Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


445. drnéni (válaszként erre: 432. - Masször)
2008. máj. 7. 20:29
Ezt nem is értem. Biztos, mert nem szoktam fogadni.
444. böbe83
2008. máj. 7. 20:19
mi is a reiki?
2008. máj. 7. 20:08
Azért mert sajnos csak magában a normális terápiák nem mindig vezetnek célra, hisz a tüneteket és nem az okot szüntetik meg, márha az egyáltalán sikerül. Kezdetnek a reiki nagyon sokat tud segíteni az okok feltárásában és megszüntetésében, csakúgy mint a betegségek kialakulásának megelőzésében. Napról-napra több embert kezd el érdekelni mi is a reiki, ez a csodálatos energia.
2008. ápr. 29. 19:53
Én most kezdek term.gyógyhoz járni,talán azért,mert csalódtam az orvosokban.Az lenne jó,ha ők tudnának együtt dolgozni,lehet,hogy nem lenne ennyi beteg ember.
441. ab4b6bc17d (válaszként erre: 438. - Pirosalma)
2008. ápr. 29. 14:07
Köszi a segítséget!
440. Masször (válaszként erre: 439. - Pirosalma)
2008. ápr. 27. 18:30

Szia!

Nem bántottál meg!:-)

He nem is látszik. de tudom mennyire hézagos a tudásom, ezért a sajnálkozás:-(


Szép napot!

439. Pirosalma (válaszként erre: 436. - Masször)
2008. ápr. 27. 12:02

Szia!


Jaj, ne haragudj, nem akartalak megbántani:-(


Rosszul fogalmaztam, azt szerettem volna csak írni, hogy az embernek meg kell válogatnia, mit tanul. Ezért javasolnám, hogy az olyanokat részesítsd előnyben, mint az élettan, mert az mindennek az alapja. Na jó, igazság szerint a biokémia, de attól a legtöbben irtóznak, meg az nehéz táma.

De ha szeretted anno a kémiát, vagy legalábbis megvannak a könyveid, ill. a biosz is, akkor azokat érdemes olvasgatni, aztán később lehet egyre komolyabbakat.

Oks?:-)

438. Pirosalma (válaszként erre: 437. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 27. 11:50

Szia!


Eltérő helyen szedett, eltérő körülmények között termesztett tea hatóanyagtartalma más és más lehet, ez minden hasonló esetben így van.


Ha nagyon nagy a különbség, az mindenképp gyanús. A középkategóriát érdemes vásárolni, igaz ez a különböző étrendkiegészítőkre is (a minőség - azaz a tisztaság, a hatóanyagtartalom, ill. egyéb szennyező anyagok jelenléte, mennyisége - egy bizonyos szintig arányos az árral, de egy szint fölött az ár meredeken nő, a minőség nem vagy csak kismértékben).


A zöld tea nem egy bizonyos teafaj/fajta, így lehetnek az ízben különbségek. A zöld teák nagy része keserű, esetleg túl töményre főzöd.

2008. ápr. 27. 11:41

Volna egy kérdésem a zöld teával kapcsolatban. A legolcsóbb, vagy középáras kategóriában is benne vannak a zöld tea igazi összetevői szerintetek?

S még egy ehhez kapcsolódó: csak én érzem úgy, vagy szerintetetek is keserű az íze, mikor isszuk?

436. Masször (válaszként erre: 434. - Pirosalma)
2008. ápr. 26. 20:08

Tudom:-(

Mondjuk, talán ezért nem beszéltem eddig senkit sem le a hozzám fordulok közül a hivatalos gyogykezelésről, sőt a gyógyszerek szedéséről sem.

435. Masször (válaszként erre: 427. - Drnéni)
2008. ápr. 26. 20:05

Nézd, nem voltam ott amikor a doki együtérző arccal arról tájékoztatt a szülöket, hogy csak egy megoldást látnak a probléma orvoslására: eltávolitják a kissrác szemét.

Azonban, nincs okom megkérdőjelezni a barátom szavait..

Szerinted miért költöttek félmilliot nyaralás helyett egy moszkvai utazásra?

Azt gondolom, ha a szemész azt mondja, hogy semmi gond, csak a gyereket másik iskolába kell vinni, ma hozsonnát zengenék róla, meg a nyugati orvoslásról:-)

434. Pirosalma (válaszként erre: 432. - Masször)
2008. ápr. 26. 20:00
Ez ok, de azért érződik a hozzászólásaidon, hogy a bizonyos alapok néhol hiányoznak. Nem bántásból írom, hanem így látom.
433. Pirosalma (válaszként erre: 423. - O.melinda)
2008. ápr. 26. 19:59

Ezek után az nem kérdés, hogy távol áll tőled az orvoslás:-)


Amit írsz, az annyira durva egyszerűsítés, hogy nem tudok rá mit írni...:-/

432. Masször (válaszként erre: 429. - Drnéni)
2008. ápr. 26. 19:57

Tévedsz!

A hat évet emelem ki:-)

18 éve tanulok autodidakta modon, és egyre inkább azt érzem, hogy semmit sem tudok:-)


Erőfeszítés nélkül nem megy, de mellékhatás nélkül igen!

Nézd, amikor egy emberi élettel kapcsolatban az esélyeket és a kockázatokat mérlegeli az Orvos a mellékhatások kapcsán, akkor az egy zugbukméker szintje:-(

431. Masször (válaszként erre: 428. - Drnéni)
2008. ápr. 26. 19:50

Ha hiszed, ha nem, egyiknek sem csináltam reklámot!

Sőt, egy másik forumon kifejtem, hogy Lenkei doktor miért hiteltelen a számomra.


Az aurasimogatás feltétlen hive vagyok!:-)

430. drnéni (válaszként erre: 426. - Masször)
2008. ápr. 26. 14:22

Igen. Ugyanis a betegek nagy része nem előírás szerint szedi a gyógyszereit (Egy elborzasztó példa: Hollandiában, ahol benzinkúton is árulnak gyógyszert, a gyermekkorú dializáltak 70-80%-a fájdalomcsillapító túladagolás miatt került ebbe az állapotba! / persze az is hozzátartozik, hogy ez számszerűen kevesebbet jelent, mint fejletlenebb országokban a fertőzés miatt mialakult veseelégtelenség/). A másik ok, hogy aminek hatása van, annak mellékhatása is. Aminek nincs semmilyen mellékhatása, az placébó. Igaz, hogy a krónikus betegségekre alkalmazott gyógyszerek mellékhatásai tartós vagy drasztikus kezelés esetén a beteg halálát is okozhatja, de a gyógyszer nélkül mégis hamarabb meghalna az alapbetegségétől, tehát a beteg akkor is nyert a kezelésen. De higgyétek el, azért ez ritka.

A gyógyszerekről: a fejlett országokban (mint Mo.) felhasználható vegyületeket 5 lépcsős preklinikai és klinikai vizsgálatnak kell alávetni, ebből a klinikai vizsgálatokat országonként végzik el. Pontosan meg kell határoznia mellékhatásspektrumot, és ezek gyakoriságát, vizsgálni a gyógyszer kölcsönhatásokat. Ha ezt egy cég megpróbálná valahogy pénzzel elsinkófálni, és emiatt egészségkárosodás következne be, az ebből fakadó per következményei végzetesek lehetnek a cég számára, ha nem is pénzügyileg , de presztízs szempontból mindenképp. Úgyhogy tudomásul kell venni: a gyógyszerek biztonsággal alkalmazhatók, de csak megfelelő orvosi javallat alapján.

Persze mindez korábbi hozzászólásaimból is kiderült már.

429. drnéni (válaszként erre: 422. - Masször)
2008. ápr. 26. 14:06

Azért üldözzük az aurasimogatókat (én e címszó alatt azokat értem, akik elolvasnak egy-két Vízöntős könyvet, aztán kiírják az ajtajukra, hogy látó, meg természetgyógyász), mert felelősséget érzünk a társadalmunk egészségéért, és úgy véljük, hogy akik nulla tudás alapján olyanokat ígérnek az embereknek, hogy erőfeszítés és mellékhatás nélkül mindenféle bajukból meggyógyítják őket, és emellett önös érdekeik miatt lebeszélik őket a hatásos terápiáról, az nem gyógyító, hanem bűnöző. Én 6 évig kőkeményen tanultam az egyetemen, azóta is folyamatosan részt veszek a képzésben, és azt mondom: még semmit nem tudok a gyógyításról. De másról se hiszem el, hogy egy tanfolyamon megtanulta, ami ehhez kell.

Gondolom, re majd most ebből kiemeled, hogy én nem tudok semmit, mégis itt okoskodok. (Egyébként ezt hívják demagógiának, eszembe jutott a megfelelő szó.)

428. drnéni (válaszként erre: 422. - Masször)
2008. ápr. 26. 13:58
Nem, tényleg. Azok Dr. Lenkeinek, a California Fitnessnek, meg egyéb társaságoknak hajtanak hasznot, ami ugye sokkal jobb.
427. drnéni (válaszként erre: 421. - Masször)
2008. ápr. 26. 13:57

Azért túlzásokba ne essünk! Sok hihetetlen dolgot írsz, de ez eddig visz a pálmát! Még hogy egy szeme lenne!

Különben olyan vagy, mint egyes vezető politikusok, számonkérnek rajtad egy önellentmondást/csúsztatást, és te máris könnyedén libbensz át másik témára, emelt fővel, mintha mi sem történt volna.

Gondolom, te soha semmivel nem mennél orvoshoz, és családtagjaidat is lebeszélnéd arról, hogy bármilyen betegséggel orvoshoz forduljon.

426. Masször (válaszként erre: 423. - O.melinda)
2008. ápr. 26. 12:50
A leggyakoribb halálokok között a gyógyszerek az ötödik helyen szerepelnek....
425. böbe83 (válaszként erre: 423. - O.melinda)
2008. ápr. 26. 12:03

az átlagéletkor egyre nő

bocs

nagyanyám három gyermekét veszítette el kettőt tüdőgyulladásban egyet torokgyík miatt.

ma mind ellen van védőoltás

ha nincs antibiotikummal kezelhető lett volna

nagymamám még él, mert kicserélték a szívbillentyűjét.

424. böbe83 (válaszként erre: 422. - Masször)
2008. ápr. 26. 12:00

bocs mindannyian a gyógyszergyárak alantas képviselői vagyunk. A betegeket mindenki les...ja, és egyébként is a természetgyógyászok üldözői

valóban nem bántottál senkit... én nem tudom...

2008. ápr. 26. 11:46

Már a világ kezdete óta természetgyógyászattal gyógyítanak.A mi nagyszüleink is többnyire csak természetes úton gyógyították magukat,gyógynövények,stb.,mégis 75-80 évig is éltek.Bezzeg ma???Az átlag életkor egyre csökken.

Mindennap meghalnak 40-50 évesek.Hány ember hal meg a gyógyszerek mellékhatásai által???

Azt hiszem ezekután nem is kérdés,hogy valóban jobb-e a természetgyógyászat.

422. Masször (válaszként erre: 420. - Böbe83)
2008. ápr. 26. 11:22

Ha a középkorban élnénk,már nem lenne velem gondotok, mert egyszerüen máglyára lehetne küldeni, ami valószinüleg meg is történt volna velem. - Ahogy a természetgyogyászok többségével.


Ha ekkorra a leterheltség, miért üldözi az orvostársadalom az aurasimogatokat?


Miért baj, hogy a placebó és a sóbarlang meg a homeopátia - anyag mentesen - segit néhány betegségen? Egyetlen kifogást látok: nem termel méltánytalanul szemtelen profitot a gyogyszergyárnak!


Ha visszaolvasnád a vitánkat, láthatnád, hogy nem bántottam senkit. Idézetet kért tőlem, hát kapott.. Azok az Ő szavai!

421. Masször (válaszként erre: 416. - Drnéni)
2008. ápr. 26. 11:14

Drnéni!

Ha így történt, akkor minden meg van oldva!

A természetgyogyászat az ebben, hogy mint azt le is írtam, a nyugati orvoslás odáig jutott, hogy ki akarták operálni a gyerek szemét, ha nem viszik természetgyogyihoz, ma egy szeme lenne!

420. böbe83 (válaszként erre: 414. - Masször)
2008. ápr. 26. 08:11

Nem tudom miért támadsz ennyire. Szerintem fogalmad sincs milyen egy kórházban dolgozni. A betegségekről különböző varázslóktól olvasott könyvekből értesültél. Szerintem nem kéne ennyire örülni, h. találtál vkit, akit lehet bántani...

Kár, h. nem a középkorban élsz, akkor mindenki hozzád menne a bajával. De ma már az evidencián alapuló megoldásokat keressük...

Most voltam eg ytüdőgyógyász előadásán, aki az asztma kezeléséről beszélt, és azt mondta, hogy bármely természetgy. szerben, homeos szerben, sóbarlangban stb egy közös van, hogy nincs bizonyított javító hatása a placebóhoz képest...


Azt nem tudom, hogy szerinted az normális-e, ahogy a kórházaink kinéznek, vagy amilyen orvos és nővérhiány van... de azt gondolom erről szintén keveset tudhatsz. Csak panaszkodás képpen a férjemnek sztem két hónapja nincs egy szabad hétvégéje. A négy napos szünetben pénteken ügyel szombaton készenlétes, tehát nem tudnánk elmenni sehova két napra kirándulni...

419. ab4b6bc17d (válaszként erre: 413. - Cszsuka)
2008. ápr. 25. 22:54
Köszi szépen. Megnézem a gyógyszertárban, vagy egy gyógynövényboltban.
418. drnéni (válaszként erre: 413. - Cszsuka)
2008. ápr. 25. 22:51
A második mondatot meg tudom erősíteni. Rossz hatású még a csoki, sajtok, vörösbor, mogyoró.
417. drnéni (válaszként erre: 414. - Masször)
2008. ápr. 25. 22:50
Szerintem ezt most már lezárhatnánk. Azért reagáltam a dologra, mert kifejezetten hangsúlyoztam: nem keresek mentséget. És nem írtam egy szót se konkrét esetről: csak a példák kapcsán az általános helyzetről. Nem tudom, te vajon hogy állnád meg a helyed hasonló körülmények között. Mi bizony hibázunk, mert csak egyszerű emberek vagyunk véges energiával és idővel. És még egy: ha mi hibázunk, egy nagyon szigorú szakmai és jogi procedúra áll/állhat előttünk, melyet törvény szabályoz, ellentétben a kuruzslókkal, akik ellenük bizonyítékként felhasználható iratot (ambuláns lap, zárójalantés, ÁNTSZ jelentés) igen ritkán vezetnek tevékenységükről. (Nem a tanult, tapasztalt természetgyógyászokról beszélek.)
416. drnéni (válaszként erre: 415. - Masször)
2008. ápr. 25. 22:41
És ehhez mit szólsz? A kissrácnak azért volt kötőhártyagyulladása, mert a folyamatos stressz miatt dörgölte a szemét. Miután a stressz megszűnt, ezt abbahagyta, így meggyógyult. Mi ebben a természetgyógyászat? Mert hogy ez a topic arról szólna, de valahogy még nem sok szó esett róla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook