Mi volt a legkülönlegesebb keresztnév aminek a viselőjével eddig találkoztál? (beszélgetés)
Vannak furcsa nevek, azt meg kell hagyni...úgy nézem a tengerentúlon talán minden adható név gyanánt. :-P
Csak pár példa:
Gates McFadden (színésznő);
Brooklyn és Harper Seven Beckham;
Zooey Deschanel....
Mit szóltok hozzájuk?:-)
A Noel egyre inkább kezd elterjedni.
A Villő pedig szép név, és szintén kezd gyakorivá válni.
Noel (fiu)
Villő (lány)
Az írásmód Cintia (eredetileg Cynthia, az angolból).
Az ejtés Szintia, de még csak az kellene, hogy így is írjuk!
Vegyük csak a Cintia-Szintia nevet:hogy ejtjük,hogy írjuk?
Lehetne még folytatni.
Két különlegesség Angliából:
Faith és Tempest.
Hit és Vihar.
Meredith-nek kellene írni.
De nálunk Magyarországon kiejtés szerint írjuk a neveket, ebből született a Dzsenifer, Dzsesszika és hasonló torzszülemények...és a Meredisz, így írva.
Fiam ovijában az egyik kislányt Meredisznek hívják.
Azt nem tudom hogy írják,csak hallottam hogy így szólítják.
de nekem ez a név is furcsa
Hajnal Csillag a másik pedig Esti Hajnalka
További ajánlott fórumok:
- Szólác - keresztnevekből
- Szólánc - Keresztnevekből egy kicsit nehezítve (a-ra nem végződhet)
- Neked hogy tetszik ez a keresztnév?
- Írjatok olyan hírességeket, akiknek a személyneve és keresztneve kezdőbetűje megegyezik
- Híres magyarok teljes névvel, de a keresztnevük ABC-ben
- Milyen furcsa keresztnevekkel találkoztatok eddig?