Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van ha a nő az idősebb egy kapcsolatban? fórum

Mi van ha a nő az idősebb egy kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 22. 23:38
5 év van a párom és köztem, a javamra. Nagyon sok mindentől függ, az, hogy akkor mi van. Igaz, hogy a szerelem az szerelem, de tény az is, hogy okozhat némi gondot a kor...vannak dolgok amiken nem tudunk változtatni, az örök kérdés talán a jövő, ki mit és mikor szeretne, bír stb. Úgy gondolom az ilyen pároknak a megszokott párkapcsolati problémákon kívül adott esetben ( természetesen nem mindig...) más problémákkal is meg kell küzdeniük, és ez olykor lehet nagyon kemény is. Nem gondolom, hogy a szerelem mindent megoldana, csak a jó döntések jókor...jó helyen. Nagyon szeretem a párom, de sokszor könnyebb volna, ha nem volna az az 5 év ... viszont akkor lehet minden más volna..jó minden úgy ahogyan van ;)
2012. ápr. 21. 15:51
Nem mindegy azért az sem, hogy mekkora az a korkülönbség. Mert sajnos van egy biológiai óra is, ami ketyeg. Szóval ha egy gyermektelen 30 éves nő összeáll egy 20 éves fiúval....Tehát nem mindegy, ki hol tart az életében.
2012. ápr. 21. 09:31
Én 6-tal több és nem érzem gond lenne.
2012. ápr. 21. 09:25
semmi
24. Noj84
2010. jan. 27. 09:49

én egy évvel vagyok idősebb a páromnál. senki se hiszi el, mert engem jó ha 18-nak néznek, őt meg már nézték 28nak is. :) egyébként semmi problémát nem okoz.

húgom 22, barátja 19, együtt élnek, tehát elég komoly. ott sincs semmi, talán ott az okozhat némi nehézséget, hogy a lány magyar anyanyelvű, a fiú meg norvég. :) de már ezt is leküzdötték, tesóm megtanult norvégul. a szerelem nem ismer határokat :)

2010. jan. 26. 17:40

hogyhogy mi van? semmi nincs :D a korkülönbség semmit nem változtat az érzéseken.. mint ahogy semmi más sem.. a szerelem az szerelem :D

a barátom kicsit több, mint 5 évvel fiatalabb nálam.. mondjuk ő eléggé érett, nagyon sokat látott.. és örökké tisztelni fogom azért amilyen..

az egyetlen dolog, ami konfliktust okozhat, főleg a mikorunkban (ő 21 lesz én meg 26) az az, hogy én lassan szeretnék babát.. ha idősebb pasim lenne, ez megoldható lenne, de így én keresek egyedül, míg ő egyetemre jár... ez egy sarkalatos pontja lehet minden ilyen kapcsolatnak, de azt gondolom, hogyha az egymás iránti szeretet, szenvedély és türelem megvan, akkor nem lehet gond semmiből... :)

2010. jan. 26. 11:46
Én 2 és fél évvel vagyok idősebb a páromnál,17 éve vagyunk egütt 2 csudaszép lányunk van.Nagyon szeretjük egymást.Néha van poénkodás a "korom" miatt de csak ennyi.
2010. jan. 26. 11:38
A páromtól 9 évvel vagyok idösebb, de sosem éreztem, hogy ennyivel fiatalabb ő, mert érett gondolkodású, nem gyerekes, sőt nagyon is egy hullámhosszon vagyunk 3 éve. A gyermekáldáson gondolkozunk...tervben van! a volt férjem egyidős volt velem, nem érzem, hogy a fiatalabb fiu gondot okozna. Jobban érzem magam vele, boldogok vagyunk.
20. manul
2010. jan. 26. 11:08

Szerintem a kissebb korkülönbség semmit sem jelent.A nagyobbnál fordulhat elő esetleg gond de az sem törvényszerü.

Én is idősebb vagyok a férjemnél és az anyukám is!Soha semmi gond nem volt belőle!

19. Janette71 (válaszként erre: 14. - Erika691230)
2010. jan. 26. 11:02
Egyetértek! :D
2010. jan. 26. 10:56
Véleményem szerint a korkülönbségböl adodo problémák elöbb vagy utobb elöjönnek.Ezt tapasztalom a környezetemben is.
2010. jan. 26. 10:55
Teljesen mindegy ki kinél idősebb.A kor már nem számít.ha kijöttök egymással és szeretitek egymást akkor semmi gond.
16. Veronika27 (válaszként erre: 13. - Df2a740c00)
2010. jan. 26. 10:50
Egyetértünk, lásd Faludy házaspár...
2010. jan. 26. 10:49
Köztünk 3,5 év van, az én javamra. 5 éve vagyunk együtt, ez soha nem okozott gondot!
2010. jan. 26. 10:48

Én 40 vagyok,a párom 30,és nagyszerűen megvagyunk már 4 éve,most várjuk az első közös babánkat.Velünk él a 20 éves lányom is,akivel olyanok szinte,mint a testvérek.

Szerintem a kor nem számít egyáltalán.Szerintem is csak a kívül állók szemét piszkálja,de azzal meg ki vergődik???Engem így még sosem szeretek,mint most. :-D

13. df2a740c00 (válaszként erre: 12. - Veronika27)
2010. jan. 26. 10:46
Ez fordítva sem egészséges szerintem.
12. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Janette71)
2010. jan. 26. 10:45

Megnéztem az adatlapod, köztetek akkor 11 év van, az még szerintem nem gáz. Látom, fiatalon is szülted az első gyereked.

Szerintem már az a nem egészséges, mikor a férfit a nő gyerekének nézik, semmint társának.

11. azure_
2010. jan. 26. 10:39
Én 6 évvel vagyok idősebb a páromnál, 10 éve élünk együtt és most született meg az első kisbabánk. :) Soha egy hangos szó nem volt köztünk. A kölcsönös elfogadás jegyében élünk. Maximálisan működik.
10. Janette71 (válaszként erre: 8. - Veronika27)
2010. jan. 26. 10:33
Hát nem tudom... Generációs, jah, ezt már nevezhetjük annak is. A fiam 20, a párom 28 éves. Én egész másként látom. Nálunk ez nem probléma. Jó, az elején én is érdekesnek találtam, de nem csak nekem tökéletes a kapcsolatom vele, hanem a gyerekeknek is. Talán koravén? :D:D
2010. jan. 26. 10:29

Szerintem arányaiban nem több idősebb nő-fiatalabb férfi kapcsolat megy tönkre, mint a fordított esetben.

A korkülönbség önmagában nem okozhat problémát, ha egyébként megvan minden, ami egy jó párkacsolathoz kell.

2010. jan. 26. 10:28
Én is 4 évvel vagyok idősebb a férjemnél. A nagy korkülönbség (generációs) szerintem már sok, de alapjában véve érettség kérdése. Én nem éreztem meg ezt a 4 évet.
7. d81878421d (válaszként erre: 4. - Maddi)
2010. jan. 26. 10:27
Én is két évvel vagyok idősebb. Remélem, 20 év múlva én is leírhatom azt amit Te:-)
2010. jan. 26. 10:27
7 hónappal vagyok idősebb a páromnál, idén nyáron lesz 8 éves a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást. Persze ha szülinapom van, akkor mindig cikiz, hogy én már milyen öreg vagyok, de csak poénból. :P
2010. jan. 26. 10:27

Tapasztalat:

7 éves a kapcsolat, több mint 7 évvel vagyok idősebb illetveÉrettebb! Én még egyszer nem kezdenék bele, bár nem biztos, hogy a korkülönbség miatt, lehet tipus hiba, de érzem, a hiányát, hogy elöttem nem volt komoly kapcsolata, és nincs elég tapasztalata. Amúgy müködik, van egy közös kiscsajunk is, és soha nem központi téma a kor, inkább én verem a mellem, Hogy kis csitri. De nekem nagyon hiányzik belőle a tapasztalat....néha olyan mintha lenne egy fiam is:-)))

2010. jan. 26. 10:25

Én két évvel vagyok több, mint a párom. Idén szeptemberben lesz a 20. házassági évfordulónk :).

Szerinted?

2010. jan. 26. 10:24

Szia!

Szerintem teljesen mind1, hogy ki hány éves. Ha megvan az összhang, az már főnyeremény. Általában a kívülállók szoktak ezen problémázni. Nekem semmi bajom ezzel. A párom 11 évvel fiatalabb nálam, 8 éve együtt vagyunk és most várjuk az első babánkat. Tökéletes kapcsolat, még mindig tart a szerelem. :D

2010. jan. 26. 10:22
Mi lenne? Én idősebb vagyok a páromnál 4 évvel. Ebből eddig semmi probléma nem volt. Na jó, néha mamának szólít:))
2010. jan. 26. 10:20
Minden véleményre kíváncsi vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook