Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


25. Masször (válaszként erre: 21. - 38113ab761)
2008. febr. 4. 19:48

Sőt, egyátalán nem a tüneteket kezeli, hanem az azokat kiváltó okokat!

Ezek nem mindig testi, nagyon gyakran leki eredetüek!

24. Masször (válaszként erre: 19. - Böbe83)
2008. febr. 4. 19:44

Böbe!

Sajnos ellent kell mondjak!

A pestist a mai napig nem tudják gyógyitani.

A himlőt sem igazán, csak van ellene védőoltás.

Amiért nem olyan drámai a lefolyása napjainkban, az az immunrendszer fejlődése, alkalmazkodása a betegséghez.

Egyik járvány sem ezer éves.. alig 5-6 éve jelentek meg.

De ha a spanyol náthára gondolsz dokumentáltan 50.000.000 áldozata volt szerte a világon, ma néhány nap alatt kifekszed az influenzát - még akkor is, ha csak forro citromos teát iszol:-)

23. 984ff08d0b (válaszként erre: 18. - Böbe83)
2008. febr. 4. 19:44

igen... csak pl több ismerősöm kicsit elkezdett belehalni abba, hogy egy-egy orvos elfelejtkezett a mit mivel nem szabad szedni gyógyszerekről :P aztán ezek az ismerőseim nem szedték tovább a gyógyszereket, homeopatához mentek és boldogan élnek. :) előtte az egyik folyamatos hasmenéstől szenvedett, annyira legyengült, hogy felkelni nem tudott a végén, a másik meg lehámlott a tenyerén, a talpán, az intim részein húsig és állandóan száraz volt a szája...mindez két különböző gyógyszertől ,amik "összevesztek", és vazze két okos orvos sem tudta kitalálni mitől döglődnek vajh ezek a szerencsétlenek...

Töredelmesen bevallom előbb mennék a táltosokhoz, minthogy gyógyszer után nyúljak. Szerencsére egész jól vagyok :D

2008. febr. 4. 19:43
Mert a világi gyógyitás kurarcott vallott!!!!
2008. febr. 4. 19:37
a természetgyógyász általában nem csak egy tünetet kezel...
2008. febr. 4. 19:20
mert az szintetikus gyógyszerek nem mindíg válnk be, és sok mellékhatásuk van
19. böbe83 (válaszként erre: 14. - Masször)
2008. febr. 4. 19:19

és pestis, és a himlő... ma már gyógyítható...

homeopátiával ezer éve halomra haltak...

18. böbe83 (válaszként erre: 17. - 984ff08d0b)
2008. febr. 4. 19:16

sztem egy orvos senkit sem akar megölni... Az embereknek lesz betegségük, az orvos ált. próbál segíteni

Én hiszek az orvostudományban, és abban, h. olyan szereket használjanak, amiket kísérletek százaival bizonyítottak.

Tudósok és kutatók kockáztatták az életüket is, hogy kimutassák egy.egy szer hatásosságát.

2008. febr. 4. 19:06
Miért hisznek az emberek az orvosokban??? Több embert ismerek, akit orvos akart "megölni", mint akit homeopata...meg efféle...
2008. febr. 4. 18:58

Csatlakozom Jázminkához.

Nekem allergiám volt. 3féle drága gyógszert írtak fel. Egyiket az allergiára, másikat azért hogy az első ne tegye teljesen traccsra a gyomrom. 2 honapig szedtem, csomó pénzt kiadtam. Használtak is .... egy ideig. Mikor abbahagytam a szedést, 2 hónap és visszajöttek a tünetek. Azt mondták, hát szedjem a gyógyszert. Életem végéig? Igen.

Elmentem egy homeopátiás orvoshoz. Nem hittem benne, de más ötletem nem volt. Azóta nem jött elő az alergiám (a kezelés a hagyományosnak kb 1/5-e volt, de ez mellékes). Azóta csak oda megyek ha valami bajom van (szerencsére nem nagyon szokott lenni). Én ezért hiszek.

15. Masször (válaszként erre: 8. - Böbe83)
2008. febr. 4. 18:55

Böbe!

Sajnos már nem a növényi kivonatok, hanem azoknak szintetizál változata van a gyogyszerekben - szent minőségbiztosítás..

Ezekkel csak az a gond, hogy nem tökéletesen ugyanolyanok, mint a természetesek. Nem tudni miért, de a szintetikus molekula a tükörképe a természetesnek.

Ha szemléltetni akarnám, azt mondanám, hogy olyan mintha a jobb kezes kesztyüdet a bal kezedre huznád.. melegit.. csak valahogy nem az igazi.. Nem lehetetlen, hogy ez okozza a mellékhatásokat, amiket a gyógynövények nem szoktak okozni..

14. Masször (válaszként erre: 9. - Böbe83)
2008. febr. 4. 18:52

Böbe!

A homeopátiás szerekben Informácio van!

Ami a döbbenet, hogy több ezer éven keresztül müködött és segitett tulélni.

Aztán egyszere csak hatástalannak nyilvánitatott..

De lett helyette, mellékhatások ezreivel "felszerelet" csoda molekula...

13. Masször (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2008. febr. 4. 18:49

Aha, csak az már a modenr orvos tudomány hajnala!!!

5.000 (ötezer) éve már leírták, hogy a gyogyitó legföbb erénye a külső és belső tisztaság! Ajánlott volt naponta legalább egyszer fürödnije.

12. böbe83 (válaszként erre: 11. - 7004ca251b)
2008. febr. 4. 18:24
oké... bocs..
11. 7004ca251b (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2008. febr. 4. 18:16
senki nem állította az ellenkezőjét.A kérdésre válaszoltam,ennyi és nem több
10. Cszsuka (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2008. febr. 4. 18:15
Persze, mert nem ismerték a higiéniát. Amikor Semmelweis Ignác azt mondta, hogy azért halnak meg a frissen szült anyák, mert az orvosok boncolás után nem mosnak kezet, kinevették....
2008. febr. 4. 18:03
és szerintetek mi van ezekben a homeopátiás szerekben?
2008. febr. 4. 18:02
a gyógyszerek nagy része is növényi eredetű. Ld. aspirin: fűzfakéreg, digoxin: Gyapjas gyűszűvirág stb stb, csak épp van róla bizonyíték
7. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2008. febr. 4. 18:02
Talán, mert van tapasztalatuk abban, hogy a homeopátiás szerek felerősítik a gyógyszerek hatását, így az egyéb kárt okozó gyógyszerekből kevesebbet kell szedni.
6. böbe83 (válaszként erre: 5. - 7004ca251b)
2008. febr. 4. 18:00
azért kevesebben gyógyultak meg...
2008. febr. 4. 17:43
mert az első pár ezer évben,amikor még nem létezett a mai értelemben vett orvos tudomány és a hozzájuk tartozó gyógyszer gyárak,melyek tonna számra ömleztik a kemikáliákat,akkor is voltak betegségek,különböző sérülések,fájdalmaak,melyet akkor is elláttak,pont a természetes alapanyagok felhasználával.A természet gyógyászat és a homeopátia,pedig pont ezekre a természetben ellelhető anyagokra támaszkodik...
2008. febr. 4. 17:42
Mert néha sokkal jobban beválik,mint más drasztikusabb gyógymód.Tapasztalat.
2008. febr. 4. 17:41
remény
2008. febr. 4. 17:40
Csak kíváncsi vagyok....
2008. febr. 4. 17:40
Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatba, homeopátiában és más effélében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook