Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csak karácsonykor tartják sokan fontosnak a szeretetet? fórum

Miért csak karácsonykor tartják sokan fontosnak a szeretetet? (beszélgetős fórum)


2016. dec. 13. 06:25
Sztem ott ahol szeretet van alapbol, ott egèsz èvben van. Ahol nincs, ott karácsonykor sincs.
2016. dec. 13. 06:18
nem tudom.azt vallom,hogy a szeretetteinket az ev minden egyes napjan kell szeretni nemcsak 1 vagy 2 nap ragondolni az evben/anyak napja,apak napja,karacsony/
24. barai
2016. dec. 12. 16:21
AKTUÁLIS KÉRDÉS!
23. barai
2009. szept. 21. 15:50

Régen nem szólt be senki:((

Talán a cim maga a válasz is, miért nélkül?:((

2008. okt. 21. 21:29
mert akkor jobban érzik, hogy nincs
2008. okt. 18. 17:41

Mert karácsonykor szinte kézzel fogható!:)


"A szeretet az, ami Karácsonykor a szobában van. Ha egy pillanatra abbahagyod az ajándékok kicsomagolását, akkor lehet meghallani."

Robi - 7 éves

2008. okt. 18. 17:39

Én mindennap fontosnak tartom a szeretetet,talàn ezért is égek màr augusztus ota karàcsonyi làzban.

Mert akkor talàn nem csak nekem jut eszembe a békesség hanem azoknak is a kik hétköznapi siettségükben megfeledkeznek.

Én a karàcsonyt nem a rengeteg étellel ünneplem(nem is fözök több fogàsos vacsit)

Nekem az lesz a fontos,hogy akit szeretek itthon legyen velem,együtt vacsoràzzunk,beszélgessünk,és a szivemben hàlàt adok Istennek az ö egyszülött fiàért Jézusért.

Mindenkinek szüksége van szeretetre,de nem mindenki tudja egyformàn kimutatni.

SAJNOS A mai rohano vilàgban ez érthetö...

2008. okt. 8. 16:56
A karácsony is úgyan olyan mint a többi. Annyi különbséggel, hogy ilyenkor minden díszes ruhába kerül. A szeretet ilyenkor is ott van az emberek szívében. Már akijében ott van. Mert ahogy pár sorral írta valaki. Aki veri a családtagjait, annak ilyenkor sincs szeretet érzete, úgyan úgy, mint a többi átlagos napon. Szóval aki tud szeretni, az nem csak karácsonykor mutatja ki. Aki meg csak ezen a napon szeret, az nem egy igaz ember.
18. winny
2008. okt. 8. 16:42

Pedig az év 365 vagy 366 napból áll.

De ha a szeretet csak karácsonykor mutatkozik meg az nem szeretet csak ajándék osztás.Vagy még az sem.

2008. okt. 8. 16:36
Azt szoktam mondani, a karácsony, húsvét jó lenne ha nemcsak 3 napig tartana. Hanem egész évben élnénk Szeretetben,tiszteletben. EgyMÁSságát elfogadva.
2008. szept. 15. 07:48
Akkor jobban oda tudnak figyelni egymásra,pedig egész évben szükség volna rá.
2008. márc. 17. 21:10

Mert akkor nem tudnak se vásárolni menni, sem a munkahelyükre dolgozni.

Olyankor még a családtagjaikat is segítség nélkül felismerik!

2008. márc. 17. 20:51
Sajnos manapság a karácsony már régen nem az, aminek lennie kéne.
2008. márc. 17. 19:37
..., mert akkor, ünnepi díszbe öltöztetve hamarabb észreveszik, mint a többi, szürke hétköznapon. S ez nem jó. Nálam is mindig ott a szeretet, hiszen szeretek és szeretve vagyok. Persze, hogy nálam is vannak nehézségek, de egy kedves szó, egy baráti ölelés és jól időzített beszélgetés a szeretett emberekkel átsegít azokon. S ez olyan jó!
2008. febr. 29. 11:59
Az már csak az ő bajuk,ha csak karácsonykor tartják fontosnak a szeretetet,pedig mindennap ugyanolyan intenzitással lehetne szeretet adni,és kellene is.:)
11. caravell (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2008. febr. 29. 11:13

bizony.

Nem akkor fontos, hanem fontosabb, előtérbe kerül,mert az ember gyarló és elsodorják a szürke hétköznapok.

2008. febr. 28. 21:04

Attól függ kinél..............

Nálam minden nap dúl a szeretet!!!!! Szerencsés ember vagyok! Szeretnek és viszontszeretek.

Barátok, kollégák, ismerősök...stb.

A szeretet mindenütt ott van, csak észre kell venni!

Szeretetet adni kell és ezerszeresen kapod vissza!

9. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 7. - Napsugar71)
2007. dec. 12. 15:50

nem, sztem nem minden családban:(

Sokak, csak vágyakznakutána:ahol apuci veri a családot, ott nemigen létezik....sajnos

ha ezt a fajta szadizmust törvényileg szabályoznák, akár mindenütt lehetne, sztem is.

2007. dec. 12. 15:48

... mert mindenki egyfolytában rohan és nincs idő semmire. Ezenkívűl baromi anyagias a világ.

Kevesen értik meg, fogják fel, hogy a pénz az csak egy szükséges rossz.

Szerintem úgy kéne élni a hétköznapokat, hogy sosem tudhatjuk, melyik nap az utolsó.

Én igyekszem minden napomat szerettel megtölteni és éreztetni a családommal, hogy mennyire fontosak nekem, illetve mennyire boldog vagyok, hogy ők a családom!! :)

2007. dec. 12. 15:35
Szerintem minden családban meg van a szeretet ,csak nincs ünnepi ruhába, felőltőztetve.
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Kesgetlek)
2007. dec. 12. 13:01
...és megértést.:)
2007. dec. 12. 12:59
OK, DE LEGALább nagyobb odafigyelést mindenkinek
2007. dec. 12. 12:59
Talán nem csak ilyenkor tartjuk fontosnak,csak karácsony táján előtérbe kerül....
2007. dec. 12. 12:58
mindenkit:)
2007. dec. 12. 12:58
Képtelenség.Nem szerethetünk mindenki ugyanúgy!
2007. dec. 12. 12:57
ÉN SZERETNÉM HA MINDIG UGYAN OLYAN SZERETETTEL FIGYELNÉNEK MINDEN EMBERRE!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook