Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi számít tartós betegségnek? fórum

Mi számít tartós betegségnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. Lysiantus (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2012. febr. 29. 20:50

Sziasztok!

Nem tudom szó nélkül hagyni ezeket amikrők írtok. Elég baj a gyereknek, a szülőnak, ha ilyen problémái vannak, még ezeket a támogatásokat is megvonják. Viszont nem alaptalan a szigorítás, mert nagyon sokan visszaéltek vele. Én is ismerek olyat, aki az asztmás gyemekével 10 évig volt gyesen, kapta az emelt családit. A gyerek jól volt, járt rendesen óvodába, iskolába, az anyuka dolgozott az apuka boltjában. Megtehette, mert volt borítékja, amiért kapott egy jó diagnózist.

Ebben az is felháborító, hogy más pedig, akinek nincs lehetősége, a borítékba mit tenni, nem biztos, hogy megkapja ezeket a támogatásokat, miközben valóban beteg a gyermeke.

11. e28c748947 (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2012. febr. 29. 20:39
Sajnos ez tényleg borítékfüggő.Ismerek egy családot, aki az odatolt borítéknak köszönhetik, hogy emelt csp-t kapnak.
2012. febr. 29. 20:29

Sziasztok!

Én 2 éve csinálom ezt a tor-túrát.

Rosszabbak lettek a laboreredmények,szteroidos gyógyszert,stb.

Az én lányomnak súlyos hörgő asztmája van.megvolt a 3 alkalom a szakorvosnál,és azt mondta nem tud vele mit csinálni hogy beteg a gyerek.....kérdem én.ki az orvos?

levittem a dokihoz,ott megnézte egy másik pulmonológus,adott időpontot sztk rendelésre,viszem hozzá.Csak a bökkenő az,hogy hiába adja meg a papírokat,állítólag beszigorították,és csak megyei orvosi papírt fogadnak el a MÁK-nál,kivéve,ha a megyében nincs olyan orvos.akkor lehet más megyébe menni vizsgálatra.

megírom mit mondanak,2 hét múlva viszem.


Szerintem is orvosfüggő a dolog.na meg boríték....

9. anduska80 (válaszként erre: 5. - Juditkecskemet)
2012. febr. 29. 20:05
Judit!Elég szomorú,hogy elveszik a családoktól a támogatásokat!A kolléganőm kisfia is asztmás,csak az éves ellenőrzésekre járnak és még kapja a gyest és az emelt családit,azt hiszem 9éves a kisfia!Valószínűleg ez orvosfüggő is,hogy kinek hosszabbítanak!
2012. febr. 29. 20:02
Tartós betegségnek számít,6 hónapos kora óta kapjuk az emelt családit,májusban lesz 3 éves.Nagyon szeretném,ha meghosszabbítanák.Persze annak még jobban örülnék,ha nem kellene többet mennünk,de ha kell,akkor igenis hosszabbítsák meg!Nincs közgyógy.igazolványunk,nem kapunk gyógyszert.Napsugár nagyon szomorú a történetetek.Hány éves a kisfiad?Hogy bírja(játok)?
2012. febr. 29. 19:43

Az én kisfiam is tartós beteg.Glaucoma, zöldhályog.Most ugyan semmi gyógyszert, cseppet nem kap, de a tartós betegség fent áll, és mi elsőre is 5 évet kaptunk sajnos...szóval 5 év után van az első felülvizsgálat.3 mütét, és 31 altatásos vizsgálat.Mi pestre visszük, 300 km-oda-vissza.

Hát szerintem nektek is meg kellene kapni a tartós betegség juttatásait.Közgyógy igazolványotok is van?

2012. febr. 29. 19:32

Szia!


Gondolom, hogy amit írsz az tartós betegségnek számít. De nézz utána az OEP honlapján!!!

2012. febr. 29. 19:32
Mi is így jártunk. Csak nekünk asztma van. Leállították a gyógyszert és nem lesz meghosszabbítva a tartós betegség (azaz a GYES, emelt csp). Másik orvos azt mondta, hogy nem valószínű, hogy 4 évesen kinőheti, csak hát az OEP nagyon szigorúan ellenőriz és akitől csak lehet elveszik a támogatást. :-(
2012. febr. 29. 19:18
Kisfiamnak vérképzőszervi megbetegedése van,rendszeresen járunk kontrollra,szerncsére az eredményei jobbak már.Ma voltunk vizsgálaton,az éves felülvizsgálat is most esedékes,a doktornő azt mondta a laboreredménytől függ a meghosszabbítás,erre én megkérdeztem,hogy,ha jó az eredmény nem kell többet jönnünk,azt mondta,de igen,de a két dolog nem függ össze.Hát én ezt nem értem.Hogy-hogy nem függ össze?Nem számít gondozásnak a kéthavi kontroll,ill ha lázas megbetegedése van mennünk kell a kórházba!?
2012. febr. 29. 19:15
Gondolom most írja...türelem :))
2012. febr. 29. 19:15
mi a baj?
2012. febr. 29. 19:13
Tartós betegség-segítsetek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook