Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


325. Masször (válaszként erre: 319. - Pirosalma)
2008. ápr. 18. 22:50

A különbség ott van, hogy az EKG egy személytelen gép. Míg a pulzust vizsgálva percekig személyes kontaktus van, ami néha sokkal többet segít mint ezernyi pirula.

Valahogy néha az az érzésem, hogy egyenesen felségsértésnek tekinti az orvos társadalom az alternativ medicináknak még a létezését is.

Pedig, csak szemléleti különbség van, az egyik egy gépnek tekinti az embert és mindent meg akar mérni benne, míg a másik inkább a szellemét, éeékét ígyekszik megérteni. Hozzá ez utobbi azért áll közelebb, mert nem érzem magam munkadarabnak.

Többek között ezért örülök nagyon, hogy a kinai kurzuson nagyon sok orvos ül körülöttem:-)

324. drnéni (válaszként erre: 306. - Masször)
2008. ápr. 18. 22:44
Ja. Az újságba az is bekerült, hogy magyar törzset találtak Kongóban.
323. drnéni (válaszként erre: 304. - Masször)
2008. ápr. 18. 22:43
de azért ebből ugye nem következik szerinted, hogy mindenki zseni, akit meghúztak?
322. drnéni (válaszként erre: 277. - Piczur)
2008. ápr. 18. 22:38

Nyilván ez nem vigasztal, de lapozz előre, ha érdekel, és olvasd el, amit a kiégett orvosokról írtam. Egyébként ahhoz, hogy hozzátartozódat saját felelősségedre hazavidd, nem kell semmiféle összeköttetés, ezt a törvény biztosítja. Az, hogy területi ellátási illetékesség van, nem az orvosok hibája.

Egyébként valóban rengeteg az ilyen figyelmetlenül odavetett félmondat, ami emberek életét keseríti meg, nekem is kijutott belőle betegként, nem is egyszer. Van kezdeményezés arra, hogy a kollégák megtanulják elkerülni az ilyan "negatív szuggesztiót" tartalmazó közléseket, de sajnos még nem kap elég hangsúlyt. Remélem, ez azért változni fog.

321. drnéni (válaszként erre: 272. - Masször)
2008. ápr. 18. 22:31

Hát orvosi fizetésből bocs, de nem tudok kísérletezésre szánni. (Ügyelettel nettó 102000.)

Orvosoknak nem jár kredit, csak szakdolgozóknak, pedagógusoknak. Mondjuk ezt se értem.

320. Pirosalma (válaszként erre: 317. - Masször)
2008. ápr. 18. 21:59
És jól írod, a legtöbben ezért vonzódnak az ilyen módszerekhez, mert nem kell hozzá annyi mindent megtanulni. Ezt már említettem nemrég.
2008. ápr. 18. 21:58
Ahogyan egy jó kardiológus egy laikusoknak semmitmondó EKG-ról rengeteget tud megállapítani. Nem hinném, hogy ez akkora ördöngösség lenne.
318. Pirosalma (válaszként erre: 317. - Masször)
2008. ápr. 18. 21:56
Minél kevésbé ért valaki valamihez, annál pofonegyszerűbbek a dolgok:-) Jobb is élni a rózsaszín "tudatlanságban":-) (Ezt a szót ne értsd félre, ne sértődj meg, egyszerűen nem jutott eszembe jobb szinonim kifejezés.) Amúgy valamikor tényleg jobb...
2008. ápr. 18. 21:10

De ilyen egyszerű.

Pont ezért vonzodom a tradicionális kinai medicinához. Csak a beteg csuklóját foghatta a meg a doki. talán nem véletlen, hogy több tucatnyi pulzust különböztetnek meg a jellegük szerint...stb.

316. böbe83 (válaszként erre: 314. - Masször)
2008. ápr. 18. 09:14
szerintem, meg tanulmányozz egy két élettankönyvet, és megérted, hogy ez nem ilyen egyszerű. Nem működhet máshogy, mint, ahogy mőködik. Nem hiheted, hogy a vese pumpálja a vért, miközben a szív választja ki a vizeletet. Voltam elsősegélyvizsgát tenni nemrég, és ott két lány felháborodva beszélegtett: "He, te tudtad, h. a szívnek kamrái vannak?" "He, nem , az meg mi?" Na őket lehet meg lehet győzni mindenről...
315. Pirosalma (válaszként erre: 314. - Masször)
2008. ápr. 18. 05:52
Amiket olvastam, nem hinném:-)
314. Masször (válaszként erre: 311. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 23:10

Ezt annyival egésziteném ki, hogy ha nagyon elszaporodnak a példák, amik mintegy kivételt képeznek a már megértettnek gondolt müködési elvtől, akkor talán a müködést értették félre egykor.

A példa viszont nagyon jó:-)

313. Masször (válaszként erre: 297. - Cszsuka)
2008. ápr. 17. 23:06

Ebben teljesen igazad van!

Azonban a törvény így határozza meg, természetgyógyásznak nem kell orvosi diploma, viszont nem nevezheti a tevékenységét gyógyitásnak, mert arra meg csak a diplomás orvosnak van joga.. Szal, igen bonyolult a jog is ezen a téren.. Ebben a definicioban nem vagyok egészen biztos, de az én olvasatomban a legnagyobb különbség: 1, a receptírás és 2, a terápiás célú hámsérülés okozása. Ezeket csak orvos teheti. Tehát sem az akupunktura sem a méh terápia nem végezhető diploma nélkül.

Viszont masször bárki lehet. kb szakmunkás szintü képzés után. Ebbe nem nagyon fér bele - időben - csak egy nagyon felszines anatomia. Biokémiát meg csak hirből ismerjük...

Ezt a hiányosságot kompenzálandó tanul az ember tradicionális kinai medicinát, egy kis kineziologiát és persze parapszihologiát:-)

312. Pirosalma (válaszként erre: 310. - Masször)
2008. ápr. 17. 22:51
Legyen úgy, amúgy tökmindegy, nem az elnevezés a lényeg.
311. Pirosalma (válaszként erre: 309. - Masször)
2008. ápr. 17. 22:50

Ettül függetlenül példák, nem visznek közelebb a működés megétéséhez véleményem szerint.


Hiába mondok neked példákat pl. a hormonális betegségekre, a hormonáéis rendszer működését ettől nem fogod megérteni. (Ez nem árd vonatkozik, csak az egyszerűség kedvéért használtam egyes szám 2. személyt.)

310. Masször (válaszként erre: 305. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 22:47
Azt gondolom a hagyományos a természetgyogyi.. Nevezzük inkább modernek, vagy nyugatinak!
309. Masször (válaszként erre: 307. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 22:46
Csak hogy ezek a példák a saját tapasztalatomon alapulnak....
308. Masször (válaszként erre: 296. - Böbe83)
2008. ápr. 17. 22:43

Masszörnek nincs terészetgyógyász végzettsége!

Parapszihologiát végeztem!

307. Pirosalma (válaszként erre: 306. - Masször)
2008. ápr. 17. 22:42

Ez hogy jön ide?


Nem lehetetlen amúgy, de az agykontrollba ne menjünk bele, mert példákon kívül mást nem lehet fölhozni!

306. Masször (válaszként erre: 293. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 22:40

Nézd, ismerek agykontrollt végzett hölgyet, aki közel 50 évesen megnövesztette az rövidebbik lábát. kb. 7cm volt a különbség

Csak azért sikerülhetett neki, mert nem tudta, hogy a csontok növekedése bizonykorban befejeződik....

Mielött azt gondolnád, hogy olvastam egy sikersztorit valahol.. a Hölgyel együt végeztem az alaptanfolyamot. Néhány évvel késöbb tv. rádió újság tele volt vele..

305. Pirosalma (válaszként erre: 304. - Masször)
2008. ápr. 17. 22:39

Annyit tudok erre írni, hogy 2008-at írunk, Semmelweis ideje elmúlt már.


Bármennyire is szeretnék sokan, a biológiai és a kémiai rászt nem lehet megkerülni. Sokan azért kedvelik a termgyógyot, mert nem értik a "hagyományost".

304. Masször (válaszként erre: 290. - Böbe83)
2008. ápr. 17. 22:35

Ez a példa nagyon off lesz!

Láttál már szárnyas hajót? Ugye, teljesen magától értetődik a müködése?

Nos, az eredeti terv egy mérnők halgató diploma munkája volt...

Ha hiszed, ha nem, megbuktatták, mert azt gondolták a szerkezet nem müködhet!

303. Pirosalma (válaszként erre: 302. - Cszsuka)
2008. ápr. 17. 22:25

Persze, biztos van (bár a biokémia nélkül azért nem tökéletes a dolog, annyi bizonyos). Akikkel én voltam kapcsolatban, azok hát...öhm...


Sajnos sokszor az orvosok sem értenek az élettanhoz, a biokémia meg még gyakrabban "tabu"...Meg az a baj, hogy pl. aki az internetet veszi igénybe, az rengeteg szennyet olvas, és nem mindenki tudja megszűrni, sőt...És ha a különböző termgyógymagazinokból művelődik az ember, azzal nem jár jól. Szoktam olvasgatni az Ideált meg ezeket, és a legtöbbször siralmas a helyzet, amint komolyabb kérdések kerülnek elő..:-/

302. Cszsuka (válaszként erre: 301. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 21:33
Nekem elhiheted, teljesen az alapoknál kezdik, erre építenek. Persze nem orvosi szinten, ezeket az ismereteket már autodidakta módon kell elsajátítani. Ha valaki elég lelkiismeretes, megteszi. Csak nehéz megtalálni őket (mármint azt, aki megteszi). De hidd el, van ilyen. Én is ilyen vagyok. Az orvosi konzulens is kötelező. Ha nem tudok valamit, vagy nem tiszta, vele kell megbeszélni. Ez így fer.
301. Pirosalma (válaszként erre: 295. - Cszsuka)
2008. ápr. 17. 20:35

Hát de milyen szinten.


Akinek nincsenek meg a középiskolai biológiai és kémiai ismeretei, az alkalmatlan arra, hogy ezeket magas szinten tanulja, ezért nem kivitelezhető a magas szintű oktatás ezekből a tárgyakból.

300. Pirosalma (válaszként erre: 297. - Cszsuka)
2008. ápr. 17. 20:33

Szia, Zsuka!


Igen, ezt sokan "elfelejtik"...

299. Cszsuka (válaszként erre: 294. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 20:14
Teljesen jogos.
298. Cszsuka (válaszként erre: 296. - Böbe83)
2008. ápr. 17. 20:13
Hát, erre azt tudom mondani, hogy szomorú. Nagyonis el kell benne mélyedni.
297. Cszsuka (válaszként erre: 294. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 20:12

Az a baj, hogy mindenki természetgyógyásznak nevezi magát, aki elvégzett egy tanfolyamot.

Az igazság pedig az, hogy csak az nevezheti magát hivatalosan természetgyógyásznak, aki elvégezte előtte vagy utána az orvosit is.

A többiek csak kirakhatják, a névtáblájukra, hogy milyen képesítésük van.

Pl: Életmódterapeuta, Alternatív mozgás- és masszázsterapeuta, Reflexológus, Akupresszőr, stb.

Csak olyanhoz szabad menni, aki ezt becsületesen kiírja és fel tudja mutatni az oklevelét a vizsgáiról.

296. böbe83 (válaszként erre: 295. - Cszsuka)
2008. ápr. 17. 20:10
csak a masszőrnek ebből van diplomája, és ő azt mondta nem méllyedt el ebben a témában...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook