Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


385. böbe83 (válaszként erre: 382. - Pirosalma)
2008. ápr. 21. 13:43
hát sajnos, sajnos...
384. Pirosalma (válaszként erre: 383. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 13:34
Hát igen, kisebb dolgokra jó maga az emberi szervezet, nem kell semmi trükk.
2008. ápr. 21. 13:33

én azt mondom kisebb dolgokra jók de komoly betegség esetén inkább ne kockáztassak.

mert én is járhatok ugy mint a muti, hisz a hajlam öröklődik, tehát az autoimmun nálam is kialakulhat (kösz anya!!!)

olyankor inkább egy orvos.

hisz ezért tanult. vagy mi

382. Pirosalma (válaszként erre: 380. - Böbe83)
2008. ápr. 21. 13:30
Persze, hát a legtöbb annyira sem ért az élettanhoz (persze az ellenkezőjét gondolják), mint amit a középiskolai bioszkönyvewkből megtanulhatna. És egymás hülyeségeit adják tovább.
381. Pirosalma (válaszként erre: 375. - Masször)
2008. ápr. 21. 13:27

Persze, a termgyogyik napi 400 mg E-vitaminjától legfeljebb 10 évvel előbb halsz meg. Ki fog rájönni, hogy ettől volt?


Ezt a tünetelnyomós dolgot a kevésbé tájékozott emberek hajtogatják általában.

380. böbe83
2008. ápr. 21. 13:25

ja én sem hiszem, h. lelki oka van, hogy vmely gyerek tüdőgyulladást kap, vagy arcüreggyulladást, és antibiotikum nélkül bizony sokáig elhúzódik...

mit sem tehet a természetgyógyász, ha nem tudja melyik gomba milyen antibiotikumot termel, és mely baci mire érzékeny...

2008. ápr. 21. 13:20

és itt van ugyebár az un. lelki ok.

amit mondtál kedves masszőr nem mindenre igaz

mert vannak ám betegségek amik örökölhetők. mint pl a rák vag éppen az autoimunn bet.

lehet hogy maga a betegség nem konkrétan de a hajlam piszkosul. és lelki ok ide vagy oda akiben meg van a hajlam megbetegszik az esetek többségében. tetszik nem tetszik

2008. ápr. 21. 13:18

hú ezt jól meg aszondtam:DDDD

szóval én azt mondom hogy ha nem doki kezelte volna mutert akkor is meghalt volna

igyis ugyis

377. 14775640c4 (válaszként erre: 375. - Masször)
2008. ápr. 21. 13:16

akkor mondok egy példát:

volt ugye a muter. aki tavaj halt meg.méghozzá autoimunn betegségben. ami közkedvelt vagy ismert nevén SLE.(csak mond valamit)

ez a betegség abból áll hogy van az illető ember aki éldegél,többnyire nem beteges vagy csak némi nátha de semmi komoly.

aztán jön egy nagyobb valamilyen betegség és az illetőnek az immunkrendszere nem fog ugy működni tovább ahogy kéne.

tehát ahelyett hogy szépen meggyógyulna egyre romlik.

muternak első körben az izülete ment tönkre aztán szépen lassan 10 év alatt a mája a veséje stb....szisztémás.tehát mint Murphy mondaná ami el akar romlani az el is romlik.

és ez egy 10 év távlata ami utána a köv 10 év alatt szépen romlott is.


szóval nagyon komoly

nos ezt hogy gyógyitaná meg egy természetgyógyász?

sehogy.mert ő ad mindenféle pirulát de azért akárhogy is egy komoly betegséget mint az autoimmun, vagy rák amiben fater anyja (nagyanyó)

szenvedett leukémia?


azt mondod lelki eredetű. mi?

az autoimmun? azért nem hinném...

nem mondom hogy kisebb betegségekre nem jó a t.gyógyász

de

azért komoly betegség esetén azért kell az az orvos tetszik nem tetszik....

376. böbe83 (válaszként erre: 375. - Masször)
2008. ápr. 21. 13:15
kicsit többször "cseszik el" a természetgyogyik, mert nem tudják mi a baja a betegnek... De nem ez a fő különbség. Egy orvosra azért akad ki jobban az ember, mert neki tudni kéne a megoldást, és a betegnek kéne lenni az elsőnek, és nem szabadna feladni, és kiégni, és stb, míg egy természetgyógyász inkább lehetőség, reménysugár
375. Masször (válaszként erre: 374. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 13:03

Ami miatt a Lányok ennyire perlekednek, az egy orvosnő hozzászólása, amiben mintegy mentséget keresve a kezelőorvosnak hivatkozott a túlterheltségre és a fáradtsága...


Nos a természetgyogyik, nem dolgoznak olyan szerekkel, amiknek a dobozán is szerepel, mint mellékhatás, hogy halált okozhat..

Ettől függetlenül kisebb kockázattal "cseszik el", mivel a szemléltük más! Nem a tüneteket akarják megszüntetni mindenáron, hanem az azt létrehozó okot. Ami többnyire lelki eredetü..

Minden bizonnyal sokkal jobb lenne az orvoslás megitélése is, ha nem futószallagon a hatékonyságot félre értelmezve gyógyitanának.


Azt gondolom alapvetően azért "hisznek" és járnak emberek természetgyogyikhoz, mert egy-egy kezelés fél-egy óra, ezalatt az idő alatt foglalkoznak vele, meghallgatják - néha minden buját-baját, nem csak a betegségét. Emberközelibb, nem egy márkaszerviz hangulatú a kezelés.

Biztosan lesz valaki akinek más a tapasztalata, lehet. Nekem csak ilyen tapasztalataim vannak.

374. 14775640c4 (válaszként erre: 372. - Cukilany)
2008. ápr. 21. 11:35
de ha azt veszed miért rosszabb egy orvos ha elcseszi, mintha egy természetgyógyász cseszi el?
373. böbe83 (válaszként erre: 369. - Cukilany)
2008. ápr. 21. 11:34
Azért ez nem gyakori. Legtöbben hárítanak, és maguk sem hiszik, hogy hibáztak.
372. cukilany (válaszként erre: 370. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 11:33

Nyilván! Autóvezető az úton is hibázhat, fék helyett gázt nyomhat, vag yittasan kocsiba ülhet, majd elüt két kisgyereket, akik meghalnak... és akkor mi van? mindenki hibázhat...


szted, sztem meg nem

371. 14775640c4 (válaszként erre: 369. - Cukilany)
2008. ápr. 21. 11:32

értem..

habár nem voltam ott. de ha nem orvoshoz viszed hanem t.gyógyászhoz akkor tuti nincs hiba?biztos vagy benne?

mert akár ő is tévedhet

nekem is van a családban olyan aki műhiba miatt halt meg vagyis inkább a következmény miatt, van olyani is aki nem.

de én akkor is inkább maradok a dokinál

de lehet hogy hülye vagyok de a t.gyógyászokról eddig a kuruzslók képe jött le...

nem biztos hgy rájuk biznám az életem

2008. ápr. 21. 11:29

szerintem mindenki hibázhat

vagyis inkább jobb ha nem teszi

de lényeg hogy nevezzük természetgy.-nak vagy dokinak. hibázunk. emberek vagyunk. ha most valakivel baj történik és elmegy egy orvoshoz ki elcseszi és valami baja lesz ami még rosszabb meg is hal..

elcseszheti a természetgyógyász is akár..

ha nem ért ugy hozzá.mert pl nem ismeri fel a beegséget ugyanugy árthat a betegnek mint az orvos

369. cukilany (válaszként erre: 368. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 11:27
Hogy tisztábban lásd: Nekem a szemembe mondta az orvos, h hibázott és azért halt meg...
368. 14775640c4 (válaszként erre: 365. - Cukilany)
2008. ápr. 21. 11:25
én azt mondom muter is meghalt tavaj.mégsem hibáztatom a dokikat :))
367. 4b6a2525df (válaszként erre: 365. - Cukilany)
2008. ápr. 21. 11:21

Igazad van. Elbeszéltünk egymás mellett. Én nem a vétő orvost, orvosokat védtem, (vagyis nem akartam védeni őket) Én azt szerettem volna, hogy Te könnyebben dolgozd fel a gyászod.(mint, ahogy én nekem nem sikerült annak idején).

Részemről is befejezem

2008. ápr. 21. 11:21

sziasztok!

hú,de nagy a vita:)))

topic eredeti címe:

"Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében?"


erre a köv.:

nem tudom..

én inkább maradok az orvosoknál....

365. cukilany (válaszként erre: 364. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 21. 11:07

És megkérdezhetem, hogy orvosi hiba miatt?


mert nem értem miért véded azokat az orvosokat, aki állítják, hogy egy orvos hibázhat, mert fáradt, vagy rossz kedvű!

És nincs nekem semmi gondom a gyásszal, és drnéni-n kívül sztem nem sok mindenkinek mentem neki, főleg ezen az oldalon nem. Csak mielőtt kijelenti hogy fáradság jó magyarázat más emberek halálára, akkor igenis neki fogok menni, mert ha valaki majd az ő fáradsága miatt hal meg, akkor majd legyint, hogy jaj má, csak fáradt voltam...? ezzel van bajom!


hogy miért nem olyan szakmát választottam? hát emlékszem mi motivált potosan, de tuti, h nem az hogy ne kelljen ilyen döntéseket hoznom, hidd el. Még szóbajöhető szakmák között sem szerepelt ilyen.


És én is befejeztem részemről a témát! Nem is akarod megérteni mit mondok, ezért nem erőltetem tovább. Szted ha egy orvos fáradt akkor magyarázható az elhibázott kezelése és más ember halála, sztem meg nem! Ennyi!

364. 4b6a2525df (válaszként erre: 363. - Piczur)
2008. ápr. 21. 10:50
Nem vagyok szerencsésebb alkat, csupán az én édesanyám 31 évvel ezelőtt halt meg.
363. Piczur (válaszként erre: 346. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 21. 10:36

Ezek szerint Te szerencsésebb alkat vagy.

És nem csak cukilanynál, de nálam is.

Én nem rendelkezem ekkora toleranciával.

Főleg akkor nem, mikor "csupán" az édesanyám élete (volt) a tét.


Gondolom, ha megsérülne ne adj isten meghalna a gyereked autóbalesetben vétlen félként, akkor Te tudnád azt mondani, hogy szegény másik sofőr csak fáradt volt, azért aludt el és ez van, bárkinek lehet nehezebb napja és lehet ennek következménye a közutakon is, hiszen Ő is csak ember.

Na, én nem így reagálnám le... Nekem nincs ekkora toleranciám.


Egy későbbi hozzászólásodra is reagálnék.

Ha ez a téma számít off topiknak, akkor részemről lezárva a téma és böbe83 (mint indító) elnézést a kitérőért. Miattam nem kell új tudásbázist vagy fórumot indítani.


De szerintem nem független az általam generált kitérő a címben szereplő kérdéstől.

Hiszen én a miért hiszeket úgy válaszoltam meg, hogy azért, mert nekem abban hinni, aminek ez az altervatívája, sokkal veszélyesebb volt...

362. böbe83 (válaszként erre: 361. - Böbe83)
2008. ápr. 20. 20:17
amúgy meséltem az esetet a férjemnek, ő is azt mondta, hogy tudni kell a körülményektől függetlenül ki van életveszélyben...
361. böbe83 (válaszként erre: 352. - Cukilany)
2008. ápr. 20. 20:03
dehát azt írta ez nem mentség, vagy ilyesmit...
2008. ápr. 20. 18:32

Élvezet olvasni benneteket, de egy kicsit nagyon-nagyon elkanyarodtatok a a topik cimétől.


Már javasoltam, hotgy nyissatok másikat, ahol ezt az eszmecserét folytatjátok, ide igazán csak akkor irjatok, ha a cimmel kapcsolatos nondanivalótok van!

2008. ápr. 20. 18:10
Amúgy ilyeneket kérdezel ("Pontosan tudod, hogy kell egy kisérletet elvégezni, miért nem végzed el, tudományos alapossággal?"), az tényleg csak azt erősíti meg bennem, hogy még nem vagy tökéletes;-)
358. Pirosalma (válaszként erre: 357. - Masször)
2008. ápr. 20. 18:08

Szia!


Szívesen, remélem, hasznát veszed. Nem hinném, hogy így indulnál neki, mert akkor könnyen felismernéd a hibát a gondolatmenetedben:-)


Nem, nem arról beszélgettünk, én nem ahhoz szóltam hozzá.


Mert nem tudom úgy elvégezni.

357. Masször (válaszként erre: 354. - Pirosalma)
2008. ápr. 20. 17:43

Szia!


Köszönöm a kérdéseket:-)

Kb. így szoktam neki indulni.. bár soha nem gonsoltam, hogy különösebben tudományos lenne.. ennek talán az az oka, hogy viszonylag korán - középiskolás koromban - szembe kerültem a tekintély minden megnyilvánulásával..

De most a természetgyogyászatról beszélgetünk:-)


Mellesleg, ha valaki jobban érzi magát, miközben egy milighramnyi mérget sem kell ennije, nem teljesen mndegy, hogy tudományosan megalapozottan érzi jól magát vagy csak ugy dillentánsan?


Semmit nem bizonyit, csak szerintem példa arra, hogy ha tulsokat gondolkozol egy irányba kialakulhat a csölátás: kronikus ápolási osztály, alig-alig tudnak mozogni a betegek. Mindenki csörös bögréből kap inni -amikor a nővér arra jár:-(.. Senkinek nem jutott eszébe elöttünk, hogy kapható ásványvíz, remek, jól záródó, cumizható kupakkal. Nem értettem, miért kérdezgették, hogy hol vettem....


És még egy kérdés: Pontosan tudod, hogy kell egy kisérletet elvégezni, miért nem végzed el, tudományos alapossággal?

356. Pirosalma (válaszként erre: 354. - Pirosalma)
2008. ápr. 20. 15:03
A biológia mint a természettudomány többi területe olyan, hogy a hozzáértés elsajátítását nem lehet megkerülni. vannak, amiket meg kell tanulni, különben nem jut az ember előrébb, legjobb esetben is csak egy helyben topog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook