat és valahol másutt lerakják.
márc. 15. 16:25
En igyekszem megtalalni es megtartani az arany kozeputat!
45. Amaunet (válaszként erre: 43. - Leoborta)
márc. 15. 16:14
Klassz munkahely lehet. Valamiért te is ott dolgozol.:)
44. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Leoborta)
márc. 15. 15:58
Remélhetőleg ez nem mind egy személyben :D
márc. 15. 15:30
értetlenek, ostobák, lusták, kígyók, rosszindulatúak, büdösek
42. Amaunet (válaszként erre: 40. - Pasionella)
márc. 15. 15:25

Persze, vannak ilyen munkakörök, de még egy biztonsági őr, egy informatikus, egy fejlesztő is le tud szakadni a monitorról és tud más módon dolgozni. Pl. elolvas egy papír alapú valamit.

Senkinek nem kell a munka hősének lenni, áldozatnak meg még kevésbé.:)

márc. 15. 14:25

Én csak akkor bosszantom magam azon, hogy más nem végzi a munkáját, ha azzal hátráltatja az enyémet. Különben meg se kedvem, se energiám ilyenekkel törődni. Foglalkozzon vele, akinek ez a munkaköre. Sokszor inkább gyorsan elvégzek mások helyett pár feladatot, hogy a saját dolgommal haladni tudjak. Az más kérdés, hogy én sosem indítanék saját vállalkozást alkalmazottakkal, mert ismerem egyesek munkamorálját.

Azt meg kifejezetten nem szeretem, mikor mások azt lesik, hogy mennyit kávézom, mert ha időben és igényesen elvégzem a munkám, akkor a többihez senkinek semmi köze. Bezzeg mikor egész nap szinte fel sem állok a gép elől, azt nem veszik észre. Amikor valaki szóvá teszi, hogy de jó dolgom van, hogy így ráérek, mindig mondom, hogy nálunk folyamatosan emberhiány van, úgyhogy meg lehet próbálni.

40. Pasionella (válaszként erre: 35. - Amaunet)
márc. 15. 13:39
Ha a monitortol elszakadnek az bizony nekem kokemenyszunet lenne mert ha nem bamulom a monitort akkor nincs munkam...
márc. 15. 13:08

Nem betanított munka, de ha már rákérdeztél leírom:

1. Bemegyünk, bekapcsoljuk a gépet, megnézzük az emaileket (amiket azután kaptunk, hogy eltávoztunk a munkahelyről + amiket előző napon bejelöltünk, hogy másnap foglalkozni kell vele). Ezekben az emailekben szerepel, hogy XY cégnek milyen hasfájása van. Milyen okmányokat szeretne, mit kikhez továbbítsunk (többi kollégának) vagy mi az amit javítani kell, törölni stb.

2. Ezután ami az asztalunkon vár paksaméta papírkupac, azokból kiválogatjuk az emailekhez kapcsolódót, és azt külön kezeljük. A maradékot is külön, annak is megvan a folyamata.

3. És ezen kívül is vannak még reggeli teendők, azt most nem sorolom.

És ezen akadtam ki, hogy ő a papaírkupacot elkezdte elsőként lefűzni, archiválni. Aztán tök mást csinált, aztán megint mást, és az emailek kimaradtak neki. Már mire beértem kb az összes papírt eltűntette. Mondom, az ügyfelek emailje az első....

Mert ez plusz munka így: ha lefűzi őket, meg elpakolja, és aztán olvas emailt, veheti elő újra őket, keresheti ki, párosíthatja a cégekhez, szaladhat a kollégához (akik mondjuk 8-10 között foglalkoznak a problémás cégekkel) stb. Tehát elpakolja őket szépen, aztán hamarosan veheti őket elő újra, és túrhatja át az egészet. Felborítva a lefűzött rendszert, mert akkor onnantól borul az egész.

márc. 15. 13:05

Na igen, munkahelyre nem kávézgatni meg pletykázni kell járni.

Nekem volt olyan kolléganőm, aki állandóan azért b.sztatott másokat (engem főleg), hogy ő márbfél hétkor bennt van. Én meg fél 9-re jártam (kötetlen m.idő).

Na ja, csak fél 7-től 9-ig kávézott, reggelizett, teázott, meg furkálódott! Mikor én beértem, még egy percet sem dolgozott!

37. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - Amaunet)
márc. 15. 13:00

Miért ne tudhatná jobban? Sokszor aki 10-15 éve egy helyen dolgozik, bele van "kövesedve" a megszokásaiba, pedig lehet, hogy nem ártana változtatni.

Néha szükséges leporolni a rlgi dolgokat:-)

36. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
márc. 15. 12:54
Ez valamiféle betanított munka, hogy csak egy betnult, előirt sorrendben lehet elvégezni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook